kłamliwy numer VIN..

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

kłamliwy numer VIN..

Post autor: emil » wt 08 cze 2010, 13:47

siema!!

ostatnio spotkaliśmy się z taką akcją:
kumpel, Paweł (kto był na Sosinie ten zna) kupował fazera fzs1 z włoch. Rocznik wg pierwszej rejestracji 2003, z wyglądu też, ale i tu UWAGA: w numerze VIN 10-ta cyfra, odpowiadająca za rok produkcji widnieje jako 0 (czyli rok 2000).

pojechaliśmy na pierwszy przegląd, a chłop zaczyna wypisywać papiery, patrzymy, a kolo rok produkcji wpisuje 2000. No i sie zrobiła zadyma :mrgreen:

Skoczyliśmy do Yamahy w Katowicach, wydrukowali nam całą specyfikację wg VINu, produkcja Włochy, data produkcji 2003.

Zajeżdżamy do kolesia, papier na stół, a ten gały :evil: :evil: i się pytamy, co za program posiada, że takie głupoty wychodzą, a ten do nas, że on by wpisał 2000 bo tak wychodzi po VIN. :shock: :shock: bzdura totalna!!

Na zlocie sie przyglądałem, większość z przybyłych maszyn miała w VINie 10-tą cyfrę/literę Y, X, 0, a wg produkcji były to maszyny z rocznika 2000/2001.

Nie wiecie, czemu tak mieszają z tymi numerami?? U mnie się np. zgadza, rocznik '96, w VINie 'T'.

Jak to jest? Za każdym razem trzeba jeździć po wydruk z serwisu, żeby ku....a nie mieć problemów?? Ugotowali nas pięknie wtedy.

Czekam na Wasze opinie.

pozdro

Awatar użytkownika
JuNioR
klepacz
klepacz
Posty: 777
Rejestracja: śr 23 sty 2008, 00:14
Imię: Przemek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: JuNioR » wt 08 cze 2010, 13:58

ja bym dał w ryja przy wszystkich pracownikach*



_________
*nie wiem co prawda komu jeszcze , ale komuś przykładnie by można

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Post autor: emil » wt 08 cze 2010, 14:06

wiesz co, ale skoro jade na pseudo diagnostykę to powinienem sie spodziewać, że będą mieli aktualne programy a nie jakies dziadostwo na commodore, tak??
poza tym taka akcja była na dwóch stacjach, z czego na drugiej wystarczyło pokazać kwit z yamahy, żeby nie było problemu.
polska :roll:

qbis0
teksciarz
teksciarz
Posty: 130
Rejestracja: pt 07 mar 2008, 15:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: skoczow
Kontakt:

Post autor: qbis0 » wt 08 cze 2010, 16:26

....debil i tyle.
W Hondzie owszem 10 syfra to rok produkcji, ale yamaha w większości modeli cyfry od 8 o 12 to same zera. 10 syfra nie ma nic wspolnego z datą produkcji... przykladowo mam moto z 2006roku a 10 syfra to 0:]

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Post autor: emil » wt 08 cze 2010, 20:16

qbis0, no wlasnie niekoniecznie, bo widzialem vfr z hecsem i lusterkami na badylach, a miały X w vinie :D

Awatar użytkownika
Tomkoz
pisarz
pisarz
Posty: 211
Rejestracja: pn 26 mar 2007, 17:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Tomkoz » śr 09 cze 2010, 10:43

Ja miałem podobną sytuację tylko, że z samochodem. Musiałem w centrali importera prosić o potwierdzenie rocznika samochodu, bo według VIN wychodziło 2003, a był z początku produkcji 2004.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości