KASK - kompendium

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
piwek
bywalec
bywalec
Posty: 20
Rejestracja: ndz 20 sty 2008, 10:22
Imię: michal
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: piwek » sob 17 lip 2010, 23:56

Do viktorvfr:
wize ze kolega nie jezdzi,tylko siedzi orzed kompem i cwaniakuje.Bardzo nie lubie takich gosci-wszystkowiedzacych i wszedobylskich,to swiadczy tylko o jednym-wszyscy wiedza o czym pisze.Kolego viktorvfr,prosze sobie darowac swoje wywody.o jest forum, gdzie pomaga sie innym,a nie utrudnia,czy wymadrza,a czuje juz po raz drugi,ze taki jestes.
Do adam,ada:oczywiscie sa kaski do turystyki,inaczej mowiac to kaski przyjazne turystyce.Scislej mowiac kaski szcekowe.moja zona taki posiada,ja tez niedlugo stane sie posiadaczem szczekowca.Najbardziej polecam SHOEI MULTITEC,ale ta cena.Jesli zbyt wysoka, to siegniej do polki z NOLANem.Kaki rewelacja.Rozkminilem juz wszystkie,i NOLAN jest alternatywa:posiada pinlocka, BLENDE oryginalnie montowana, nie jakos udziwniona.Polecam naprawde,szekowca z NOLANA,z blenda.Niedlugo sam bede go mial.Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-07-17, 23:59 ]
Przepraszam za bledy,jstem juz po paru piwkach.Wybaczcie:)

Awatar użytkownika
WiktorVFR
klepacz
klepacz
Posty: 1452
Rejestracja: wt 05 cze 2007, 08:32
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ipswich, Suffolk
Kontakt:

Post autor: WiktorVFR » ndz 18 lip 2010, 07:40

piwek pisze:wize ze kolega nie jezdzi,tylko siedzi orzed kompem i cwaniakuje
widzisz? ślepy chyba jesteś:)
piwek pisze:Bardzo nie lubie takich gosci-wszystkowiedzacych i wszedobylskich
a ja w przeciwienstwie do ciebie szanuje kiedy ktos ma swoje zdanie i nie bardzo widze w ktorym poście komus cos utrudniam i jestem wszedobylski i wszystkowiedzący moze za duzo tych piwek juz wchłonąles.
piwek pisze:BLENDE oryginalnie montowana, nie jakos udziwniona
widzisz? odrzucasz wszystkie nowosci,a posluchales opinii ludzi ktorzy je uzywaja czy nauczytales sie roznych for na ktorych tylko sie piane bije ze odrazy skreślasz te blendy?

adam.ada
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 17 paź 2009, 23:24
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: adam.ada » pn 19 lip 2010, 01:12

Widzę , że wywołałem ożywioną dyskusję , a chciałem tylko porady kogoś z większym doświadczeniem w temacie kasków niż moje , bo chociaż jestem w siodle ponad 20 lat to kaski miałem raczej z niższej półki( kiedyś się jeździło w VENTO i BELLA , ale młodzież to chyba nie będzie wiedziała o czym piszę ) a po ostatnim wypadzie w Bieszczady gdzie zrobiłem 1250 km w 3 dni zdecydowałem się zainwestować w lepszy beret.
Moje pytanie jest dalej aktualne i skonkretyzowane : chcę integrala z blędą , ewentualnie + pinloock , dobrą wentylacją i najlepiej gdyby był na jakiejś zimowej wyprzedaży w okolicach 500-700 zł.
A co z tymi AGV przecież sam Valii chyba w nim jeździ ?
Adam

Awatar użytkownika
ivan
klepacz
klepacz
Posty: 809
Rejestracja: wt 05 sty 2010, 17:29
Imię: Mariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ivan » pn 19 lip 2010, 08:58

Kask Bella... pamiętam... :) to były czasy:)
A może byś się zainteresował Sharkiem S900. Podobno ostatnimi czasy poprawili oni jakość. Co prawda nie latałem w nim, oglądałem tylko w Inter Motors i powiem, że jakość wykonania jest przyzwoita, ma blendę i cena chyba ok 800 zł :) Zapięcie tylko jakieś takie dziwne, ja jestem zwolennikiem zapięcia DD i inne mnie nie przekonują.

A jeśli chodzi o AGV to jakość jest taka sobie... A szybki rysują się nawet od komarów... Mam AGV Stealth i szybkę trzeba zmieniać co 2 sezony (koszt ok 200 zł)

Awatar użytkownika
goman
pisarz
pisarz
Posty: 385
Rejestracja: pn 20 lip 2009, 21:41
Imię: Tomek
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: zielona góra
Kontakt:

Post autor: goman » pn 19 lip 2010, 09:20

ja bym jednak postawił na HJC
model FS-10 albo IS-16
spokojnie zmieścisz się w tych pieniążkach

Awatar użytkownika
eater
pisarz
pisarz
Posty: 326
Rejestracja: wt 09 lut 2010, 14:13
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk, Głogów
Kontakt:

Post autor: eater » pt 03 wrz 2010, 10:07

Ivan, mam Sharka S900. JEst bardzo fajnym i wygodnym beretem.
Bardzo fajna blenda, szczelna, nie pozostawia szczelin, przez które słoneczko mogłoby w ryj nadawać.
BTW, ta blenda sprawdza się fajnie w mieście jak jest ciepło... otwierasz wizjer, opuszczasz blende i masz wentylacje, a jednocześnie nie wpadnie Ci mucha w oczyska.

Blenda jest demontowalna bez rozbierania kasku, do mycia akurat.

Wentylacja super, chociaż jak zamykałem wlot na ryja to przy większych prędkościach 180 i więcej - jednak powietrze się wdziera.

Miła w dotyku wyściółka, bardzo komfortowa.

Wady? Hmm... niby ma fabrycznego antifoga, jednak przez swoją głupotę go zniszczyłem myjąc. Założyłem antyfiga FogCity i jest zajebiście.

Na wyposażenie beretu masz osłonę podbródka i nosek... które bardzo się przydają.

Mój niestety przyrżnął w kraweznik podczas małego szlifa i juz w nim nie jezdze... mimo, że nie pękł... to wolę dmuchać na zimne... bo wiadomo, że drugi raz może nie wytrzymać.

Teraz jeżdzę w AGV K4 i szczerze mówiąc Shark jeśli chodzi o komfort wypada zdecydowanie lepiej.

A co do bezpieczeństwa, odsyłam do testó SHARPa.
Terror Mechanicznej Pomarańczy!

Potrzebujesz części do moto w dobrej cenie? Pytaj! :)

Gienio
klepacz
klepacz
Posty: 1807
Rejestracja: pn 17 lip 2006, 16:29
Imię: Grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Gienio » sob 04 wrz 2010, 12:12

Eater jak zniszczyłeś tego antifoga, bo kupiłem sharka rsi i pewnie antifog ten sam więc chciałbym wiedzieć czego nie robić, żeby go nie zj... :smile:

Awatar użytkownika
eater
pisarz
pisarz
Posty: 326
Rejestracja: wt 09 lut 2010, 14:13
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk, Głogów
Kontakt:

Post autor: eater » ndz 05 wrz 2010, 13:17

A zmyłem dziada płynem do mycia szyb na bazie alkoholu. Zamiast wypic to spryskalem wizjer, a potem, mimo ze sie antifog stawial to go wytarlem. :)

I po temacie. :)
Terror Mechanicznej Pomarańczy!

Potrzebujesz części do moto w dobrej cenie? Pytaj! :)

Fred
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2605
Rejestracja: ndz 08 kwie 2007, 20:48
Imię: .
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Fred » ndz 05 wrz 2010, 14:00

Ja Wam mogę polecić szczękowca Nolan N90 - jest to jakby nowość po N103. Ma blende, opcje interkomu i dodatkowo zabezpieczenie przed opadającą szczęką. Bardziej mi spasował niż N103.

Kupiłem go za 899zł i dostałem gratis pinlocka - POLECAM

Wcześniej miałem (nadal mam) HJC FG-15 - ot, zwykły kask. Niby cichszy ale co z tego...


Teraz sobie nie wyobrażam nie mieć szczęki - super sprawa do turystyki ;-)

Awatar użytkownika
pawel_316
teksciarz
teksciarz
Posty: 134
Rejestracja: pn 25 sty 2010, 21:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pawel_316 » pt 10 wrz 2010, 15:43

adam.ada w następny weekend 18-19 września będziesz miał na Służewcu MOTOBAJZEL to sobie skocz zobaczyć poprzymierzać a i cenowo można tam znaleść niezłe okazje, sam kupiłem na jednym znich swojego HJC o 100zł taniej niż w sklepach.
... Bezpieczeństwo ma Pierwszeństwo ...

adam.ada
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 17 paź 2009, 23:24
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: adam.ada » pt 10 wrz 2010, 20:42

pawel_316 pisze:adam.ada w następny weekend 18-19 września będziesz miał na Służewcu MOTOBAJZEL to sobie skocz zobaczyć poprzymierzać a i cenowo można tam znaleść niezłe okazje, sam kupiłem na jednym znich swojego HJC o 100zł taniej niż w sklepach.

dzięki , motobazar mam "przez płot" więc jestem prawie na każdym , chociaż towarzysko , a z kaskiem to na razie faworytem jest Shark S900
Adam

Awatar użytkownika
Hydro
pisarz
pisarz
Posty: 201
Rejestracja: sob 02 cze 2007, 22:18
Imię: Marek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław / Przemyśl
Kontakt:

Re: KASK - kompendium

Post autor: Hydro » czw 28 lip 2011, 21:23

adam.ada pisze:Widzę , że wywołałem ożywioną dyskusję , a chciałem tylko porady kogoś z większym doświadczeniem w temacie kasków niż moje , bo chociaż jestem w siodle ponad 20 lat to kaski miałem raczej z niższej półki( kiedyś się jeździło w VENTO i BELLA , ale młodzież to chyba nie będzie wiedziała o czym piszę ) a po ostatnim wypadzie w Bieszczady gdzie zrobiłem 1250 km w 3 dni zdecydowałem się zainwestować w lepszy beret.

Moje pytanie jest dalej aktualne i skonkretyzowane : chcę integrala z blędą , ewentualnie + pinloock , dobrą wentylacją i najlepiej gdyby był na jakiejś zimowej wyprzedaży w okolicach 500-700 zł.

A co z tymi AGV przecież sam Valii chyba w nim jeździ ?
Używam AGV S4 od kilku (4/5 sezonów) i na kask nigdy nie narzekałem. Wizjer, jak pisał kolega, do wymiany co dwa sezony i szybko się niszczy - ja często, gęsto w deszczu przecieram go rękawicą, więc może dlatego. W dodatku, kiedy zakładam kaski w salonach, to po subiektywnej ocenie mogę stwierdzić, że mój ma bardzo mało wyściółki, co potwierdza założenie HJC-12, który mam dla pasażera i jest o wiele cichszy. Cena 1000zl, gdy kupowałem nie należy do najniższych i dziś można kupić dużo innych z podobnej półki testu SHARPa. ALE ! I tym podzielić się muszę! Kocham swój kask, bo wizjer zmieniam w 10 sek. a kask, który używam tylko ja - dopasowuje się do mojej głowy idealnie! Mam nadzieję, że kiedy przyjdzie mi kupować nowy, lepszy kask, to po 5 latach, będę tak zadowolony jak dziś z mojej S4.

Ps. Czy jest jakiś czas, po którym powinno się zmienić kask?
I tak powiem...

Awatar użytkownika
Łysolek
Shrek
Shrek
Posty: 1261
Rejestracja: sob 04 lip 2009, 08:45
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Marki

Re: KASK - kompendium

Post autor: Łysolek » pn 01 sie 2011, 08:52

ostatnio po dzwonie dowiedziałem sie że np. Shoei XR1000 miał ważność 5 lat i ponoć tak jest z większością szanujących się firm , niestety z Anią mieliśmy dzwona i w/w kask nie zdał u Niej egzaminu, wiec się Was pytam po ch**j wywalać po 2000 zł za kask skoro producent później się wykręca ze kask miał ważność 5 lat , a wiadomo ze zanim go wyprodukują i do nas trafi to ok. 12 miesięcy przeleży tu i ówdzie :?

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: KASK - kompendium

Post autor: kiki » pn 01 sie 2011, 09:14

i w/w kask nie zdał u Niej egzaminu
A dokładnie? coś się wtedy stało poważnego z głową Anny?

Awatar użytkownika
Łysolek
Shrek
Shrek
Posty: 1261
Rejestracja: sob 04 lip 2009, 08:45
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Marki

Re: KASK - kompendium

Post autor: Łysolek » pn 01 sie 2011, 09:31

kiki pisze:
i w/w kask nie zdał u Niej egzaminu
A dokładnie? coś się wtedy stało poważnego z głową Anny?
ma kośc jarzmowa złamaną , kask nie przejął siły uderzenia

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości