Ret Bike - kupowac?

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
doyar
klepacz
klepacz
Posty: 826
Rejestracja: czw 22 cze 2006, 00:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Uć siti

Ret Bike - kupowac?

Post autor: doyar » czw 05 paź 2006, 17:44

Witam,
No i mamy jesien i chuodek :disagree i trza sie cieplej odziac i stad pytanie: czy ktos z Szanownych mial moze okazje zetknac sie na wlasnej skorze z wyrobami firmy RetBike???
No bo wszystko cacy, dobry polski producent, wyroby ponoc bardzo OK, w kazdym kolejnym ŚM ktorys z Redaktorow sie wozi w jakims retbajku z duzym napisem, cena na ludzka kieszen, ale i znalazlem taka opnie na forum.motocyklistow.pl, ze chroni przed wilgocia niestety obustronnie, czyli ze ma oddychac a nie oddycha. Interesuje mnie kurtka, spodnie nie od razu. Wszelkie opinie poprosze. Czy i jak toto dzoala w prawdziwym zyciu. Pozdro.

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » pt 06 paź 2006, 02:09

Krajan, Jacko, mogą się też wpowiedzieć bo jak i ja jeżdżą w goretexach. Ja bardzo niedawno dowiedziałem się że to nie wierzchnia warstwa jest najważniejsza a środkowa! (Muszą być trzy warstwy) i to ta środkowa to goretex albo sympatex albo co innego ale zasada jest taka sama. Bardzo słaba przepuszczalność powietrza co chroni przed wiatrem a drochę przepuszcza powietrze z parą i prawie pełna szczelność przed kroplami wody, jak by był tłusty. W efekcie kurtka jest mokra jak szmata ale pod spodem wewnętrzne ubranie masz suche. No prawie. :grin:
Ale nie obiecuj sobie optymalnej wentylacji po gtxach. Będziesz się pocił i tak. :???: Jaki by nie był to producent. RetBike stosuje tańsze materiały ale w zasadzie takiej samej jakości. Jakkość wykonania i wykończenia jest ok. Goretex jest drogi bo to markowy produkt jako tkanina (koszty patentu i reklamy).
szerokości

Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Re: Ret Bike - kupowac?

Post autor: Vlaad » pt 06 paź 2006, 08:14

doyar pisze: w kazdym kolejnym ŚM ktorys z Redaktorow sie wozi w jakims retbajku z duzym napisem, .
Nie "któryś" tylko Pawel z naszego vfr-owego forum :mrgreen: :biggrin :cool . Podpytam go co i jak z RETBIKE, a jeszcze lepiej jak sam tu zajrzy i opowie.

Awatar użytkownika
badek
teksciarz
teksciarz
Posty: 128
Rejestracja: pn 11 wrz 2006, 08:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: badek » pt 06 paź 2006, 08:29

Nie ma to jak skórzany kombinezon :mrgreen: trzeba byc tradycjonalistą ... od zawsze się w skórach na moto jeździło 8) Jak leje to sie zakłada kondonka i już :twisted:

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » pt 06 paź 2006, 08:34

badek ma rację, Kondomiki są najlepszym rozwiązaniem. Na moto oczywiście. :biggrin Komfort podróży w deszczu bezporówniania z mokrym goretexem.
Co do skór to mam wrażenie że goretex z podpinką jest cieplejszy. Używam i skór i texów w zależności od warunków.

Awatar użytkownika
Krajan
klepacz
klepacz
Posty: 1273
Rejestracja: ndz 04 cze 2006, 22:59
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Krajan » pt 06 paź 2006, 09:34

Jeśli chodzi o mnie, to używam (na górę) skóry w pewne słoneczne dni, jak się robi jesienna pogoda przerzucam sie na goretex. Spodnie tylko goretexy jak dla mnie (nie widzę sie w skurzanych spodniach-to już takie moje przekonania). Ale wracając do rzeczy.. tak jak Piotr wspominał.. na deszcz goretex jest bezkonkurencyjny (mówię o sprawdzonych markach - ORINA, POLO..), chyba że mamy skórę dobrze zaimpregnowaną..słyszałem o nacieraniu wazeliną skóry to wtedy nie namaka i nie robi sie cieżka ;) . Spodnie mam ProBiker i powiem że jadąc w ulewę Zakopane-Kraków non stop "na..lało" i spodnie były mokre na wierzchu a pod spodem SUCHUTKO. Minus jak dla mnie Goretexów to w gorące dni gorzej "oddychają" niż skóra. Choć i w skórze też jest nie ciekawie.
ps. W sumie to chyba nic nie wnosze nowego do tego tematu :mrgreen:

[ Dodano: 2006-10-06, 09:36 ]
z drugie strony Skóra jest lepsza w razie gdyby ...jakiś szlif.. tfuu tfuu, już wyplułem :razz2

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » pt 06 paź 2006, 10:15

ja mam wszystko skora i kondona jendoczesciowego na siebie i malo kondonki na buty,sprawdza sie super,jedyny minus to ograniczone i skrepowane ruchya.ale jest sucho
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
Shoov
klepacz
klepacz
Posty: 813
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shoov » pt 06 paź 2006, 10:39

http://www.scigacz.pl/Odziez,motocyklow ... ,1993.html
ten art był chyba kupiony wg relacji większości uzytkowników tej firmy :biggrin
nie polecam retbika, wszystkim znajomym po miesiącu ciuchy sie pruja i wylaża nitki, spodnie znajomej sie podobno tak spruły że wszystko w nich odpada dosłownie wszystko, generalnie tandeta, wzornictwo ładne i dobrze przemyślane ale wykonanie a`la chiny albo i gorzej przynajmniej ostatnimi czasy, znajomej pomogło mailowanie i straszenie zrobieniem zlej opini w "środowisku" ale co z tego jak kolejne spodnie (3 sztuka) również popruły się po miesiącu!

[ Dodano: 2006-10-06, 10:43 ]
generalnie bym nie ryzykował retbika, lepiej na bajzlu dobrego gericka kupic za 100-200 zł więcej (ja za turystyka z goretexem i stójką dalem 570 zeta rok temu) niebo a ziemia jeśli chodzi o wykonanie i wogole wszystko 8)

Awatar użytkownika
Jacko
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2208
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 12:20
Imię: Jacek
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Komarówka Podlaska
Kontakt:

Post autor: Jacko » pt 06 paź 2006, 12:36

Ja mam dwa stroje.
Jak cieplutko - pełna skóra i to jest to :!:
Nie ma nic lepszego niż kombinezon skórzany. Nie ważne ile pomykasz nigdy nic nie łopocze, jest po prostu tak jak trzeba. I jest dużo chłodniej w upały w skórze.
A na deszczyk mam też pełen strój goretex z METRO. Mam go już dwa lata i nic się nie pruje. W gorące dni jest jednak dużo goręcej niż w skórze. A co do deszczu, to w tym roku z plecaczkeim jechaliśmy z Zamości w taki deszcz że słabo było widać samochody przedemna i nie było gdzie stanąć. Szczere pole. Ale pod kurtką bluzeczka była sucha. Więc myślę, że nie jest źle.

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » pt 06 paź 2006, 17:06

jacko tez myslalem ze skorak nigdy nie lopocze ale ostatnio zmienilem zdanie. domysl sie dalczego :] widziales
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Vlaad » pt 06 paź 2006, 17:25

Z Retbike'iem Pawel radzi zaczekać na wprowadzenie nowego asortymentu, który będzie produkowany we Włoszech przez firmę zaopatrującą znane i renomowane firmy. Ceny mają być konkurencyjne. Będzie skóra i tekstyl, do wyboru do koloru. Jakość z górnej półki.

aVe vfr

Awatar użytkownika
Jacko
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2208
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 12:20
Imię: Jacek
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Komarówka Podlaska
Kontakt:

Post autor: Jacko » pt 06 paź 2006, 20:37

LukVFR, nie kumam z tą łopoczącą skórą. U mnie nie łopocze.
A może schudłeś ostatnio za mocno i się da duża zrobiła :razz:

Awatar użytkownika
doyar
klepacz
klepacz
Posty: 826
Rejestracja: czw 22 cze 2006, 00:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Uć siti

Post autor: doyar » pt 06 paź 2006, 22:03

Panie Moderatooorze! A oni to mi tu zrobili podtemat "skora czy kordura" w temacie RetbajQw, uaaaa.... :cry: BTW: mysle tak samo: sQrka na lato i dla stajlu, szmatki na ziąbik...

Dobra dobra, ale bylo tez i konkretne info.
Dziex PPam. Chociaz zasade roznych texow jako outdoorowiec znam.
Dzieki Shoo, link z postami uzytkowniQw ostudzil moje zapaly.
Dziex Vlaadziu, to juz teraz wiem, ze mamy tu u siebie Tego Redaktora. No i chyba poczekam na te wloskie specjaly.

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » pt 06 paź 2006, 22:25

(Jacko- na czrnym macie powyzej 250 zaczyna lopotac :/ ) :D
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
Little Sister
klepacz
klepacz
Posty: 689
Rejestracja: pt 25 sie 2006, 21:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Post autor: Little Sister » sob 07 paź 2006, 14:18

Jacko rozumiesz... Luk sugeruje ze VFR to nie R1 ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości