Kombi kórzane jakie?

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Safek
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 68
Rejestracja: śr 10 lis 2010, 15:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: Safek » pn 02 kwie 2018, 21:41

@kaamos gdzie się nie spytam o sklep w Łodzi to Motorwings :) Odpowiednik Track Wind Pro to Track Touring także zobaczę. cena już się zaczyna robić sroga ale myślę że warto chociaż przymierzyć, w sumie ostatnia firma która mi została (jeszcze może zobaczę Buse jak sie gdzieś trafi).

@kaamien z zolwiem jeździsz? jutro coś pomierze pewnie. Zagwozdke niezla bo pieniadze niemałe. Impregnujesz zestawem od Dainese czy masz swój?
hyc!
KEFAS, nie safek.

Awatar użytkownika
kaamien
teksciarz
teksciarz
Posty: 113
Rejestracja: ndz 22 paź 2017, 21:12
Imię: Mateusz
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: kaamien » pn 02 kwie 2018, 22:16

Jeżdżę z żółwiem. W RST miałem twardy ochraniacz RST na plecy wsunięty w kurtkę, natomiast w Dainese używam żółwia Dainese Pro Armor, a wcześniej Dainese Manis G1 (do kurtki). Generalnie mogę polecić żółwia Pro Armor, nie grzeje, a dobrze chroni, nie przeszkadza, prawie go nie czuć.

Impregnuję tylko zestawem od Dainese - Cleaning Kit. Próbowałem kilku środków, ale tylko po Dainese Cleaning Kit skóra jest matowa (jak ze sklepu), nie świeci się jak psu... :) Chyba, że ktoś lubi błyszczeć, to można próbować różnych specyfików. Ten od Dainese wystarcza mi na cały sezon (koszt ok. 100zł).

Awatar użytkownika
kaamos
bywalec
bywalec
Posty: 21
Rejestracja: pn 04 kwie 2016, 16:13
Imię: Rafał
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: kaamos » pn 02 kwie 2018, 22:56

Safek, sklepów jest kilka, ale tylko tam widziałem Spidi. ;)
Rzeczywiście, drogie te kombinezony, ale przymierzyłem niejako mimochodem i zrobił na mnie takie wrażenie, że jak tylko zwęszyłem promocję gdzieś w Polsce, to go sobie kupiłem. :P
Trochę żałuję, że nie miałem okazji Dainesa przymierzyć (jakoś nie pomyślałem o Profi zupełnie), bo może połasiłbym się na wewnętrzne buty. ;)

W razie czego, w Profi i 4ride mają Dainese, w Interze Alpinę i Ixona, a w Pabianicach (sklepmotocyklowypabianice) Shimę. Innych marek nie zapamiętałem.
Możesz jeszcze za kombikami rozejrzeć się w Korando (korando_pl na allegro. Choć tam chyba Tschul króluje), Motopublice (nie rozglądałem się nigdy, więc nie wiem, co mają, ale nie sugeruj się, jak znajdziesz coś na stronie, bo co fajniejsze rzeczy, w większości są tylko w Warszawie i najwyżej mogą sprowadzić) i Liberty ma chyba całkiem spory asortyment.
Sprzedam Suzuki GSX 600F '99: LINK

Safek
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 68
Rejestracja: śr 10 lis 2010, 15:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: Safek » wt 10 kwie 2018, 17:46

dzieki kaamos za info :) bardzo fajnie ze to opisałeś, można to jako zestawienie nawet zostawic w osobnym watku ;)
hyc!
KEFAS, nie safek.

Respekt
Posty: 16
Rejestracja: pn 04 gru 2017, 01:57
Imię: Paweł
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: Respekt » wt 15 maja 2018, 20:27

Teraz moja kolej. Szukam kurtki i spodni skórzanych, na razie skupiłen się na Macna Flash i spodnie Lightning z raji tego że jest w moim zakresie finansowym a muszę jeszczę kupić buty i nowy kask. Mam kurtkę Macny po koledze 7 lat jakiś stary model i nic złego się z nią nie stało ale nie wiem jak to teraz jest z tą firmą. Przeczytałem że Vermilion ma tą markę w ofercie, może masz jakąś opinię albo zaproponujesz coś sensownego innej firmy w podobnej cenie. Nie rozeznaję się co jest dobre prócz topowych marek z półki na którą mnie nie stać

Awatar użytkownika
poscig
klepacz
klepacz
Posty: 1361
Rejestracja: czw 17 sty 2008, 19:43
Imię: Marek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3-CITY
Kontakt:

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: poscig » śr 16 maja 2018, 00:05

Poszło priv

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: mictom » śr 16 maja 2018, 15:19

Ja kupiłem u tego Pana i jestem zadowolony. https://allegro.pl/uzytkownik/motorbikeclothin?order=m

Awatar użytkownika
poscig
klepacz
klepacz
Posty: 1361
Rejestracja: czw 17 sty 2008, 19:43
Imię: Marek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3-CITY
Kontakt:

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: poscig » czw 17 maja 2018, 02:12

też u niego pare. PLN. zostawiłem.... towar często nowy w super cenach... właśnie go koledze. polecam.... Buty Dainese nowki za 50%,kaski nowe 60%ceny, używki też oglądałem to. ma. jak. nowe.... ma. super towar

Respekt
Posty: 16
Rejestracja: pn 04 gru 2017, 01:57
Imię: Paweł
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: Respekt » czw 17 maja 2018, 14:26

Dzięki będę dzwonił do niego ale z tego co widze to w teori jakiś używany zestaw by mi pasował rozmiarowo, chyba że ma też nie wystawione kombinezony albo będzie miał dostawe niedługo.
http://allegro.pl/kombinezon-motocyklow ... ml#thumb/1 minus za uszkodzenie

http://allegro.pl/kombinezon-motocyklow ... ml#thumb/1

http://allegro.pl/kombinezon-dainese-al ... ml#thumb/1 tu plus że nie ma sliderów na kolanach
Wszystko się okarze w rozmowie lub przymiarkach jeżeli pojadę do niego, zdalnie nie chce kupować. O firmie Macna też bym przeczytał jakieś opinie jak ktoś ma styczność z nią :)

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: mictom » czw 17 maja 2018, 15:55

Pomierz się dobrze i szukaj

Awatar użytkownika
poscig
klepacz
klepacz
Posty: 1361
Rejestracja: czw 17 sty 2008, 19:43
Imię: Marek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3-CITY
Kontakt:

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: poscig » czw 17 maja 2018, 22:08

Tylko I wyłącznie mierzyć, rozmiar w każdej firmie inaczej leży. Nawet z RST ten sam rozmiar ma różne długości nogawek i różny krój.... Mierzyć musisz. Inaczej złość, odsyłanie i problemy

Awatar użytkownika
kaamien
teksciarz
teksciarz
Posty: 113
Rejestracja: ndz 22 paź 2017, 21:12
Imię: Mateusz
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: kaamien » czw 17 maja 2018, 23:13

Również jestem tego zdania - mierzyć koniecznie. Ta sama rozmiarówka u różnych producentów inaczej leży. Przy zakupie skóry musi siąść idealnie, więc przymiarka konieczna.

Respekt
Posty: 16
Rejestracja: pn 04 gru 2017, 01:57
Imię: Paweł
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: Respekt » pt 18 maja 2018, 11:16

Tak zrobie

Respekt
Posty: 16
Rejestracja: pn 04 gru 2017, 01:57
Imię: Paweł
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: Respekt » ndz 20 maja 2018, 10:12

Chyba jednak się skłaniam ku nowemu kompletowi.
Byłem wczoraj w kilku sklepach przymierzając kilka kombiaków i jak na razie zdziwił mnie Ozone Grip http://allegro.pl/kombinezon-skorzany-o ... ml#thumb/1 tylko nie wiem czy nie jest za sportowy z wyglądu ale dobrze się w nim czuję. Rękawy ma długie do nadgarstków a spodnie są na tyle długie że można śmiało mieć krutsze buty też ozone w których było mi wygodnie a pasują też do jansów.
Drugim zestawem nad którym się zacząłem zastanawiać jest Rebelhorn Piston 2 http://allegro.pl/rebelhorn-piston-ii-k ... 91354.html podoba mi się i jest bardziej uniwersalny mniej taki typowo sportowy. Nie mierzyłem niestety bo jest jakiś problem by go gdzieś dostać w Warszawie, pojechałem nawet do jednego sklepu który ma na stronie ten kombinezon ale okazało się że jest na zamówienie tylko.
Trzeci którego rozpatruję od początku jest Macna http://allegro.pl/macna-flash-kurtka-mo ... 47556.html ale też nie mierzyłem je,j ale wiem gdzie jest dostępna.
Na Ozone i Rebelhorna jest 5 lat gwarancji ale nie wiem jak jest z wytrzymałością. Tu jest recenzja obu poglądowa jak to wygląda, filmik na sameg górze
https://motobanda.pl/ozone-grip-lj

Awatar użytkownika
kaamos
bywalec
bywalec
Posty: 21
Rejestracja: pn 04 kwie 2016, 16:13
Imię: Rafał
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: kaamos » ndz 20 maja 2018, 10:56

No, na filmie masz zestawienie cech tych dwóch, więc to powinno Ci ułatwić.
Ja zwróciłbym uwagę przede wszystkim na 2 aspekty: ochronę i wentylację.
- ochrona: czy jest w zestawie protektor pleców, jeśli nie, to czy można dokupić i za ile, albo lepiej ile kosztuje przyzwoity żółw (lepiej, bo założysz go pod każdą kurtkę, którą kupisz, na przykład letnią, przewiewną). Jak rzuciłem okiem na filmik, to rebelhorn miał jeszcze biorda.
- wentylacja: jak jest zimno, to zawsze można się ubrać. Cieplejsza bielizna, bluza pod kombi, albo nad (np. softshell), czy ostatecznie przeciwdeszcz. A jak jest za ciepło, to już za bardzo nic nie zrobisz z tym faktem (albo i zrobisz). Tutaj rebel też wygląda sensownie.
Dodatkowo możesz pomacać i porównać grubości skór itp.

Ale przede wszystkim znajdź i przymierz, bo może się okazać, że jakiś inny w ogóle nie podejdzie Ci proporcjami i tylko będziesz musiał odsyłać. Albo szukaj alternatyw, które masz na miejscu. Może o jakiś motobajzel zahacz?


Z Warszawy masz do Łodzi względnie blisko. Może jakaś przejażdżka wiosenna?
Ciuchy tej marki widziałem tutaj: https://sklepmotocyklowypabianice.pl, ale w razie czego, lepiej zadzwoń i się dowiedz, czy mają i to w dobrym rozmiarze. Jest tutaj też kilka innych sklepów, większość czynna w sobotę.
Albo dogadaj się z jakąś siecią (np. 4ride), żeby Ci przy jakiejś okazji ściągnęli. Jak dobrze pomęczysz, to idzie się dogadać często.
Sprzedam Suzuki GSX 600F '99: LINK

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości