VFR800 jako pierwszy motocykl

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
jareckiz
pisarz
pisarz
Posty: 253
Rejestracja: pt 25 sty 2008, 21:52
Model VFR: RC36I, Gs400 racing
Imię: Jarosław
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzelin
Kontakt:

Re: VFR800 jako pierwszy motocykl

Post autor: jareckiz » pn 30 sty 2017, 09:50

KidRackBrawura pisze:
jareckiz pisze:No to przechodzimy do konkretów, dawaj go na tapetę, rocznik 2001 za 7900 do ideału mu będzie brakować , ostatnie pytanie jakie są wymagania?
Z 3 lata temu przyznałbym Ci rację, ale gołe moto w przyzwoitym stanie, w zimie za taką cenę nie wzbudziłoby podejrzeń o padake. Dawaj ogłoszenie w "oceniamy oferty"
3 lata wstecz rocznik 2001 w oryginale kosztował w granicach 12000zł. Mam na myśli oryginał, bo padaki zawsze ceny zaniżały :lol: . Teraz faktycznie jest większy wybór motocykli całkowicie bezwypadkowych, nawet w naszej giełdzie. Ale to juz temat do innego działu. :bye

Jacko71
Posty: 7
Rejestracja: czw 26 sty 2017, 07:54
Imię: Jacek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR800 jako pierwszy motocykl

Post autor: Jacko71 » pn 30 sty 2017, 19:39

Oferta wstawiona do odpowiedniego działu,czeka na wasze spostrzegawcze i doświadczone patrzałki :D

maxpsl
Posty: 12
Rejestracja: ndz 22 sty 2017, 23:52
Model VFR: 800 V-tec
Imię: Michal
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR800 jako pierwszy motocykl

Post autor: maxpsl » wt 07 lut 2017, 21:18

Jacko71 pisze:
Tak poważnie to głupota daaaawno wywietrzała z pod głowicy,jest dla kogo żyć,chodzi głównie o jazdę spokojną,spacerowo-odprężającą z porządną dawką frajdy i tyle

Moim skromnym zdaniem w takim wypadku powinieneś przede wszystkim sprawdzić czy pozycja na motocyklu będzie dla Ciebie wygodna. I tyle-masz swoje lata, rozsądek i jakieś tam doświadczenie więc nie ma chyba żadnych przeszkód ku temu by sobie poradzić ze stu konną maszyną.Widzę że decyzja już podjęta, więc życzę żebyś trafił na dobry egzemplarz :bye

Awatar użytkownika
lucrat
Posty: 7
Rejestracja: ndz 21 cze 2015, 02:52
Model VFR: RC79
Imię: Lucjan
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR800 jako pierwszy motocykl

Post autor: lucrat » ndz 12 mar 2017, 02:33

Q... napisalem takiego ladnego posta i jak kliknalem wyslij, kazalo mi sie zalogowac... a bylem zalogowany :(
Sprobuje powtorzyc

Dasz rade, nie ma problemu. Ogolne zasady jazdy motocyklem znasz, jak to sie mowilo, czym skorupka za mlodu nasiaknie... czy jakos tak :P :)
Moim zdaniem, duzo wazniejsze jest aby nie spanikowac w jakiejs podbramkowej sytuacji.

Ja (rocznik 68), po 15 latach przerwy w jezdzeniu (totalnej, nawet nie siedzialem na motocyklu), postanowilem wrocic do tego i kupilem 2014 VFR.
Po zalatwieniu wszystkich papierow zrobilem sobie na duzym parkingu kolo dealera 2 godziny treningu (start, stop, zakrecanie itp).
Jak mnie juz porzadnie wypizdzilo (bylo jak pamietam ok 30 F, tj ok -1C, normalne buty za kostke, jeansy, jakies siatkowe rekawiczki enduro i tylko kurtka byla ciepla), powiedzialem do mojej Pani, ze wracamy do domu. No i poradzilem sobie, pomimo ze bylo sobotnie popoludnie, kupe ludzi na ulicach zaliczanych raczej do glowniejszych w dosc duzym miescie...

Oczywiscie, nie byloby zle zaczac od czegos mniejszego, ale tak jak napisalem, dasz rade. Oczywiscie, o ile ci palma nie odp... :P :)

Awatar użytkownika
konrad1f
pisarz
pisarz
Posty: 288
Rejestracja: śr 29 lut 2012, 00:45
Model VFR: rc46
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: VFR800 jako pierwszy motocykl

Post autor: konrad1f » śr 29 mar 2017, 01:05

subiektywnie - pytanie o vfr800 na pierwsze moto jest tożsame z pytaniem o r1 na pierwsze moto :)

Awatar użytkownika
zoomer
pisarz
pisarz
Posty: 226
Rejestracja: pt 13 mar 2015, 11:20
Model VFR: 800F RC79, 2019r
Imię: Damian
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: VFR800 jako pierwszy motocykl

Post autor: zoomer » śr 29 mar 2017, 14:16

konrad1f pisze:subiektywnie - pytanie o vfr800 na pierwsze moto jest tożsame z pytaniem o r1 na pierwsze moto :)

Ciekawe podejście... przemyślę to bo tak na szybko jakoś nie ogarniam tego porównania... A wiem... Ty po prostu nie chcesz żeby inni mieli się też tak dobrze jak my :)

Awatar użytkownika
zip_77
teksciarz
teksciarz
Posty: 179
Rejestracja: czw 20 sie 2009, 15:00
Model VFR: kiedyś RC36II ...
Imię: Paweł
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: VFR800 jako pierwszy motocykl

Post autor: zip_77 » śr 29 mar 2017, 16:04

lucrat pisze:Q... napisalem takiego ladnego posta i jak kliknalem wyslij, kazalo mi sie zalogowac... a bylem zalogowany :(
...
jak za długo piszesz (za długo myslisz) to Cię wywali z forum i ponownie musisz się logować ... jest metoda by nie odtwarzac z mysli wczesniejszej treści robisz cofnij ... potem Ctr+A Ctrl+C i logujesz się i wtedy Ctrl+V i masz całego długo przemyślanego posta ;)

wracając do tematu uważam że nie tak bardzo od moto zależy czy sie nadaje czy nie tylko od kierownika ... pewni ludzie to i na setne moto nie mogą mieć czegoś większego ... inni natomiast jak są ogarnięci i opanowani to nawet uczyć się mogą na 160KM (druga sprawa że im będzie ciężej na ciężkim motocyklem ale to odrębna sprawa)

PS. jak widzę nie raz filmy na YT jak czasami ktoś wsiada wsiada widac po raz 1 na moto i nie pusci klamki delikatnie żeby zobaczyć jak moto bierze tylko od razu palnik opór ... koło do góry i ściana czy samochód ... no to śmiesznie jest ale też i tragiczne bo tacy ludzie raczej nie powinni siadać na moto żadne!
OGAR 205 -> MZ-ETZ 150 -> GS 500E -> VX 800 -> VFR 750F (RC36II) -> YZF 1000R THUNDERACE -> CBR 1100XX BLACKBIRD -> GSX 1300R HAYABUSA

Awatar użytkownika
Niron
klepacz
klepacz
Posty: 652
Rejestracja: ndz 08 lut 2015, 23:20
Model VFR: RC46 '01
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Siemień

Re: VFR800 jako pierwszy motocykl

Post autor: Niron » czw 30 mar 2017, 12:59

konrad1f pisze:subiektywnie - pytanie o vfr800 na pierwsze moto jest tożsame z pytaniem o r1 na pierwsze moto :)
Jakoś zupełnie się z tym nie zgodzę, 2 zupełnie różne motocykle.
„If everything seems under control you’re just not going fast enough”
CB 500 -> CBR 600 F3 -> VFR 800 FI

Awatar użytkownika
adrianoo
pisarz
pisarz
Posty: 420
Rejestracja: pt 25 mar 2016, 18:41
Model VFR: 800 vtec
Imię: Adrian
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Józefosław

Re: VFR800 jako pierwszy motocykl

Post autor: adrianoo » czw 30 mar 2017, 13:13

i ja też. Z daleka z wyglądu podobne, z perspektywy właściwości odległe planety
"braku chemii fizyką nie nadrobisz"

Awatar użytkownika
konrad1f
pisarz
pisarz
Posty: 288
Rejestracja: śr 29 lut 2012, 00:45
Model VFR: rc46
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: VFR800 jako pierwszy motocykl

Post autor: konrad1f » czw 30 mar 2017, 14:48

jasne - r1 lepiej hamuje, jest lżejsza i i poręczniejsza ;) więc pewnie nawet lepsza dla świeżaka :biggrin

Awatar użytkownika
zip_77
teksciarz
teksciarz
Posty: 179
Rejestracja: czw 20 sie 2009, 15:00
Model VFR: kiedyś RC36II ...
Imię: Paweł
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: VFR800 jako pierwszy motocykl

Post autor: zip_77 » czw 30 mar 2017, 14:58

konrad1f pisze:subiektywnie - pytanie o vfr800 na pierwsze moto jest tożsame z pytaniem o r1 na pierwsze moto :)
pewnie! to i to "ŚCIGACZ" jak mawiają znafffcy z gimnazjum :mrgreen:
OGAR 205 -> MZ-ETZ 150 -> GS 500E -> VX 800 -> VFR 750F (RC36II) -> YZF 1000R THUNDERACE -> CBR 1100XX BLACKBIRD -> GSX 1300R HAYABUSA

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: VFR800 jako pierwszy motocykl

Post autor: emil » czw 30 mar 2017, 17:33

Ktoś tam pisał, "kup lżejsze: cb500, xj..", kuźwa oba ważą praktycznie tyle samo co 800fi, różnica taka, że nie przyspieszają i nie hamują.. Więc nie ten argument, bo może faktycznie lepiej zacząć od takiej xjoty czy bandziora (coś, co nie obróci przypadkiem dupą i nie przewróci na plecy), najlepiej golasa, żeby nie było płaczu jak braknie nogi na parkingu (bo plastik drogi jest), a potem kupić coś mocniejszego? Kwestia indywidualna.

Pluto800fi
Posty: 3
Rejestracja: pn 10 kwie 2017, 22:38
Model VFR: 800fi
Imię: Jacek
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR800 jako pierwszy motocykl

Post autor: Pluto800fi » pt 14 kwie 2017, 13:52

Co do vfr właśnie dopóki nie wsiądziesz nie będziesz wiedział czy do Ciebie pasuje, ja co prawda na motocyklach śmigam od małego, ale VFR jest pierwszym naprawdę poważnym sprzętem jaki kupiłem, chciałem bardzo mieć VFR ale zakupu postanowiłem dokonać nie na podstawie renomy VFR i moich upodobań lecz tego jak poczuję się na nim podczas pierwszej jazdy, wrażenia wspaniałe, nie miałem żadnych obaw startując, już dosiadając sprzęta czułem się pewnie, i jazda nim tego nie zmieniła, jedyne czego potrzeba to rozsądku i wiedzy na temat swoich umiejętności...
Lepiej być cichym mordercą, niż morderczym cichaczem...

Awatar użytkownika
markus71
Posty: 7
Rejestracja: ndz 11 wrz 2016, 20:41
Model VFR: 800 fi
Imię: Krzysztof
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Elbląg

Re: VFR800 jako pierwszy motocykl

Post autor: markus71 » sob 15 kwie 2017, 18:08

moje pierwsze moto po długiej przerwie tez vfr 800fi a marzyła mi sie xx1100 tylko kasy nie starczyło , moto ciężkie to fakt bo zalany prawie 240 jak się nie mylę ja do małych tez nie należę 187 cm i 106 kg wszystko siedzi w głowie szacunek i respekt do mocy motocykla i powolutku do przodu . Polecam duży parking przy jakimś centrum handlowym i jazdę świcie aby przyzwyczaić sie do moto.

kuba2705
teksciarz
teksciarz
Posty: 129
Rejestracja: śr 26 wrz 2012, 19:49
Model VFR: 800 FI 00
Imię: Jakub
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR800 jako pierwszy motocykl

Post autor: kuba2705 » ndz 16 kwie 2017, 15:17

Ja zacząłem swoją przygodę z VFR 800 fi , prędzej jako dwa kółka za dzieciaka była motorynka i Romet. 3 biegowy. Ja VFR polecam jest dość ciężka, ale do ogarnięcia, za to fajnie się prowadzi i dobrze hamuje Najważniejsze jest aby mieć trochę oleju w głowie, ćwiczyć , poczytać np " Motycyklista doskonały" jechać na trening np do Konrada a potem przekładać zdobytą wiedzę na szczęśliwe przejechane km.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości