Kask!!!!

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
mors
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3001
Rejestracja: czw 28 wrz 2006, 10:14
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: mors » pn 05 mar 2007, 12:34

posiadam dwa kaski (na okoliczność gdyby Cindy Crawford zadzwoniła z propozycja przejażdżki) a ponieważ morsy znane są z wierności :biggrin oba firmy ARAI:
SIGNET GT i CONDOR (w tym to SOWA powinien latać :mrgreen:
- używam obu, sa podobnej konstrukcji: kompozytowe
- wentylacja - bez zarzutów
- zapięcia wygodne, nie luzują się i łatwe do otwarcia
- szczelne i ciche do 350km/h :mrgreen: (wiem bo leciałem z nim samolotem do Krakowa
po motor)
- bardzo lekkie 1380g ze świetnie umieszczonym środkiem ciężkości - nie powoduje zmęczenia i bolu w w plecach po dlugiej jeździe
- wygodna, dostosowująca sie mieciutka wykładzinka, ale niestety nie wypinana do prania
-szybki starego typu, ale można dokupić podobno za 80pln szybkę antyskreczową i z pinlokiem na antyfog. Nakleilem folię antyfog,a le raczej porażka - na poczatku super, teraz niestety się porysowala i lekka mgła. Na granicy folii w złożeniu wchodzi w krajobraz i wszystko widzę podwójnie jak Yossarian (nawet ssaki lesne zwane Tirówkami)

Cennikowo nie są tanie, ale SIGNETA nabyłem w Stolycy po promocji - zdjęty z półki i macany, A CONDORA we Włoszech po super cenie jak za taką sztukę.
Acha w SIGNECIE wypadł mi wywietrznik w szybce i został zagubiony,a gratisowy, ktory dostałem od Włocha + smar silikonowy do mechanizmu - tez wypadł. Widocznie dziura za duża. Ale nie ma to większego wpływu - bo otwór w szybce jest naprzeciwko kanalu wentylacyjnego i powietrze nie wali mi po oczach, więc tak jakbym miał jeden wywietrznik cały czas otwarty.
Generalnie - POLECAM :biggrin

Podobno jak się zdejmie wyściółkę to jest osobisty podpis gościa skośnookiego co regularnie wpier.ala ryż i wykonywał skorupę np. Takamgoshi San (czyli Pan Takamagoshi - bo on sie nie wstydzi, ze to cacko dokonał)

Hai! Aligato! VFR-OCmember San i seppuku
alkohol - nawet pity bez umiaru, nie przyćmi bólu po stracie przyjaciela... 16.10.2007 ROADS

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » pn 05 mar 2007, 21:52

to i ja cos dodam, zakupilem sobie nowy kask, jako ze moj drugi kask ktory mialem dla pasazera zostawil mnie wraz z moja ostatnia panna to pomyslalem ze zamaist znow kupowac jakis tani chlam zakupie sobie cos lepszego a stary kask bede mial dla plecaczka

kupilem nowego agv gp-pro w malowaniu rossi moto gp, do tego szybe iridium blue zeby wygladalo kozacko :P

wykonaie kasku jak to w agv bardzo dobre, szyba ma jeszcze wiecej systemow niz poprzedni moj model, nawet nie wiedzialem ze wogole szyba moze miec tyle systemow, zarowno szyba klarowna dolaczona do kasku jak i druga dokupiona ma wszystkie systemy typu anty scratch, anty fog, anty teere ( nie wiem jak to sie pisze ) ( przeciw skraplaniu sie wody ) do tego w zestawie sa takie trzy naklejane na szybke folie ale nie wiem do czego to sluzy, na szybie sa do tego specjalne uchwyty. szybe mozna zdemontowac bez rzadnych narzedzi, jednak wszystko to jest zrobione jeszcze bardziej delikatnie jak w starym, trzeba uwazac zeby czegos nie polamac, zmiana szyby zajmuje okolo 7 min. sam kask lzejszy od wczesniejszego ( agv v-top deamon ), da sie to juz odczuc trzymajac go w rece, bardzo robudowana wentylacja, kazdy wlot mozna zamknac, ma wiekszy nosek, ale deflektor szyjny (przod) w tym modelu nie przypadl mi do gustu, jest podpinany a w sumie wczepiany od spodu, gdy nie jest potrzebny trzeba go po prostu sciagnac z kasku i gdzies schowac, w starym modelu chowal sie w skorupe kasku, ksztalt bardziej aero dynamiczny, kask jest znacznie wezszy, nizszy a szyba wydaje sie miec mniejsza powierzchnie, szczeka jest bardziej lezkowala, uderzenie powietrza bardzo ladnie sie rozchodzi, jak dotad duzo cichszy od poprzednika, zapiecie w kasku jest duzo solidniejsze typu podwojne D jednak w praktyce bezuzyteczne i uciazliwe, w starym kasku bylo znacznie wygodniejsze, moglem odpiac je jedna reka a tu nie dosc ze zapiac ciezko to rozpiac jeszcze gorzej, dwie rece ledwo sobie daja rade a uczylem sie to ustrojstwo zapinac z instrukcja obslugi z 20 min :/, samo malowanie jest po prostu kozackie teraz tylko kupic sobie nowa R1 w malowaniu Rossi moto gp i bedzie lux :P

Cala wysciolke kasku daje sie wyciagnac, jest zamocowana za pomoca klipsow, jednak wygalda to raczej delikatnie.

aha cena kasku to 1330 pln + szyba 189 pln

zalaczam foto :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

Gienio
klepacz
klepacz
Posty: 1807
Rejestracja: pn 17 lip 2006, 16:29
Imię: Grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Gienio » pn 05 mar 2007, 23:28

Fabiq kask rewelacja, pozazdroscic, moje marzenie, tylko kasa mi sie nie zgadza (predko mnie na cos takiego nie bedzie stac) ale moze kiedys...

Awatar użytkownika
rommi
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2358
Rejestracja: śr 30 lis 2005, 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Józefosław k/Piaseczna
Kontakt:

Post autor: rommi » wt 06 mar 2007, 10:44

Fabiq pisze:do tego w zestawie sa takie trzy naklejane na szybke folie ale nie wiem do czego to sluzy, na szybie sa do tego specjalne uchwyty.
Fabiq, to sa zdrapki. Naklejasz sobie np. przed wyscigiem folię na szykę a podczas jazdy tylko ściągasz poszczególne warstwy folii. Zauważ, że folia jest większa od szybki z obydwu stron - po to, aby łatwiej chwycić folię w rękawicach. Nie musisz się zatrzymywać, żeby wymyć szybkę - tylko zrywasz folię (raz z prawej - raz z lewej).
Też mam takie cudo w Ti-Techu. ;-)

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » wt 06 mar 2007, 18:56

rommi pisze:Też mam takie cudo w Ti-Techu
wlasnie, kupowalismy kaski razem z kumplem jednoczesnie on wzial sobie ti-techa w takim samym malowaniu jak moj, z tego co sie z grubsza przygladalem to roznice nie wielkie, jednak jest jedna znaczaca, defletor szyjny jest na stale zamocowany do kasku, bardzo mi sie to podobalo, wizualnie jednak gp-pro wyglada lepiej, chociaz ti-tech przez zalanie garbow w skorupe kasku powinien byc lepszy, nie wiem jak w zyciu.
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

Awatar użytkownika
Robin
pisarz
pisarz
Posty: 336
Rejestracja: sob 24 cze 2006, 18:34
Imię: Dariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Robin » ndz 01 kwie 2007, 17:18

Ja ialem okazje latac w róznych modelach UVEX-a bardzo mi sie spodobaly poniewaz nie mam scisnietej twarzy w nich jak to ma iejsce przy np NOLANAH....
Nie dyskutuj z idiotą... Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem....

Awatar użytkownika
Dresik
klepacz
klepacz
Posty: 1840
Rejestracja: sob 14 kwie 2007, 20:41
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała

Post autor: Dresik » ndz 15 kwie 2007, 21:11

To ja zadam troche dziwne pytanie w tym temacie ;-) Co myslicie o tym zeby latac VFRka w "orzeszku" :biggrin ??? Wiem ze to kask raczej na choppera ale podoba mi sie to ze "nie odbiera mi przestrzeni" :twisted: Wiem tez ze to zdecydowanie mniej bezpieczne :confused Ale do spokojnej przejazdzki po jakis wioskach z predkoscia ponizej 80km/h ;-) Tylko czy to nie bedzie smiesznie wygladalo???
Mi sie to podoba po prostu;-)
:-)

Awatar użytkownika
Gacek
pisarz
pisarz
Posty: 445
Rejestracja: ndz 16 lip 2006, 20:43
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Gacek » ndz 15 kwie 2007, 21:20

Lepszym wyjściem jest zakup szczękowca .Osobiście nie wyobrażam sobie jazdy w innym kasku.To jak będziesz wyglądał w orzeszku to Twoja sprawa,ale pomyśl o swoim bezpieczeństwie. :wink
Ride or Die....

Awatar użytkownika
Dresik
klepacz
klepacz
Posty: 1840
Rejestracja: sob 14 kwie 2007, 20:41
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała

Post autor: Dresik » ndz 15 kwie 2007, 22:19

Wiec moze kupie taki i taki ;-) Ehh tylko skad tera kase na to brac...
Orzeszek jest tez dobry na parady itp ;-)
:-)

Awatar użytkownika
Krajan
klepacz
klepacz
Posty: 1273
Rejestracja: ndz 04 cze 2006, 22:59
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Krajan » pn 16 kwie 2007, 07:10

Co myslicie o tym zeby latac VFRka w "orzeszku" ??? Wiem ze to kask raczej na choppera ale podoba mi sie to ze "nie odbiera mi przestrzeni" Wiem tez ze to zdecydowanie mniej bezpieczne Ale do spokojnej przejazdzki po jakis wioskach z predkoscia ponizej 80km/h Tylko czy to nie bedzie smiesznie wygladalo???
Mi sie to podoba po prostu;-)
może ci wygodniej i bardziej ci się podoba, ale weź pod uwage to, że 80 km/h to tylko się tak mówi ;) przejedziesz się i nawet nie będziesz wiedział kiedy na zegarze będzie 140 lub więcej (chyba ze nie założysz gogli) a do tego będziesz chciał -> szybciej szybciej SZYBCIEJ motoride:

Awatar użytkownika
Dresik
klepacz
klepacz
Posty: 1840
Rejestracja: sob 14 kwie 2007, 20:41
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała

Post autor: Dresik » pn 16 kwie 2007, 11:55

no faktycznie cos w tym jest... Na kazdym motocyklu tej klasy nie czuje sie tak predkosci???
Na jezdzie probnej az sie zdziwilem... Niewiadomo kiedy 160...
:-)

Awatar użytkownika
Bohun
klepacz
klepacz
Posty: 854
Rejestracja: pn 19 cze 2006, 10:28
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów / Lubaczów
Kontakt:

Post autor: Bohun » pn 16 kwie 2007, 12:25

orzeszek ? kask bez szyby ? na vfr ?? :> heh, oj co to to nie ! ja bez szyby bym nie dal rady, nie dość, że straasznie wieje przy większych prędkościach, to jeszcze nie lubię mieć komarów w oczach i much między zębami ;)

Awatar użytkownika
Dresik
klepacz
klepacz
Posty: 1840
Rejestracja: sob 14 kwie 2007, 20:41
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała

Post autor: Dresik » pn 16 kwie 2007, 18:54

Na oczy gogle oczywiscie ;-)
No zobaczymy, orzezki nie sa drogie wiec moze kiedys kupie zeby wypróbowac ;-)
:-)

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » pn 16 kwie 2007, 18:57

Zadajesz pytanie, więc spodziewasz się myślę odpowiedzi a nie kadzenia. Moim zdaniem orzech na VFR to nie grzech, bo to twoja sprawa co wozisz, ale gdybym zobaczył taki widok, to pomyślałbym, że to żart takiego kalibru, jak kostium kąpielowy i płetwy czy też hełm strażacki. Trochę może przesadziłem, ale nie wyobrażam sobie tego. Oczywiście daleki jestem od kpin, tak po prostu sądzę. Do tego dochodzi bezpieczeństwo i na koniec komfort (komary, a przede wszystkim duże owady i kamyki spod kół).

Awatar użytkownika
Hubert
klepacz
klepacz
Posty: 1022
Rejestracja: ndz 17 wrz 2006, 16:56
Imię: Hubert
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Hubert » pn 16 kwie 2007, 19:59

Zapomnij.
ja w tamtym rku jeździlem Kawasaki VN 15 se.Miałem otwarty kask Uvex bardzo fany ale co z tego.Zamieniłem się z Arczi na moto i on leciał moim a ja VFR.Jak troszkę przypyciłem to myślałem ,że mi oczy wypłyną i się uduszę od pędu powietrza.Jak chcesz to sobie kup i jeździj ale szybko nie polecisz.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości