KASK - kompendium

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
Nomad
teksciarz
teksciarz
Posty: 100
Rejestracja: sob 16 maja 2015, 14:15
Model VFR: Vfr 800 vtec '06
Imię: Michał
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Police

Re: KASK - kompendium

Post autor: Nomad » pt 03 cze 2016, 13:55

Masz może taką u siebie? Mógłbyś wrzucić fotke? Chciałbym zobaczyć jak to wygląda, bo w sklepach internetowych są zdjęcia podglądowe
Stare chińskie przysłowie mówi : " Dopiero kiedy komar usiądzie Ci na jajach, zdasz sobie sprawę, że nie wszystko da się rozwiązać przemocą"

Awatar użytkownika
TomTox
teksciarz
teksciarz
Posty: 164
Rejestracja: pn 01 lut 2016, 23:42
Model VFR: 800 FI '99
Imię: Tomek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: KASK - kompendium

Post autor: TomTox » ndz 05 cze 2016, 11:36

Miałem kiedyś taką na sklepie. Generalnie najzywklejszy efekt lustra weneckiego, z jeden strony lustro, z drugiej przyciemniony obraz. W pełnym słońcu ok, sprawdza się, ale jak zrobi się ciemniej, w gęstym lesie, deszczu itd. to może bardziej wkurzać niż pomagać, chyba że będziesz woził obie szyby ze sobą ;)

xam123
bywalec
bywalec
Posty: 34
Rejestracja: pn 26 sty 2015, 16:44
Model VFR: FI 800
Imię: Janek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: KASK - kompendium

Post autor: xam123 » pt 15 lip 2016, 16:35

A co Panowie powiecie pomiędzy wyborem kasków.
HJC FG-ST a AGV k5. Zastanawiam się pomiędzy tymi dwoma kaskami. Który wy byście wybrali i dlaczego. :) Pozdrawiam

Safek
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 68
Rejestracja: śr 10 lis 2010, 15:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: KASK - kompendium

Post autor: Safek » pt 06 sty 2017, 20:42

Robię po roku drugie podejście do zakupu kasku - w zeszłym roku w końcu zabrakło mi pieniędzy, w tym myślę, że jestem przygotowany. Do rzeczy:
Poszukuję kasku do sport - turystyka, który zastąpi wysłużonego Shoei Raid II.
Wymagania:
- Integral
- Blenda
- Zapięcie DD
- Miejsce na słuchawki od interkomu (interkom posiadam)
- Wyjmowany środek
- Budżet - tu można powiedzieć, że limitu jakiegoś nie mam, jak będzie super kask to i super budżet sie znajdzie :D
Co narazie znalazłem:
- AGV K5 - opinie ma całkiem niezłe ale zauważyłem, że nie ma podbródka w zestawie
- HJC RPHA ST - w miare dobre opinie, niektórzy twierdzą, że tandetnie wyglądają plastiki w nim - jakby miały się rozlecieć
- HJC FG ST - jw. W sumie nie wiem dokładnie czym się różnią te kaski hehehe ;)
- Shark Spartan - tu nie znalazłem żadnych opinii poza tym, że jakieś białe plamy się pojawiają (?) - może ktoś to potwierdzić / zanegować?
- Shark speed-r carbon - tu znalazlem, ze jest nietypowe zamykanie szyby + jw
- Shuberth S2 Sport - tu różnie - jedni piszą że cichy, inni, że lipa.

Znacie jeszcze jakieś kaski spełniające w/w wymagania?
hyc!
KEFAS, nie safek.

Awatar użytkownika
antekpl
teksciarz
teksciarz
Posty: 128
Rejestracja: śr 06 sty 2016, 11:35
Model VFR: VFR 1200F
Imię: Antek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia

Re: KASK - kompendium

Post autor: antekpl » pt 06 sty 2017, 21:34

jak zrezygnujesz z zapięcia DD to do gry z impetem wjedzie Shoei GT-Air 8)

Awatar użytkownika
saywer
teksciarz
teksciarz
Posty: 129
Rejestracja: ndz 11 kwie 2010, 19:17
Imię: Paweł
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: KASK - kompendium

Post autor: saywer » pt 06 sty 2017, 23:27

Dwa sezony z Shuberth S2 Sport i w porównaniu z Shoei XR 1100 po prostu rewelka, no i cichszy.

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Re: KASK - kompendium

Post autor: Vermilion » sob 07 sty 2017, 00:29

Wypowiem się na temat Shark'ów. O innych markach nie będę mówił bo nimi nie handluję więc jako właściciel sklepu moto mogę zostać uznanym za nieobiektywnego. Z doświadczenia tylko K-5 - głośny i słabo wykonany, HJC miałem RPHA10+, rozleciał się sam doszczętnie po pół roku (EPS odkleił się od skorupy). Ale co kraj to obyczaj i pojedyncza opinia nie ma tak naprawdę wielkiego znaczenia.

1. Speed-R Series 2 - kask będący poprzednikiem Spartan, już nie produkowany od Q3 2016 - zamknięcie szyby jest zajeb... takie samo jak w moim Race-R Pro i nie mam żadnych narzekań. Sprzedałem sporo tych kasków i w sumie żadnych negatywnych opinii. Sam go posiadałem przed obecnym Race-R'em i nawet gdzieś tu znajdziesz moją opinię o nim wcześniej.

2. Spartan - nowy, świeży model to i opinii mało - cichy i w wersji Carbon mega lekki. Bdb aerodynamika oraz wysoka jakość wykonania. Bardzo fajny patent rozkładanego podbródka. Póki co sprzedałem raptem kilka sztuk - o białych plamach mi nic nie wiadomo i nawet nie wiem o co chodzi. Wizjer ten sam co w Skwalu ale na odrobinę innym mechanizmie.

Obydwa polecam. Szczególnie polecam Spartana w wersji Carbon :)
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Model VFR: 800FI '98
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: KASK - kompendium

Post autor: kiki » sob 07 sty 2017, 11:22

Kuźwa jak radzicie sobie z tym zapięciem kasku w sharku speed-r. Ja jedyny patent jaki stosuje na szybkie otwarcie wizjera to kciukiem musze jakby lekko podważyć zatrzask i wtedy się udaje. Ale w rękawicy już tak łatwo mi nie idzie :/

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Re: KASK - kompendium

Post autor: Vermilion » sob 07 sty 2017, 15:23

Wyreguluj sobie mechanizm szyby odpowiednio. Prawdopodobnie masz mocno spasowaną szybę z uszczelką i ją zasysa. U mnie idzie to bez najmniejszego problemu czy to w rękawicy czy bez, czy kciukiem czy czymkolwiek. Miałem tak w Speed-R i mam tak w Race-R Pro (ten sam dokładnie mechanizm i szyba).
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Safek
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 68
Rejestracja: śr 10 lis 2010, 15:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: KASK - kompendium

Post autor: Safek » sob 07 sty 2017, 16:09

Vermilion pisze:2. Spartan - nowy, świeży model to i opinii mało - cichy i w wersji Carbon mega lekki. Bdb aerodynamika oraz wysoka jakość wykonania. Bardzo fajny patent rozkładanego podbródka. Póki co sprzedałem raptem kilka sztuk - o białych plamach mi nic nie wiadomo i nawet nie wiem o co chodzi. Wizjer ten sam co w Skwalu ale na odrobinę innym mechanizmie.
Jeśli chodzi o białe plamy to mam na myśli tę opnię: http://www.moto-opinie.info/?action=sho ... uktu=10025
Zapięcie szyby w Spartanie jest takie samo jak w speed-r 2 czy inne?

Jeśli chodzi o AGV K5 to w necie dobre opinie widziałem (zarówno na forach jak i na moto-opinie.info). Na czym polega jego "tandetność" ?
hyc!
KEFAS, nie safek.

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Re: KASK - kompendium

Post autor: Vermilion » śr 08 lut 2017, 16:57

Ten temat "białych plam" jest dla mnie czarną niewiadomą. Ten sam koleś na moto-opinie pisze dokładnie o tym samym problemie w Speed-R Carbon z czym przez parę lat sprzedaży tego modelu nigdy się nie spotkałem. Albo jakiś podstawiony malkontent albo ma niesamowitego pecha. Sprzedałem już parę Spartanów Carbon i żadnego problemu z "plamami" nie było. Jeśli chodzi o zapięcie szyby to sama szyba jest identyczna jak w modelu Skwal i ma autoseal, także nie potrzebuje dodatkowego zapięcia wiezjera, natomiast przekonstruowano mechanizm wizjera tak aby uniemożliwić użytkownikowi przypadkowe wyłamanie ząbków szyby podczas jej nieumiejętnego demontażu lub montażu jak to miało miejsce w Skwalu. Sama szyba również chodzi zdecydowanie lżej.
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Model VFR: 800FI '98
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: KASK - kompendium

Post autor: kiki » śr 08 lut 2017, 22:57

Vermilion pisze:Wyreguluj sobie mechanizm szyby odpowiednio. Prawdopodobnie masz mocno spasowaną szybę z uszczelką i ją zasysa. U mnie idzie to bez najmniejszego problemu czy to w rękawicy czy bez, czy kciukiem czy czymkolwiek. Miałem tak w Speed-R i mam tak w Race-R Pro (ten sam dokładnie mechanizm i szyba).
Pobawiłem się troche szybą i póki co jest dobrze :) - dziękuje za wskazówki :)

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
Model VFR: vtec
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: KASK - kompendium

Post autor: belkot » czw 09 lut 2017, 07:13

Absolutnie nie polecam HJC. We wszystkich nowych modelach zastosowano slabej jakosci system otwierania szybki ktore sie lamie. Moj kumpel juz 3 razy na gwarancji wymienial.

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Re: KASK - kompendium

Post autor: Vermilion » pn 13 lut 2017, 21:05

E tam, nie jestem fanem HJC. Miałem to RPHA10+, w którym odkleił mi się EPS od skorupy i na tym zakończyłem przygodę z Koreańcami.. Ale nie przesadzajmy, że HJC jest jakieś dramatyczne. Dramatem to jest LS2 :D
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Model VFR: 800FI '98
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: KASK - kompendium

Post autor: kiki » pn 13 lut 2017, 22:56

Vermilion masz może jakieś dojście do sensownych szyb do kasku shark speedr ? Bo jak patrze to wszędzie okolo 300zł życzą sobie za szybe :/

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości