Zgubiłem dowód rejestracyjny

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
lukmajster
teksciarz
teksciarz
Posty: 108
Rejestracja: czw 25 lis 2010, 17:57
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: JAstrzębie Zdrój
Kontakt:

Zgubiłem dowód rejestracyjny

Post autor: lukmajster » wt 05 mar 2013, 20:00

Mam pytanie może ktoś w tym siedzi, mianowicie zgubiłem dokumenty, i w tym dowód z moto. Pytanie brzmi ile mnie będzie kosztować wyrobienie nowych papierków (86zl?) i co bede do tego potrzebował?, ale najważniejsze dla mnie jest to czy musze to robic, gdyż motor bedzie sprzedawany koledze, i tak czy siak bedzie on go rejestrował na siebie, czy da sie to załatwic bez niepotrzebnych kosztów z mojej strony? z góry dziekuje.

Awatar użytkownika
Tomek Grudziądz
klepacz
klepacz
Posty: 1150
Rejestracja: sob 17 kwie 2010, 22:35
Imię: Tomek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Zgubiłem dowód rejestracyjny

Post autor: Tomek Grudziądz » wt 05 mar 2013, 20:05

lukmajster pisze:czy da sie to załatwic bez niepotrzebnych kosztów z mojej strony?
Nie.Na jakiej podstawie kolega ma niby zarejestrować moto?
http://auto.wieszjak.pl/zakup-rejestrac ... jnego.html
"niepuszczone bąki unoszą się do góry,stąd się biorą posrane pomysły"

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4210
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Zgubiłem dowód rejestracyjny

Post autor: emil » śr 06 mar 2013, 16:13

normalnie, spiszą numery dowodu z karty pojazdu, a kolega zgłosi, że jak kupił to od razu zgubił, polak potrafi :roll:

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: Zgubiłem dowód rejestracyjny

Post autor: kiki » śr 06 mar 2013, 16:28

lukmajster zadzwon do swojego wydzialu komunikacji i sie wypytaj - mozesz sie zapytac też czy to co pisał emil przejdzie czy nie. Każdy wydzial komunikacji rządzi się swoimi prawami :twisted:

Awatar użytkownika
Zając
klepacz
klepacz
Posty: 1018
Rejestracja: sob 06 sie 2011, 15:10
Imię: Dariusz
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hanna

Re: Zgubiłem dowód rejestracyjny

Post autor: Zając » śr 06 mar 2013, 17:05

Pierwsze to zgłoś na policję, resztę zapytasz.
LWL 74HN

Awatar użytkownika
lukmajster
teksciarz
teksciarz
Posty: 108
Rejestracja: czw 25 lis 2010, 17:57
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: JAstrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Zgubiłem dowód rejestracyjny

Post autor: lukmajster » śr 06 mar 2013, 19:30

Jeszcze szukam wiec zgłaszac nie bede:P mozliwe ze gdzies wsadzilem choc wszytsko przeszukane, nigdy nie przywiazywalem do dokumentow,telefonu itp uwagi:/ teraz mam. Mam nadzieje ze sie znajda.
emil pisze:normalnie, spiszą numery dowodu z karty pojazdu, a kolega zgłosi, że jak kupił to od razu zgubił, polak potrafi
good idea!
kiki pisze:zadzwon do swojego wydzialu komunikacji i sie wypytaj
Tak zrobie w najblizszych dniach.


Dzieki za pomysły!

Awatar użytkownika
kris2k
klepacz
klepacz
Posty: 1395
Rejestracja: pt 03 paź 2008, 12:06
Imię: Krzysztof
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Zgubiłem dowód rejestracyjny

Post autor: kris2k » wt 12 mar 2013, 08:59

Zając pisze:Pierwsze to zgłoś na policję, resztę zapytasz.
Policja nie zajmuje sie zgubionymi dokumentami.

Jakby ukradli, to i owszem, ale po zgubieniu odesla Cie z kwitkiem. Niestety wiem z autopsji ;)

Awatar użytkownika
kris2k
klepacz
klepacz
Posty: 1395
Rejestracja: pt 03 paź 2008, 12:06
Imię: Krzysztof
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Zgubiłem dowód rejestracyjny

Post autor: kris2k » wt 12 mar 2013, 09:10

lukmajster pisze:Mam pytanie może ktoś w tym siedzi, mianowicie zgubiłem dokumenty, i w tym dowód z moto. Pytanie brzmi ile mnie będzie kosztować wyrobienie nowych papierków (86zl?) i co bede do tego potrzebował?, ale najważniejsze dla mnie jest to czy musze to robic, gdyż motor bedzie sprzedawany koledze, i tak czy siak bedzie on go rejestrował na siebie, czy da sie to załatwic bez niepotrzebnych kosztów z mojej strony? z góry dziekuje.
Zalezy jakie dokumenty zgubiles. Jak sam dowod rejestracyjny to mniej klopotu, jak razem z dowodem tozsamosci i prawem jazdy to juz gorzej.
Zeby wydac nowy dowod rejestracyjny potrzebujesz dowod osobisty lub inny dokument gdzie masz wpisane tez miejsce zamieszkania (paszport sie nie nadaje).
Zeby dostac nowy dowod, musisz zglosic to w swoim urzedzie miejskim/gminnym -> czas oczekiwania na nowy dowod osobisty to 30dni, wypisujesz wniosek i dostarczasz nowe zdjecia, jak juz masz dowod osobisty, to po 30dniach dopiero mozesz dostac dowod rejestracyjny tymczasowy.
Pozniej jeszcze wydruk ze stacji kontroli pojazdow ze motocykl ma wazny przeglad (wydruk nic nie kosztuje) oraz kopia zaplaconego OC... i potem Ci dadza nowy dowod rejestracyjny.

Duzo zalezy od elastycznosci urzednikow w wydziale komunikacji.
Mi robili problemy w zwiazku z tym, ze chce nowy dowod rejestracyjny nie mogac sie wylegitymowac dowodem tozsamosci (dokumentem zawierajacym adres zamieszkania) ktory zgubilem.
Na szczescie pokwitowanie z urzedu gminy potraktowali jako cos co moze zastapic dowod -> pokwitowanie ze zlozylo sie wniosek, zdjecia do wydania nowego dowodu tozsamosci, koniecznie musisz to miec!

Prawo jazdy jest dokumentem niezaleznym w tej historii i mozna je dostac po ok. 10dniach od zlozenia wniosku, zaplaceniu oplat.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości