VFR 800 VTEC 2006 ABS- nie wysprzegla do konca

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
dexiu93
Posty: 1
Rejestracja: czw 29 cze 2023, 12:30
Imię: Patryk
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

VFR 800 VTEC 2006 ABS- nie wysprzegla do konca

Post autor: dexiu93 » czw 29 cze 2023, 12:50

Czesc wam !
Posiadam egzemplarz z 2006 roku w ktorym niestety pojawily sie problemy z wysprzeglaniem.
Przebieg 70k mil czyli 115k km.
Na odpalonym silniku prawie nierealne jest wrzucenie neutralnego biegu, przy trzymaniu klamki na maksa ciagnie moto lekko do przodu i sa lekkie problemy przy zmianie biegow, czasem trzeba lekko podgazowac na pelnym sprzegle, lekko je popuszczajac wtedy bieg wskakuje lekko.
Naprawiam samochody dla siebie, z moto mam mniejsze doswiadczenie wiec postanowilem skorzystac z pomocy "profesjonalistow".
Bez chwili zawahania w garazu stwierdzili, ze problemem jest uszkodzone sprzeglo. Faktura 350 funciszy, nowe wszystkie tarcze sprzzegla, sprezynki, olej etc. Typowy zestaw wymienny. Jednakze po wymianie tych podzespolow sytuacja nie ulegla poprawie i jest w sumie tak samo jak bylo. Na dodatek zostal uszkodzony gwint dolnej lewej srubki na wysprzegliku [wysprzeglik siedzi sztywno, nie przemieszcza sie nawet 0.1mm na wcisnietej klamce, bedzie wymagane gwintowanie na nowo tak czy owak jednake obstawiam, ze wiele prob sciagania i zakladania wysprzeglika reszta gwintow moze nie przetrwac przez wczesniejsze proby demontazu [ktokolwiek podchodzil juz do tego].
Stan aktualnego wysprzeglika jest takowy, ze jak wcisniesz tloczek palcem do samego konca i szybko puscisz palec to wysuwa sie tloczek poza zabudowe wysprzeglika [a powinien chyba w srodku zostawac?], clutch master cylinder czyli ten element kolo klamki z plynem hamulcowym nie byl sprawdzony.
Mechanik odradza mi jakakolwiek naprawe moto i wciska kit, ze moto nadaje sie na szrot bo przebieg jest kosmiczny choc wszystko robione na czas inne, a procz owiewek okreslilbym stan na 9/10 z technicznego punktu widzenia. Zalecil tez wymiane wszystkich podzespolow ze sprzegla na czesci z ASO lacznie z DRUGIM NOWYM zestawem sprzegla [po co montowane bylo wtedy aktualne?] ^^ taki angielski standard.
Niestety w zasiegu 100km warsztaty dookola mnie sa na tym samym poziomie, wiec nie moge zaciagnac "fachowej" porady i naprawy, a warsztat, ktory moglby sie podjac naprawy, a nie wymiany wszystkiego ponownie jest 120km ode mnie.
Moze ktos byl w podobnej sytuacji, moglby sie podzielic doswiadczeniem, bo predzej sam dojde i naprawie to moto nizeli jakikolwiek lokalny garaz...
Jestem rozczarowany naprawa przez aktualnego mechanika, w szczegolnosci, ze przy odbiorze moto mechanik poinformowal, ze stan poprzeniego sprzegla byl DOBRY ale nie byl NOWY i to MOGLO powodowac problemy..

Pozdrawiam ! :)

Awatar użytkownika
MarcinMMz
teksciarz
teksciarz
Posty: 186
Rejestracja: śr 28 wrz 2022, 15:20
Imię: MARCIN
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: VFR 800 VTEC 2006 ABS- nie wysprzegla do konca

Post autor: MarcinMMz » czw 29 cze 2023, 14:34

Cześć!

Tak na pierwszy strzał obstawiałbym pompkę sprzęgła ale zacząłbym od weryfikacji we własnym zakresie czy układ jest dobrze odpowietrzony. Dalej zweryfikowałbym działanie pompki sprzęgła; to widać po ilości zrzucanego płynu jak się odkręci odpowietrznik przy wciśniętej klamce.
Tarczki sprzęgła zanim się je wymieni powinno się je obejrzeć czy nie są przypalone oraz czy trzymają się w granicach/tolerancji grubości.

Tak zdalnie ciężko cokolwiek więcej podpowiedzieć jak się nie stoi przy motocyklu i nie czuje jak pracuje sprzęgło.

//Marcin

Awatar użytkownika
diimon
pisarz
pisarz
Posty: 493
Rejestracja: sob 31 lip 2021, 14:52
Imię: Adrian
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SZA

Re: VFR 800 VTEC 2006 ABS- nie wysprzegla do konca

Post autor: diimon » czw 29 cze 2023, 15:15

Tłoczek od sprzęgła będzie sam wychodził po wciśnięciu go więc jest ok. Można wymienić płyn i automatycznie odpowietrzyć. Pytanie czy nowe sprzęgło mam na myśli tarcze cierne poleżały przed montażem w oleju?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości