VFR 800 2002r PomoCy!

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
analyser
Posty: 8
Rejestracja: wt 22 kwie 2014, 11:17
Imię: Sebastian
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

VFR 800 2002r PomoCy!

Post autor: analyser » śr 22 lip 2015, 21:44

Moi Drodzy.
Potrzebuje pomocy....mój już nie sąsiad - parkując w garażu podziemnym zawadził swoim autem o mojego konia. Koń się wypier......na lewy bok. Chciałem go zabić ale....trudno

Proszę poradźcie gdzie mogę kupić nowe oryginalne owiewki boku lewego i czaszę reflektorów - ale nowe. Nie zamierzam nic kleić i kombinować. Winny niech płaci. Dopuścił się grzechu i czynu haniebnego.

Czy macie jakiś pomysł - czy niestety zostaje mi allegro i kombinowanie.....
dzięki za pomoc
Było:
Yamaha TDM
Jest :
VFR 800 Fi 2003r
Jest Dobrze, po co zmieniać.

marek_w
teksciarz
teksciarz
Posty: 163
Rejestracja: pt 05 lip 2013, 15:38
Imię: Marek
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: VFR 800 2002r

Post autor: marek_w » śr 22 lip 2015, 22:19

no a aso i wydawanie kasy z ubezpieczenia sprawcy?

analyser
Posty: 8
Rejestracja: wt 22 kwie 2014, 11:17
Imię: Sebastian
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR 800 2002r PomoCy!

Post autor: analyser » śr 22 lip 2015, 23:10

myślę właśnie o tym ale boję się ,że będę musiał długo czekać
Było:
Yamaha TDM
Jest :
VFR 800 Fi 2003r
Jest Dobrze, po co zmieniać.

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: VFR 800 2002r PomoCy!

Post autor: PETER » śr 22 lip 2015, 23:53

aso honda, najczęściej trwa to od 3 do 10 dni roboczych podaj mi na pw win to ci powiem jaki koszt i ile czasu będziesz czekał
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
Janusz B.
klepacz
klepacz
Posty: 1131
Rejestracja: wt 13 lut 2007, 22:33
Imię: Dżony
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: VFR 800 2002r PomoCy!

Post autor: Janusz B. » czw 23 lip 2015, 09:21

Analyserze, nie idź tą drogą...

Koszt zakupu tych plastików w ASO może przewyższać wartość Twojego motka, a przynajmniej być bardzo do niej zbliżony. A jeszcze pozostałe elementy, które zapewne ucierpiały w wyniku tego zdarzenia.
Swojego czasu dowiadywałem się o ceny plastików do FI w Honda Plaza. Za czachę krzyczeli 3.500 zł, za boki po 2.500 zł, za zadupek około 2.000 zł. Nie sądzę, by w przypadku Twojego modelu było taniej.
Sąsiad zapewne nie zdaje sobie z tego sprawy, jest przekonany że całość będzie kosztowała kilka stówek i deklaruje, że zapłaci. Jeśli kupisz te graty, wyłożysz pieniądze z własnej kieszeni i przedstawisz mu rachunek, to na 90% zmieni front i wyśle Cię na drzewo. A uzdrawianie sytuacji zawsze jest bardziej skomplikowane, niż prawidłowe rozegranie wszystkiego od początku.
Idź do niego, niech napisze Ci oświadczenie o rozyebaniu motocykla, zgłoś szkodę i naprawiaj moto z jego OC.
Nawiasem mówiąc, przy tych uszkodzeniach jest wielce prawdopodobne, że ubezpieczalnia ustali szkodę całkowitą i pewnie czeka Cię przepychanka z nimi.
Spytaj milicjanta, on Ci prawdę powie.
Spytaj milicjanta, on Ci wskaże drogę...
http://www.bezwiny.pl

Awatar użytkownika
Groszek
klepacz
klepacz
Posty: 616
Rejestracja: pt 30 cze 2006, 23:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa / V-Boyen
Kontakt:

Re: VFR 800 2002r PomoCy!

Post autor: Groszek » czw 23 lip 2015, 09:50

Weź kasę z jego OC, a na allegro poszukaj używek pod kolor w ładnym stanie, nie wymagających lakierowania.

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: VFR 800 2002r PomoCy!

Post autor: PETER » czw 23 lip 2015, 11:26

Janusz ma racje co do cen ostatnio zamawialiśmy zbiornik paliwa do Hornete koszt -3600pln ale w kolorze :lol: :lol:
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

analyser
Posty: 8
Rejestracja: wt 22 kwie 2014, 11:17
Imię: Sebastian
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR 800 2002r PomoCy!

Post autor: analyser » czw 23 lip 2015, 20:56

dzięki za pomoc. Już go uświadomiłem , żę zaproponowane przez niego 400 zł wystarczy na kopytko biegów. Zgodził sie na oświadczenie do OC. Szkoda mi tylko , że wszystko było w oryginale a teraz klejonka mnie czeka. :evil:
Było:
Yamaha TDM
Jest :
VFR 800 Fi 2003r
Jest Dobrze, po co zmieniać.

Awatar użytkownika
pito
pisarz
pisarz
Posty: 215
Rejestracja: wt 24 paź 2006, 19:14
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: VFR 800 2002r PomoCy!

Post autor: pito » pt 24 lip 2015, 07:36

ja kiedyś kupowałem w UK przez ebaya w kolorze bo u nas nie było.
Popatrz tam jakby na alledrogo nie byo
...bo nie stoi prawdziwie ten kto nigdy nie upadł...
pito
Puławy

Awatar użytkownika
Janusz B.
klepacz
klepacz
Posty: 1131
Rejestracja: wt 13 lut 2007, 22:33
Imię: Dżony
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: VFR 800 2002r PomoCy!

Post autor: Janusz B. » pt 24 lip 2015, 09:16

analyser pisze:wszystko było w oryginale a teraz klejonka mnie czeka. :evil:
Niekoniecznie.
Za radą Groszka weź hajs z ubezpieczalni, a uszkodzone plastiki pospawaj i pokoloruj, żeby móc jeździć. Jeśli nie zależy Ci na estetyce, to nawet nie baw się w lakierowanie. Zacznij poszukiwania używek w dobrym stanie. Może kiedyś je trafisz.
Spawanie i lakierowanie czachy, jednego boku i zadupka będzie kosztowało Cię około 1.000 zł. Samo spawanie pewnie ze 200 - 300 zł (strzelam, bo nie widziałem uszkodzeń). W ramach odszkodowania będziesz mógł wyrwać kilkakrotnie więcej. Zakup używanych, ale dobrze utrzymanych plastików, to kolejnych kilka stówek za każdy element. Summa Summarum, przy odrobinie szczęścia będziesz bogatszy o kilka tysi.

Jeśli nie interesuje Cię zastrzyk pieniędzy tą drogą, wstawisz moto do ASO, a ubezpieczalnia będzie musiała pokryć koszty, o ile naprawa nie przekroczy wartości motocykla. Coraz więcej serwisów proponuje, że przepychankę z ubezpieczalnią wezmą na siebie. Ty tylko wstawiasz moto, odbierasz naprawione, dokonujecie przelewu wierzytelności (potocznie cesji) i nic więcej Cię nie interesuje. Tzw. cesją przenosisz na serwis uprawnienia do dochodzenia zwrotu kosztów naprawy i jeśli sprawa trafi do sądu, to serwis wystąpi w charakterze powoda (tego, który występuje przeciwko ubezpieczycielowi z żądaniem zapłaty), a nie Ty.

Pamiętaj też, że nie musisz godzić się z ustaleniem tzw. szkody całkowitej, tj. uznania naprawy za nieekonomiczną. Ubezpieczalnie tak robią zazwyczaj, gdy koszt naprawy przekracza połowę wartości pojazdu. Natomiast w naszym kraju - jak już wspomniałem - naprawę uważa się za nieekonomiczną, dopiero wtedy, gdy jej koszty przekroczą wartość pojazdu w stanie sprzed wypadku.

pzdr!
Spytaj milicjanta, on Ci prawdę powie.
Spytaj milicjanta, on Ci wskaże drogę...
http://www.bezwiny.pl

analyser
Posty: 8
Rejestracja: wt 22 kwie 2014, 11:17
Imię: Sebastian
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR 800 2002r PomoCy!

Post autor: analyser » ndz 26 lip 2015, 20:04

ok dzięki za wszystkie rady
Było:
Yamaha TDM
Jest :
VFR 800 Fi 2003r
Jest Dobrze, po co zmieniać.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości