Poszukiwany damski kask

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
jagna
klepacz
klepacz
Posty: 665
Rejestracja: pn 15 lip 2013, 18:17
Imię: Agnieszka
województwo: śląskie
Płeć: Kobieta

Poszukiwany damski kask

Post autor: jagna » czw 09 lis 2017, 09:50

Po ostatniej jesiennej przejażdżce przekonałam się, że wymiana kasku stała się smutną koniecznością. Niestety przegląd internetu doprowadza mnie do rozpaczy, w związku z czym prośbę mam cobyście podzielili się doświadczeniami, choć z racji płci raczej koleżanek i plecaków niż waszymi - nie licząc Agi rzecz jasna :D
Wymagania minimum to blenda, pinlock i ładne damskie malowanie. Dobrze byłoby, żeby był w miarę cichy.
Chciałam kupić szczękowy, bo jeżdżę zazwyczaj w okularach a to ponoć ułatwia życie. Niestety schuberth przestał robić chyba jedyną ładną wersję szczękowca, więc integralny też będzie w porządku. Cena do negocjacji (ale 2,5tys to okolice górnej granicy).
Kaskom poniżej 500zł nie ufam, bywają tylko ładne :wink:
Optymizm jest błogosławieństwem niedoinformowanych.

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: figaro » czw 09 lis 2017, 10:45

Ciut nie na temat, ale zawsze. :wink: Dużo jeździsz,nie Zastanawiałaś się nad przejściem na soczewki?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
jagna
klepacz
klepacz
Posty: 665
Rejestracja: pn 15 lip 2013, 18:17
Imię: Agnieszka
województwo: śląskie
Płeć: Kobieta

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: jagna » czw 09 lis 2017, 10:53

Jeżdżę też w soczewkach, niestety to nie jest sport dla każdego. Gorzej w nich widzę a poza tym mam coś z dotlenianiem oka nie tak, wiec zakładam je tylko na długie trasy, których po prostu nie dam rady zrobić w okularach.
Poza tym, w soczekawkach można jeżdzić tylko w zamkniętym kasku, bo wysychają i ciagle trzeba oko zalewać :)
Optymizm jest błogosławieństwem niedoinformowanych.

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: Vermilion » czw 09 lis 2017, 11:33

Nie za bardzo rozumiem jaka jest różnica w kasku damskim, a męskim poza grafiką :) Generalnie polecam kaski integralne, większość w tej chwili ma i tak wycięcia na okulary. Masz jakieś preferowany kolory? Którą wersją VFR jeździsz i jaką masz w niej założoną szybę?

Poza tym, aby dobrać model kasku, z którego będziesz maksymalnie zadowolona musisz podać jakie kaski miałaś wcześniej, w jakich rozmiarach i co w nich zaliczałaś na plus a co na minus. Każdy ma inne preferencje.
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
jagna
klepacz
klepacz
Posty: 665
Rejestracja: pn 15 lip 2013, 18:17
Imię: Agnieszka
województwo: śląskie
Płeć: Kobieta

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: jagna » czw 09 lis 2017, 12:22

O grafikę sprawa właśnie się rozbija :)
Preferowany kolor to biały z wzorkami :)
VFR już nie jeżdżę, bo się zepsuła, wiec mam Z1000SX z szybką turystyczną Puiga.
Miałam jakiś HJC (ale się porozpychał i sprzedałam po pierwszym sezonie) i scorpiona exo1000 (chyba) ale po 5 latach wymiękł. Z tymi okularami to problem bardziej przy ściaganiu/zakładaniu kasku miałam na myśli. Scorpion był w rozmiarze S, HJC nie pamiętam ale był za duży :)
Scorpion z plusów to był ładny i miał mikro-uchylanie szybki :D Z minusów to wymiękł po marnych 5 latach i co roku trza było mu szybę i pinlocka wymieniać :lol:
Optymizm jest błogosławieństwem niedoinformowanych.

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
Model VFR: vtec
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: belkot » czw 09 lis 2017, 12:31

Proponuje Shoei NXR z szybą fotochromatyczną bo cichy kask z blendą nie znajdziesz. Za 2500 powinnas sie zmiescic a shoei to shoei - bardzo dobra jakosc. Kolory czy damskie są nie wiem. Tu masz malowania: http://shoei-europe.pl/produkty/aktualn ... a/nxr.html

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: Vermilion » czw 09 lis 2017, 12:46

Co do wieku kasku - 5 lat to normalny wiek dla kasku, po którym każdy kask powinien zostać wymieniony na nowy akurat :) A fakt wymieniania szyby i pinlocka - może niewłaściwie go serwisowałaś/czyściłaś? W każdym razie - masz jakieś konkretne preferencje w stylu - mocniejsza wentylacja, większa cisza, aerodynamika, pole widzenia, blenda przeciwsłoneczna, waga itp. ?
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
jagna
klepacz
klepacz
Posty: 665
Rejestracja: pn 15 lip 2013, 18:17
Imię: Agnieszka
województwo: śląskie
Płeć: Kobieta

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: jagna » czw 09 lis 2017, 12:47

belkot pisze:
czw 09 lis 2017, 12:31
Proponuje Shoei NXR z szybą fotochromatyczną bo cichy kask z blendą nie znajdziesz. Za 2500 powinnas sie zmiescic a shoei to shoei - bardzo dobra jakosc.
No nie wiem, noszę okulary z fotochronami i na słoneczne dni musiałam kupić normalne przeciwsłoneczne, więc to mnie jakoś nie przekonuje.
Nie pisałam, że kask ma być najcichszy pod słońcem ;)

Vermilion być może niewłaściwie go serwisowałam/czyściłam ale jak człowiek dwa razy w roku na moto wsiada to raczej nie ma wtedy warunków do rozczulania się nad kaskiem ;) Wymieniłam to w minusach, bo nie cierpię konieczności podejmowania decyzji zakupowych ale nie liczę na więcej, bo już wiem ze mało kto zrobił w swoim kasku 100tys km, to na więcej nie robię sobie nadziei.
Co do reszty preferencji to nie mam za bardzo bo wiem, że zawsze coś jest kosztem czegoś ale jak pisałam blenda koniecznie, dobra wentylacja też mile widziana, waga oczywiście jak najniższa, bo po 10 godzinach to każdy gram daje się we znaki :)
Optymizm jest błogosławieństwem niedoinformowanych.

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
Model VFR: vtec
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: belkot » czw 09 lis 2017, 13:52

Ta szyba w shoei sie sciemnia jak blenda. Naprawde daje rade. Mozesz isc do sklepu i sprobowac

Awatar użytkownika
jagna
klepacz
klepacz
Posty: 665
Rejestracja: pn 15 lip 2013, 18:17
Imię: Agnieszka
województwo: śląskie
Płeć: Kobieta

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: jagna » czw 09 lis 2017, 14:04

Mogę ale nie wiem jak to będzie działało za pół roku. Trudno też w sklepie ocenić jak szybko się "odciemnia", poza tym te szyby są dość drogie z tego co pamiętam a niszczą się pewnie tak samo jak zwykłe, jak do tej pory to dwa lata maks mogłam w jednej jeździć i to tylko dlatego, że posiłkowałam się samą blendą pod koniec :)
Poza tym blenda ma tą zaletę, że nie osłania całej twarzy i jak jest ciepło to można jeździć tylko z nią, także blenda zostaje jako wymóg konieczny i niezbędny :)
Optymizm jest błogosławieństwem niedoinformowanych.

Awatar użytkownika
Aeternus
teksciarz
teksciarz
Posty: 102
Rejestracja: śr 05 kwie 2017, 13:17
Model VFR: 1200F
Imię: Marek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: Aeternus » czw 09 lis 2017, 14:29

Jagna schuberth moze i nie robi juz kwiatkow na kasku ale wersja damska (biala) dalej jest produkowana ;-)
Nie wspomne o dosyc ciekawym c4 (chociaz osobiscie wole model poprzedni)

Kup bialy i daj do oklejenia. Max 200zl a gwarancji nie stracisz ;-)

Awatar użytkownika
jagna
klepacz
klepacz
Posty: 665
Rejestracja: pn 15 lip 2013, 18:17
Imię: Agnieszka
województwo: śląskie
Płeć: Kobieta

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: jagna » czw 09 lis 2017, 16:12

Wiem, rozważałam malowanie ale jak mi koleś wycenił na 1200zł to mi witki opadły :(
Dopytam z tym malowaniem jeszcze ale pierwsza strona jaką znalazłam to 200zł bierze za sam projekt, więc aż tak promocyjnie to nie ma :)
Znasz kogoś kto oklejał? Jestem ciekawa na ile to jest trwałe.
Optymizm jest błogosławieństwem niedoinformowanych.

Cimaj
pisarz
pisarz
Posty: 442
Rejestracja: pt 18 lip 2014, 21:17
Model VFR: Z1000SX 17-
Imię: Kamil
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: Cimaj » czw 09 lis 2017, 16:38

To może tak miałem wcześniej przez 4 lata GT-air (i w sumie dalej mam tylko teraz mój tata go używa). Jest tam BLENDA :) Kask fajny i tak naprawdę bym go nie wymienił tylko dlatego że w nowej VFR pozycja jest jednak bardziej pochylona do przodu. Przeszedłem na NXR-a z fotochromem (pół roku już przejeździłem). Jedną z rzeczy na minus mogę powiedzieć to jak wjerzdzasz do tunelu to chwilę mu się schodzi z dojściem do normalności ale ja to przyjmuje za normalność - tak musi być. Po za tym kask z większym przewiewem niż GT-air, wizjer większy, no i pinlock się nie rysuje od górnej gumy jak w poprzednim. Ja po przesiadce jestem zadowolony - i powiem Ci tylko jendo - wołami musieli by mnie teraz zaciągnąć do kasku z blenda :) A i kask jest lżejszy.

Awatar użytkownika
jagna
klepacz
klepacz
Posty: 665
Rejestracja: pn 15 lip 2013, 18:17
Imię: Agnieszka
województwo: śląskie
Płeć: Kobieta

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: jagna » czw 09 lis 2017, 17:55

Sprawdziłam, pomijając fakt, że nie da się tego otworzyć do połowy to szyba kosztuje prawie 700zł, dwa lata i miałabym nowy kask . Blenda zostaje :)
Optymizm jest błogosławieństwem niedoinformowanych.

Awatar użytkownika
tomcatek
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 76
Rejestracja: wt 02 wrz 2014, 16:01
Model VFR: 1200FD
Imię: Tomek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: tomcatek » czw 09 lis 2017, 20:48

Do używania na co dzień z okularami to tylko szczękowca. Wygoda poziom milion. Nie wracam już do ściągania okularów przed każdym zdjęciem/założeniem kasku.
Boże chroń mnie przed przyjaciółmi, przed wrogami obronię się sam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości