Strona 1 z 1
Opony do VFR :)
: pn 07 maja 2012, 20:21
autor: Mrulez82
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że temat był wałkowany nie mniej nie znalazłem odpowiedzi, która pomogłaby mi w wyborze.
Mój sprzęt dotarł i rozpoczął sezon długim weekendem w Toscanii (swoją drogą gorąco polecam, tam drogi musiał projektować motocyklista)

, ale do tematu. Nadeszła potrzeba wymiany opon w mojej VFR i poszukiwania kompletu opon ograniczyłem po wielu bojach do dwóch modeli, a mianowicie Michelin Pilot Road III albo Pirelli Angel ST. Opinii odnośnie tych opon tak wiele jak komentarzy w sieci, dlatego nie potrafię się zdecydować. Generalnie użytkuję motocykl raczej turystycznie, stąd poszukuję opon, które w deszczu też będą dawać radę. Bardzo proszę o informacje, Wasze zdanie odnośnie wskazanych opon, może na nich jeździliście bądź aktualnie jeździcie. Wszelkie sugestie będą mi bardzo pomocne.
pozdrawiam
Re: Opony do VFR :)
: pn 07 maja 2012, 20:30
autor: St@ry
Ja aktualnie jeżdżę na PR3 podobnie jak Gregory z Kęt. Wcześniej miałem PR1 ale odkąd w aucie założyłem Michały, to nie chcę nic innego. PR3 zajęły w teście przeprowadzonym przez chyba Motocykl 2 miejsce na suchej nawierzchni i bezkonkurencyjne 1 miejsce na mokrej. Głównym konkurentem były Dunlopy. Pirelli były daaaleko w tyle.Na PR3 nakręciłem jakieś 1500 km, ale Gregory jeździ na nich 2 sezon, więc ma dłuższy staż, ale myślę, że przychyli się do mojej opini.
Re: Opony do VFR :)
: pn 07 maja 2012, 21:19
autor: MvX
ja jeździłem na Pirelli Diablo Corsa zawaliście kleiły znacznie lepiej niż cała konkurencja sprawdzona przez kilka lat na R1
dziś założyłem pirelli Angel ST i zrobiłem kilkanaście kilometrów w deszczu
wybrałem je bo miały super opinię bdb właściwości w deszczu
a po pozytywnym kontakcie z pirelli i opiniach znajomych mam nadzieję że i ja będę bardzo zadowolony
dunlopem nei byłem zachwycony
Re: Opony do VFR :)
: pn 07 maja 2012, 21:36
autor: Mrulez82
Super, że już są dwie opinie użytkowników

MvX jak możesz to podziel się spostrzeżeniami po przejechaniu większej ilości km w różnych warunkach. Nie ukrywam, że tez myślę o tych gumach i ta opinia będzie cenna.
Re: Opony do VFR :)
: pn 07 maja 2012, 22:02
autor: sajmon
Kolego tu masz test opon, mało tego, testowanych właśnie na VFR
http://www.motocykl-online.pl/artykuly/ ... ystycznych
mi tam brakuje jeszcze moich, czyli Dunlop SportMax RoadSmart

Re: Opony do VFR :)
: pn 07 maja 2012, 22:05
autor: MvX
13 maja jadę na chorwację Pirelli Angel ST będzie przetestowane w VFR i R1 bo dziś razem z kumplem zakładliśmy je i razem jedziemy

Re: Opony do VFR :)
: pn 07 maja 2012, 22:11
autor: śliniak290
sajmon pisze:mi tam brakuje jeszcze moich, czyli Dunlop SportMax RoadSmart

jeżdżę na nich i dla mnie dają radę i na mokrym i suchym

Re: Opony do VFR :)
: pn 07 maja 2012, 22:29
autor: KidRackBrawura
Daj znać za jakiś czas co z tymi ST - sam na nie chciwie patrzę od jakiegoś czasu
Re: Opony do VFR :)
: pn 07 maja 2012, 23:30
autor: MvX
brakuje też pirelli Angel ST które są troszkę nowszą i lepszą konstrukcją od Diablo Strada która zajęła 2 miejsce w teście
http://www.pirelli.com/tyre/pl/pl/motor ... ype%3Droad
Opona nowej generacji, opracowana na bazie wysokiej jakości krzemionki, jest idealna dla tych motocyklistów, którzy chętnie podróżują bezpiecznie i komfortowo, a jednocześnie nie chcą rezygnować z frajdy i napięcia ostrej jazdy w zakrętach, bez względu na pogodę. Doskonale sprawdza się także w niskich temperaturach, na mokrych nawierzchniach.
Pomysł na ukształtowanie nowego wzoru bieżnika oparty jest na jego przemianie po około 1000 km, gdy z rowków i nacięć tworzących symbol anioła, w miarę zużywania się bieżnika wyłania się demon. Opona dostępna jest w wersjach na przód i tył.
Z technicznego punktu widzenia opona Angel ST oferuje niedoścignioną stabilność, maksymalną przyczepność zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni, przy znaczącym wydłużeniu cyklu życia.
Zdobywca 7 Rekordów Świata!
15 Marca 2009, 15 dziennikarzy i 12 Testerów Pirelli ustanowili aż 7 Rekordów Świata FIM podczas testów na torze w południowych Włoszech. Tylko na jednym komplecie opony Angel ST przejechali dystans 5,135 km, ze średnią prędkością 214 km/h podczas wymagających i wyczerpujących testów, trwających 24H non stop, co znakomicie oddaje parametry użytkowe opony .
Re: Opony do VFR :)
: wt 08 maja 2012, 09:12
autor: Dibur
Proponuję wziąć pod uwagę Bridgestony Battlax BT-023, w ostatnim teście opon sportowo - turystycznych w Motocyklu (wydanie papierowe) zajęły 2 miejsce razem z Pirelli Angel ST. Mam je założone od ubiegłego sezonu. Gdzieś czytałem, że w teście jakiejś gazety angielskiej zajęły miejsce 1.
Re: Opony do VFR :)
: wt 08 maja 2012, 09:21
autor: PETER
przejeździłem na st angel ponad 20 tys i jak dla mnie dobra przyczepność przy bardzo dobrym przebiegu dawały rade i na torze i na mokrym i w zimne dni ,obecnie mam dunlopy rodsmarty 1 ,sa dobre bardzo szybko sie nagrzewają co do eksploatacji to za mało jeszcze przejechałem ale nie narzekam ,kolega Globe założył dunlopy rodsmarty 2 a w testach dostały bardzo dobre opinie i jest bardzo zadowolony
Re: Opony do VFR :)
: wt 08 maja 2012, 15:52
autor: dixon
Dunlop SportMax RoadSmart 1 mam na moto od 2 lat. Kpl. starych zjeździłem do końca, tylną gdy się skończyła wymieniłem na używke zakupioną okazyjnie na litwie, która przed majówką tegoroczną skończyła się.Teraz mam nówki sztuki i powiem, że polecam bez dyskusji. Oponki zajebiste pod wszystkimi względami. Latałem teraz na nich w bieszczadach po pętlach, po autostradzie w czechach, niemcowni, w deszcz. Dają radę bez żadnych niespodzianek we wszelkich warunkach. Żywotnosć też na przyzwoitym poziomie. Tylną zakupiłem niecałe 2 tyg. temu za 490zł (dot2011), przednią pod koniec zeszłego roku za 340zł z tego co pamiętam (dot również 2011).
Re: Opony do VFR :)
: wt 08 maja 2012, 22:58
autor: poscig
Czy ktokolwiek śmiga na contoneltal conti spoprt....mam na tyle mysle o kupnie na przód...w rc 46 niewyobrażalnie mogłem kłaśc maszynę....jedyny prpoblem zjadłem je po 6kkm.
Re: Opony do VFR :)
: śr 09 maja 2012, 14:13
autor: globe11
ja proponuje roadsmarty2 Dunlopa.... tak jak napisał Peter mam je od tego sezonu około 2,5tys km zrobiłem. Tłumią drgania do tego stopnia, że myślałem, że Peter wymieniał mi olej/sprężyny w lagach. Dobrze radzą sobie na koleinach i frezach jak i deszczu (700km jednorazowo). Na torze guma się super rozgrzewa i czułem się bezpiecznie

zamykając oponkę. Poprzednio miałem Pirelli Diablo Strada - 3 miejsce w testach na vfr przejechałem 14tys w sezonie 2011 i drugi raz bym nie założył. Chociaż polityka Pirelli czyli F1 i SBK może w przyszłym sezonie coś wniesie dla turystyków
