wypadanie zapłonu

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
autoluk
Posty: 9
Rejestracja: ndz 08 kwie 2012, 20:52
Model VFR: 800 FI
Imię: Łukasz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lesznowola k. Grójca

wypadanie zapłonu

Post autor: autoluk » pt 05 sty 2018, 18:16

Witam.

Od sierpnia jestem posiadaczem VFR 800 FI 2001r. Motocykl z Niemiec w stanie (jak dla mnie) idealnym. Po zakupie motocykl odstawiłem do BB Service w Radomsku (polecam). Jedynym mankamentem było to, że motocykl był mało eksploatowany i odłożyło się dosyć sporo nagaru na przepustnicach i zaworach. Wszystko zostało wyczyszczone. Z racji, że miałem przerwę 10 lat w kontaktach z motocyklami, na samym początku jeździłem spokojnie. Po jakimś czasie jednak zacząłem zauważać, że gwałtowne odkręcenie manetki przy 4500 obr/min na 3 biegu powoduje wypadaniem zapłonu na jednym cylindrze...Nie zakładam, że jest to typowe wypadanie zapłonu, jednak motocykl przez około 1-2 sekundy pracuje na 3 cylindrach. Zjawisko jest bardziej odczuwalne gdy motocykl jest zimny i na dworze jest powiedzmy 5 stopni. Podczas ostatniej wycieczki w Nowy Rok zjawisko występowało nawet od 6000 obr/min. Świece były wymieniane, filtry również. Po zalaniu Pb 98 zjawisko jest trochę mniej odczuwalne jednak cały czas występuje. W BB Service napomniano mi, że jeden z wtryskiwaczy niepoprawnie pracuje (efekt długiego stania na bocznej nóżce), ale wydaje mi się, że gdyby wtryskiwacz nie podawał prawidłowej ilości paliwa to byłoby to odczuwalne bardziej przy większym obciążeniu.

Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym???

lg1963
Posty: 19
Rejestracja: ndz 03 gru 2017, 22:37
Model VFR: rc24
Imię: leszek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: wypadanie zapłonu

Post autor: lg1963 » śr 10 sty 2018, 04:19

niewidze zwiazku bocznej nózki z uszkodzeniem wtryskiwacza ,uszkodzony wtryskiwacz nie zmienia ilosci podawanego paliwa tylko go poprostu nie rozpyla a leje i dlatego efekt sie nasila na zimnym silniku
1-Pannonia 2-Junak 3-Burgman 650 4-Honda Shadow 5-Suzuki Intruder 6-Honda Magna 7-Suzuki Savage 8-Yamaha Radian 9-Piaggio X9 500 jest, 10-Honda Vfr 750 jest.(do żelaza nie można sie za bardzo przyzwyczajac)

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
Model VFR: vtec
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: wypadanie zapłonu

Post autor: belkot » śr 10 sty 2018, 08:34

Ja mialem tak w samochodzie jak byl uszkodzony wtryskiwacz to czasami pracowal na 3 cylindrach zamiast 4. Nie zawsze sie to dzialo. Raz na jakis czas przestal pracowac. Z czasem coraz czesciej

Awatar użytkownika
autoluk
Posty: 9
Rejestracja: ndz 08 kwie 2012, 20:52
Model VFR: 800 FI
Imię: Łukasz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lesznowola k. Grójca

Re: wypadanie zapłonu

Post autor: autoluk » pt 12 sty 2018, 20:36

lg1963 pisze:
śr 10 sty 2018, 04:19
niewidze zwiazku bocznej nózki z uszkodzeniem wtryskiwacza ,uszkodzony wtryskiwacz nie zmienia ilosci podawanego paliwa tylko go poprostu nie rozpyla a leje i dlatego efekt sie nasila na zimnym silniku
Mi też to trochę nie pasuje z tą nóżką...dzięki za info... czeka mnie w takim razie wymiana wtryskiwacza

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości