manetki oxford - problem

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
nierob
klepacz
klepacz
Posty: 535
Rejestracja: wt 30 sty 2007, 13:43
Model VFR: VFR750rc36II
Imię: nierob
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Przemków

manetki oxford - problem

Post autor: nierob » ndz 16 wrz 2018, 19:11

ładnych parę lat temu kupiłem grzane manetki oxford. dopiero teraz założyłem (w hondzie SWT400). podłączyłem do aku. zrobiłem test (około 30km) i ok. wczoraj czyli już dzisiaj w nocy przy wyłączonym silniku na sterowniku paliła się czerwona diota (ta od 100% grzania). manety włączone nie były. jadąc do chaty manetki włączyłem na 75 proc. po kilku kilometrach przy przełączeniu z długich na krótkie - nastała zupełna ciemność. spaliło żarówkę. manetki wyłączyłem, ale czerwona dioda na sterowniku ożyła. czasem przygasała. podejrzewam, że bałaganu narobiły właśnie manetki (jakieś zwarcie/przebicie). dopiero teraz przewertowałem internet i okazało się, że mam wersję sterownika V7a. niby poprawioną, ale jednak nadal coś tam nawala.
Ktoś przerabiał coś podobnego?
podobno wersja V8 już bez problemów działa. Pytanie do użytkowników - czy tak jest rzeczywiście? czy montować dla pewności przekaźnik?
trzask prask i po wszystkim.

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: manetki oxford - problem

Post autor: emil » pn 17 wrz 2018, 16:04

Tak, zeby nie dzialal bez np. swiatel czy zapłonu. V8 mam i jest ok, same sie wyłączą przy 11.5V. Z v7a bywało różnie.

Awatar użytkownika
nierob
klepacz
klepacz
Posty: 535
Rejestracja: wt 30 sty 2007, 13:43
Model VFR: VFR750rc36II
Imię: nierob
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Przemków

Re: manetki oxford - problem

Post autor: nierob » pn 17 wrz 2018, 17:09

temat mozna skasować. to jednak nie manetki.
trzask prask i po wszystkim.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości