VFR 750 jako drugi motocykl... Moje obawy

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
Groszek
klepacz
klepacz
Posty: 616
Rejestracja: pt 30 cze 2006, 23:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa / V-Boyen
Kontakt:

Post autor: Groszek » sob 15 mar 2008, 00:40

Majdan, i słuszne są Twoje obawy. Pewnie i tak ją kupisz... ale ja kilka lat temu byłem w bardzo podobnej sytuacji... i uległem właśnie tej pokusie, kupiłem bo było bardzo tanio, blisko i w super stanie... po półtora roku załowałem, ze nie kupiłem sobie na chociaż jeden sezon GSa 500tki. Drugi raz bym tak nie postąpił. Więc tu trzymam strone doyara. Jeżeli się zdecydujesz na jej zakup pamietaj żeby nigdy nie przecenić swoich umiejętności. olej ten "olej w głowie", bo gadki o zdrowym rozsądku i głowie na karku to są bzdury, które zostają w domu kiedy tylko wsiadasz na motocykl. Pamiętaj tylko, żeby nigdy nie jechać szybciej niż umiesz.

VFR jak bardzo słusznie nadmienił doyar jest troche przycieżka tak od razu po MZcie. I nie chodzi tu nawet o moc, bo jak rzucił KolczyK mniejsze motocykle niekoniecznie są słabsze... ale są lżejsze, a to bardzo pomaga w opanowywaniu motocykla.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Majdan
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 52
Rejestracja: pt 14 mar 2008, 17:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: Majdan » sob 15 mar 2008, 09:34

Akurat kurcze masy to ja sie nie boje. Nie jestem małym człowieczkiem, mam 183 cm wzrostu. Kurcze no szukam motoru juz kawał czasu blisko i nic nie ma. teraz pojawiła sie ta VFRka na zdjęciach wygląda przecudnie. Musze na nią wsiąść, przejechac sie i zobaczyć. Pierwsze co zrobie to pojade do Świętej Lipki żeby mnie i ją poświęcili bo boje sie tego motoru :)

david117
pisarz
pisarz
Posty: 304
Rejestracja: ndz 20 sty 2008, 19:19
Imię: Dawid
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Post autor: david117 » sob 15 mar 2008, 10:48

JA WSAIDLEM NA MOJA VFR800 PO JEDNOGAROWYM SZR660, KTORY MIAL 48KM. POWIEM TOBIE, ZE ZAAAAJEBISCIE SIE BALEM TEJ MOJEJ NOWEJ LOSZKI, BO DO LEKKICH NIE NALEZY, A O MOCY MUSZE POWIEDZIEC, ZE IDZIE SIE PRZYZWYCZAIC. MA LADNE PIERDNIECIE, ALE JAK BEDZIESZ PLYNNIE UZYWAL MANETKI, TO NIC CI VFR-KA NIE ZROBI ;-) JA POLECAM TOBIE TE 750, BO NA PEWNO SIE TOBIE DLUUUUGO NIE ZNUDZI. POZDRAWIAM :bye

P.S.
JA UWAZAM ZE ZDROWY ROZSADEK MA ZNACZENIE I JA BYNAJMNIEJ NIGDY O NIM NIE ZAPOMINAM WSIADAJAC NA MOTO. MAM NADZIEJE, ZE PODOBNIE MYSLISZ... SZEROKIEJ DROGI :biggrin

Awatar użytkownika
MadziX
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3123
Rejestracja: pn 01 maja 2006, 22:08
Imię: Magdalena
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: MadziX » sob 15 mar 2008, 10:52

Majdan wydaje mi się ,że Vfr na drugie spokojnie mozesz wziąść.
Ja jeździłam 1 sezon na cb450 N w wersji zdławionej do 30km ( v max 125 km/h ) i przesiadłam sie na vfr.
Na początku po prostu jeździłąm spokojniej, trochę sie stresowałam, nie odkręcałam manetki, smigałam raczej na dolnych partiach obrotomierza . Ale vfr jest dosyc spokojnym motocyklem i jak konkretnie nie odkręcisz to Cię nie poniesie w jakis nieprzewidywalny sposób. Dasz radę.
Ja mam 172, nie jestem 'pakero kobietą' dałam radę , to i TY sobie proadzisz ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kornik
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2147
Rejestracja: ndz 11 lis 2007, 23:42
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kornik » sob 15 mar 2008, 11:06

do 6 tyś jest łągodna jak baranek przynajmniej ja tak to odczuwam, a jest to mój pierwszy motocykl :) Więc Majdan nie pękaj ;)
Na szczęście pracujesz całe życie, a na nieszczęście sekundę.

Honda VFR800 (1999) - Sprzedana (Poszukiwana)
Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports DCT
Toyota CHR Hybrid

Awatar użytkownika
Majdan
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 52
Rejestracja: pt 14 mar 2008, 17:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: Majdan » sob 15 mar 2008, 13:10

Kurde chłopaki podoba mi sie tu u was :D Bardzo sie licze z waszym zdaniem :) Kurcze mam nadzieje ze tak Hondzia bedzie tak dobrze jezdzic jak wygląda to ją kupie :) Wtedy sie wam pochwale :)

Awatar użytkownika
MadziX
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3123
Rejestracja: pn 01 maja 2006, 22:08
Imię: Magdalena
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: MadziX » sob 15 mar 2008, 13:15

Majdan dziewczyny też tu są ;) no!
Obrazek

Awatar użytkownika
Majdan
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 52
Rejestracja: pt 14 mar 2008, 17:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: Majdan » sob 15 mar 2008, 13:52

O kurcze dziewczyny na tak wielkim motórze :D W takim razie przepraszam za moje drobne niedopatrzenie :D

Awatar użytkownika
MadziX
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3123
Rejestracja: pn 01 maja 2006, 22:08
Imię: Magdalena
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: MadziX » sob 15 mar 2008, 17:45

dlatego Ci pisałam wyżej , że mozesz smialo kupowac - ja tez mialam vfre na drugi i spoko sobie poradzilam (koledzy z forum, którzy ze mną śmigali po Szkocji w zeszłym seoznie mogą potwierdzic,że problemów nie miałam żadnych hehehe :twisted: ) latałam nią 3 sezony i byłam baaardzo zadowolona. :)
pozdrówki
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości