Naprawa przewodów regulatora (konektory)

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
michalelo
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 75
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 17:44
Imię: Michał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Naprawa przewodów regulatora (konektory)

Post autor: michalelo » sob 22 cze 2013, 15:50

Witam. Miałem problemy z ładowaniem akumulatora które znikały po wyczyszczeniu styków czyściłem 2 razy w tym sezonie a teraz postanowiłem, że tak nie może być i zabrałem się za wymianę konektorów elektrycznych na przewodach które podłącza się do regulatora. Jest tam 5 przewodów 3 zrobiłem bo akurat miałem konektory identyczne w domu, zostały 2 z szerszymi konektorami. I tutaj jest problem, nigdzie w sklepie nie mogę dostać takiego rozmiaru jak potrzebuję są o szerokości 9,5mm ( http://www.markland.pl/konektor-f9560-p ... 70_248_259 ) , a potrzebuje tak jak mierzyłem 9,05mm po zewnętrznej stronie. Ten 9,5 będzie za duży nawet nie wejdzie we wtyczkę. Znacie może jakiś sklep gdzie mógłbym takie zamówić?
Edit:
Zmierzyłem ten konektor od wewnętrznej strony i ma 8,17mm w internecie znalazłem taki 8mm http://www.rafig.pl/konektor-8mm-gniazdo-10szt.html i zastanawiam się czy czasami będzie dobry taki? bo patrze suwmiarką, że w sumie jest to możliwe żeby wszedł ciasno w regulator, w końcu pomiarów dokonuję na konektorzę uzywanym wyrobionym. Może coś podpowiecie?
I mierzyłem te mniejsze które zamontowałem, a wydaje mi się że to są takie standardowe bo nawet w sklepie takie mieli ;) mają 7,12mm na suwmiarce w internecie znalazłem tego typu i mają 6,4mm dlatego też wydaje mi się, że ten 8mm będzie dobry ale wolałbym przeczytać jakąś opinie i tak w weekend nic nie pośpiesze i na 100% pewny nie jestem

Awatar użytkownika
Diego
klepacz
klepacz
Posty: 1544
Rejestracja: wt 03 kwie 2007, 20:52
Imię: Mirek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock city

Re: Naprawa przewodów regulatora (konektory)

Post autor: Diego » sob 22 cze 2013, 22:30

W sumie jeśli i tak przerabiasz to kostki nie muszą być takie jak oryginał.Możesz kupić dowolne.Podejrzewam ,że dziś można dostać lepsze konektory które nie będą tak szybko śniedziały i o większej przepustowości elektrycznej.
Ja w swojej czarnuli przewody reglera miałem zlutowane.Wcześniejszy właściciel po zmianie regulatora wydupił kostki i wsio polutował i po problemie.
Jazda na motocyklu to najlepsze coś,co można robić w ubraniu

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naprawa przewodów regulatora (konektory)

Post autor: ppamula » pn 24 cze 2013, 00:40

Diego pisze:o większej przepustowości elektrycznej
Diego co to za parametr?
:D :biggrin

Może chodziło Ci o mniejszej rezystancji?

Awatar użytkownika
Diego
klepacz
klepacz
Posty: 1544
Rejestracja: wt 03 kwie 2007, 20:52
Imię: Mirek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock city

Re: Naprawa przewodów regulatora (konektory)

Post autor: Diego » pn 24 cze 2013, 00:57

O to,to,to mię się rozchodzi.
Elektryk zemnie żaden ale dobrze kombinuję . :biggrin
Jazda na motocyklu to najlepsze coś,co można robić w ubraniu

michalelo
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 75
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 17:44
Imię: Michał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Naprawa przewodów regulatora (konektory)

Post autor: michalelo » pn 24 cze 2013, 19:20

Ale wolałbym już kupić te dwa konektory wsadzić to w kostkę i podpiąć do regulatora. Nie wiem szczerze mówiąc czy są jakieś lepsze od tych z mosiądzu, nie widziałem. Tylko czy może mi ktoś podpowiedzieć czy te 8mm na pewno będą dobre?

Awatar użytkownika
FernandoT
pisarz
pisarz
Posty: 203
Rejestracja: wt 26 lut 2013, 18:07
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Naprawa przewodów regulatora (konektory)

Post autor: FernandoT » pn 24 cze 2013, 22:19

mi po przepaleniu się reglera od tej właśnie kostki zrobiłem tak samo jak diego, wywaliłem kostkę i zalutowałem wszystko na stałe. myślę że to dobre rozwiązanie.
WSK M21W2 1972, KTM LC 4

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości