Środki do czyszczenia motocykla

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Respekt
Posty: 16
Rejestracja: pn 04 gru 2017, 01:57
Imię: Paweł
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Środki do czyszczenia motocykla

Post autor: Respekt » sob 31 mar 2018, 13:29

Nowy lakier nie wymaga żadnej ingerencji ( chyba że jest odkurz itp ale nie zakładam że to malował partacz) ze względu na to że lakiernik mógł polerować elementy w celu pozbawienia lakieru wad wystarczy mycie i odtłuszczenie (np alkochol izopropylowy rozcięczony troche z wodą destylowaną) zabezpieczenie woskiem który łatwo się poleruje ponieważ nowy lakier jest bardzo miękki w pierwszym okresie ( 3-6mc). Wszystkie glinki, odsmolacze itd są potrzebne na starych lakierach i są efektem ekspoatacji, jest to poprostu nazbierany powbijany w lakier brud którego nie da się umyć przy normalnym myciu i gołym okiem nie widoczny.

Czarny lakier jest oczywiście najtrudniejszy w pielęgnacji i wszystko na nim widać. Ręczne polerowanie jest raczej nie osiągalne ale troszeczke coś zlikwiduje. Można się posiłkować czymś co dobrze maskuje rysy np: Black Hole jest w tym nawet dobry. Trzeba pamiętać że nawet najlepszy i najdroższy wosk nie da nam super efektu, mechaniczna korekta lakieru bez wosku będzie lepiej wyglądać jak zniszczony lakier posmarowany super mazidłem.
Chyba wdziałem na forum kogoś ( dwie osoby?) kto się profesjonalnie zajmuje detailingiem to może się wypowie lepiej niż ja bo nie jestem jakimś super specjalistą a korekty robie dorywczo i z zamiłowania do lśniącego lakieru. Robi się ciekawie w temacie pielęgnacji więc jest świetna okazja do rozwinięcia tematu i zaszczepienia w innych fajnego hobby :) i ja się chętnie czegoś nowego dowiem lub mnie ktoś wyprowadzi z jakiegoś błędu

Awatar użytkownika
adrianoo
pisarz
pisarz
Posty: 420
Rejestracja: pt 25 mar 2016, 18:41
Imię: Adrian
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Józefosław

Re: Środki do czyszczenia motocykla

Post autor: adrianoo » sob 31 mar 2018, 14:27

To pytanie czy COLLINITE 476s będzie dobry do nowego lakieru??
"braku chemii fizyką nie nadrobisz"

Respekt
Posty: 16
Rejestracja: pn 04 gru 2017, 01:57
Imię: Paweł
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Środki do czyszczenia motocykla

Post autor: Respekt » sob 31 mar 2018, 15:15

Jeżeli go masz to będzie ok nie można też dramatyzować :) Ja raz miałem okazję nim woskować auto z 4 lata temu i nie widziałem różnicy w wyglądzie i nie pamiętam jak łatwo się go dociera ale gdzieś czytałem że najłatwiej się go dociera jak nie jest całkowicie doschnięty na lakierze. Słynie za to z dobrej ochrony ale ja wole jak wosk daje też efekt wizualny by się nie chciało odrywać oka od lakieru :D najlepiej jest sobie o danym wosku który chce się kupić poczytać w necie. O wszystkich 'legendarnych' woskach jest dużo napisane i trzeba podjąć własną decyzję czy się tego chce. Kupować, próbować i się cieszyć efektami. Możesz też na coliego położyć coś po czym lakier super lśni ale ten efek krótko się utrzymuje a coli pełni warstwe ochronną lakieru na długo. Coli, fusso to podstawy dobrych wosków które są wstępem do świata profesjonalnych kosmetyków, zachęcam to testowania i otwierania oczu na inne też dobre preparaty.

Awatar użytkownika
adrianoo
pisarz
pisarz
Posty: 420
Rejestracja: pt 25 mar 2016, 18:41
Imię: Adrian
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Józefosław

Re: Środki do czyszczenia motocykla

Post autor: adrianoo » sob 31 mar 2018, 15:37

Respekt, dzięki. Zamówiłem wcześniej Coli więc to użyje - bardziej mi jednak na ochronie zaleźy niż błysku. Gdyby było odwrotnie to bym jakąś armaturą jeździł :lol: :lol:
"braku chemii fizyką nie nadrobisz"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości