NAJLEPSZY WYDECH DO VFR 750. OSTATECZNE STARCIE - POMÓŻCIE W WYBORZE CHŁOPY!

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
V4maniac
Posty: 2
Rejestracja: czw 21 lis 2019, 19:50
Model VFR: RC36
Imię: Patryk
województwo: dolnośląskie
Płeć: Kobieta

NAJLEPSZY WYDECH DO VFR 750. OSTATECZNE STARCIE - POMÓŻCIE W WYBORZE CHŁOPY!

Post autor: V4maniac » czw 21 lis 2019, 20:41

Siema! Jestem tu nowy, zajrzalem na forum aby zasięgnąć cennego doświadczenia starych wyjadaczy i znawców tematu. Osobiście jestem audiofilem, dźwięk w motocyklu to dla mnie niemalże podstawa. Tylko nie wiem jaki wydech wsadzić. Obejrzalem całego youtuba (serio), przekopałem całe forum (prawie), ale nadal sie waham. Jeżdżę 750 z 1991. Ponoć najlepsza jest Yoshimura i Devil. Delkevic tez jest zacny, ale sprawia wrazenie jakby był jedynie głośny, pozbawiony basowego pomruku. Zależy mi na mocnym, głębokim basie ale też na tym żeby było głośno. Jaki ten wydech powinien być? Długi czy krótki? Czy to nie ma znaczenia? Myślę nad krótkim przelotem Devila RACE w carbonie bo mam okazje kupić. Pomóżcie Pany!

jareckiz
pisarz
pisarz
Posty: 253
Rejestracja: pt 25 sty 2008, 21:52
Model VFR: RC36I, Gs400 racing
Imię: Jarosław
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzelin
Kontakt:

Re: NAJLEPSZY WYDECH DO VFR 750. OSTATECZNE STARCIE - POMÓŻCIE W WYBORZE CHŁOPY!

Post autor: jareckiz » pt 22 lis 2019, 09:33

No to możesz być trochę zawiedziony, po pierwsze popatrz na liczbę wyświetleń i odpowiedzi osób które jeszcze tym modelem jeżdżą, pomijam jeszcze motocykle ze sportowymi wydechami, po drugie puszka tłumika pod silnikiem ograniczy znacząco dźwięk silnika, moim zdaniem głośny wydech jaki zaproponowałeś będzie Ci dokuczał w dłuższej trasie, bo kręcąc się wkoło komina będziesz tylko denerwował sąsiadów. Ja mam sebringa, który na wolnych obrotach daje piękny basowy pomruk ale w trasie prawie go nie słyszę. Jestem często na stronie Czeskiej w górach i tam głośny tłumik się nie sprawdza bo ściąga policje. Tak sebring wygląda na mojej:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
nierob
klepacz
klepacz
Posty: 535
Rejestracja: wt 30 sty 2007, 13:43
Model VFR: VFR750rc36II
Imię: nierob
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Przemków

Re: NAJLEPSZY WYDECH DO VFR 750. OSTATECZNE STARCIE - POMÓŻCIE W WYBORZE CHŁOPY!

Post autor: nierob » pt 22 lis 2019, 17:22

z własnego doświadczenia.
na moich VFR-kach były: stalowy remus (z takim kiedyś kupiłem) - marnie brzmiał. przez chwilę (po sprzedaży moto) - jeździła na vampire - trochę,lepiej niż remus, ale to nie to...
w 750 i 800 miałem tego samego ixila (stalowy, oval), kupiony nowy. dźwięk - bajka (no i był db killer w razie czego). z daleka rozpoznawalny... właśnie to co potrzeba VFR-ce.
do kolejnej 750 kupiłem znów ixila - euroline okrągły (carbon). kupiłbym znów taki jak wcześniej, ale już nie robią. trochę inaczej brzmi od poprzedniego. jest też z db killerem.
drugi ixil (krótszy) czeka na próbę - i tu będzie chyba podobnie jak w starym bo podobna budowa.
ważne, żeby to nie była jakaś pusta pucha, wybebeszona.
jak dam radę to nagram nowy (i stary zapodam) dla porównania. i wrzucę do neta.
a tak w ogóle to jest chyba temat o vfr na różnych wydechach... wystarczy poszukać.
nie wiem jaki to krótki ten "diabełek", ale w VFR wszelkie króciaki itp - to porażka. miałem nieprzyjemność słyszeć ixila i dominatora w takiej wersji...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
trzask prask i po wszystkim.

V4maniac
Posty: 2
Rejestracja: czw 21 lis 2019, 19:50
Model VFR: RC36
Imię: Patryk
województwo: dolnośląskie
Płeć: Kobieta

Re: NAJLEPSZY WYDECH DO VFR 750. OSTATECZNE STARCIE - POMÓŻCIE W WYBORZE CHŁOPY!

Post autor: V4maniac » pn 25 lis 2019, 22:20

Dzięki za odpowiedzi! Widziałem ten temat o wydechach do VFR, dlatego tak ciężko się zdecydować :D najwięcej pochwał zebrała Yoshimura i Devil. Też słyszałem pare krótkich wydechów (20cm) w VFR i faktycznie, nie jest za dobrze. Nie ma tej charakterystycznej głębi basu dla tego silnika. Tu chyba sprawdza się zdanie, że im dłuższy wydech tym (teoretycznie) lepsze basiwo.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości