KASK - kompendium

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
tayayay
teksciarz
teksciarz
Posty: 157
Rejestracja: wt 04 maja 2010, 11:16
Imię: panie daj
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: tayayay » czw 01 lip 2010, 19:25

Ja wiem tyle, że wnętrze kasku zawsze dopasowuje się do czachy użytkownika po pewnym (niedługim) czasie. Także kask raz przymierzony przez kogoś można kupować raczej bez obaw ;-)
Jeśli ktoś miał trochę różniącą się charakterystykę łba od twojej makówki, to taki kask nie będzie chronił tak jak przewidywał to producent.
Kask chyba nie powinien też być za stary, coś mi świta, że po 7 latach przydałoby się rozejrzeć za jego wymianą.

Awatar użytkownika
thrillco
pisarz
pisarz
Posty: 297
Rejestracja: śr 15 paź 2008, 18:59
Imię: Grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: thrillco » czw 01 lip 2010, 19:29

Roberto pisze: Czy wynika to z ewentualnych nieznanych nam uszkodzeń? A może ma coś wspólnego z "dopasowaniem" wnętrza do wcześniejszego użytkownika?
Czy długość użytkowania przez poprzedniego właściciela też nie ma znaczenia w przypadku tej zasady?
Moim zdaniem używany kask nigdy nie bedzie leżał na głowie tak dopasowanie jak nowy. To głowa kreuje kształt wyściółki/ skorupy. Ale np kupując kask od kogos kto jezdził w nim bardzo mało... hmm... tu bym sie zastanowił.

Roberto
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 73
Rejestracja: wt 29 cze 2010, 08:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białogard

Post autor: Roberto » czw 01 lip 2010, 20:13

No właśnie! Niedługo użytkowany (potwierdzone paragonem). Nad takim się zastanawiam...

luktoy
bywalec
bywalec
Posty: 23
Rejestracja: sob 13 lut 2010, 10:44
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: luktoy » pn 05 lip 2010, 13:43

Wyniki testów SHARP są jakie są, ale jakoś trudno mi uwierzyć, żeby kask za 600 pln był tak samo bezpieczny jak ten za 3500 pln.

Wiadomo, że marka ma swoją cenę, ale żeby aż tak bardzo z nas zdzierali??
Nie zrozumcie mnie źle: Arai może sobie liczyć za garnek nawet 4000 i nie mam mu tego za złe - kogo stać to kupi, nikt nikogo nie przymusza. Ale kupując kask za taka kupę szmalcu, chciałbym wierzyć, że płacę rzeczywiście za najwyższy stopień ochrony a nie tylko za napis na czole, skoro tak samo bezpieczny jest Lazer. Wiem, że różnią się te kaski wykonaniem i komfortem użytkowania ale czy TYLKO TA RÓŻNICA kosztuje tyle kapuchy??

Awatar użytkownika
DeVeDe
pisarz
pisarz
Posty: 298
Rejestracja: sob 10 sty 2009, 12:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa - Bródno
Kontakt:

Post autor: DeVeDe » śr 14 lip 2010, 17:10

Prosze Panstwa ;) pytanie.... potrzebny kask za gdzies +- 600 zl.. typowo do turystyki dla plecaczka... rozmiar S... co mozecie CICHEGO polecic? :)

Awatar użytkownika
goman
pisarz
pisarz
Posty: 385
Rejestracja: pn 20 lip 2009, 21:41
Imię: Tomek
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: zielona góra
Kontakt:

Post autor: goman » śr 14 lip 2010, 20:23

w tych pieniążkach to może coś z HJC popatrz
całkiem porządne kaski robią

Awatar użytkownika
darqvader
teksciarz
teksciarz
Posty: 114
Rejestracja: ndz 07 lut 2010, 14:32
Imię: Darek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: darqvader » śr 14 lip 2010, 21:09

może Marushin? mój plecaczek (a obecnie już kierowca) jeździ w modelu 888, 4 gwiazdki w teście Sharpa, i jest zadowolona :mrgreen:
shit happens

piwek
bywalec
bywalec
Posty: 20
Rejestracja: ndz 20 sty 2008, 10:22
Imię: michal
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: piwek » sob 17 lip 2010, 09:16

pozwole sobie dolaczyc swoje 5 groszy o kaskach.Mialem kilkanascie,w kazdym jezdzilem i roznice czulem.Moje wymagania oczywiscie bezpieczenstwo na 1 miejscu,wygoda i gadzety(ich najwiecej posiada SHOEI), od podbrodkow,przez kolorowe szybki,noski,kolnierze,itd.Bezpieczenstwo-tu ARAI jest nie do pobicia,ale ta cena,no i ma niewiele do zaoferowania z dodatkow.Badz co badz,to kas z przeznaczeniem na tor i taka jest prawda niestety.Dlatego jest tak mocny i drogi,polecam SHOEI,moj brat kupil nowy za 700plnz pinlockiem.Wlasnie pinlock-dla mnie to podstawa.Bez tego paruje,nawet najwyzszy nosek nie pomoze,ani zaden spary anty fog.Dlatego polecam kaski wyposazone w pinlocka,a tu pole do popisu nie jest zbyt wielkie.Posiada ten system niewiele kaskow.ARAI,SHOEI,X-LITE,NOLAN,podobno LAZER ma juz model z pinlockiem,ale LAZER to smiec,podobnie jak reszta kaskow,z wyjatkiem wymienionych powyzej.Owszem,to dobre kaski,lekkie,ladnie wykonane,wygodne.Ale jesli chodzi o glowe,to liczy sie bezpieczenstwo.zaczynajac od gory-ARAI,SHOEI,jak ktos lubi SHUBERTA,X-LITE,NOLAN.Na reszte nie warto zwracac uwagi.jesli ktos szuka cenowo taniego dobrego-niech kupi NOLANA,badz X-LITE,a najlepiej zaopatrujcie sie w SHOEI.mIALEM KILKA MODELI-NAPRAWDE POLECAM.Mam nadzieje,ze troszke pomoglem i nie obrazilem posiadaczy innych kaskow.To moje zdanie,jak i wielu znanych kierowcow,znanym w sportach moto.Pozdrawiam

adam.ada
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 17 paź 2009, 23:24
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: adam.ada » sob 17 lip 2010, 13:42

Piwek masz dużo racji ale co powiesz na kask do turystyki , ja właśnie szukam czegoś dla siebie ale koniecznie z blendą a tu zaczynają się schody . Myślałem o AGV chyba S4 a w twojej wypowiedzi ta firma nie padła , jak masz takie doświadczenie to podpowiedz coś konkretniej . Ta blenda to dla mnie konieczna i ten pinlok też by się przydał
Adam

Awatar użytkownika
WiktorVFR
klepacz
klepacz
Posty: 1452
Rejestracja: wt 05 cze 2007, 08:32
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ipswich, Suffolk
Kontakt:

Post autor: WiktorVFR » sob 17 lip 2010, 14:05

adam.ada pisze:ale co powiesz na kask do turystyki
nie slyszałem zeby istniał kask turystyczny :P bardziej motocykl turystyczny. ja mam taka uniwersalna dla kazdego kasku blende http://www.motocyklove.pl/blenda-sunax- ... c3c3a3e904 i jest mega. Kup sobie shoei XR-1000 lub 1100 dokup blende i bedziesz zadowolony

Awatar użytkownika
MC_Hammer
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2124
Rejestracja: wt 05 maja 2009, 23:22
Imię: Maciej
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: MC_Hammer » sob 17 lip 2010, 14:33

WiktorVFR pisze:mam taka uniwersalna dla kazdego kasku blende http://www.motocyklove.pl...08e95c3c3a3e904 i jest mega.
Zgodzić się nie mogę, taka zewnętrzna blenda przy wyższych prędkościach dostaje "wibracji" i jest lipa, widocznie Ty szybko nie jeździsz.
Jak pisałem już wcześniej jeśli blenda to tylko wewnętrzna, sprawdza się wyśmienicie.
Ale jak już wcześniej zauważyłem ile Nas tyle opini, ja swoje zdanie przedstawiłem.

A jeśli kask do turystyki, to ja mam Nolana N103, byłem troszkę zły na jego głośność, ale wyszło, że po pierwsze szczękowce są głośniejsze, po drugie dobra wentylacja robi swoje ;)
Jest jeszcze jeden kask który mi podchodzi ale na razie dopóki nolan jest ok, to sharka evoline kupował nie będę :P

Awatar użytkownika
WiktorVFR
klepacz
klepacz
Posty: 1452
Rejestracja: wt 05 cze 2007, 08:32
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ipswich, Suffolk
Kontakt:

Post autor: WiktorVFR » sob 17 lip 2010, 16:14

MC_Hammer pisze:blenda przy wyższych prędkościach dostaje "wibracji" i jest lipa, widocznie Ty szybko nie jeździsz.
to ja nie wiem jakie dla ciebie sa to wyzsze predkosci ale ja przy trasce przelotowa 160 nie mam zastrzezen, przy 200 tez nie widze zeby cos sie dzialo z blenda wiec ktos cie okłamal misiu kolorowy

Awatar użytkownika
kris2k
klepacz
klepacz
Posty: 1395
Rejestracja: pt 03 paź 2008, 12:06
Imię: Krzysztof
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: kris2k » sob 17 lip 2010, 17:26

adam.ada pisze:Piwek masz dużo racji ale co powiesz na kask do turystyki , ja właśnie szukam czegoś dla siebie ale koniecznie z blendą a tu zaczynają się schody . Myślałem o AGV chyba S4 a w twojej wypowiedzi ta firma nie padła , jak masz takie doświadczenie to podpowiedz coś konkretniej . Ta blenda to dla mnie konieczna i ten pinlok też by się przydał
Ja bym pewnie sie skusil na Bell M10 tylko martwi brak Pin-Locka, ale pewnie mozna zastapic go uniwersalna folia typu Fog-City.
Nolan szczegolnie N103 i nowy N90 sa spoko, swietne wyposazenie ale moim zdaniem sa zbyt drogie. N103 ponad 1200pln a N90 ponad 1000pln... to ja juz wole w tej cenie miec kask z kompozytow a taki wlasnie jest Bell M10 czy nawet Marushin M401S (ale w tym wypadku brak blendy).

Awatar użytkownika
MC_Hammer
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2124
Rejestracja: wt 05 maja 2009, 23:22
Imię: Maciej
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: MC_Hammer » sob 17 lip 2010, 19:12

WiktorVFR pisze:to ja nie wiem jakie dla ciebie sa to wyzsze predkosci ale ja przy trasce przelotowa 160 nie mam zastrzezen, przy 200 tez nie widze zeby cos sie dzialo z blenda wiec ktos cie okłamal misiu kolorowy
Tak się zastanawiam, kiedy Ty miałeś okazję polecieć 1,60-2,00 zł ;)
i jakoś nie pamiętam, no ale skoro tak mówisz.

Co do okłamywania, to nie wymienie kto, jeśli będą chcieli to sami zabiorą zdanie w temacie.
Jednak jesli ktoś napiszę, że miał blendę zewnętrzną i wewnętrzną a ta pierwsza jest lepsza i wygodniejsza, no cóż podobno o gustach się nie dyskutuje.

Mam swoje zdanie na ten temat misiu kolorowy, miałem kiedyś możliwość jazdy w kasku z zewnętrzną blendą a teraz mam wewnętrzną a Ty masz porównanie ??? .

Awatar użytkownika
WiktorVFR
klepacz
klepacz
Posty: 1452
Rejestracja: wt 05 cze 2007, 08:32
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ipswich, Suffolk
Kontakt:

Post autor: WiktorVFR » sob 17 lip 2010, 20:11

MC_Hammer pisze:Tak się zastanawiam, kiedy Ty miałeś okazję polecieć 1,60-2,00 zł ;)
i jakoś nie pamiętam, no ale skoro tak mówisz.
generalnie na tym poprzestaniemy szkoda mojej klawiatury, dzieki.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości