Szlif i co dalej ?

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
grover88
teksciarz
teksciarz
Posty: 129
Rejestracja: śr 22 sie 2012, 10:06
Imię: Marcin
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna

Szlif i co dalej ?

Post autor: grover88 » sob 18 maja 2013, 23:24

Wczoraj nie miałem dobrego dnia.... :cry:
Gościu w puszce chciał być nadgorliwie uprzejmy i zrobić mi miejsce ( że niby motor to musi zapie...lać) i tak to uczynił ze zmieniał pas na zajęty poczym wrócił zajeżdżajac mi drogę o hamując..... efektem czego jest położenie motocykla i szurak.....
Kask obity na dwie strony (do śmietnika), kombinezon tylko do panachania, rekawice do panachania i obuwie poprzycierane.
Błotnik przedni pęknięty, czacha szurnięta, kierunek wbity,lusterko lewe przytarte, klamka sprzęgła złamana, ciężarek kierownicy przytarty ostro, owiewka lewa podarta, kosa potarta, sety potarte z czego mój przygięty, wajcha biegów krzywa i starta, stelaż kufra przytarty, ogon przytarty, tylny błotnik pęknięty, łasoochowy crasch wytarto-wygięty i kto wie co dalej, aż się boję spotkania z rzeczoznawcą. Jedyne co podnosi wartość moto to kupa akcesoryjnych klimatów i niski przebieg bo jakies 25 tys mil.

Najlepsze są wizyty w szpitalach....
Stopa cała ( a napierda....la jak cholera ),kręgosłup w odcinku szyjnym wg lekarzy pokiereszowany (powykręcane, ponaciągane itd. itp.) a nie boli choć powinno

W pierwszej chwili w szoku chciałem goscia puścić ale jakoś wyszło że został i miśki się zjawiły. Twierdzą że miałem fart bo ciuchy odpowiednie.

Od dzisiaj wiem jedno : kombi skórzane nawet byle jakie jest zawsze bezpieczniejsze niż dżinsy i krótki rękaw.

Czy ktoś ma jakieś dobre pomysły co czynić aby doprowadzić moto do stanu "przed" ? Jaka jest wartość wg. wycen na VFR z 99' roku ?
Niezależy mi żeby zarobić, chce tylko mieć sprawny i pewny sprzęt jak to był przedwczoraj.
A nie posiadam żadnych kwitów z zakupu ubrań i akcesoriów do motoru.
VFR800 RC46 Fi - poszła w UA
VFR800 RC46 II - czarna bestyia...

Awatar użytkownika
Tomek Grudziądz
klepacz
klepacz
Posty: 1150
Rejestracja: sob 17 kwie 2010, 22:35
Imię: Tomek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Szlif i co dalej ?

Post autor: Tomek Grudziądz » ndz 19 maja 2013, 13:18

Jak by co to kontaktuj się z Januszem B..Z tego co wiem to jest specem w tych tematach.
"niepuszczone bąki unoszą się do góry,stąd się biorą posrane pomysły"

Awatar użytkownika
Damo 88
klepacz
klepacz
Posty: 1101
Rejestracja: sob 11 kwie 2009, 01:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocek

Re: Szlif i co dalej ?

Post autor: Damo 88 » ndz 19 maja 2013, 15:01

A ja mam prośbę możesz zamieścić foto jak będziesz miał Czas :wink:

Dobrze że się nic tobie poważnego nie stało . Owiewki Wiadomo . Ciekawe jak rama i podzespoły . Napisz jak będzie wycena , bo z ubezpieczenia również tu zaglądają . :idea:
Jeżeli Rozwiązałeś problem nie Zapomnij Odpisać .

Awatar użytkownika
luki-j1
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 72
Rejestracja: wt 10 sty 2012, 22:52
Imię: Łukasz
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Szlif i co dalej ?

Post autor: luki-j1 » pn 20 maja 2013, 19:57

nie musisz mieć kwitów za ciuchy odszkodowanie się należy i tak

Awatar użytkownika
grover88
teksciarz
teksciarz
Posty: 129
Rejestracja: śr 22 sie 2012, 10:06
Imię: Marcin
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Szlif i co dalej ?

Post autor: grover88 » pn 20 maja 2013, 21:12

Podziękować za porady....
:piwko
VFR800 RC46 Fi - poszła w UA
VFR800 RC46 II - czarna bestyia...

Awatar użytkownika
Lukaszny
pisarz
pisarz
Posty: 365
Rejestracja: pt 07 wrz 2007, 12:58
Imię: Łukasz
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: Szlif i co dalej ?

Post autor: Lukaszny » śr 22 maja 2013, 12:07

Brak zasadniczej informacji - czy miśki przypisały temu kierowcy winę za tą kolizję? Ukarano go mandatem czy na razie myślą kto jest temu winien?

Jeśli jego wina to zgłoś do jego ubezpieczyciela i cierpliwie czekaj na wycenę. Pozbieraj oczywiście kwity i rachunki w miarę możliwości za kask i odzież. Po tym co wyceni ubezpieczyciel będzie wiadomo co dalej robić. Popytaj też w okolicy, który serwis zajmuje się likwidacją szkód bezgotówkowo - zazwyczaj oględziny w serwisie przebiegają korzystniej dla poszkodowanego.
W wolnych chwilach spamuje sobie na Blogu prawniczym - http://forumprawnicze.info/blog/2-blog- ... -nysztala/

Awatar użytkownika
grover88
teksciarz
teksciarz
Posty: 129
Rejestracja: śr 22 sie 2012, 10:06
Imię: Marcin
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Szlif i co dalej ?

Post autor: grover88 » czw 23 maja 2013, 00:48

Postępowanie mandatowe i mandat przyjęty przez sprawcę.
Rzeczoznawca rano, ale juz mam obawy bo kwitów brak, kask np. to replika z certyfikatami torowymi wg. producenta i nie dostępny w PL
Kombinezon już lepiej ale też już nie do kupienia bo koniec serii, rękawice to pikuś, i buty nie do kupienia u nas a cholernie wygodne były.
Czytałem różne fora i widzę że lekko nie jest z ubraniami a motor jak zaczną liczyć po serwisie to całkowita wyjdzie, ciekawe tylko jak się ustosunkują do tematów akcesoryjnych, które podnoszą wartość moto.
VFR800 RC46 Fi - poszła w UA
VFR800 RC46 II - czarna bestyia...

Awatar użytkownika
luki-j1
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 72
Rejestracja: wt 10 sty 2012, 22:52
Imię: Łukasz
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Szlif i co dalej ?

Post autor: luki-j1 » pt 24 maja 2013, 00:05

Nie ważne że coś już nie jest produkowane poniosłeś stratę i musisz dostać odszkodowanie. Buty w cale nie przeszkadza że nie są dostępne na polskim rynku znajdź firmę wskaż dla rzeczoznawcy niech on się martwi. Wszelkie akcesoria które są i nie zostały uszkodzone podniosą wartość motocykla. Tak samo jak niski przebieg lub udokumentowany serwis motocykla to też jest wartość która podniesie wartość moto.

Na moje oko to i tak całka.

Czy wiesz że należy ci się odszkodowanie za twoje urazy z OC sprawcy i to nie małe za sam uraz kręgosłupa szyjnego jest 5 tyś. Przynajmniej my tyle wyciągamy klientom.

Awatar użytkownika
grover88
teksciarz
teksciarz
Posty: 129
Rejestracja: śr 22 sie 2012, 10:06
Imię: Marcin
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Szlif i co dalej ?

Post autor: grover88 » pt 24 maja 2013, 11:41

Po pierwszych wizytach rzeczoznawców i ich wypowiedziach następuje że :
motor będzie całkowita, kask śmietnik, kombi śmietnik, rękawice śmietnik, buty kto wie.

Oby szybko zamknąć temat i odzyskać z sezonu co się jeszcze da, bo lata pod blokiem nie zniosę :(
VFR800 RC46 Fi - poszła w UA
VFR800 RC46 II - czarna bestyia...

Awatar użytkownika
FernandoT
pisarz
pisarz
Posty: 203
Rejestracja: wt 26 lut 2013, 18:07
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Szlif i co dalej ?

Post autor: FernandoT » pn 27 maja 2013, 23:28

w moim przypadku akurat za ciuchy dostałem więcej niż były warte a też nie miałem paragonów ale to akurat wyszło mi na plus więc nie martwiłbym się tym zbytnio . napisz gdzie sprawca był ubezpieczony bo to dużo zmienia. co do szkody całkowitej to nie wiem czy masz się z czego cieszyć bo czasem lepiej dostać kase na naprawę niż połowę tej kasy i zostać z wrakiem który wg ubezpieczalni jest Bóg wie ile warty bądź co bądź jak mi gościu bandita skasował to zadowolony byłem bardzo. zbieraj też kwity z jednostek służby zdrowia bo za to też możesz dobre siano dochodzić..
WSK M21W2 1972, KTM LC 4

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości