coś stuka w silniku

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Model VFR: 800 V-TEC
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Re: coś stuka w silniku

Post autor: K_L_A_M_A » czw 01 lut 2018, 18:34

lg1963 pisze:
czw 01 lut 2018, 10:40
co cegła ma wspólnego z akumulatorem nie rozumiem?widze ze pojecie o mechanice jest znikome
No niestety dzisiejsze motocykle to nie tylko mechanika na której "wystarczy się znać" . Obecne motki to mieszanina mechaniki, zaawansowanej elektroniki, automatyki, hydrauliki i kij wie jakich jeszcze zjawisk. Najlepsze z tego wszystkiego że to wszystko ze sobą ściśle powiązane. Co ma wspólnego rozładowany aku? np to że to rozładowanie/niedomaganie akumulatora może być spowodowane jego wiekiem , złą eksploatacja ,a co z kolei może prowadzić do uszkodzenia jednej z cel.( zgadza się że ma tylko gromadzić prąd ,lecz to prawda w przypadku sprawnego akumulatora. W przeciwnym razie staje się ogromnym obciążeniem, a w skrajnych przypadkach przerwą/zwarciem) Idąc dalej tym tropem aku z padniętą celą ma dużo niższe napięcie co z kolei powoduje duże obciążenie dla ładowania i w konsekwencji może prowadzić do dużego spadku napięcia na elementach instalacji takich jak czujniki, komp sterujący .( wypadające zapłony itp) Dalej chyba nie muszę już tłumaczyć:)
Poza tym ja też się nie znam :lol:

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: coś stuka w silniku

Post autor: emil » sob 03 lut 2018, 14:41

Co Ty, takie moto jeździ jak komar, na samej cewce, nie wiesz takich rzeczy? Faktycznie, też się nie znasz :biggrin

Mateusz - pisz jak tam postępy w diagnozie sprzęta.

lg1963
Posty: 19
Rejestracja: ndz 03 gru 2017, 22:37
Model VFR: rc24
Imię: leszek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: coś stuka w silniku

Post autor: lg1963 » sob 03 lut 2018, 18:06

twój sarkazm jest tu nie potrzebny,czytaj ze zrozumieniem nie pisałem ze bedzie pracował bez aku tylko z rozładowanym,moc alternatora jest tak dobrana ze silnik bedzie prawidłowo pracowac z rozładowanym aku (nie uszkodzonym)doszukujecie sie usterki tam gdzie jej niema.Chyba jednak zbedna dyskusja nie na temat usterki moto kolegi.
1-Pannonia 2-Junak 3-Burgman 650 4-Honda Shadow 5-Suzuki Intruder 6-Honda Magna 7-Suzuki Savage 8-Yamaha Radian 9-Piaggio X9 500 jest, 10-Honda Vfr 750 jest.(do żelaza nie można sie za bardzo przyzwyczajac)

mateusz123456
Posty: 14
Rejestracja: wt 23 sty 2018, 17:09
Model VFR: vtr1000 97r
Imię: mateusz
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: coś stuka w silniku

Post autor: mateusz123456 » pn 05 lut 2018, 14:44

witam panowie byłem dziś u mechanika stwierdził że to łańcuszek rozrzadu słychac i twierdzi że wymiana samych napinaczy niepomoże tylko łancuch nowy a napinacze twierdzi że mogą być dobre ale i tak trzeba zobaczyć jak znaki czy się zgadzają bo może być wyciągniety łancuch albo druga opcia łańcuch dobry tylko napinacze do wymiany niemam zaufania do tego mechanika bo sam się przyznał że nierobił vtr niezostawiłem u niego moto bo wole nieryzykować,jaki napinacz wybierać ten manualny czy ten ze sprężynką automat tak chyba można nazwać co automatycznie sam dociska łańcuch ???

K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Model VFR: 800 V-TEC
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Re: coś stuka w silniku

Post autor: K_L_A_M_A » pn 05 lut 2018, 16:07

Moim zdaniem lepszy "automat" nie trzeba tak często zaglądać i sprawdzać czy łańcuch odpowiednio napięty. Tak na marginesie to jak już chcesz mieć spokój na długo i nie myśleć czy się coś może stać, czy diagnoza była słuszna itp to wymień komplet: łańcuch i napinacz. Sztukowanie prędzej czy później się zemści. A co ze sprawdzeniem wnętrza cylindrów, zaglądał ? Łańcuch ani napinacz świecy nie przygiął. Zaprowadź moto do porządnego mechanika, bo rozumiem że odpalał moto aby posłuchać silnika (skoro stwierdził że to łańcuch) :shock: jak robił to wiedząc że może coś biega w cylindrach (bez zaglądania tam) to bez komentarza :shock:

mateusz123456
Posty: 14
Rejestracja: wt 23 sty 2018, 17:09
Model VFR: vtr1000 97r
Imię: mateusz
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: coś stuka w silniku

Post autor: mateusz123456 » pn 05 lut 2018, 16:27

niewiem z kąd wiedział dzwoniłem do serwisu hondy napinacze i łańcuch to koszt 1900zł a ślizgi 800zł a na necie wyniesie mnie około 1100zł bez ślizgów i tak będę musiał poczekać i uzbierać trochę grosza bo suma niejest mała jak dla mnie a co do mechanika będę szukał jakiegoś dobrego co śię zna a o kamerce niemówiłem mu bo niema sensu jak wogóle nierobił vtr

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: coś stuka w silniku

Post autor: PETER » pn 05 lut 2018, 21:11

za nim kupisz łańcuchy warto żebyś sprawdził jakie masz ,były dwa rodzaje różniły się szerokością,kiedyś klient sam sobie kupił i okazało się że u niego są inne ale dopiero po rozebraniu moto i trzeba było czekać na właściwe
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

mateusz123456
Posty: 14
Rejestracja: wt 23 sty 2018, 17:09
Model VFR: vtr1000 97r
Imię: mateusz
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: coś stuka w silniku

Post autor: mateusz123456 » wt 06 lut 2018, 07:15

aha a napinacze też się różnią??

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: coś stuka w silniku

Post autor: PETER » wt 06 lut 2018, 11:41

napinacze nie ale ślizgi tak
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości