Kupno vfr

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
piotrkonik
Posty: 5
Rejestracja: czw 11 cze 2015, 20:36
Imię: Piotr
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Kupno vfr

Post autor: piotrkonik » pt 12 cze 2015, 10:49

Witam ^^
Poszukuje na aukcjach vfrki do kupna i mam pare pytan. Kase jaka mam na wydanie to 4500 zl. Na aukcjach znalazlem trzy modele rc36 z komisu, rc36 od prywatnego uzytkownika i rc36 II sprowadzona z holandii. Na co zwrocic uwage przy kupnie vafry i czy jest duza roznica pomiedzy rc36 a rc36II. Szczerze bardziej podoba mi sie rc 36. Zastanawiam sie takze nad suzuki sv650 czy ktos jezdzil tym motocyklem i moglby wyrazic swoja opinie w porownaniu do hondy?

Awatar użytkownika
PATENT
bywalec
bywalec
Posty: 38
Rejestracja: wt 05 maja 2015, 07:54
Imię: Wojtek
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Głogów

Re: Kupno vfr

Post autor: PATENT » pt 12 cze 2015, 13:20

najpierw proponuje powitalnie ;) a na co zwrócić uwagę przy kupnie, masz wątki podwieszone ;)

Awatar użytkownika
Buła
klepacz
klepacz
Posty: 1747
Rejestracja: sob 09 cze 2007, 08:49
Imię: Marcin
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Kontakt:

Re: Kupno vfr

Post autor: Buła » pt 12 cze 2015, 20:21

Dokładnie,są tematy na co zwrócić uwagę przy kupnie,w tej kasie celowałbym w RC36I większa szansa na sztukę w ładnym stanie.
Wszędzie dobrze ale na VFR najlepiej :)


1Była VFR 750-90r
2.Była VFR 750-96r
3Była VFR 800FI-99r
4.Był CBR 1100 XX-1997r
5.Była VFR 800 Fi-1999 r.
6.Jest CBR 900 RR Fireblade 98 i 99r+Varadero 1000 2006

Awatar użytkownika
dzi-es
pisarz
pisarz
Posty: 353
Rejestracja: wt 10 wrz 2013, 16:26
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kupno vfr

Post autor: dzi-es » pt 12 cze 2015, 22:14

piotrkonik pisze:Witam ^^
Poszukuje na aukcjach vfrki do kupna i mam pare pytan. Kase jaka mam na wydanie to 4500 zl. Na aukcjach znalazlem trzy modele rc36 z komisu, rc36 od prywatnego uzytkownika i rc36 II sprowadzona z holandii. Na co zwrocic uwage przy kupnie vafry i czy jest duza roznica pomiedzy rc36 a rc36II. Szczerze bardziej podoba mi sie rc 36. Zastanawiam sie takze nad suzuki sv650 czy ktos jezdzil tym motocyklem i moglby wyrazic swoja opinie w porownaniu do hondy?

VFR fajniej się jeździ w porównaniu do SV'ki. SV'ka z samego dołu bomba a potem do końca nic :D a Vifer ciśnie równomiernie przez cały zakres. (no może przy 4-6 sa małe fajerwerki bo na koło mozna go wyrwac w tym przedziale z gazu. ) Do VFR jest kupa akcesoriów turystycznych, silnik nie do zaje... a SV miały problemy ze smarowaniem (podobno tylko na kole ale...), zawieszenie SV moim zdaniem miękkie jak w 125tce. SV za 4,5 nie kupisz w dobrym stanie, VFR RC36I za 4,5 możesz kupic w super stanie jak poczekasz az sie pojawi i szybko pojedziesz kupić. Kupiłem swoją za 5 z nowymi oponami, napędem i paroma pierdołami ale z lakierem "do roboty". miesiąc później wisiała igła z pełnymi kuframi za 4tyś... nawet nie chce mówić jaki ból dupy miałem :P

Awatar użytkownika
Groszek
klepacz
klepacz
Posty: 616
Rejestracja: pt 30 cze 2006, 23:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa / V-Boyen
Kontakt:

Re: Kupno vfr

Post autor: Groszek » sob 13 cze 2015, 21:25

piotrkonik, czy to Twoje pierwsze moto? Jakoś odnoszę wrażenie, że tak.
Jeżeli tak jest, to lepiej rozejrzyj się za SV. Jest niewiele słabsza, ale jest lżejsza, dzięki czemu jest zwrotniejsza i łatwiej się prowadzi. Bedzie tez nowsza niż VFR w tej kasie.
VFR zasadniczo oprócz regulatora napięcia chyba nie ma typowych usterek, i trzeba w niej standardowo sprawdzić wszystko to co w każdym innym używanym motocyklu.

Awatar użytkownika
PATENT
bywalec
bywalec
Posty: 38
Rejestracja: wt 05 maja 2015, 07:54
Imię: Wojtek
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Głogów

Re: Kupno vfr

Post autor: PATENT » ndz 14 cze 2015, 10:48

Groszek może i masz trochę racji jeśli chodzi o pierwsze moto ale zależy do jakich celów będzie używany. Mi np. zależało na tym żeby pasażer też miał wygodnie a na sv..... Dodam, że vfr to też moje piersze moto (nie licząc różnego rodzaju sprzętów z minionej epoki :wink: ) i nie uważam tego za zły wybór tzn. jeśli chodzi o wagę czy zwrotność. wg mnie ważnym kryterium jest to czy upalamy w pojedynke czy z plecakiem, jeśli w pojedynke to sv ale jeżeli z plecakiem to raczej vfr

Awatar użytkownika
Groszek
klepacz
klepacz
Posty: 616
Rejestracja: pt 30 cze 2006, 23:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa / V-Boyen
Kontakt:

Re: Kupno vfr

Post autor: Groszek » ndz 14 cze 2015, 23:30

Ale skąd możesz to wiedzieć, jeżeli vfr to Twoje pierwsze moto, to chyba nie bardzo masz porównanie? :p ;)
żeby nie pisać bzdur zupełnie odbiegających od tematu, odpowiem piotrkonik-owi na jego pytanie, że RC36 różni się mocno od RC36II. Jest inna pozycja za kierownicą, inaczej prowazi się motocykl. Mimo, że sporo elementów jest wspólnych, nawet przednie zawieszenie od I pasuje do II (choć w II ma już możliwośc regulacji, ale geometria przedniego widelca jest ta sama).I to bardziej kanapowiec z epoki lat 80'tych. II jest już odrobinę bardziej współczesna.
Pzdr.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości