FOTORADARY CIĄG DALSZY......

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
robsonic
klepacz
klepacz
Posty: 823
Rejestracja: ndz 30 mar 2008, 06:51
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych city????
Kontakt:

FOTORADARY CIĄG DALSZY......

Post autor: robsonic » czw 13 maja 2010, 11:30

Vitam
Jechałem do domu autem, dostałem fote od tyłu straż miejska..... Problem w tym że oni to robili z bagażnika, a ja mam ciemnie szyby i drivera nie widac. Z tego co wiem nie mogą już strzelac fotek a mandat dostałem od straży trzy miesiące po incydencie. Czy muszę to płacic?
fakju i fenkju... brzmi podobnie lecz za przejęzyczenie można dostać w ryja lub w mordkę :)

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » czw 13 maja 2010, 11:52

Coś mi sie wydaje że mandat można wystawić w koresie 30 dni od zdażenia ale niech znawcy sie wypowiedzą.
Poza tym robienie zdjęć od tyłu przez kogokolwiek jest z góry skazane za zaprzeczenie a co za tym idzie można się wykręcić od punktów ale nie można od kary finansowej. Podejrzewam że im zależy głównie na pieniądzach.
Teoretycznie nie można karać osoby jak mu się nie udowodzni wykoroczenia.
Wykroczeniem jest tu nie ujawnienie w czyjej dyspozycji był samochów w czasie zdjęcia. Właściciel w każdej chwili musi wiedziec komu daje dowód rejesttracyjny.

Jednak mogły się zmienić przepisy.

Poszukaj w historii postów , była dyskusja na temat mandatów.

adjar
klepacz
klepacz
Posty: 802
Rejestracja: pt 08 sty 2010, 15:46
Imię: Adam
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: adjar » czw 13 maja 2010, 12:07


Awatar użytkownika
Wojtek86
klepacz
klepacz
Posty: 724
Rejestracja: czw 21 maja 2009, 00:13
Imię: Wojtek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ziemia Oświęcimska
Kontakt:

Post autor: Wojtek86 » czw 13 maja 2010, 12:47

Jeśli minęło 30 dni od wykroczenia to nie mogą dać Ci mandatu. Pozostaje sąd grodzki.

Prawdopodobnie dostałeś wezwanie do straży. Możesz albo dobrowolnie poddać się każe (przyjąć grzywnę (mandat) + koszty sądowe), albo czekać na postępowanie w którym wskażesz sprawcę lub powiesz, że nie wiesz kto prowadził.

Po 60 dniach masz prawo nie pamiętać. Jest szansa, że się wymigasz - bez sądu się nie obejdzie.

Awatar użytkownika
suniok
pisarz
pisarz
Posty: 452
Rejestracja: czw 04 paź 2007, 14:49
Imię: Jarosław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: suniok » czw 13 maja 2010, 14:19

ppamula pisze:Poza tym robienie zdjęć od tyłu przez kogokolwiek jest z góry skazane za zaprzeczenie a co za tym idzie można się wykręcić od punktów ale nie można od kary finansowej.
a co jeśli powiem, że jechałem z trzema kumplami i co 15 min. się zmienialiśmy - nie jestem w stanie stwierdzić kto wtedy prowadził, ale oczywiście wskazuje krąg podejrzanych tj. ja i koledzy... też mi przywalą mandat?
Pozdrawiam Jarek

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Post autor: emil » czw 13 maja 2010, 14:28

czyli jesli przyjdzie po miesiącu, a powiedzmy, miałem zamiar sprzedac auto i niedoszły nabywca był na jezdzie testowej, owszem, zostawił mi swój dowód os. na czas jazdy, ale przeciez komputera w glowie nie mam, i juz nie pamiętam jak sie nazywa, to nic mi nie zrobią?

Awatar użytkownika
robsonic
klepacz
klepacz
Posty: 823
Rejestracja: ndz 30 mar 2008, 06:51
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych city????
Kontakt:

Post autor: robsonic » czw 13 maja 2010, 14:46

Dostałem foto i formularz cz to ja lub ktoś inny jechał autem ( do wypełnienia rzecz jasna ) dodatkowo powiem że tydzień wcześniej straciłem dowód bo nie miałem ważnego przeglądu.... Dostałem 300 i straż miejska która go doręczyła nie miała pojęcia co to ;-)
fakju i fenkju... brzmi podobnie lecz za przejęzyczenie można dostać w ryja lub w mordkę :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości