Następne po 800F ->

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Cimaj
pisarz
pisarz
Posty: 442
Rejestracja: pt 18 lip 2014, 21:17
Model VFR: Z1000SX 17-
Imię: Kamil
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Następne po 800F ->

Post autor: Cimaj » czw 28 cze 2018, 17:15

Po pierwszych 500km. Co do motocykla to zupełnie inna para kaloszy. Mi bardziej wygląda na ubranego nakeda niż klasycznego sport-turystę. Na tyle że ze sport-turystą ma dwie cechy wspólne - wyprostowana pozycja i możliwość założenia kufrów bocznych :) To tyle. natomiast - o piecu nie będę pisał bo to zupełnie coś innego - moc i moment - to jest pocisk - choć na pewno znajdą się inne szybsze litry. Natomiast bardziej użytkowe sprawy. Gabaryt, waga jest zbliżona do VFR800F. Poprostu wsiadłem i pojechałem. Jedynie wyżej się siedzi. Lusterka są fajne bo dużo więcej w nich widać niż w VFR800F - na tej samej wysokości. Tak samo je się składa, bez konieczności ponownej regulacji. Światła LED - są lepsze - bo jadąc na krótkich nie tworzą płaszcza który jak to w VFR800F przy pochyleniu po prostu się spłaszczał - powodując że średnio widać co kolwiek w zakręcie. Długie to kosmos taki sam jak w VFR800F. Regulowana szyba w trzech położeniach - w najniższym naked - w najwyższym całkiem dobrze chroni. Czego mi brakuje narazie: seryjnego QS (najbardziej), podgrzewanych manetek i centralki. Fajnie wchodzą biegi bez sprzęgła - natomiast redukcja i między gaz trzeba wyćwiczyć. Ten silnik przy 50km/h na 6 biegu jedzie i przyśpiesza bez zająknięcia. Na plus Z posiada sprzęgło antyhoppingowe oraz IMU - kontrolę trakcji w złożeniu, kontrola wheelie. Hamulce brzytwa - radialna pompa hamulca nissin. Już się trochę przyzwyczaiłem choć nie obyło się bez przygody po powrocie do domu :( W przyszłym tygodniu robię trip na 1,5km więc będę pisał. Póki co zastanawiam się jak się spakuję :)

Awatar użytkownika
SoH
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 64
Rejestracja: wt 30 wrz 2014, 16:22
Model VFR: VTEC, Yama FJR
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Lublin/Świdnik

Re: Następne po 800F ->

Post autor: SoH » pn 02 lip 2018, 13:20

A jaka pozycja na tym sprzęcie? Mniej pochylona w stosunku do VFR? Bardziej pochylona?
VFR800 V-TEC ABS, rok 2006
FJR1300, rok 2006

Cimaj
pisarz
pisarz
Posty: 442
Rejestracja: pt 18 lip 2014, 21:17
Model VFR: Z1000SX 17-
Imię: Kamil
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Następne po 800F ->

Post autor: Cimaj » pn 02 lip 2018, 13:34

A pozycja na tym sprzecie jest rekraacyjna, czyli wyprostowana. Siodło nie za szerokie i jedynie 5mm wyzej od vfr. Szerokosc baku podobna do vfr, więc moge powiedzieć ze przesiadka P&P.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości