KASK - kompendium

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: KASK - kompendium

Post autor: Zaper » sob 16 maja 2015, 15:33

Ciekawe jak by to działało gdyby delikatnie przypiłować ten wystający bolec.

Awatar użytkownika
Robertos
pisarz
pisarz
Posty: 223
Rejestracja: sob 29 mar 2014, 22:05
Imię: Robert
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: KASK - kompendium

Post autor: Robertos » wt 13 paź 2015, 17:48

Przejrzałem trochę temat a że zastanawiam się nad Qwestem Shoia nasuwa mi się pytanie - zwłaszcza do Vermilion-a.
Gdzieś wcześniej byłeś zainteresowany HJC RPHA i porównywałeś go do AGV K-4 (i wspomniałeś tam o NXR-ze)
Vermilion pisze:Stałem się szczęśliwym posiadaczem HJC RPHA 10+... miałem okazję jeździć w Shoei NXR i mam bezpośrednie porównanie zarówno do mojego starego AGV K-4 jak i nowego RPHA.
Zalety kasku:
- super aerodynamika kasku, nawet przy 200km/h na CBR F4 można bez problemu obracać głową bez żadnego oporu czy zawirowań powietrza
- jest stosunkowo cicho, dużo ciszej niż w AGV K-4 (ale to inna liga :) ), zauważalnie ciszej niż w Shoei NXR
...
W czym RPHA bije na głowę NXR'a ? Przede wszystkim jest ciszej, po drugie aerodynamika kasku jest lepsza, po trzecie cena (!)...

Potem Piszesz
Vermilion pisze:Po farsie z HJC RPHA 10+ ... wybrałem markę Shark.
Shark Speed-R bo o nim mowa na krótko:
+ super aerodynamika na poziomie RPHA
+ w końcu w kasku jest cicho !
No i teraz gdy wypowiedziałeś się o HJC RPHA, NXR-ze i Speed-rze powiedz mi jak byś umiejscowił Qwesta????
Przede wszystkim chodzi mi o hałas bo w chwili obecnej Ujeżdżam szajsownego Caberga i nie za bardzo mogę w nim korzystać z interkomu.
Dodam tylko, że sam Shoei chwali się, że Qwest jest cichszy od poprzednika Raid II o ponad 2 Db

może jeszcze ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat Qwesta?
dzięki
FZ6S->VFR800 V-tec ABS "06->brak

Cimaj
pisarz
pisarz
Posty: 442
Rejestracja: pt 18 lip 2014, 21:17
Imię: Kamil
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: KASK - kompendium

Post autor: Cimaj » wt 13 paź 2015, 20:34

Poszukaj białego (jak Ci kolor nie przeszkadza) GT Air`a. Można go kupić w niewiele większych pieniądzach. Jeżdżę w nim już drugi sezon i złego słowa nie powiem. Na serwisie jak miałem swój kask przeleciałem się w zastępstwie NXR-em i nie wiem o czym kolega wyżej pisał ale dla mnie NXR nie dość że lżejszy, nie dość że przewiew w nim nieziemski to jeszcze ma mega wielką szybę. Pole widzenia niesamowite. Brakowało mi tylko szyby przyciemnionej ale w przyszłym sezonie na weekend sobie wezmę od nich kask na testy z szybą fotochromatyczną :)

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Re: KASK - kompendium

Post autor: Vermilion » śr 14 paź 2015, 22:35

Robertos z Qwestem miałem krótką przyjemność obcować w czasie jazdy i było ok, ale kask nie dla mnie :) Małe pole widzenia, dziwnie przylega do mojej czaszki i taka sobie wentylacja. Głośność? Ujdzie. Obecnie jeżdzę od pół roku w Shark Race-R Pro Carbon (Sylvain Guintoli Replica) i mówiąc szczerze testowałem w między czasie Arai Rebel i nie rozumiem fenomenu Araia. Kask budził respekt, ale właściwości jezdne były gorsze niż w Race-R Pro. Aerodynamika w obydwu bez zarzutu (220 i oglądanie się za siebie? Bez żadnych kłopotów), za to głośność i pole widzenia... dramat. To drugie głównie przez pinlocka, który mocno ograniczał pole widzenia, bez niego pewnie byłoby dużo lepiej.

Najlepszy kask sportowy jak dla mnie na rynku to Race-R Pro, ale mówiąc szczerze jako drugi kask kupię znowu Sharka Speed-R :) Race-R ciężko się zakłada na głowę, ma swoje uciążliwości typowe dla kasku stricte sportowego, a Speed-R jest bardzo przystępny i jednak jest to ciągle najlepszy kask codzienny na rynku :) Sprawdziłbym jeszcze z wielką chęcią Shoei X-Spirit II / III, Arai RX-7 i palete kasków Suomy :)

NATOMIAST. Testowałem koło 20 kasków krócej lub dłużej i powiem szczerze, że jest jedna cecha każdego kasku, która jest tak zajebiście subiektywna, że nie da się jej oceniać - głośność w kasku. Po pierwsze dlatego, że każdy kask jest przeznaczony do innej pozycji głowy na motocyklu i inaczej wpływa to na jego głośność, po drugie sam kształt czaszki wewnątrz wpływa na to jak i czy powietrze wiruje wewnątrz kasku. RPHA 10+ na ten przykład był dla mnie "cichym" kaskiem krótko po zakupie w odniesieniu do ubitego, testowego NXR'a i niskiej półki kasków z którą miałem do czynienia wcześniej w postaci AGV K-4 :) Kask niestety po 2-3 miesiącach ubił się, poza tym dostałem inne garnki, które były znacznie cichsze i dały mi dobry punkt odniesienia. RPHA zamienił się w najglośniejszego potwora zaraz za Arai Rebel :D Generalnie ten sam kask może jednemu pasować, drugiemu nie. Dla jednego może być cichy, wygodny, fajny i dobry, a dla drugiego niekoniecznie :) Najważniejsze to osobiście zbadać przynajmniej kilka modeli kasków, żeby móc wybrać dla siebie odpowiedni model mając punkty odniesienia.
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: KASK - kompendium

Post autor: Zaper » czw 15 paź 2015, 00:29

Speed r nie kupiłbym drugi raz właśnie przez głośność, wybaczcie za słownictwo ale ku*%+wa nie da się bez stoperów powyżej 80 jechać, reszta jest ok

Awatar użytkownika
Robertos
pisarz
pisarz
Posty: 223
Rejestracja: sob 29 mar 2014, 22:05
Imię: Robert
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: KASK - kompendium

Post autor: Robertos » czw 15 paź 2015, 09:31

Dzięki panowie, w takim razie jadę do Berlina do tunelu Louisa potestować co w uszach gra.
FZ6S->VFR800 V-tec ABS "06->brak

lutek
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 78
Rejestracja: sob 25 sty 2014, 19:47
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bristol (UK) -z Rybnik

Re: KASK - kompendium

Post autor: lutek » śr 25 lis 2015, 21:00

czy ktos mial stycznosc z kaskiem roof boxer??

Awatar użytkownika
beret
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 51
Rejestracja: czw 29 paź 2015, 16:30
Imię: Bartek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ustroń

Re: KASK - kompendium

Post autor: beret » pn 30 lis 2015, 10:23

Miał może ktoś z was może do czynienia z tym kaskiem exo-300
http://allegro.pl/scorpion-exo-300-air- ... 62567.html

Zastanawiam się nad zakupem go.

Awatar użytkownika
beret
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 51
Rejestracja: czw 29 paź 2015, 16:30
Imię: Bartek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ustroń

Re: KASK - kompendium

Post autor: beret » wt 01 gru 2015, 12:22

Albo takie cudo HJC IS-17

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: KASK - kompendium

Post autor: Zaper » wt 01 gru 2015, 15:25

Jakbym teraz kupował to pewnie wziąłbym Nolan 103 albo 104, HJC IS 16 ma mój plecaczek, kask jest nawet ok, IS 17 ma chyba za jasną blendę o ile kojarzę bo też chciałem go kupić, jak chcesz sprzedam Ci mojego Shark Speed R, stan wzorowy, używany jeden sezon, nie wybity środek i ma jeszcze 4 lata gwarancji, do zestawu dorzucę pinlock.

Awatar użytkownika
mozek
pisarz
pisarz
Posty: 329
Rejestracja: śr 23 paź 2013, 19:59
Imię: Ksystof
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wilno

Re: KASK - kompendium

Post autor: mozek » wt 01 gru 2015, 20:06

tylko nie NOLAN 104

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: KASK - kompendium

Post autor: Zaper » wt 01 gru 2015, 20:14

Mozek czemu? Ogólnie ma bardzo pozytywne opinie

Awatar użytkownika
Hanczak
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 90
Rejestracja: pn 31 mar 2014, 16:02
Imię: Kuba
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: KASK - kompendium

Post autor: Hanczak » wt 01 gru 2015, 21:34

Właśnie, czemu nie N104? Ja mam i sobie chwalę, no może mógłby być trochę cichszy...

Awatar użytkownika
mozek
pisarz
pisarz
Posty: 329
Rejestracja: śr 23 paź 2013, 19:59
Imię: Ksystof
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wilno

Re: KASK - kompendium

Post autor: mozek » śr 02 gru 2015, 19:37

wlasnie, glosny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wyglada ladnie, moze wykonczenie niezle, ale nie jest warty tych pieniedzy.

Awatar użytkownika
konrad1f
pisarz
pisarz
Posty: 288
Rejestracja: śr 29 lut 2012, 00:45
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: KASK - kompendium

Post autor: konrad1f » śr 02 gru 2015, 23:04

nie wiem dlaczego oczekujecie po szczękowcach super wytłumienia
są głośniejsze niż integrale i tyle
miałem okazję polatać w neotecu. fakt - bajeczka. ale wydawać na czapkę 2kzł? niewiele więcej kosztuje motocykl :)
przez parę dobrych lat latałem w n102 i byłem zadowolony
potem (po zgruzowaniu nolana podczas gonga) było tanie gówno marki ls2 - jakoś też parę sezonów wytrzymał i dało się w tym jeździć
miesiąc temu postanowiłem kupić nową czapkę. już prawie zdecydowałem się na HJC is-max II ale jak wziąłem to do ręki to mi przeszło (nie mówiąc już nawet o tym, że w kasku za osiem stów nie było pin-locka)
ostatecznie kupiłem n90 w superporomocenie i mam nadzieje będę zadowolony jak z każdego poprzedniego nolana

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości