KASK - kompendium

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
Nomad
teksciarz
teksciarz
Posty: 100
Rejestracja: sob 16 maja 2015, 14:15
Model VFR: Vfr 800 vtec '06
Imię: Michał
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Police

Re: KASK - kompendium

Post autor: Nomad » ndz 11 cze 2017, 20:20

Szanowne grono, w moim hjc is-17 bardzo wyrobiło się wnętrze, wyprałem i kask nadal jest bardzo luźny. Jazda w nim jest nie wygodna . Łeb mi się raczej nie skurczył, a zrobiłem w tym kasku max 15000km. Mam szukać nowego wypełnienia? Da się takie kupić czy pora rozglądać się za nowym kaskiem ?
Stare chińskie przysłowie mówi : " Dopiero kiedy komar usiądzie Ci na jajach, zdasz sobie sprawę, że nie wszystko da się rozwiązać przemocą"

Awatar użytkownika
Niron
klepacz
klepacz
Posty: 652
Rejestracja: ndz 08 lut 2015, 23:20
Model VFR: RC46 '01
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Siemień

Re: KASK - kompendium

Post autor: Niron » wt 13 cze 2017, 18:23

podejrzewam że może się dać kupić nowe wnętrze, chociaż dziwnę, bo mój po 35tyś jest praktycznie taki sam jak w dniu zakupu, ja ostatnio części do kasku kupowałem u nich http://allegro.pl/hjc-blenda-is16-is-ma ... 89205.html gościu ogarnięty w czereśniach do kasków, tak że polecam
„If everything seems under control you’re just not going fast enough”
CB 500 -> CBR 600 F3 -> VFR 800 FI

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: KASK - kompendium

Post autor: mictom » wt 13 cze 2017, 20:16

Ten model tak ma, czytałem coś kiedyś. Mój FG-15 po 30tyś.km (5 sezonach) jest ok. A dobrze rozmiar dobrałeś? Ja na obwód dyni 59cm wziąłem M(58cm)

Awatar użytkownika
Nomad
teksciarz
teksciarz
Posty: 100
Rejestracja: sob 16 maja 2015, 14:15
Model VFR: Vfr 800 vtec '06
Imię: Michał
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Police

Re: KASK - kompendium

Post autor: Nomad » śr 14 cze 2017, 05:38

Dobrze był dobrany. Podjadę dzisiaj do kilku sklepów we Wrocławiu może ktoś mi zamówi wypełnię. Na necie same archiwalne oferty
Stare chińskie przysłowie mówi : " Dopiero kiedy komar usiądzie Ci na jajach, zdasz sobie sprawę, że nie wszystko da się rozwiązać przemocą"

Awatar użytkownika
Niron
klepacz
klepacz
Posty: 652
Rejestracja: ndz 08 lut 2015, 23:20
Model VFR: RC46 '01
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Siemień

Re: KASK - kompendium

Post autor: Niron » śr 14 cze 2017, 22:43

ale do nich możesz zadzwonić, ja też kupowałem przez telefon, bo tego co potrzebowałem, nie mieli nawet wystawionego.
„If everything seems under control you’re just not going fast enough”
CB 500 -> CBR 600 F3 -> VFR 800 FI

Cimaj
pisarz
pisarz
Posty: 442
Rejestracja: pt 18 lip 2014, 21:17
Model VFR: Z1000SX 17-
Imię: Kamil
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: KASK - kompendium

Post autor: Cimaj » czw 29 cze 2017, 22:44

Po 4 latach używania GT-Aira na moją głowę zawitał NXR. Zmiana z musu ponieważ przesiadka na nową VFR wymusiła bardziej pochyloną pozycję. Do dnia dzisiejszego na GT-Aira złego słowa nie powiem :) Zaś nowy NXR- znowu pachnie :) świeżością. Kask bardziej do pozycji pochylonej. Szyba gigant. Przewiew mega. Przyzwyczajony jestem do blendy dlatego też oddrazu zakupiłem szybę fotochromatyczną. Blenda pod względem obszaru widzenia nie umywa się do fotochromu, natomiast fotochrom według mnie tak bardzo nie ściemia jak blęda w GT. Niemniej jest dobrze. Fotochrom działa zajefajnie, szybko. Kolejna odczuwalna różnica to waga. NXR jest lżejszy od starego garnka ale za to trochę trzeszczy styropian w środku :)
Podsumowując: Shoei znowu na kolejne 5 lat :)

gebek
Posty: 13
Rejestracja: ndz 11 gru 2016, 10:26
Model VFR: CBR 650F
Imię: Krzysztof
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: KASK - kompendium

Post autor: gebek » wt 15 sie 2017, 17:54

Mam pytanie...troche spoznione,bo garnek juz kupilem,ale co tam.
Jezdzil ktos z Was w deszczu,w kasku Arai. Nurtuje mnie pytanie,na ile szczelne, sa te zamykane wloty ,na wizjerze.
Dmuchaja swietnie,ale co z woda.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Słowiu
teksciarz
teksciarz
Posty: 155
Rejestracja: pn 19 lis 2012, 06:53
Model VFR: RC 46 FiFTiETH
Imię: Bartłomiej
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Augustów

Re: KASK - kompendium

Post autor: Słowiu » wt 20 mar 2018, 21:31

Mam taką sprawuche.Kupiłem rok temu Duke'a i po jednym sezonie opada mi tzn odkleja się antifog.Czym to jest spowodowane? Jak spadnie to trudno mi domknąć szybkę
Codziennie spotykam wariatów pędzących na łeb na szyję.Czasami naprawdę trudno ich dogonić...

Respekt
Posty: 16
Rejestracja: pn 04 gru 2017, 01:57
Model VFR: Vtec
Imię: Paweł
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: KASK - kompendium

Post autor: Respekt » pn 21 maja 2018, 22:58

Mam do was pytanie, zastanawiam się nad hjc fg st a scorpion exo 510 air, o pierwszym jest tu już sporo napisane ale o scorpionie nic nie znalazłem. Był bym wdzięczny na temat od użytkownika, jak z głośnością i awaryjnością? Jeszcze rozmyślam nad nolan n87. Do użytku na vtecu

Awatar użytkownika
hirad
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 62
Rejestracja: wt 15 sie 2017, 19:09
Model VFR: 800 VTEC
Imię: Bartosz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: KASK - kompendium

Post autor: hirad » pt 22 lut 2019, 09:30

To ja się dołączę ;)
Chodzi mi po głowie nowa skorupa i mam kilku kandydatów.
Czy ktoś wie coś więcej na ich temat? Może ma własne doświadczenia? Każda sugestia mile widziana.

Nolan N87
Airoh ST501
HJC FG-ST (aktualnie mam FG-17)
Caberg Drift Evo Carbon
“For the strength of the pack is the wolf, and the strength of the wolf is the pack..” –
Rudyard Kipling

K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Model VFR: 800 V-TEC
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Re: KASK - kompendium

Post autor: K_L_A_M_A » ndz 24 lut 2019, 12:59

Posiadam N87 N-com z ori interkomem - w takim malowaniu jak na zdjęciu , jeżdżę w nim już 2 lata i jak na razie sprawuje się bardzo dobrze. Jak dla mnie jest dość wygodny, w miarę cichy , ładnie wykończony. Jak dotychczas nic się nie zepsuło, nie odpadło :) jest możliwość zamontowania nolanowego interkomu który bardzo ładnie jest poukrywany ( bateria mikrofon kable ) a sterowanie jest zatrzaskiwane w przewidzianym do tego miejscu i nie odstaje jak w przypadku sprzętu uniwersalnego . Mój interkom posiada jeszcze montowane na tyle kasku światło stopu które miga przy awaryjnym hamowaniu ( działa na przeciążenie - możliwość włączenia/wyłączenia oraz regulacji czułości za pomocą kompa lub aplikacji na telefon, inne ustawienia interkomu oraz radia fm również ) takie jak na pierwszym zdjęciu .Ja jestem zadowolony i moja żona również także polecam. Jak masz jakieś konkretne pytania co do tego kasku to dawaj.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
hirad
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 62
Rejestracja: wt 15 sie 2017, 19:09
Model VFR: 800 VTEC
Imię: Bartosz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: KASK - kompendium

Post autor: hirad » pn 25 lut 2019, 15:24

Akurat interkom mam swój, zewnętrzny, więc temat dla mnie średnio atrakcyjny, ale dobrze wiedzieć :D
A jak sprawa głośności? Przy jakich prędkościach robi się męcząco?
To jest w ogóle coś, co strasznie mnie ciekawi, bo nie wszyscy się dzielą tą wartością konkretną, a powiedzieć, że "Dla mnie kask jest głośny" jest strasznie nie miarodajne niestety...
“For the strength of the pack is the wolf, and the strength of the wolf is the pack..” –
Rudyard Kipling

Awatar użytkownika
poscig
klepacz
klepacz
Posty: 1361
Rejestracja: czw 17 sty 2008, 19:43
Model VFR: RC46 FI
Imię: Marek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3-CITY
Kontakt:

Re: KASK - kompendium

Post autor: poscig » śr 27 lut 2019, 18:48

Na jednym moto kask jest cichy, brak szumów i wysoki komfort a na innym motocyklu już inaczej się strugi powietrza układają i można zwariować.... I to nawet te najlepsze, najcichsze. Kask powinien być testowany na dany moto... Jeśli to możliwe....

Awatar użytkownika
Ziamalek
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 84
Rejestracja: śr 24 paź 2012, 12:03
Model VFR: VF 750F/VFR 800VTEC
Imię: Paweł
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zakopane

Re: KASK - kompendium

Post autor: Ziamalek » czw 28 lut 2019, 13:40

poscig pisze:
śr 27 lut 2019, 18:48
Na jednym moto kask jest cichy, brak szumów i wysoki komfort a na innym motocyklu już inaczej się strugi powietrza układają i można zwariować.... I to nawet te najlepsze, najcichsze. Kask powinien być testowany na dany moto... Jeśli to możliwe....
Dokładnie!!!

Po drugie ten NOLAN N87 N-COM waży 1420 ( co już w miarę), ale dodać intercom do niego ze światełkiem ESS to pewnie będzie ważył ze "3kg".
A za cenę tych wszystkich "badziewi" mam już wypasiony kask na bazie kevlaru lub włókna węglowego.
Bo co do firmy to każdy ma swoją upatrzoną.

Awatar użytkownika
Mbwene
pisarz
pisarz
Posty: 225
Rejestracja: śr 08 lip 2015, 14:01
Model VFR: 800 FI '98
Imię: Przemek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piła

Re: KASK - kompendium

Post autor: Mbwene » pt 01 mar 2019, 09:30

Można sobie gdybać, czytać opinie w necie, polecać itp. ale dopóki nie założysz kasku na głowę to cała ta dyskusja jest gówno warta.

Co z tego że masz upatrzony kask, który ma świetne recenzje jak nie będzie pasował do Twojego kształtu głowy ? Pojechać do dobrze zaopatrzonego sklepu z kompetentną obsługą i tam wybierać. Kaski z jednej półki cenowej nie różnią się między sobą aż tak bardzo, a komfort użytkowania to rzecz najważniejsza.
MZ ETZ 250 -> Yamaha XJ 600 Diversion -> Buell XB9r Firebolt -> VFR 800FI...

Mam w dupie czy ktoś mnie lubi czy nie lubi... swoje myślę, swoje mówię...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości