Poszukiwany damski kask

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
adam.ada
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 17 paź 2009, 23:24
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: adam.ada » czw 09 lis 2017, 22:03

Padłem ze śmiechu, cytat:
VFR już nie jeżdżę, bo się zepsuła, wiec mam Z1000SX z szybką turystyczną Puiga.
Sorki AGA, ale zapomniałaś dodać "bezawaryjnego Z1000SX"!
Sorki za OFF, ale nie mogłem się powstrzymać.
Adam

gebek
Posty: 13
Rejestracja: ndz 11 gru 2016, 10:26
Imię: Krzysztof
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: gebek » pt 10 lis 2017, 07:02

Nie doradze damskiego kasku,ale opisze swoje doswiadczenia...moze cos pomoze.
Mam 3 lata Shoeia GTR...kask z blenda,dosc cichy,bardzo cieply,slabiutka wentylacja.
Mam 3 miesiace Araia Rebel...kask bez blendy,dosc glosny,chlodny,genialna wentylacja.Posiada wloty powietrza na szczece,ktore kieruja powietrze na szybe,ale takze prosto w usta.Jezdzilem przy 30 stopniach po Warszawie z zamknieta szyba.Dodatkowo ma wloty powietrza na wizjerze,wiec swietnie
chlodzi czolo/skronie.Wystepuje w 5 rozmiarach skorupy...stojac przy Shoeiu GTR ,jest sporo mniejszy.
Testowalem HJC RPHA 11...kask bez blendy,dosc glosny,chlodny,leciutki,dobra wentylacja...takze posiada wloty kierujace powietrze na usta.
Posiada otwory wentylacyjne na czolo.
Testowalem HJC RPHA 70...kask z blenda,dosc glosny,chlodny,srednia wentylacja,posiada jeden malutki wlot powietrza na usta.
Testowalem Shoei NXR...kask bez blendy,dosc glosny,cieply,dobra wentylacja...niestety nie posiada wlotow powietrza na usta.Ma jedna nieakceptowalna dla mnie wade.Przy otwartych gornych wlotach powietrza,podczas krecenia glowa,zaczyna gwizdac.Testowalem 3 sztuki.Posiada wloty na czolo.
Testowalem Shoei X spirit...kask bez bledy,dosc glosny,cieply,dobra wentylacja...niestety nie posiada wlotow powietrza na usta,leciutki.posiada wloty na czolo.
Piszac o kasku chlodnym,mam na mysli wystepowanie w nim otworow wentylacyjnych wylotowych,ktorych nie da sie zamknac.
Piszac o kasku cieplym,mam na mysli mozliwosc zamkniecia wszystkich wlotow i wylotow.
To jest plusem Shoeia.Kazdy model testowany,ma taka mozliwosc.
Jeszcze jedna uwaga...kazdy Shoei ma wizjer ustawiany skokowo,a nie plynnie.Mi to nie odpowiada,
Czesto pierwszy zabek,to za malo...a drugi to za duzo.

Awatar użytkownika
jagna
klepacz
klepacz
Posty: 665
Rejestracja: pn 15 lip 2013, 18:17
Imię: Agnieszka
województwo: śląskie
Płeć: Kobieta

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: jagna » pt 10 lis 2017, 07:50

Mierzyłam neoteca shoeia i niestety nie pasuje (gniecie mnie w głowę), pewnie teraz pojeżdżę trochę pomierzyć ale z tej marki chyba zrezygnuję. Ale dzięki za relację :)
adam.ada pisze:
czw 09 lis 2017, 22:03
VFR już nie jeżdżę, bo się zepsuła, wiec mam Z1000SX z szybką turystyczną Puiga.
Sorki AGA, ale zapomniałaś dodać "bezawaryjnego Z1000SX"!
Nie denerwuj się Adamie :) Przecież nie napisałam, ze Vfr'a jest awaryjna, w starciu z samochodem każdy motocykl się psuje :lol:
tomcatek pisze:
czw 09 lis 2017, 20:48
Do używania na co dzień z okularami to tylko szczękowca. Wygoda poziom milion. Nie wracam już do ściągania okularów przed każdym zdjęciem/założeniem kasku.
Na co dzień to nie używam ale właśnie dlatego myślałam o szczęce, ale je robią głównie czarne i białe :(
Optymizm jest błogosławieństwem niedoinformowanych.

Awatar użytkownika
tomcatek
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 76
Rejestracja: wt 02 wrz 2014, 16:01
Imię: Tomek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: tomcatek » pt 10 lis 2017, 11:25

jagna pisze:
tomcatek pisze:
czw 09 lis 2017, 20:48
Do używania na co dzień z okularami to tylko szczękowca. Wygoda poziom milion. Nie wracam już do ściągania okularów przed każdym zdjęciem/założeniem kasku.
Na co dzień to nie używam ale właśnie dlatego myślałam o szczęce, ale je robią głównie czarne i białe :(
I zielone oczojebne :)

Ale jak się przejrzy oferty to są też różne maziaje i kolory.

https://intermotors.pl/kaski-szczekowe/ ... DABCE.html

Największy problem motocyklizmu: ładnie czy wygodnie ;)
Boże chroń mnie przed przyjaciółmi, przed wrogami obronię się sam

Awatar użytkownika
jagna
klepacz
klepacz
Posty: 665
Rejestracja: pn 15 lip 2013, 18:17
Imię: Agnieszka
województwo: śląskie
Płeć: Kobieta

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: jagna » pt 10 lis 2017, 12:33

Przeglądam regularnie ale właśnie nic ciekawego nie widzę i liczyłam po cichu na to, że podrzucicie coś od znajomych kobiet :)
Różowy jest dla młodych, w moim wieku to człowiek musi dbać o wygląd ;)
Optymizm jest błogosławieństwem niedoinformowanych.

adam.ada
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 17 paź 2009, 23:24
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: adam.ada » ndz 12 lis 2017, 15:22

Aga, myślę że z kaskiem jest tak jak z butami, każdemu pasuje inny. Najlepiej jak się wybierzesz na jakiś "motobajzel" i pomierzysz. Chociaż ja swój ostatni kask, Sharka od kupna po dojechaniu do Częstochowy(200 km) gdybym miał drugi to bym go wyrzucił do śmietnika, po następnej stówce już było OK.
Wracając do awaryjnosci VFRy, to nie ona się psuje tylko podzespoły!
Kiedyś jedziemy nad morze i okazało się, że ja nie mam świateł, jeszcze w "zębatej". Pytanie co się stało? Na to ironiczny tekst kolegi(Tomka) "przecież Honda się nie psuje" i okazało się, że spaliły się obydwie żarówki z przodu.
Adam

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: Vermilion » wt 21 lis 2017, 16:59

Jeśli chodzi o model z podnoszoną szczęką to polecam X-Lite X-1004 lub teraz Shoei zapowiedziało Neoteca 2. Jeśli chodzi o kolorystykę to weź biały i pierdyknij sobie na ploterze jakiś wzór na kask :)
Bo w integralach to wyboru w kolorach jest mnóstwo :P https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila/p ... 8627995743
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
jagna
klepacz
klepacz
Posty: 665
Rejestracja: pn 15 lip 2013, 18:17
Imię: Agnieszka
województwo: śląskie
Płeć: Kobieta

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: jagna » wt 21 lis 2017, 17:12

Jak szukasz białego z damskim wzorem to ilość nawet integralnych dramatycznie się redukuje😀 Neotec odpada niestety, z droższymi kaskami jest taka kapa, że mało który sklep ma je na stanie, na razie zaglądam sobie do mijanych sklepów i zaliczam rozczarowania. Minus droższych to też droższe szyby co rok a rozpadnie się pewnie po 4 latach jak każdy 😀
Optymizm jest błogosławieństwem niedoinformowanych.

Awatar użytkownika
garnoo
Posty: 18
Rejestracja: sob 10 wrz 2016, 19:26
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skoczów/Cieszyn

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: garnoo » śr 22 lis 2017, 08:40

Shoei ma super wyściółke (taka fajna, delikatna - paniom się spodoba ;) ), mam GT-Air z blenda i jest to model raczej do wyprostowanej pozycji, takiej jaką dość ciężko uzyskać na VFR nawet z podniesioną turystyczną kierownicą
(czasem można znaleźć, że powietrze gwizda przy uszczelkach - problem regulacji szybki, mi to zajeło 5min + 3 krótkie przejazdy)

w HJC RPHA dopatrzyłam się jednego minusa - brak możliwości zamknięcia tylnego wylotu - w zimie wyciąga całe ciepłe powietrze (no i to bardziej sport - słabsze wygłuszenie)

Awatar użytkownika
jagna
klepacz
klepacz
Posty: 665
Rejestracja: pn 15 lip 2013, 18:17
Imię: Agnieszka
województwo: śląskie
Płeć: Kobieta

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: jagna » śr 22 lis 2017, 09:32

Ja mam sporo włosów, to miękkość wyściółki nie ma znaczenia :lol: A shoei ma niedostosowany kształt i mnie gniecie, więc tu żadne pozostałe zalety nie pomogą.
Optymizm jest błogosławieństwem niedoinformowanych.

Awatar użytkownika
jagna
klepacz
klepacz
Posty: 665
Rejestracja: pn 15 lip 2013, 18:17
Imię: Agnieszka
województwo: śląskie
Płeć: Kobieta

Re: Poszukiwany damski kask

Post autor: jagna » sob 07 kwie 2018, 09:10

No i kupiłam białego Schubertha c3, bo damski pasował. Ładny niestety nie jest ale przynajmniej w spokoju mogę oczekiwać aż coś wypuszczą.
Więc gdyby ktoś coś fajnego na rynku zauważył to pamiętajcie, że nadal szukam :)
Optymizm jest błogosławieństwem niedoinformowanych.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości