Rejestracja moto z Włoch

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » wt 15 sty 2008, 18:59

dawali dawali tylko sprowadzający mający to w dupie nie dawali, bo mieli tylko kopie
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
mkochano
teksciarz
teksciarz
Posty: 178
Rejestracja: ndz 25 lis 2007, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mkochano » pn 21 sty 2008, 22:11

21.12.2007 rejestrowałem VFR z Włoch (też faktura z Włoch - czyżby zakup w Sieldcach?) i poniżej procedura którą sobie spisałem i wykonałem. Czyli sprawdzona.

Z motocyklem powinniśmy otrzymać ,,carta di circolazione" (dowód rejestracyjny), ,,nie-pamiętam-włoskiej-nazwy" (certyfikat własności) oraz fakturę VAT. Oddajemy te dokumenty do tłumacza przysięgłego (ja płaciłem 54zł + 22% VAT za stronę):

* carta di circolazione - 3 strony: 3 * (54 * 1.22)zł;
* włoski ceryfikat własności - 1 strona: 1 * (54 * 1.22)zł;
* faktura VAT - 1 strona: 1 * (54 * 1.22)zł.

Ważne: trzeba upewnić się że na fakturze podany jest numer ramy motocykla a nie np. tylko numer dowodu rejestracyjnego. Numer ramy znajduje się w dowodzie i teoretycznie na fakturze powinien wystarczyć numer dowodu, ale praktyka pokazuje że w urzędzie skarbowym to wystarczyło a w wydziale komunikacji już nie.

Razem 329.40zł

Następnie wieziemy (oczywiście nie wolno na nim jechać) motocykl do Stacji Kontroli Pojazdów. Tam wykonujemy badanie pojazdu przed pierwszą rejestracją w kraju. Powinniśmy dostać dwa dokumenty, wynik badania technicznego oraz dane identyfikacyjne pojazdu.

Cena urzędowa 112zł.

Teraz biegniemy do urzędu skarbowego złożyć deklarację VAT24 o zwolnieniu z VAT. Warunek: motocykl musi mieć ponad sześć miesięcy i przebieg ponad 6000km. Potrzebujemy mieć ze sobą:

* wypełnioną deklarację VAT24 (do pobrania w okienku);
* wypełnione oświadczenie że pojazd będzie użytkowany do celów prywatnych (do pobrania w okienku);
* carta di circolazione (z uporem maniaka nazywana przez wszystkich ,,brief" - to nazwa niemieckiego dokumentu);
* włoski certyfikat własności;
* faktura VAT;
* wynik badania technicznego;
* dokument identyfikacyjny pojazdu.

Wszystko wraz z tłumaczeniami i kserokopiami - kserokopie zostaną potwierdzone przez urzędnika i zatrzymane a same dokumenty zwrócone. Dla gminy Bemowo w Warszawie okienko numer 4. Urzędnicy mają tydzień na decyzję.

Koszt 160zł.

Teraz czas na Wydział Komunikacji w urzędzie gminy. Tu potrzebne będą:

* carta di circolazione (wraz z tłumaczeniem);
* włoski certyfikat własności (wraz z tłumaczeniem);
* faktura VAT (wraz z tłumaczeniem);
* VAT25;
* wypełniony wniosek o rejestrację pojazdu.

W ciągu kilku godzin otrzymujemy tymczasowy dowód rejestracyjny oraz tablicę ze znakiem legalizacyjnym.

Koszt 190zł.

W tym momencie idziemy wykupić ubezpieczenie. OC jest obowiązkowe, AC nie jest (za to jest drogie).

Koszt 108zł (samo OC w PZU, bez zniżek).

Od tej chwili możemy legalnie jeździć.

W ciągu miesiąca powinniśmy odebrać ,,twardy" dowód rejestracyjny oraz kartę (książkę?) pojazdu. Czy jest już gotowy możemy sprawdzić na stronie http://www.pojazd.pwpw.pl/ Żeby odebrać dowód musimy mieć ze sobą:

* dowód osobisty;
* dowód tymczasowy;
* potwierdzenie zawarcia umowy ubezpieczenia OC.

Koszt 0zł

Koszt łączny: 900.40zł.
Ostatnio zmieniony wt 22 sty 2008, 10:51 przez mkochano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » wt 22 sty 2008, 01:04

mkochano pisze:W tym momencie idziemy wykupić ubezpieczenie. OC jest obowiązkowe


Moto Assistance mamy w PZU np gratis....a 108zł to cena przykładowa, w zależności od tego ile mamy zniżek.....zawsze proponuje wziąć także NNW dla kierowcy i pasażera w razie wypadku czy szlifu
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
KONAR
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 50
Rejestracja: sob 22 gru 2007, 00:18
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WawaMokotówRules!
Kontakt:

Post autor: KONAR » pn 28 sty 2008, 13:35

Mkochano to sie nazywa wiedzieć i się wiedzą podzielić :mrgreen: Dodaję Ci w pelni zasłużony punkt w "pomógł" :mrgreen: ....a ta strona gdzie można sprawdzić czy są papiery to po prostu mistrzostwo świata :mrgreen:

P.S Strasznie przepłaciłeś za tłumaczenia.Na Hożej zrobiłem je za 35pln netto za stronę i do tego piąta gratis :mrgreen:

[ Dodano: 2008-01-28, 13:55 ]
Masz całkowita rację co do Siedlec,tam właśnie kupiłem :mrgreen:
A jeśli to Ty jechałeś z Wawy po swoje cudo busem to nawet ten gość do Ciebie dzwonił czy nie masz jednego wolnego miejsca na moto.Jeśli to byłeś Ty to się praktycznie minęliśmy :mrgreen:
No i jeśli to Ty to teraz już wiem kto mi z mojej VFR zakosił wyższą szybkę i tylną lepszą oponkę :mrgreen:

[ Dodano: 2008-01-31, 22:15 ]
Uporalem się z US :mrgreen: Jeszcze tydzien poczekać i po blachę :mrgreen:
Dzięki wszystkim za pomoc :!: :!: :bye

[ Dodano: 2008-01-31, 22:17 ]
Uporalem się z US :mrgreen: Jeszcze tydzien poczekać i po blachę :mrgreen:
Dzięki wszystkim za pomoc :!: :!: :bye
Witam na spotkaniu klubu AM...
Nazywam się KONAR i jestem motocyklistą...
http://konar1.fotosik.pl/

Awatar użytkownika
mkochano
teksciarz
teksciarz
Posty: 178
Rejestracja: ndz 25 lis 2007, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mkochano » śr 06 lut 2008, 00:05

KONAR pisze:Dodaję Ci w pelni zasłużony punkt w "pomógł"
Uprzejmie dziękuję :)
KONAR pisze:P.S Strasznie przepłaciłeś za tłumaczenia.Na Hożej zrobiłem je za 35pln netto za stronę i do tego piąta gratis :mrgreen:
A niech mnie...
KONAR pisze:[ Dodano: 2008-01-28, 13:55 ]
Masz całkowita rację co do Siedlec,tam właśnie kupiłem :mrgreen:
A jeśli to Ty jechałeś z Wawy po swoje cudo busem
A to nie ja :) Ja pojechałem oglądać motocykl Astrą, a sam motocykl do mnie przywiózł pan Skolimowski.

Michał

Awatar użytkownika
Piotras
klepacz
klepacz
Posty: 859
Rejestracja: ndz 09 gru 2007, 20:31
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Piotras » pn 11 lut 2008, 21:27

Jakbym mógł to też bym Ci wlepił "pomógł" bo faktycznie stworzyłeś przejrzystą biblie rejestrowania moto z zagranicy.

Ja swojego sprowadziłem z Niemcowni i też posiłkowałem się Twoimi poradami.

Tłumaczenia kosztują w Krakowie normalnie 100 zł, a za ekspress ( po godzinie odbiór ) zapłaciłem 150 zł, więc faktycznie sporo przepłaciłeś :neutral:

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam!
BikePics_____________________________________Picasa

Awatar użytkownika
usmoł
pisarz
pisarz
Posty: 258
Rejestracja: wt 01 maja 2007, 22:05
Imię: Lesław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: usmoł » pn 11 lut 2008, 23:08

koszt tłumaczeń jest różny, zależy od ilości tłumaczy, w Legnicy za tłumaczenie włoskich papierów zapłaciłem ponad 300 zł, za to tłumaczenie niemieckich papierów kosztowało już od 80 zł
..chociaż kroczę doliną ciemności nie lękam się zła, bo jestem największym skur...elem w dolinie...

Awatar użytkownika
Sylwio
klepacz
klepacz
Posty: 1159
Rejestracja: sob 09 lut 2008, 00:58
Imię: Sylwester
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Sylwio » czw 14 lut 2008, 22:14

Mkochano ja również bardzo skorzystałem z Twoich informacji. Wielkie dzięki.
Nie mam jeszcze moto zarejestrowanego, dzisiaj złożyłem dopiero wniosek o VAT 25 i czekam. Co do tłumaczeń z języka włoskiego to nie jest taka tania sprawa. Mi udało się w Katowicach znaleźć w cenie 38 zł/ stronę, ale w większości to ceny są 45 - 50 zł/stronę. Niestety musiałem prawie tydzień czekać na odbiór.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości