Buzer, zbroja - wasze opinie !

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
Hydro
pisarz
pisarz
Posty: 201
Rejestracja: sob 02 cze 2007, 22:18
Imię: Marek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław / Przemyśl
Kontakt:

Buzer, zbroja - wasze opinie !

Post autor: Hydro » pt 17 lip 2009, 14:11

Tak jak w temacie -
Chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę przy kupnie, ewentualnie jakiej firmy zbroja już się sprawdziła/ niesprawdziła. Przedstawcie swoje doświadczenie i podajcie nazwy produktów.
I tak powiem...

katan
teksciarz
teksciarz
Posty: 169
Rejestracja: wt 16 wrz 2008, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa Bemowo
Kontakt:

Re: Buzer, zbroja - wasze opinie !

Post autor: katan » pt 17 lip 2009, 14:23

Hydro pisze:Tak jak w temacie -
Chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę przy kupnie, ewentualnie jakiej firmy zbroja już się sprawdziła/ niesprawdziła. Przedstawcie swoje doświadczenie i podajcie nazwy produktów.
Jezdze w czyms bardzo podobnym do tego Moj nie ma tylko tego na karku, co nie miesci sie w kask integralny.

Na upaly, polecam.. buzer + jakas koszulka zeby nie wygladac jak festyn i jazda. Mega wygodny, przewiewny i bezpieczny..

Jezeli chcesz kupic UTIKE, zapomnij i jezdzij dalej w kurtce skorzanej (czy tam texowej :) )

Zdro!
Tomek
katan, po prostu katan..

Celem jest droga

Awatar użytkownika
Hydro
pisarz
pisarz
Posty: 201
Rejestracja: sob 02 cze 2007, 22:18
Imię: Marek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław / Przemyśl
Kontakt:

Post autor: Hydro » pt 17 lip 2009, 14:27

Powiem szcerze, ze szukam rozwiązania dużo tańszego :D
A jak na razie to jest textyl i w upalne dni - jak dzis (30st.) - pozostaje tylko koszulka w miescie. Czy więc zbroje za 400zl nie sprawdzą się? Poprzestawiają się ochraniacze?
I tak powiem...

Awatar użytkownika
rommi
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2358
Rejestracja: śr 30 lis 2005, 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Józefosław k/Piaseczna
Kontakt:

Post autor: rommi » pt 17 lip 2009, 14:42

Ja mam i jeżdzę ostatnio w zbroii Utiki.
Jeśli chodzi o komfort:
Minusem jest to, że na plecach żółw jest cały, tzn nie oddycha więc po przejechaniu kilku kilometrów w korku plecy zaczynają się pocić, podobnie pas, którym spinasz całość do kupy.
Tak więc komfortowo jest w ręce i klatkę piersiową.

Bezpieczeństwo?
Jeszcze nie testowałem i nie mam zamiaru.
Vlaad podobno szlifował w czymś takim i nic mu się nie stało.

katan
teksciarz
teksciarz
Posty: 169
Rejestracja: wt 16 wrz 2008, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa Bemowo
Kontakt:

Post autor: katan » pt 17 lip 2009, 14:46

Hydro pisze:Powiem szcerze, ze szukam rozwiązania dużo tańszego :D
A jak na razie to jest textyl i w upalne dni - jak dzis (30st.) - pozostaje tylko koszulka w miescie. Czy więc zbroje za 400zl nie sprawdzą się? Poprzestawiają się ochraniacze?
W utice (~350pln) siatka potrafi pekac od wiszenia na scianie. Odradzam je bardzo mocno.

Tomek
katan, po prostu katan..

Celem jest droga

Awatar użytkownika
kris2k
klepacz
klepacz
Posty: 1395
Rejestracja: pt 03 paź 2008, 12:06
Imię: Krzysztof
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: kris2k » pt 17 lip 2009, 16:20

katan pisze:
Hydro pisze:Powiem szcerze, ze szukam rozwiązania dużo tańszego :D
A jak na razie to jest textyl i w upalne dni - jak dzis (30st.) - pozostaje tylko koszulka w miescie. Czy więc zbroje za 400zl nie sprawdzą się? Poprzestawiają się ochraniacze?
W utice (~350pln) siatka potrafi pekac od wiszenia na scianie. Odradzam je bardzo mocno.

Tomek
Utika nigdy nie kosztowala 350pln tylko ok 250pln. Generalnie ta siatka na ktorej sa te ochraniacze to taka cienka jest jak ponczocha, bardzo mi sie to nie podoba, nie wyglada solidnie.
Ja mam buzera z tymi samymi ochraniaczmi co Utka tylko koszulka jest z grubego materialu, buzer firmy Tschul, ze 2lata temu byly takie w sprzedazy, teraz ich juz nie widac.
Kosztowala mnie 210pln i jestem zadowolony, przydala mi sie w ciagu ostatniego tygodnia jak nigdy przez ostatnie 2 lata ;)
Ale jak sie stoi w korku to i tak sie momentalnie czlowiek w tym poci, za to jak sie ruszy to od razu chlodek az milo (nie ejst to najszczesliwsze z punktu widzenia zdrowotnego, w sensie pocic sie i przewiac od razu) no ale tak to dziala.

katan
teksciarz
teksciarz
Posty: 169
Rejestracja: wt 16 wrz 2008, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa Bemowo
Kontakt:

Post autor: katan » pt 17 lip 2009, 18:57

kris2k pisze:
katan pisze:
Hydro pisze:Powiem szcerze, ze szukam rozwiązania dużo tańszego :D
A jak na razie to jest textyl i w upalne dni - jak dzis (30st.) - pozostaje tylko koszulka w miescie. Czy więc zbroje za 400zl nie sprawdzą się? Poprzestawiają się ochraniacze?
W utice (~350pln) siatka potrafi pekac od wiszenia na scianie. Odradzam je bardzo mocno.

Tomek
Utika nigdy nie kosztowala 350pln tylko ok 250pln. Generalnie ta siatka na ktorej sa te ochraniacze to taka cienka jest jak ponczocha, bardzo mi sie to nie podoba, nie wyglada solidnie.
Ja mam buzera z tymi samymi ochraniaczmi co Utka tylko koszulka jest z grubego materialu, buzer firmy Tschul, ze 2lata temu byly takie w sprzedazy, teraz ich juz nie widac.
Kosztowala mnie 210pln i jestem zadowolony, przydala mi sie w ciagu ostatniego tygodnia jak nigdy przez ostatnie 2 lata ;)
Ale jak sie stoi w korku to i tak sie momentalnie czlowiek w tym poci, za to jak sie ruszy to od razu chlodek az milo (nie ejst to najszczesliwsze z punktu widzenia zdrowotnego, w sensie pocic sie i przewiac od razu) no ale tak to dziala.
A cyknij pls fotke jak ona wyglada od srodka?

T
katan, po prostu katan..

Celem jest droga

Awatar użytkownika
kris2k
klepacz
klepacz
Posty: 1395
Rejestracja: pt 03 paź 2008, 12:06
Imię: Krzysztof
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: kris2k » pt 17 lip 2009, 19:25

Foty:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie ma w niej mozliwosci odpiecia zolwia tak zeby jezdzic z samym zolwiem bez rekawow, niektore podobne modele maja jeszcze takie udogodnienie.
Material jak pokazuje foto 3 to gruba tkanina a nie przezroczysta ponczocha.

Awatar użytkownika
valentino29
Posty: 3
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 21:01
Imię: Maciej
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Buzer, zbroja - wasze opinie !

Post autor: valentino29 » ndz 22 sty 2012, 23:24

Polecam zbroję Acerbis około 400 pln

Awatar użytkownika
pawel_316
teksciarz
teksciarz
Posty: 134
Rejestracja: pn 25 sty 2010, 21:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buzer, zbroja - wasze opinie !

Post autor: pawel_316 » pn 23 sty 2012, 12:16

valentino29 pisze:Polecam zbroję Acerbis około 400 pln
Znajdź mi taką za 400 zł :) one kosztują po 500-600 z tego co widziałem
... Bezpieczeństwo ma Pierwszeństwo ...

Awatar użytkownika
Kudlaty
teksciarz
teksciarz
Posty: 155
Rejestracja: pt 24 gru 2010, 15:20
Imię: Kamil
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: Buzer, zbroja - wasze opinie !

Post autor: Kudlaty » pn 23 sty 2012, 21:51

Ja mam taką samą jak ta na zdjęciach wyżej tylko z firmy Adrenaline. Kosztowała 180zł. Na ciepłe dni jest ok. ale nie wiem czy sprawdziła by się podczas wypadku. Plusem jest odpinany żółw, bo jak jeżdżę w zimie na deskę to się przydaje. Według mnie bez sensu są te zbroje które mają z przodu na środku zamek. Przy uderzeniu nic nie chroni ten plastik z przodu tylko żebra się łamią. Droższe zbroje mają zamek po boku a z przodu wielką "tarczę"
Obrazek

Awatar użytkownika
valentino29
Posty: 3
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 21:01
Imię: Maciej
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Buzer, zbroja - wasze opinie !

Post autor: valentino29 » pn 23 sty 2012, 23:02

pawel_316 pisze:
valentino29 pisze:Polecam zbroję Acerbis około 400 pln
Znajdź mi taką za 400 zł :) one kosztują po 500-600 z tego co widziałem

Moto-bazar w poznaniu, kupiłem promocyjnie :D stargowałem 70 pln bo brałem u tego samego gościa buty za 750. Polecam tą formę kupowania prawie zawsze taniej niż na alledrogo poza tym można się potargować i dotknąć tego co się kupuje.
http://www.mototarg.pl/ to dla warszawiaków
http://www.motobazar.poznan.pl/

Awatar użytkownika
husky
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 54
Rejestracja: ndz 05 cze 2011, 21:35
Imię: Tomek
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Buzer, zbroja - wasze opinie !

Post autor: husky » ndz 19 lut 2012, 19:27

Na 25+ nie widzę innej opcji niż buzer,zbroja, chociaż teraz osobiście jestem na etapie wyboru lepszego tekstylnego kompletu z odpisaną membraną i zobaczymy jak będzie się spisywał.
Ze zbroi i tego co pamiętam to Adrenaline była na siatce z grubymi oczkami, ja mam Motonita z odblaskami i odpinanym żółwiem, a czy bezpieczna? Obym nie musiał się przekonać bo "protektory" w zbrojach w cenie 200zł to zwykły plastik i nic więcej...

AkAshA
Posty: 1
Rejestracja: pn 20 lut 2012, 14:19
Płeć: Kobieta

Re: Buzer, zbroja - wasze opinie !

Post autor: AkAshA » pn 20 lut 2012, 14:25

Wiecie chłopcy - dużą ochronę i większą pewność siebie napewno da Wam zajrzenie na tę stronę : http://smierc.org- po tym teście będziecie jeździć spokojniej i pewniej :* :bye

Awatar użytkownika
Diego
klepacz
klepacz
Posty: 1544
Rejestracja: wt 03 kwie 2007, 20:52
Imię: Mirek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock city

Re: Buzer, zbroja - wasze opinie !

Post autor: Diego » pn 20 lut 2012, 21:03

AkAshA pisze:Wiecie chłopcy - dużą ochronę i większą pewność siebie napewno da Wam zajrzenie na tę stronę : http://smierc.org- po tym teście będziecie jeździć spokojniej i pewniej :* :bye
A ja proponuję zajrzenie na tę stronę http://kwiaty24.org/podlewanie-kwiatow/,może zajmiesz się czymś pożytecznym i przestaniesz wqoorwiac motocyklistów i motocyklistki. :bye
Jazda na motocyklu to najlepsze coś,co można robić w ubraniu

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości