Zapowietrza się układ RC46

Tora Tora
bywalec
bywalec
Posty: 28
Rejestracja: ndz 11 kwie 2010, 22:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: kraków

Zapowietrza się układ RC46

Post autor: Tora Tora » ndz 08 lip 2012, 16:29

Witam!

Walczę z temperaturą już jakiś czas.Wymieniłem płyn na prestone,po zalaniu i odpowietrzeniu dwa dni jest git.Potem znowu od nowa polska ludowa.Temperatura przy wolniejszej jeżdzie 110-112 czasem 115.Wentylator chodzi i nie może zbić poniżej 110.Płynu nie ubywa,test z kondomem na wlewie chłodnicy nie wykazał spalin w płynie ;-),robione było;
-zdejmowane i płukane chłodnice.
-uszczelniane przewody wodne
-wyjmowany i sprawdzany termostat

Ostatnio położyłem moto na lewą stronę pod bramą ;-( i problem jak ręką odjął,olśniło mnie ,znaczy był znowu zapowietrzony.Polatałem dwa dni i znowu temp. rośnie.
Moje pytanie,korek od chłodnicy puszcza i się zapowietrza? Czytam tematy grzania sie moto i już mi tylko chyba ten element pozostał.Dodam,że nie zagotował się nigdy,ale latanie po mieście z taka temperaturą wpływa na rozładowywanie aku.bo cały czas chodzi wiatrak i nie doładowuje.

Awatar użytkownika
cinekban87
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 80
Rejestracja: ndz 06 maja 2012, 14:25
Imię: Marcin
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin/Dys

Re: Zapowietrza się układ RC46

Post autor: cinekban87 » ndz 08 lip 2012, 18:27

no ja bym korek podmienił jak jest mozliwosc i wtedy moze by sie cos poprawiło
chłodnice przepłukać, moze zeberka pozaginane? wszytskie elelemnty plastikowe sa , chodzi o ta wkladke czarna w pług ?

Tora Tora
bywalec
bywalec
Posty: 28
Rejestracja: ndz 11 kwie 2010, 22:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: kraków

Re: Zapowietrza się układ RC46

Post autor: Tora Tora » ndz 08 lip 2012, 19:02

Taa wszystko jest na miejscu,chłodnie jak pisałem zdejmowałem,płukałem.Żeberka prościutkie,myłem szczoteczką z owadów i brudu.Potem po założeniu przed wlaniem płynu,zrobiłem płukanie układu preparatem prestone (Ale to profilaktycznie,bo czyściutko tam było) i tak jak mówię odpowietrzanie,chwila spokoju i odnowa temperatura w góre :( Korek zamówię nowy,no chyba ,że ktoś ma jeszcze jakąś teorię?

Awatar użytkownika
cinekban87
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 80
Rejestracja: ndz 06 maja 2012, 14:25
Imię: Marcin
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin/Dys

Re: Zapowietrza się układ RC46

Post autor: cinekban87 » ndz 08 lip 2012, 19:17

hmm to korek moze puszczac, rozgrzej moto to tych 100 i przystaw lusterko albo jakas szybke zobacz czy sie para nie osadza

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości