V-tec stuki puki

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
Gekkou
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 87
Rejestracja: czw 22 mar 2018, 09:12
Model VFR: 800 vtec
Imię: Paweł
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

V-tec stuki puki

Post autor: Gekkou » ndz 17 maja 2020, 19:12

Witam,
Mam mały, albo i nie mały problem z silnikiem w Witku.
Słychać stuki wydobywające się z silnika, nie są one bardzo głośne a wręcz ciche, ale mimo wszystko drażniące mnie bardzo :evil: :evil: Początkowo myślałem że to któryś z napinaczy, ale po osłuchaniu silnika z cylindrów nic niepokojącego nie słychać. Dźwięk wydobywa się z dołu, wczoraj wieczorem ściągłem kolektor żeby sprawdzić katalizator, ale po dynamicznym szarpaniu też cisza. Dźwięk jest z okolic katalizatora albo miski olejowej. Co to może być? Pompa oleju a w zasadzie łańcuch? Wymieniał ktoś może bądź miał podobny problem? :cry

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: V-tec stuki puki

Post autor: emil » ndz 17 maja 2020, 22:25

Może kosz sprzęgła się tłucze? Łańcuch pompy jest luźny jak szmata i nie chce spaść mimo to, jego bym nie obwiniał. A jak wciskasz sprzęgło to cichnie?

Awatar użytkownika
Gekkou
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 87
Rejestracja: czw 22 mar 2018, 09:12
Model VFR: 800 vtec
Imię: Paweł
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: V-tec stuki puki

Post autor: Gekkou » pn 18 maja 2020, 07:25

No właśnie nie... A dźwięk ewidetnie z kata albo dołu silnika, nie jest to duże "cykanie", myślałem że coś goni w tym kacie ale po rozebraniu kolektorów w katalizatorze nic nie słychać przy szarpaniu nim.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości