VFR 800 V-Tec - Pompka paliwa?

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
Aaronier0O
Posty: 6
Rejestracja: pn 13 mar 2023, 09:53
Model VFR: 800 V-Tec
Imię: Adrian
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna

VFR 800 V-Tec - Pompka paliwa?

Post autor: Aaronier0O » pn 13 mar 2023, 09:59

Cześć wszystkim, półtora miesiąca temu nabyłem VFR'kę 800 V-Tec z 2005 roku. Motocykł musiałem trochę ogarnąć bo stał 3 lata nieużywany. Po wymianie płynów, filtrów i innych eksploatacyjnych rzeczy zauważyłem, że po przekręceniu kluczyka i podaniu zasilania (czerwonym przyciskiem po prawej). Czasami jest dłuższa chwila ciszy i pompka się załącza (wtedy jest ok) lub dźwięk cichnie szybciej i ostatecznie nie mogę nim kręcić. Problem nie pojawia się za każdym razem, czasami po przełączeniu przycisku pompkę od razu słychać i odpala bez problemu. Gdzie szukać przyczyny?

Awatar użytkownika
diimon
pisarz
pisarz
Posty: 431
Rejestracja: sob 31 lip 2021, 14:52
Model VFR: Fistaszek '00
Imię: Adrian
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Niegowonice

Re: VFR 800 V-Tec - Pompka paliwa?

Post autor: diimon » pn 13 mar 2023, 12:44

Przede wszystkim rozebrać zespół tego przełącznika, podejrzewam słabe styki (zaśniedziały przez lata). Wyszorować, zabezpieczyć i powinno być cacy!

Awatar użytkownika
Aaronier0O
Posty: 6
Rejestracja: pn 13 mar 2023, 09:53
Model VFR: 800 V-Tec
Imię: Adrian
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR 800 V-Tec - Pompka paliwa?

Post autor: Aaronier0O » pn 13 mar 2023, 13:00

diimon pisze:
pn 13 mar 2023, 12:44
Przede wszystkim rozebrać zespół tego przełącznika, podejrzewam słabe styki (zaśniedziały przez lata). Wyszorować, zabezpieczyć i powinno być cacy!
Dla pewności dopytam - masz na myśli ten cały przełącznik zamocowany na kierownicy?

Znajomy mi podrzucił jeszcze aby zerknąć na jakieś dwie kostki pod lewą owiewką.

Awatar użytkownika
diimon
pisarz
pisarz
Posty: 431
Rejestracja: sob 31 lip 2021, 14:52
Model VFR: Fistaszek '00
Imię: Adrian
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Niegowonice

Re: VFR 800 V-Tec - Pompka paliwa?

Post autor: diimon » pn 13 mar 2023, 13:38

Poki co sprawdź ten cały przełącznik, jest najbardziej podatny na czynniki atmosferyczne. Można po rozebraniu przełącznik zmostkować, jeśli za każdym razem będzie wszystko lux to wina leży tutaj. Inne kostki później bo jak rozwalisz wszystko na raz to nie dojdziesz ładu co było.

Awatar użytkownika
Aaronier0O
Posty: 6
Rejestracja: pn 13 mar 2023, 09:53
Model VFR: 800 V-Tec
Imię: Adrian
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR 800 V-Tec - Pompka paliwa?

Post autor: Aaronier0O » pn 13 mar 2023, 15:20

diimon pisze:
pn 13 mar 2023, 13:38
Poki co sprawdź ten cały przełącznik, jest najbardziej podatny na czynniki atmosferyczne. Można po rozebraniu przełącznik zmostkować, jeśli za każdym razem będzie wszystko lux to wina leży tutaj. Inne kostki później bo jak rozwalisz wszystko na raz to nie dojdziesz ładu co było.
Z racji, że nie miałem dzisiaj czasu to podszedłem na chwilę do garażu z contact cleanerem, wpuściłem do przełącznika od góry przez przycisk i od dołu przez odpływ i problem został wyeliminowany. Pompka załącza się za każdym razem. Wyleciało sporo syfu, dzięki za poradę :)

Awatar użytkownika
diimon
pisarz
pisarz
Posty: 431
Rejestracja: sob 31 lip 2021, 14:52
Model VFR: Fistaszek '00
Imię: Adrian
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Niegowonice

Re: VFR 800 V-Tec - Pompka paliwa?

Post autor: diimon » pn 13 mar 2023, 16:24

Ale ale czekaj czekaj. To rozwiązanie tymczasowo-chwilowe! Najlepiej póki sezon jeszcze przyjść nie chce - rozebrać całość i solidnie wyczyścić. Bo kontakt odparuje, syf z zakamarków powychodzi i znowu temat do poprawy. Raz a dobrze tak żeby zadowolenie w duszy grało!

Awatar użytkownika
Aaronier0O
Posty: 6
Rejestracja: pn 13 mar 2023, 09:53
Model VFR: 800 V-Tec
Imię: Adrian
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR 800 V-Tec - Pompka paliwa?

Post autor: Aaronier0O » śr 15 mar 2023, 12:39

diimon pisze:
pn 13 mar 2023, 16:24
Ale ale czekaj czekaj. To rozwiązanie tymczasowo-chwilowe! Najlepiej póki sezon jeszcze przyjść nie chce - rozebrać całość i solidnie wyczyścić. Bo kontakt odparuje, syf z zakamarków powychodzi i znowu temat do poprawy. Raz a dobrze tak żeby zadowolenie w duszy grało!
Nie no, tak, jasne. Bardziej chodziło mi o to, że winowajca takiego stanu rzeczy został zlokalizowany :)

Awatar użytkownika
diimon
pisarz
pisarz
Posty: 431
Rejestracja: sob 31 lip 2021, 14:52
Model VFR: Fistaszek '00
Imię: Adrian
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Niegowonice

Re: VFR 800 V-Tec - Pompka paliwa?

Post autor: diimon » czw 16 mar 2023, 11:32

I to najważniejsze :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości