Kombi kórzane jakie?

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
Buła
klepacz
klepacz
Posty: 1747
Rejestracja: sob 09 cze 2007, 08:49
Model VFR: VFR 800 FI
Imię: Marcin
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Kontakt:

Kombi kórzane jakie?

Post autor: Buła » pt 14 lip 2017, 08:09

Vitam,z racji tego że teraz mam CBR to chciałem sobie sprawić jakis kombi skórzany i teraz pytanie co kupić,wybrałem ie na ostatni bazar do Łodzi ale trochę się rozczarowałem bo wybór słaby,ponoć te czerwcowe bazary słabe są.Ale wpadła mi w oko kurtka firmy IXON o taka http://allegro.pl/kurtka-motocyklowa-sk ... 19118.html leżała fajnie i zabezpieczenia też fajne,problemem było to że sprzedawca miał tylko kurtkę i nie miał spodni żeby to razem przymierzyć.Może ktoś coś wie o tej firmie bo opini nie mogę znależć albo coś poleci,zaerzy mi na dobrym zabezpieczeniu przed glebą.
Wszędzie dobrze ale na VFR najlepiej :)


1Była VFR 750-90r
2.Była VFR 750-96r
3Była VFR 800FI-99r
4.Był CBR 1100 XX-1997r
5.Była VFR 800 Fi-1999 r.
6.Jest CBR 900 RR Fireblade 98 i 99r+Varadero 1000 2006

Awatar użytkownika
Mbwene
pisarz
pisarz
Posty: 225
Rejestracja: śr 08 lip 2015, 14:01
Model VFR: 800 FI '98
Imię: Przemek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piła

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: Mbwene » pt 14 lip 2017, 09:37

Pisz do kolegi Vermillion lub znajdz na fb Speed-up Piła. Kolega handluje m.in. Ixonem
MZ ETZ 250 -> Yamaha XJ 600 Diversion -> Buell XB9r Firebolt -> VFR 800FI...

Mam w dupie czy ktoś mnie lubi czy nie lubi... swoje myślę, swoje mówię...

Awatar użytkownika
jagna
klepacz
klepacz
Posty: 665
Rejestracja: pn 15 lip 2013, 18:17
Imię: Agnieszka
województwo: śląskie
Płeć: Kobieta

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: jagna » pt 14 lip 2017, 10:02

Ja miałam kombi a teraz kurtkę letnią i jeansy, oba tekstylne. Jeśli chodzi o trwałość czy wykonanie to uważam że jest w porządku, natomiast ochraniacze to porażka. Nawet wymienić ich nie mam jak, bo mają jakieś nietypowe rozmiary, więc zajrzyj do kieszonek co tam jest zanim kupisz.
Optymizm jest błogosławieństwem niedoinformowanych.

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: mictom » pt 14 lip 2017, 10:42

Ja miałem wcześniej tekstyl i ochrony to nie daje żadnej. Przy glebie ochraniacze się powykręcają i tyle. Kombinezon kupiłem już ze 3 lata temu u tego Pana http://allegro.pl/listing/user/listing. ... SA&order=m


Jest możliwość odsyłki w razie złego rozmiaru i wymiany bo sam odsyłałem.

Pozdrawiam Tomek

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: Vermilion » pt 14 lip 2017, 11:16

Masz facebooka? Napisz do mnie na https://www.facebook.com/adam.jecka lub https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila . Jestem największym dealerem Ixona w Polsce, handluję również m.in. Furyganem, odzieżą Oxford, Macna, itd. Coś dobierzemy, doradzę, mam też trochę modeli w promocjach :) Ixon jak i Furygan to marki Premium tak jak A*, Dainese, Spidi, Rev'It, itd.
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
Buła
klepacz
klepacz
Posty: 1747
Rejestracja: sob 09 cze 2007, 08:49
Model VFR: VFR 800 FI
Imię: Marcin
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Kontakt:

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: Buła » ndz 16 lip 2017, 04:18

Chodzi mi o komplet Ixon Addict w kolorze czarnym,rozmiar XL/XXL.
Wszędzie dobrze ale na VFR najlepiej :)


1Była VFR 750-90r
2.Była VFR 750-96r
3Była VFR 800FI-99r
4.Był CBR 1100 XX-1997r
5.Była VFR 800 Fi-1999 r.
6.Jest CBR 900 RR Fireblade 98 i 99r+Varadero 1000 2006

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: Vermilion » pn 24 lip 2017, 12:25

Addict jest starym modelem. Od dawna już nieprodukowanym i w zasadzie niedostępnym już w tej chwili. Kolor czarny to już z 4 lata nie robią :) Zastąpił go Orcus i Vortex.
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
Radarro
klepacz
klepacz
Posty: 557
Rejestracja: śr 23 kwie 2008, 13:55
Model VFR: NC24
Imię: Radek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SGL

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: Radarro » pn 24 lip 2017, 14:10

Buła, zobacz Probiker PRX-a, miałem PRX-4 i bardzo polecam. Teraz jest chyba seria PRX-7 lub 8.
Bardzo uczciwe kombi za rozsądną cenę. Gruba skóra, mocne szwy, duża podaż, powinieneś coś znaleźć dla siebie.
V4 + R6 Brotherhood :-D
TS 350 -> 800Fi -> VTR SP1 -> RSV Tuono '03 -> VFR 400

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: Vermilion » wt 25 lip 2017, 10:23

Porównywanie Probikera do Ixona mija się trochę z celem. Chociażby z faktu różnic w skórze top grain vs full grain.
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
ADHD VFR
pisarz
pisarz
Posty: 409
Rejestracja: ndz 06 kwie 2014, 20:11
Model VFR: RC46 1999
Imię: Michał
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Konin

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: ADHD VFR » wt 25 lip 2017, 20:38

Ja u Vermilion'a kupiłem Fyrygana jest petarda kombinezon dobry wybór dzieki Adamowi ;)
:moto :killer

Safek
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 68
Rejestracja: śr 10 lis 2010, 15:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: Safek » ndz 01 kwie 2018, 23:25

odświeżę wątek. jestem teraz na etapie zakupu kombiaka dwuczesciowego i przymierzalem: shima, 4sr, rst, ixon, spidi, revit alpinestars i dainese. Ixon bardzo mi się podobał (nie pamiętam modelu) ale lipa byla taka że spodnie nie przeszly przez lydki (mam sporawe), podobnie bylo w rst. Suma sumarum do finalu doszly:
- Alpina (przymierzalem tylko motegi) tylko że tam martwią mnie napisy nadrukowane, boje sie o jakość. W atem czy gp pro będzie lepiej?
- Dainese laguna seca - dobrze leży, fajnie wygląda tylko jakoś tak nie uśmiecha mi się jeździć z zolwiem - ma też tylko jedna kieszeń ale z tym sobie poradzę
- revit ma ta mile ze nie ma kompletów, osobno kurtala i osobno spodnie (z tego co wiem) ale nawet toto leżało :) i cenowo nie zabija.
- spidi nie mam gdzie w lodzi poprzymierzam ale to co mierzylem było nawet.

Może ktoś z bardziej doświadczonych kolegów pomoże? na razie skłaniam się ku dainese - chociaż to troche nadszarpnie budżet :p. Macie jakieś doswiadczenia?
hyc!
KEFAS, nie safek.

Awatar użytkownika
poscig
klepacz
klepacz
Posty: 1361
Rejestracja: czw 17 sty 2008, 19:43
Model VFR: RC46 FI
Imię: Marek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3-CITY
Kontakt:

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: poscig » pn 02 kwie 2018, 08:16

Z tego co się orientuje to rst ma wiele modeli spodni w dodatku różniących się jeszcze długością nogawek, szerokością itd... ja na siebie mierzył bardzo długo,aż dobrałem idealne ....a też mam,, spore łydki,, hihi. samo. sugerowane się rozmiarem nic nie da, trzeba mierzyć, mierzyć, mierzyć.... interesuje Ciebie tylko nówka, czy używki w idealnym stanie też brałeś pod uwagę?

Safek
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 68
Rejestracja: śr 10 lis 2010, 15:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: Safek » pn 02 kwie 2018, 09:09

raczej nowka... A Ty masz zestaw rst? wychodzi na to że mierzylem w złym sklepie :p tam nie mieli takich rarytasow. jak przełożyłam łydki to wisiało na udach a to był kombiak rst tractech evo 2.
hyc!
KEFAS, nie safek.

Awatar użytkownika
kaamos
bywalec
bywalec
Posty: 21
Rejestracja: pn 04 kwie 2016, 16:13
Imię: Rafał
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: kaamos » pn 02 kwie 2018, 11:46

Safek pisze:
ndz 01 kwie 2018, 23:25
nie uśmiecha mi się jeździć z zolwiem
Żółw ma swoje zalety, nawet w dwuczęściowym kombinezonie. Zakładasz do dowolnej kurtki (kombi, letni tex, turystyczny komplet, etc.) i zawsze taką samą ochronę pleców. Nie musisz dokupować do każdej kurtki osobno. Warto mieć to na uwadze.
Safek pisze:
ndz 01 kwie 2018, 23:25
- spidi nie mam gdzie w lodzi poprzymierzam ale to co mierzylem było nawet.
Spidi widziałem w Łodzi tylko u Motorwingsów. Mają też dwuczęściowe, o ile pamiętam.
Ogólnie całkiem fajne skórki. Raczej z wyższej półki cenowej. Porównywałem z Alpinami i Ixonami i wypadł świetnie (tak pod względem dopasowania, jak i ochrony) ale dostępne modele (szukałem 1cz, dobrze wentylowanego) tych marek były z nieco niższej klasy. Finalnie kupiłem Track Wind Pro. Na pewno ma on swój 2cz odpowiednik. Poszukaj na stronie, czy znajdziesz coś, co Ci w ogóle odpowiada finansowo i pod względem parametrów.

Dainese to też ciekawa opcja, ale nie widziałem nigdzie na miejscu, więc naturalnie odpadł ;) Plusem będzie przystosowanie do dainesowych butów pod kombiak, jeśli skusiłbyś się kiedyś na takie (a może być naprawdę warto).
Sprzedam Suzuki GSX 600F '99: LINK

Awatar użytkownika
kaamien
teksciarz
teksciarz
Posty: 113
Rejestracja: ndz 22 paź 2017, 21:12
Model VFR: VTEC '08
Imię: Mateusz
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Kombi kórzane jakie?

Post autor: kaamien » pn 02 kwie 2018, 21:24

Miałem RST Slice, jeździłem 2 lata (w sumie 20 tys. km). Po tym okresie mimo dbania i impregnacji wyglądała już kiepsko, skóra była twarda, chropowata, nieprzyjemna. Widać było zmęczenie materiału. Na koniec niespodzianka, zaliczyłem szlifa i... łokieć wyszedł na zewnątrz. Szwy nie dały rady przy niewielkim tarciu. DRAMAT!

Od tamtej pory jeżdżę w Dainese (w sumie mam już 2 kombinezony od Dainese), również czyszczę, dbam, impregnuję. Nie zużywają się tak szybko, wyglądają bardzo dobrze mimo upływu kilometrów, wciąż dobrze leżą. I o bezpieczeństwo jestem raczej spokojny. Mogę polecić z czystym sumieniem.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości