Uwaga! *GOŁE BABY!!! * (Walkie Talkie)

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
doyar
klepacz
klepacz
Posty: 826
Rejestracja: czw 22 cze 2006, 00:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Uć siti

Uwaga! *GOŁE BABY!!! * (Walkie Talkie)

Post autor: doyar » pn 28 sie 2006, 21:43

Witam,

Dobra, tytul byl dla zmylki, chcialem Was tu jak najwiecej zwabic :mrgreen:

Tera do rzeczy: halo, gadzeciarze! ;-) Czy ktos ma moze jakies doswiadczenia z walkie-talkie?
Chodzi mi o cus, co da rade i jako bezprzewodowy zestaw komunikacyjny wewnatrz zalogi: kierowca - plecaczek (tak, wiem, one zazwyczaj za duzo mowia, ale przeciez mozna wylaczyc) i jako zestaw do komunikacji pomiedzy dwoma bikami (spoko wyprzedzaj pod gore na zakrecie, nic nie jedzie, przecie widze).
Jak sie ma deklarowany zasieg do faktycznego, jak i czy dziala funkcja VOX w takim chalasie jak to zazwyczaj w motocyklowym kasku, czy da sie do tego podlaczyc muzyczke, obslugiwac w rekawiczkach itp. Na co zwracac uwage?

Pozdro!
I sorki za zmyle... :roll:

Awatar użytkownika
Little Sister
klepacz
klepacz
Posty: 689
Rejestracja: pt 25 sie 2006, 21:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Post autor: Little Sister » pn 28 sie 2006, 23:48

Doyar, coś ty się qrła ROBOCOPA naoglądał? :lol:

CB Radio sobie odrazu zamontuj, to z chlopakami na tirach porozmawiasz :D

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » wt 29 sie 2006, 00:03

:D
No comment....
<hahaha>

[ Dodano: 2006-08-29, 00:16 ]
a tak wogole to jako pierwsz zwabila sie kobieta wiec albo z nia hjest cos nie tak albo z nami:P
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
Little Sister
klepacz
klepacz
Posty: 689
Rejestracja: pt 25 sie 2006, 21:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Post autor: Little Sister » wt 29 sie 2006, 00:25

Luke, guza szukasz? :twisted:

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » wt 29 sie 2006, 00:32

no no no bez off topa tutaj oczkarze ;]

co do walkie talkie, poszukaj doyar na allegro czegoś, wiem że był jakis intercom nie dorgi (koło 100 zł) jedyny problem jaki miał to że powyżej 100 km/h nie było nic słychać :P

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » wt 29 sie 2006, 02:33

Doyar
Ja juz takie wynalazki próbuje od jakiegoś czasu. Intercom katalogowy np z louisa działa non stop, wiec przy prędkości powyszej 120 słyszysz szum własnego kasku i jeszcze szum ze słuchawek a właściwie z mikrofonu pasażera. To musi być coś włączanego na życzenie. Do tego trzeba dopracować włącznik na kierownicy. Jeszcze mi sie to nie udało.
Co do ratotelefonów to CB odpada. Moc musi byc duża (powyżej 5 W) a to przekłada się na wielkość urządzenia. Antena jak jest mała (tzw helikalna) to ma mały zasięg, a z dużą to byś wyglądał dziwnie. Mała i tak ma 40 cm. Gdzie ją przymocujesz? na zadupku? Poza tym w radiu jest tłok i po krótkim czasie jesteś zmęczony słuchaniem obcych rozmów. Ja wysiadam po godzinie słuchania na trasie. Strasznie szumi. A radyjko PMR (436 MHz) jest dobre ale ma zasięg praktyczny od 1 do 3 km. Dobre dla kilku jadących w grupie. Autovox się nie sprawdza bo już przy 80 km/h włącza się na ciągłe nadawanie od pędu powietrza. A więc wracamy do wyłącznika na kierownicy. A jak będziesz kupował PMR to kupuj takie które ma niewystające przyciski. Strasznie wkurza jak radyjko samo sie włącza w kieszeni. I koniecznie takie nie posiadające "rogera". To taki sygnał na koniec nadawania. Za bardzo daje po uszach. Od razu pisze że większość standardowych słuchawkomikrofonów dołączanych do PMR jest do bani - nie trzyma się na uchu albo jest za duża i nie mieści się do kasku. Sam kupiłem tak zwane słuchawki komputerowe i je rozmontowałem. Mikrofon to tulejka 3 * 4 mm i łatwo ją umieścic w kasku. Głośniczki z rozmontowanych słuchawek po naklejeniu rzepów łatwo się umieszcza na tapicerce kasku w okolicy ucha. Kable należy wymienic na cieńsze, koniecznie ekranowane. Wtyczki z kompowych słuchawek i tak nie pasują do PMR.

Podobnie za UXY'm polecam dyskusje nietematyczne poza wątkami forum.
Bez urazy.
Ave

Awatar użytkownika
Krajan
klepacz
klepacz
Posty: 1273
Rejestracja: ndz 04 cze 2006, 22:59
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Krajan » wt 29 sie 2006, 11:32

no to cie zjeb..li :silent ;-)
też myślałem o czymś takim ale jak zabrałem sobie kiedyś radyjko na małą rundke, to stwierdziłem że nie ma to sensu, ponieważ żeby sobie porozmawiać z pasażerem (ze zrozumieniem każdego słowa) należałoby jechać 60km/h - do max 80km/h.. więc lepiej zbierac myśli :-) i na postoju sobie podyskutować.

Awatar użytkownika
zbyl
pisarz
pisarz
Posty: 456
Rejestracja: wt 29 lis 2005, 12:45
Imię: Zbyszek
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce

Post autor: zbyl » wt 29 sie 2006, 11:36

A no wlasnie powyzej 100 km/h to juz nie pogadacie sobie chyba ze metoda morsa pik pik :D

Generealnie jak masz kobiete z tylu to sie ciesz ze nic nie mowi ;P hehe

zbyl

Awatar użytkownika
Krajan
klepacz
klepacz
Posty: 1273
Rejestracja: ndz 04 cze 2006, 22:59
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Krajan » wt 29 sie 2006, 11:40

eehheheeehheheee.. tak niech milczy aż się zatrzymasz, a wtedy wybuchnie potokiem słów aż jej braknie powietrza i ..... będziesz ją musiał ocucić :razz2

Awatar użytkownika
zbyl
pisarz
pisarz
Posty: 456
Rejestracja: wt 29 lis 2005, 12:45
Imię: Zbyszek
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce

Post autor: zbyl » wt 29 sie 2006, 11:42

zawsze mozna powiedziec niech mowi a ty bedziesz machac kaskiem w rytm powietrza
bedzie uwazac ze ja sluchasz :-) i kazdy jest zadowolony hehe

zbyl

Awatar użytkownika
doyar
klepacz
klepacz
Posty: 826
Rejestracja: czw 22 cze 2006, 00:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Uć siti

Post autor: doyar » wt 29 sie 2006, 20:40

Taaa... No to podsumowujac:
1. LiSi - cos jednak jest na rzeczy - to Ty pierwsza na te golebaby poleciales :lol:
2. UxY - ja jednak nastaje na walkie-talkie nie interkom. Pal diabli gadac z babom z tylu, ale kazdy z nas chyba mial okazje sie pogubic jadac w kilka sprzetow. A tak: "gdzie jestes stary" i wszystko jasne.
3. ppamula - dzieki za wyczerpujace (jak zawsze Twoje posty) info. Jak cos zdzialasz - daj cynk. Mi sie coraz bardziej klaruje, ze jak sie kiedys w koncu zdecyduje, to nabede jakis wypasik Alana czy cus z Louisa. ALE CZEKAM NA DALSZE INFO od wszystkich.
4. krajan - to mnie zje@@@ali za offtopicowe nawijanie..?
5. zbyl - nie musze wymieniac pogladow powyzej stufki, wystarczy ze podczas awaryjnego zwolnienia sie dogadam; muzy w sluchawkach tez nie slysze powyzej 130..
6. moja baba jest jakas dziwna - nie nawija ponad norme... lekarza..? :biggrin
7. ale nie konczymy watku?

Awatar użytkownika
Yaco
klepacz
klepacz
Posty: 942
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 09:13
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Yaco » śr 30 sie 2006, 09:13

Kurrrkaaaa...
Widzę temat, myślałem, że może LittleSister coś tutaj... A tu lipa siakaś... :biggrin :yeah

Sorki za off-top...

Gdzieś widziałem urządzenia do komunikacji dla osób pracujących w hałaśliwych warunkach. Poszukam jeszcze - w każdym razie w skład wchodziły specjalne słuchawki typu "pchełki" oraz mikrofon na krtań.
Leję na rzędówki, single i śmierdzące cwajtakty...
Od dzisiaj jeżdżę jak rzodkiewka

Awatar użytkownika
zbyl
pisarz
pisarz
Posty: 456
Rejestracja: wt 29 lis 2005, 12:45
Imię: Zbyszek
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce

Post autor: zbyl » śr 30 sie 2006, 09:53

Hmm nie sadze aby taki zestaw na krtań był tani :-)
czyli czy cena za to ze bedziesz sluchac kogos z tylu nie jest za wysoka ?
nie lepiej dolac do baku niz sluchac ze kogos dupa boli albo ze pogoda ladna
i ptaszki spiewaja bo juz nie mowie o tekstach mokro zimno kawa tesciowa :P :mrgreen:


zbyl

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » śr 30 sie 2006, 10:22

mnie takie gadanie wogole nie kreci, lubie sie sam w ciszy rozkoszowac jazda i byc na 100% skupionym na tym co przede mna... ale nie musze tego tak czuc wszyscy ;)
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
zbyl
pisarz
pisarz
Posty: 456
Rejestracja: wt 29 lis 2005, 12:45
Imię: Zbyszek
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce

Post autor: zbyl » śr 30 sie 2006, 12:06

No coz musze sie zgodzic bo ja uwielbiam dzwiek jak ona dziala szczegolnie
te kola zebate :-)

pozatym mam czas na przemyslania , moge sie skupic na drodze itd. same plusy a wygadac
sie moge pozniej hehe

zbyl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości