Triumph Sprint ST ???

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
Klepak23
pisarz
pisarz
Posty: 312
Rejestracja: czw 09 kwie 2009, 22:24
Imię: Jacek
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn

Triumph Sprint ST ???

Post autor: Klepak23 » pt 29 lis 2013, 11:51

Witam,
Wiem że jedyna słuszna marka motocykla na Forum VFR OC to Honda ale zaryzykuję pytaniem o markę na T :)
A tak zupełnie poważnie to na forum jest już całkiem spora grupa miłośników Triumpha ST więc liczę na pomoc.
Po 5 latach rozstałem się z moim Vitkiem i aktualnie poszukuje alternatywy a wybór padł na Triumph Sprint ST 1050.
Przeglądam systematycznie oferty, a że nie jest ich dużo chciałbym wybrać jak najlepiej i uniknąć zakupu jakiegoś reanimowanego trupa.
Stąd moje moje pytania do użytkowników takiego motocykla:
Jakie są Wasze przemyślenia i odczucia z jazdy w porównaniu do Vitka?
Na jakie elementy szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie (interesują mnie roczniki 2006-2009)?
Jakie są słabe strony tego motocykla?
Wszelkie inne uwagi mile widziane.
Z góry dzięki za wszelkie info.
Głupota na stałe zawładnęła częścią mojego umysłu...

Awatar użytkownika
dirty79
Posty: 13
Rejestracja: sob 19 paź 2013, 17:10
Imię: dirty79
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Triumph Sprint ST ???

Post autor: dirty79 » pt 29 lis 2013, 12:33

Zacznij od przejrzenia tego tematu
http://forum.motocyklistow.pl/index.php ... sprint-st/
a później skontaktuj się z tym Panem
memberlist.php?mode=viewprofile&u=830
:D
May the Force be with You!

Awatar użytkownika
śliniak290
klepacz
klepacz
Posty: 1842
Rejestracja: pn 07 cze 2010, 09:41
Imię: Wojciech
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa - Jelonki

Re: Triumph Sprint ST ???

Post autor: śliniak290 » pt 29 lis 2013, 14:46

dokładnie , on ci prawdę powie :D
Najpierw naucz śmiać się z siebie , a potem śmiej się z innych !!!

Awatar użytkownika
Klepak23
pisarz
pisarz
Posty: 312
Rejestracja: czw 09 kwie 2009, 22:24
Imię: Jacek
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Triumph Sprint ST ???

Post autor: Klepak23 » pt 29 lis 2013, 15:21

Teorię i artykuły w necie mam już przeczesane na wszystkie strony, ale i za powyższe dziękuję. Teraz potrzebuję jak najwięcej historii z życia :)
Głupota na stałe zawładnęła częścią mojego umysłu...

Awatar użytkownika
dirty79
Posty: 13
Rejestracja: sob 19 paź 2013, 17:10
Imię: dirty79
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Triumph Sprint ST ???

Post autor: dirty79 » pt 29 lis 2013, 17:30

Ja także :)
Ale moto niestety nie jest zbyt popularne w Polsce.
Może Peter da się skusić i opiszę nam jak widzi moto po 50 tyś. przejechanych kilometrów. Jak go się użytkowało, plusy i minusy, serwis. Każde info byłoby na wagę złota od takiego użytkownika.
May the Force be with You!

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Triumph Sprint ST ???

Post autor: PETER » pt 29 lis 2013, 18:49

jak znajdę trochę czasu coś naskrobie problem że nie mam na co narzekać i w porównaniu niestety ale dla mnie vfr na -, a to forum vfr a nie triumpha
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
dirty79
Posty: 13
Rejestracja: sob 19 paź 2013, 17:10
Imię: dirty79
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Triumph Sprint ST ???

Post autor: dirty79 » pt 29 lis 2013, 19:10

To prawda. Jak modom się nie spodoba to zawsze można przenieść temat do off-topic :D
May the Force be with You!

Awatar użytkownika
Klepak23
pisarz
pisarz
Posty: 312
Rejestracja: czw 09 kwie 2009, 22:24
Imię: Jacek
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Triumph Sprint ST ???

Post autor: Klepak23 » pt 29 lis 2013, 19:41

Jak dla mnie dyskusja może nawet w off topie byle rzeczowo ;)
Głupota na stałe zawładnęła częścią mojego umysłu...

Kolega_PL
pisarz
pisarz
Posty: 466
Rejestracja: ndz 22 lis 2009, 09:45
Imię: Adam
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Triumph Sprint ST ???

Post autor: Kolega_PL » pt 29 lis 2013, 22:04

Klepak23 pisze:..... może nawet w off topie......
Nie może, ale na pewno w off topie, bo nie tu miejsce na angielskie :)
Adam

Awatar użytkownika
Ruda i Piotr
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3596
Rejestracja: wt 26 cze 2007, 10:23
Imię: Kasia
województwo: pomorskie
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Triumph Sprint ST ???

Post autor: Ruda i Piotr » pt 29 lis 2013, 23:36

Kolega_PL pisze:
Klepak23 pisze:..... może nawet w off topie......
Nie może, ale na pewno w off topie, bo nie tu miejsce na angielskie :)
Zawsze na tym forum była wolność słowa :P a że paru z najstarszych użytkowników ( i wiekiem ;) i stażem na forum) śmiga własnie na ST to sza :D
Klepak23 pisze:Jak dla mnie dyskusja może nawet w off topie byle rzeczowo ;)
Przeszukaj forum, pamiętam, że w temacie chwalę się (jeden z pierwszych tematów) Piotrusie opisywali i dyskutowali na temat tego modelu. Jak zapewne wiesz mój Piotr ma juz drugiego i raczej żadnych wad, tak jak napisał Peter nie stwierdza :)

Jedyny problem to mała dostępność części ale zawsze jest ebay. Tym bardziej, że jak sam czegoś nie zepsujesz ;) to rzadko coś się psuje.

Wielką zaletą jest stosunkowo małe spalanie w porównaniu do VFR.

Tyle ode mnie Piotrusia nie ma w domu, więc chwilowo nic Ci od siebie nie napisze :)

Encyklopedią wiedzy na temat ST jest tutaj wywołany już do odpowiedzi Peter :)

Życzymy może nie szybkiego, ale bardzo udanego zakupu :)

Ruda i Piotr
Mamy dwie miłości- :rodzina i :motolove
VFR Viking SeXszyn North Roads

Awatar użytkownika
zalew
pisarz
pisarz
Posty: 253
Rejestracja: pn 22 sie 2011, 22:21
Imię: Andrzej
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Złocieniec

Re: Triumph Sprint ST ???

Post autor: zalew » sob 30 lis 2013, 11:10

Ja zwyczajowo pomarudzę :wink:
Ten temat również przerabiałem w swojej głowie i…nadal VFR :mrgreen:
Mam jakieś takie przedziwne tendencje że we wszystkim poza VFR znajduję coś co mnie hamuje ze zmianą :biggrin
Triumpha rzecz jasna i logiczna mocno szanuję jako markę.Nie ma porównania w tej kwestii do japonii. W erze nowożytnej bardziej odnosi się to jednak do nostalgicznego stylistycznie segmentu naked w ich wykonaniu.
ST strasznie mnie gryzie stylistycznie.Pysk kojarzy mi się z delfinem hehe po prostu no nie daję rady się przekonać że ten sprzęt wygląda jakoś zachwycająco.Odpycha.Boczki też jakieś takie bez polotu,koło tylne…
Poza tym w dawnych czasach premier silników trzycylindrowych w Triumphie,pamiętam test opisywany w Motocyklu (okropnie stary numer-jeszcze za czasów Szymańskiego) gdzie kierownik prócz wszelkich swoich wrażeń dodał to iż silnik budzi skojarzenia dźwiękowe z pracą silnika Syreny :roll: .
No i to tak mi utkwiło w głowie,że teraz za każdym razem na YT ja też słyszę w Triumphie hołd dla naszej Królowej Szos i no nijak…
W tym momencie widzę Iksiora,który ma na sobie sporo plastiku, rzędową czwórkę i stwierdzam że jednak jak już wolałbym Hondę 8) - czarna miód :D
Mimo całego Everestu szacunku dla marki,historii,smaczków motoryzacyjnych made in england,do obecnego segmentu plastikowy Triumph nie mogę się przekonać.
Tyle ode mnie w skrócie odnośnie rozterek zmieniam VFR na coś :wink:

damlew
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 93
Rejestracja: ndz 26 maja 2013, 22:02
Imię: Damian
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grójec

Re: Triumph Sprint ST ???

Post autor: damlew » sob 30 lis 2013, 12:41

Inna marka a jednak tak podobna do naszej VFR-ry, może nie koniecznie stanem technicznym,
ale wizualnie...., myślę że podobieństwo ma tu też duży wpływ na wybór :)

http://www.swiatmotocykli.pl/Motocykle/ ... cykli.html

Awatar użytkownika
Klepak23
pisarz
pisarz
Posty: 312
Rejestracja: czw 09 kwie 2009, 22:24
Imię: Jacek
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Triumph Sprint ST ???

Post autor: Klepak23 » sob 30 lis 2013, 12:59

Dzięki za kolejne informacje.
Ruda dzięki za wsparcie w poszukiwaniach. Już wiem że nie będzie to łatwe bo od 3 miesięcy praktycznie jest 6-7 tych samych ofert :)
Mam nadzieję że Piotr znajdzie chwile i napisze kilka słów zwłaszcza w porównaniu do użytkowania Vitka, którego wiem że również posiadał.
Co do części to może nie jest tak źle przynajmniej statystycznie. Wpisując na Aledrogo Triumph Sprint ST 10% stanowią motocykle a 90% części. Wpisując VFR jest dokładnie odwrotnie :D Oczywiście to żart bo jak wiadomo statystyka ma to do siebie że można interpretowac dane w taki sposób jaki w danym momencie potrzebujemy.
Zalew ja jestem wzrokowcem podobnie jak 99% facetów. Vitka kupiłem najpierw oczami a później osiągami. Dokładnie tak samo jest z Triumphem. Wiem że anglik i stylistyka jest kontrowersyjna, ale ja go kupuje w 100% a jak wiadomo z gustami się nie dyskutuje :)
Dla jasności z Vitkiem rozstawałem się z żalem ale cóż po 5 latach nadzszedł czas na zmianę a Honda nie dała mi satysfakcjonującej alternatywy. Dopóki nie zobaczyłem na żywo VFR 1200 byłem przekonany że to jest następca ale po przymiarce totalnie mi przeszło. Ładna ale jakoś nie trafiła w moje gusta a ilość elektroniki wręcz mnie przeraziła. Podobnie jest z resztą z VFR 800 a.d. 2014, która jak dla mnie jest jakimś składakiem z kilku wizji projektantów.
Póki co trwam w poszukiwaniach Triumpha i mam nadzieję że będą skuteczne. Chociaż jak wiadomo zima jest długa... ;)
Głupota na stałe zawładnęła częścią mojego umysłu...

Awatar użytkownika
kecajm69
klepacz
klepacz
Posty: 1095
Rejestracja: ndz 02 wrz 2007, 22:28
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieluń

Re: Triumph Sprint ST ???

Post autor: kecajm69 » sob 30 lis 2013, 17:32

Jeśli moge to teraz ja powiem parę słów. Na temat Vitka już się wypowiadałem Ale w skrócie. Tak jak ty Klepak23 kupiłem Vitka bo mi sie bardzo podobał i podoba nadal, sama jazda też Ok jedynie ten system V-teck to dla mnie ,,kupa'' nie mogłem sie do niego przekonać a koledzy z forum ostrzegali mnie przed zakupem V-tecka i po 4 miesiącach użytkowania sprzedałem go a do tego po przesiadce ze sportów to brakowało mi w nim mocy i momentu. Szukałem czegoś szybkiego, zrywnego jak sport i w miarę wygodnego dla plecaczka ale nie widziałem za bardzo alternatywy i tu nagle przypomniałem sobie Petera i jego ST którym miałem okazje sie kiedyś na zlocie śmignąć. Poczytałem dość sporo o nim o jego parametrach i opiniach i zdecydowałem sie na poszukiwanie ST-ka który dodam że podoba mi sie nie mniej niz V-teck. I kupiłem ten egzemplarz viewtopic.php?f=63&t=18999&view=unread#unread .Powiem ci kolego że zostałem mile zaskoczony tym niedocenianym motocyklem a w skrócie. Pozycja za kierką podobna ale za to moc 125KM a nie 110, moment 104NM(jak w Fireblade 954) a nie 80 , w zakręty wchodzi prawie jak sport bo ma tak zrobione przednie zawieszenie. Jak dla mnie sentyment do Hondy był jest i będzie ale Triumph ST 1050 jest od VFR-ki 800 lepszy i to samo powie ci Piotr i Peter. Ktoś komu nie zależy na ostrzejszej jeździe to ST-ek będzie mu wisieć bo V-teck mu w zupełności wystarczy. Ja jestem po 3 miesiącach jazdy bardzo zadowolony i gatki ortodoksyjnych zwolenników japońskich motocykli już mnie nie ruszają. Szkoda tylko że już po sezonie bo najlepiej było by abyś śmignął jakimś ST-kiem kilkanaście kilometrów to jest najlepszy doradca przy zakupie. Ja tak zrobiłem przejechałem się Fazerem 1000 oraz ST-kiem i wybrałem Triumpha bo jako całokształt bardziej mi odpowiadał.
Jacek M.

Awatar użytkownika
Ruda i Piotr
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3596
Rejestracja: wt 26 cze 2007, 10:23
Imię: Kasia
województwo: pomorskie
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Triumph Sprint ST ???

Post autor: Ruda i Piotr » sob 30 lis 2013, 19:45

Klepak23 pisze:Mam nadzieję że Piotr znajdzie chwile i napisze kilka słów zwłaszcza w porównaniu do użytkowania Vitka, którego wiem że również posiadał.
Jak wróci to myślę, że już się będziesz chwalił nabytkiem (połowa lutego) , ale pamiętam, że tutaj na forum robił takie porównanie :) Poszukaj dobrze, chyba w tym temacie o którym pisałam - chwalimy się :)

Ruda
Mamy dwie miłości- :rodzina i :motolove
VFR Viking SeXszyn North Roads

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości