KASK - kompendium

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Model VFR: DL 1000 Vstrom K2
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: KASK - kompendium

Post autor: Zaper » pn 08 lut 2016, 22:24

Robertos pisze:
Zaper pisze:A jak wjezdzasz do tunelu który ma np 5 km to też się sprawdzają okulary?
wówczas pije 2x100 i wzrok mi się wyostrza i pocinam dalej
Tyle że ja pytam na poważnie, a nie z ironią czy żartem. Jestem na kupnie kasku i akurat ma za jasną blendę i zastanawiałem się nad okularami, jednak wiem że wjazd na drogę leśną, tunel itp. powoduje że blendę muszę podnieść - przerabiane wielokrotnie.

Awatar użytkownika
Robertos
pisarz
pisarz
Posty: 223
Rejestracja: sob 29 mar 2014, 22:05
Model VFR: był V-Tec '06
Imię: Robert
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: KASK - kompendium

Post autor: Robertos » wt 09 lut 2016, 13:05

Na poważnie to tak jak pisałem wyżej
używam okularów przeciwsłonecznych polaryzacyjnych - nie mają mocnych szkieł.
Nie zdarzyło mi się abym musiał się zatrzymywać i zdejmować je z nosa gdy wjechałem w las lub gdy słońce schowało się za chmurami.

Natomiast blenda była do dupy. Początkowo jej używałem i byłem mega zadowolony ale jak użyłem okularów polaryzacyjnych to do blendy nie wróciłem.
FZ6S->VFR800 V-tec ABS "06->brak

Awatar użytkownika
Lestat
Posty: 2
Rejestracja: czw 28 sty 2016, 20:27
Model VFR: VFR 800 V-TEC
Imię: Michał
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: KASK - kompendium

Post autor: Lestat » czw 11 lut 2016, 14:33

Cześć :) Czy ktoś mógłby polecić mi jakiś "cena/jakość" dobry kask do ok 1000zł, chciałbym jakiegoś szczękowca, no ale jeżeli w tej kasie nie kupi się nic dobrego to może jakiś integral, jak na razie przymierzyłem Caberga Duke, całkiem fajny kask, dość wygodny szczękowiec z blendą (trochę krótka) za naprawdę rozsądną cene bo 749zł, , HJC Rpha Max Evo (1599), jak dla mnie fajniejszy już Caberg Duke a 800zł tańszy, oraz HJC IS-MAX BT (799zł): w sumie najwygodniejszy ale trzeszczący... Tyle że chciałbym bardzo żeby wypowiedzieli się zacni użytkownicy tego forum jak wygląda użytkowanie tych kasków w praktyce...a może są jakie inne warte uwagi? Będę cierpliwie czekał i czytał :) Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Miszak
pisarz
pisarz
Posty: 310
Rejestracja: wt 12 mar 2013, 15:15
Model VFR: RC46 2001r
Imię: Łukasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kłanino, (kiedyś Świecie n.W.)

Re: KASK - kompendium

Post autor: Miszak » czw 11 lut 2016, 20:14

Ciągnąc dalej temat, to zastanawiam się nad Airohem Phantomem , albo integralnym Airoh Movement . Miał ktoś styczność z tym kaskiem. Gość w sklepie właśnie taki mi polecał.
KISZCZAK
519 082 037

xam123
bywalec
bywalec
Posty: 34
Rejestracja: pn 26 sty 2015, 16:44
Model VFR: FI 800
Imię: Janek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: KASK - kompendium

Post autor: xam123 » pt 12 lut 2016, 08:46

W Airohu jest bardzo fajna blenda. Raz robiłem crash test i głowę mi uratował. Z wad to mój był głośny no i to airoh więc pewnie w zestawie nie ma pinlocka.

Awatar użytkownika
Lestat
Posty: 2
Rejestracja: czw 28 sty 2016, 20:27
Model VFR: VFR 800 V-TEC
Imię: Michał
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: KASK - kompendium

Post autor: Lestat » pt 12 lut 2016, 10:28

Miszak pisze:Ciągnąc dalej temat, to zastanawiam się nad Airohem Phantomem , albo integralnym Airoh Movement . Miał ktoś styczność z tym kaskiem. Gość w sklepie właśnie taki mi polecał.
A jęzdziłeś w szczekowcach jakiś? jak wrażenia?

Awatar użytkownika
nierob
klepacz
klepacz
Posty: 535
Rejestracja: wt 30 sty 2007, 13:43
Model VFR: VFR750rc36II
Imię: nierob
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Przemków

Re: KASK - kompendium

Post autor: nierob » pt 12 lut 2016, 11:18

bardzo długo miałem wcześniejszy model szczękowego airoha - SV55.
na skuter OK. na moto - średnio. dość głośny, blenda OK, wentylacja marna, parowała szyba.
nie wiem jak jest w tym nowszym modelu. choć materiał na ten garnek taki sam jak w poprzedniku.
teraz mam szczękowego nolana n90. choć też ten nowszy airoh wchodził w grę.
trzask prask i po wszystkim.

adam_tomasz
teksciarz
teksciarz
Posty: 119
Rejestracja: sob 03 paź 2009, 22:54
Model VFR: RC46 '01 - była :(
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: KASK - kompendium

Post autor: adam_tomasz » czw 24 mar 2016, 15:25

Zerknij może też na tego typu testy:
http://www.motocykl-online.pl/testy/Tes ... ych,8770,1

Osobiście po sprawdzaniu różnych kasków nigdy nie biorę pod uwagę airoha, a caberga traktuje jako dobrą średnią półkę, ale tylko średnią.

Gościa w sklepie nie słuchaj. Praktycznie wszyscy polecają to co mają na stanie albo na czym mogą zarobić.
Jeżeli chodzi o HJC jakoś mi te kaski nie pasują ale ogólnie większość modeli bardzo dobre opinie zbiera.
W tej półce cenowej zwróć jeszcze uwagę (oprócz Caberga) na Nolana i na Sharka.
Troszkę powyżej 1000 zł możesz popatrzeć też na X-Lite w promocji (chyba obecnie nawet jest w louisie) lub scorpiona.
http://szkola-motocyklowa.blogspot.com - podstawowe informację o odzieży motocyklowej i technice jazdy motocyklem

Awatar użytkownika
Robertos
pisarz
pisarz
Posty: 223
Rejestracja: sob 29 mar 2014, 22:05
Model VFR: był V-Tec '06
Imię: Robert
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: KASK - kompendium

Post autor: Robertos » ndz 03 kwie 2016, 22:43

Chciałem dodać parę słów po pojeżdżeniu w Qwescie Shoia. Ten weekend udało mi się nawinąć ponad 600km i mam trochę spostrzeżeń kontekście Caberga V2 integralnego, którego używałem do niedawna.
W Qweście odczuwam wyraźny szum w uszach - jeżdżę z szybą turystyczną z deflektorem. Niemniej jednak mogłem prowadzić rozmowę telefoniczną poprzez Scalę Ridera przy prędkości 130km/h. Wszystko słyszałem wyraźnie. W Cabergu musiałem zwolnić do 70km/h i tak miałem problem ze zrozumieniem. Wentylacja jest super. Jak się otworzy otwory na głowie to czuć powietrze. Generalnie uważam Caberga za jakieś totalne ścierwo albo poprosty Qwest jest zajefajny.
FZ6S->VFR800 V-tec ABS "06->brak

dudek1978
Posty: 1
Rejestracja: pt 25 mar 2016, 22:49
Model VFR: 800
Imię: Krzysiek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: KASK - kompendium

Post autor: dudek1978 » ndz 10 kwie 2016, 21:05

Witam.Chciałem Was zapytać o Nishua ntx-2.Czy ktoś coś może się wypowiedzieć na ten temat?

MyFamily
Posty: 2
Rejestracja: czw 14 kwie 2016, 12:58
Imię: Damian
Płeć: Mężczyzna

Re: KASK - kompendium

Post autor: MyFamily » czw 14 kwie 2016, 13:11

dudek1978 pisze:Nishua ntx-2
Hej, nie miałem z nim kontaktu ale też właśnie zastanawiałem się nad nim. Cenowo jest całkiem przystępnie. Tyle mogę powiedzieć ;)
kruk spłata długów jako rozwiązanie na przyszłość :)

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Model VFR: DL 1000 Vstrom K2
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: KASK - kompendium

Post autor: Zaper » ndz 17 kwie 2016, 10:18

Ma ktoś zamontowany chiński interkom w kasku nolan 104 ? jeżeli tak to dajcie namiary jaki bo mój chinol ma średnice 4cm a otwory na słuchawki w kasku 3,5cm.

Awatar użytkownika
TomTox
teksciarz
teksciarz
Posty: 164
Rejestracja: pn 01 lut 2016, 23:42
Model VFR: 800 FI '99
Imię: Tomek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: KASK - kompendium

Post autor: TomTox » pn 23 maja 2016, 14:33

Co do kasków Airoha, sporo kasków z tej firmy miałem na głowie wraz z droższymi i tańszymi modelami, generalnie do gustu najbardziej przypadł mi wspomniany tutaj wcześniej Airoh SV55, którego mogę polecić z czystym sumieniem - choć prawdą jest że szyba lubi parować, ale daje się to we znaki przy temperaturach w okolicach 10 stopni lub po deszczu, a niestety wiele kasków paruje w takich warunkach. Co ważniejsze by szybka nie parowała wystarczy ją delikatnie uchylić. Co do hałasu to jak na szczękę jest naprawdę dobrze, jeżdżę raczej bez stoperów, czasem ze słuchawkami i do 140 - 160 jest naprawdę OK, choć nie mam porównania do kasków typu Shoei, Schuberth itp ale wiadome że szczęka zawsze będzie głośniejsza, choć mój wcześniejszy kask integralny był głośniejszy albo to wrażenie, wcześniej jeździłem na golasie. Co wiem natomiast, to to że aerodynamika kasków Airoh przewyższa to co serwuje np. HJC miałem okazję to sprawdzić i kask HJC powyżej pewnej prędkości lubił rzucać głową, możliwe że była to wina konkretnego modelu kasku, niestety nie pamiętam jego oznaczenia ale raczej półka średnia. Minusem kasków Airoh z mojego doświadczenia jest niedopasowanie do "pociągłych" twarzy, często zdarzało się że w Airohu ktoś haczy brodą o szczękę co jest niebezpieczne i dosyć nieprzyjemne.

Awatar użytkownika
Nomad
teksciarz
teksciarz
Posty: 100
Rejestracja: sob 16 maja 2015, 14:15
Model VFR: Vfr 800 vtec '06
Imię: Michał
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Police

Re: KASK - kompendium

Post autor: Nomad » pt 03 cze 2016, 06:58

A czy ktoś z posiadaczy kasków HJC Is 17 ma założoną szybę lustrzanke ? Zastanawiam się nad zakupem
Stare chińskie przysłowie mówi : " Dopiero kiedy komar usiądzie Ci na jajach, zdasz sobie sprawę, że nie wszystko da się rozwiązać przemocą"

Awatar użytkownika
TomTox
teksciarz
teksciarz
Posty: 164
Rejestracja: pn 01 lut 2016, 23:42
Model VFR: 800 FI '99
Imię: Tomek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: KASK - kompendium

Post autor: TomTox » pt 03 cze 2016, 10:16

Fajna rzecz taka szyba, problem wieczorem\jak słońce zajdzie - jest strasznie ściemniająca i wtedy wypada mieć drugą ze sobą, chyba że jeździsz tylko w dzień ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości