[ RC46 ][ VTEC ] Problem z odpowietrzeniem i temperaturą.

Awatar użytkownika
Pawelr851
teksciarz
teksciarz
Posty: 121
Rejestracja: czw 09 wrz 2010, 20:03
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Irlandia

[ RC46 ][ VTEC ] Problem z odpowietrzeniem i temperaturą.

Post autor: Pawelr851 » czw 23 wrz 2010, 21:29

Witam wszystkich!

Jakis czas temu mialem maly slizg na lewa strone. Jednym z efektow jest to ze gdy motocykl lezal na lewej stronie przycisnol chlodnica wentylatro do silnik co spowodowalo (jak sie pozniej okazalo) ze pogiely sie mocowania wentylatora w ten sposob ze ocieral on o chlodnice na tyle mocno ze nie mogl sie obracac. Zorientowalem sie ze wentylator nie dziala dopiero gdy wracalem do domu i na swiatlach temperatura skoczyla mi do 115! zatrzymalem moto poczekalem zeby wystyglo i ruszylem dalej (na trasie temperatura byla kolo 85)

Jakis czas temu zaczolem pomalu zbierac czesci i przymierzac sie do naprawy. Dzisiaj zdjolem lewa owiewka i zaczolem dobierac sie do wyntylatora, odekrcilem calal chlodnicy i spuscilem tyle plynu chlodniczego ile wylecialo (silnik byl zimny wiec wszystki pewnie nie wylecial).

Po wyprostowaniu mocowan wentytlatora i umozliwienie mu obracanie sie bez zadnego ocierania, podlaczylem go na krotko do akumlatora. DZIALA :biggrin Ucieszylem sie niezmiernie bo balem sie ze spali sie cewka silnik elektrycznego bo gdy wracalem motorem czasmi przez dluzszy okres bylo okolo 105 stopni a wentylatro sie nie wlaczal wiec mogl sie spalic (bezpeicznik byl i jest caly).

Po zlozeniu wszytkiego zaczolem sie zastanawiac gdzie jest zbiorniczek wyrownawczy bo ten co jest zaraz kolo chlodnicy na niego nie wyglada (zazwyczaj zbirniczki wyrowanwcze sa w najwyzszym punkcie uklada chlodzenia a ten jest gdzies po srodku). Dorwalem sie do ksiazki Hondy aby poczytac co nieco o ukladzie chlodzenia no i bylo wyraznie napisane ze przy uzupelnianiu ply nalezy go tylko i wylacznie dolewac po przez ten oto wlasnie dziwny zbiorniczek, a wie ctak uczynilem. Spuszczonego plynu bylo okolo 3L nalalem tyle ile sie zmiescilo w zbiorniczku czyli jakies 0.5L.

Po odpaleniu moto plynu w zbiorniczku nie ubywalo, caly cza sbylo na maxa, temperatura szybko osignela jakies 90 stopni no i wylaczylem moto bo bale sie ze cos sie stanie.

Gdy motorek ostygl odkrecilem gorny waz chlodnicy i wbrew zaleceniem wlalem reszte plynu poprzez chlodnice do calego ukladu. Musze zazbaczyc ze podcza stych wszytkich opreacji porozlewalo sie okolo szklanki plynu.

uruchomilme moto jeszcze raz tym razem dalem mu sie rozgrzac do 111 stopni.

Efekt koncowy???
1. Zbiorniczek wyrownawczy caly czas pelny i wogole nie ma zamiaru odpowietrzyc ukladu
2. wentylator nie zalacza sie pomimo ze wszystko jest popodlaczane i na krotko przy akumlatorze sie kreci.


Czy ktos wie co jest grane??? Czy moze byc tak ze spalil sie w jakis sposob termiczny wlacznik wentylatora?? i co jest przeczyna braku checi odpowietrzenia sie ukladu???
Śpiesz sie powoli!!!

Awatar użytkownika
Damo 88
klepacz
klepacz
Posty: 1101
Rejestracja: sob 11 kwie 2009, 01:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Damo 88 » pt 24 wrz 2010, 00:34

Marsz Do powitalni :arrow:

Było jak dokładnie odpowietrzyć układ . Albo chłodnica jest tak powykrzywiana że nie przepływa płyn ;-)
Jeżeli Rozwiązałeś problem nie Zapomnij Odpisać .

Awatar użytkownika
klosiewi
klepacz
klepacz
Posty: 1369
Rejestracja: pt 24 kwie 2009, 15:59
Imię: Grzegorz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grójec

Post autor: klosiewi » pt 24 wrz 2010, 11:51

Pawelr851 pisze:Zbiorniczek wyrownawczy caly czas pelny i wogole nie ma zamiaru odpowietrzyc ukladu
Bo układ w Viciu się odpowietrza chłodnicą a nie zbiorniczkiem. Na jednej z chłodnic jest korek w najwyższym punkcie i tym sie odpowietrza. :roll:

Awatar użytkownika
Pawelr851
teksciarz
teksciarz
Posty: 121
Rejestracja: czw 09 wrz 2010, 20:03
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: Pawelr851 » pt 24 wrz 2010, 17:44

Damo 88 pisze:Marsz Do powitalni :arrow:

Było jak dokładnie odpowietrzyć układ . Albo chłodnica jest tak powykrzywiana że nie przepływa płyn ;-)
Chlodnica wogole nie jest pokrzywiona, poprostu docisnela lekko wentylator ale na tyle mocno aby sie przygiely jego mocowania.

Ok postaram sie znalezc ale nie mowie ze nie szukalem bo wpisywalem w wyszukiwarce uklad chlodzenia vtec i guzik z pentelka mi pokazalo:/

A co z moim pytanie nr dwa tzn co sie dzieje ze nie kreci wentylator?? jak sprawdzic ewentualne uszkodzenie termowlacznika wentylatora|??



Edit: szukam i szukam i nic nie moge znalezc, troche mi sie spieszy a kurna ta wyszukisrarka guzik mi znajduje:/ skoro wiesz gdzie to jest to podrzuc link jak mozesz.
Śpiesz sie powoli!!!

Awatar użytkownika
klosiewi
klepacz
klepacz
Posty: 1369
Rejestracja: pt 24 kwie 2009, 15:59
Imię: Grzegorz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grójec

Post autor: klosiewi » pt 24 wrz 2010, 19:10

Tak jak pierwszy VFR'owicz napisał na początku: [glow=red]MARSZ DO POWITALNI!!!!!![/glow]
Są pewne zasady forum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Opcja szukaj:odpowietrzenie
viewtopic.php?t=5708&highlight=odpowietrzenie
viewtopic.php?t=4073&highlight=odpowietrzenie

chłodnica:
viewtopic.php?t=3290&highlight=ch%B3odnicy

a tak w ogóle to jest dział pt. "układ chłodzenia" link viewforum.php?f=64[shadow=red][/shadow]

Awatar użytkownika
Pawelr851
teksciarz
teksciarz
Posty: 121
Rejestracja: czw 09 wrz 2010, 20:03
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: Pawelr851 » sob 25 wrz 2010, 05:53

OK kolego, przejzalem te tematy i musze z przykroscia stwierdzic ze nie ma nic konkretnego (mam na mysli instrukcje) jak odpowietrzyc uklad w vitku. Moja mala sugestia aby moze ktos zetelny napisala takowa i wkleil jako glowny topic w dziale uklad chlodzenia ???? Ja mam uklad nadal zapowietrzony i nie cholery nie wiem jak sie za to zabrac poprawnie. Bo na czuja to mozna sobie...... ale podlubac w nosie :/


Edit: temat do zmakniecia poradzilem sobie, wiatrak chodzi uklad odpowietrzony, dzieki za pomoc.
Śpiesz sie powoli!!!

Awatar użytkownika
Damo 88
klepacz
klepacz
Posty: 1101
Rejestracja: sob 11 kwie 2009, 01:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Damo 88 » sob 25 wrz 2010, 20:51

A kto ty jesteś ? :???:
Jeżeli Rozwiązałeś problem nie Zapomnij Odpisać .

Awatar użytkownika
MC_Hammer
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2124
Rejestracja: wt 05 maja 2009, 23:22
Imię: Maciej
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: MC_Hammer » ndz 26 wrz 2010, 00:02

Pawelr851 pisze:Edit: temat do zmakniecia poradzilem sobie, wiatrak chodzi uklad odpowietrzony, dzieki za pomoc.
To może byś napisał jak Sobie poradziłeś ???

Awatar użytkownika
Pawelr851
teksciarz
teksciarz
Posty: 121
Rejestracja: czw 09 wrz 2010, 20:03
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: Pawelr851 » ndz 26 wrz 2010, 05:57

Wentylator sie nie wlaczyl poprzednim razem bo uklad byl zapowietrzony do tego stopnia ze woda nie stykala sie z termowlacznikiem i nie nagrzewal sie on do odpowiedniej temperatury aby sie zalczyc.

A z odpowietrzeniem to bylo tak ze nie wieldzalem ze korek do zalewania ukladu jest ze prawej strony i ten zbiorniczek wyrownawczy nic sie nie ma do odpowietrzania.

Poprostu zalalem vitks plynem za pomoca tego specjalnego wlewu, potem odpalilem, potem znowu zalalem i dotad az po odkreceniu korka plyn znajdowal sie zaraz na wierzchu tak ze dawalo to do zrozumienia ze nie ma tam juz zadnego babla powietrza.

P.S. Oczywiscie nie odkrecalem tego korka na goracym silniku tylko jak przestygl tak do 50 stopni.


Wstyd sie przyznac ale jest to takie banalne ze az mi glupio ze otworzylem ten post ale nigdy bym nie wpadl na pomysl ze korek do zalewania ukladu jest po prawej stronie przy chlodnicy. :oops:

Damo 88 pisze:A kto ty jesteś ? :???:
Mogl bys sie bardziej rozwinac o co chodzi??
Śpiesz sie powoli!!!

Awatar użytkownika
klosiewi
klepacz
klepacz
Posty: 1369
Rejestracja: pt 24 kwie 2009, 15:59
Imię: Grzegorz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grójec

Post autor: klosiewi » ndz 26 wrz 2010, 17:39

klosiewi pisze:Bo układ w Viciu się odpowietrza chłodnicą a nie zbiorniczkiem. Na jednej z chłodnic jest korek w najwyższym punkcie i tym się odpowietrza. :roll:
Czyli należy się pomógł!!!!
Pawelr851 pisze:Mogl bys sie bardziej rozwinac o co chodzi??
o to: viewtopic.php?p=171413&sid=10d58dc71c8a ... 9ee#171413 czyli już się przywitałeś ;-)

Awatar użytkownika
Pawelr851
teksciarz
teksciarz
Posty: 121
Rejestracja: czw 09 wrz 2010, 20:03
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: Pawelr851 » ndz 26 wrz 2010, 19:31

Hej Klosiewi wlasnie zauwazylem ze jestes z Grójca, tego Grójca pod Wawa??


Dlatego sie pytalem o co chodzi z tym "kim Ty jestes" bo dzien wczesniej przywitalem sie na powitalni.
Śpiesz sie powoli!!!

Awatar użytkownika
klosiewi
klepacz
klepacz
Posty: 1369
Rejestracja: pt 24 kwie 2009, 15:59
Imię: Grzegorz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grójec

Post autor: klosiewi » ndz 26 wrz 2010, 19:33

Pawelr851 pisze:tego Grójca pod Wawa??
Tak ;-) jak to Łysolek powiada:
"Jedyny cham z Grójca który nie jest chamem" :twisted:

Awatar użytkownika
Pawelr851
teksciarz
teksciarz
Posty: 121
Rejestracja: czw 09 wrz 2010, 20:03
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: Pawelr851 » ndz 26 wrz 2010, 21:07

hehe to samo mowia o mnie:P mieszkam w Grójcu od 7lat tzn. mieszkalem bo obecnie mieszkam w Dublinie ale generlanie moja Mama tam mieszka i uczy w tamtejszym gimnazjum i czasami w liceum:) Ale poza tym z Grójcem mam niewiele wspolnego bo wczesniej mieszkalme gdzie indziej wiec nawet do liceum w Grójcu nie chodzilem.

Jestes 6 osoba z Grójca która "znam" :)

Pozdrawiam.
Śpiesz sie powoli!!!

Awatar użytkownika
Poldek13
pisarz
pisarz
Posty: 274
Rejestracja: pn 06 wrz 2010, 11:29
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Poldek13 » pn 11 paź 2010, 09:59

No ciekawy temat. Ja ostatnio przeżyłem mały szok, przejechałem bez szaleństwa może 10 kilometrów, zatrzymaliśmy się , patrze po chwili pod Vitkiem mokra plama, wystraszyłem się, a że to sobota(ja w mechanice jestem noga) podjechałem do kumpla. Powiedział że mogło wyrzycić ze zbiorniczka wyrównawczego płyn chłodzący, w zboirniczku na zimno jest troche poniżej minimum. Ale to tylko raz miałem taką niespodzianke, w niedziele zrobiłem ponad 200km i ani grama płynu, już sucho więc pewnie kolega miał racje
Poldek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości