podczas jazdy zapala sie kontrolka wtrysku w rc46

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
marecki00
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 73
Rejestracja: czw 13 mar 2008, 22:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żory

podczas jazdy zapala sie kontrolka wtrysku w rc46

Post autor: marecki00 » pn 24 mar 2008, 19:24

podczas ostatniej jazdy dwa razy zapalila mi sie kontrolka wtrysku, zadnych objawów nie bylo motor jechal normalnie, po wylaczeniu zaplonu i ponownym uruchomieniu kontrolka zapalila sie tak jak podczas normalnego rozruchu. czy ktos wie o co moze w tym chodzic??? dzieki za podpowiedzi

david117
pisarz
pisarz
Posty: 304
Rejestracja: ndz 20 sty 2008, 19:19
Imię: Dawid
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Post autor: david117 » pn 24 mar 2008, 19:33

Wprowadz go w stan serwisowy. Wpina sie zworke w takie male gowienko pod siedzeniem. Ja ostatnio tez mialem to samo, ale na szczescie moj "serwisant" byl madrzejszy od komputera :biggrin i wyczail , ze przy MAP- sensorze powinien byc podpiety przewodzik. Sprawdzilismy, a tam zadnego przewodu niet... i lezal jeden luzny. Okazalo sie ze po odpaleniu moto kontrolka juz nie swieci i jest wszystko ok.

P.S.
W moim przypadku silnik zachowywal sie normalnie podczas jazdy, gdy swiecila sie kontrolka, tylko na biegu jalowym za male obroty trzymal i nie dalo sie regulowac.

Pozdrawiam :bye

marecki00

Post autor: marecki00 » wt 25 mar 2008, 23:08

ok dzieki za info przynajmniej wiem na czym stoje i za co sie zabrac do roboty
pozdrawiam

Awatar użytkownika
mikiet
bywalec
bywalec
Posty: 41
Rejestracja: pn 25 lut 2008, 15:00
Imię: Michał
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: koszalin//gdańsk
Kontakt:

Post autor: mikiet » śr 26 mar 2008, 14:08

nie chcę robić nowego tematu, bo choć mam coś podobnego to nie jest to samo. mi troszkę gaśnie motocykl podczas jazdy, zapala się kontrolka FI, po około sekundzie jedzie moto dalej normalnie. Przy okazji z tego co zauważyłem to zresetował mi się komputer. dzieje się to przy obrotach 4-5tys i jak się silnik na nie wkręca.
co to może być?

david117
pisarz
pisarz
Posty: 304
Rejestracja: ndz 20 sty 2008, 19:19
Imię: Dawid
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Post autor: david117 » śr 26 mar 2008, 16:25

mikiet hmm... nie wiem co to moze byc, ale i Tobie radze wprowadzic w stan serwisowy. Mi tez ostatnio jak z plecaczkiem wyjechalem na mala rundke zgasl moto 2 razy :shock: i musze sprawdzic ten slawny regulator napiecia czy ladowanie mam dobre. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » śr 26 mar 2008, 17:27

Knight miał podobnie, już szukam tematu

JUŻ mam info od Knigha - wyłączało mu się moto podczas jazdy - nie pytałem czy świeciła dioda, ale ..... przyczyną był Bank Angle Sensor, czujnik pozycji motocykla, jeśli moto się przewróci motocykl zgaśnie. szwankowąło mu, aż padło ......, znaleźć możesz to przed zegarami ( jest tam też przerywacz kierunkowskazów i inne) patrząc od przodu moto.....oczywiśćie po zdjeciu czaszy :-) przymocowany wg osi motocykla.

Nie wiem czy to będzie to, ale możliwe :biggrin

[ Dodano: 2008-03-26, 17:51 ]
koszt używki chyba oscylował w granicach 150zł
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości