potrzebna opinia o modelach aut

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
slimak
klepacz
klepacz
Posty: 1135
Rejestracja: pn 05 sty 2009, 19:25
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ROBUŃ okolice Kołobrzegu

potrzebna opinia o modelach aut

Post autor: slimak » pn 09 kwie 2012, 22:07

jak w temacie mam zamiar zakupić auto do max 15tyś i interesuje mnie opinia o:
honda accord VI
toyota avensis I kombi od 1998r 2001
renault laguna II kombi
citroen C5 kombi
golf 4 kombi
wszystkie opcje motor od 1,8 do 2,0 z benzyną i najlepiej gazem.
gdyby ktoś latał takimi sprzętami byłbym wdzięczny za opinie o awaryjności i na co zwracać uwagę oraz spalanie, z góry wielkie dzięki
ZKL

andreas
teksciarz
teksciarz
Posty: 158
Rejestracja: sob 31 mar 2012, 11:30
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/DK-22

Re: potrzebna opinia o modelach aut

Post autor: andreas » wt 10 kwie 2012, 23:30

Jako mechanik polecam Accorda (zgrabna "sportowa" limuzyna).
Od Laguny II uciekaj chyba,że lubisz zajeżdżać do elektromechaników xD
Każdy Golf to dla mnie taboret-ciasny,twardy ;P
Toyota oki,ale mi się nie podoba :)

Awatar użytkownika
brylek22
klepacz
klepacz
Posty: 551
Rejestracja: pt 31 gru 2010, 20:28
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WBR/TSA/było kiedyś LU

Re: potrzebna opinia o modelach aut

Post autor: brylek22 » śr 11 kwie 2012, 09:29

andreas pisze:Jako mechanik polecam Accorda (zgrabna "sportowa" limuzyna).
Od Laguny II uciekaj chyba,że lubisz zajeżdżać do elektromechaników xD
Każdy Golf to dla mnie taboret-ciasny,twardy ;P
Toyota oki,ale mi się nie podoba :)
dobrze gada, takie i moje jest zdanie

Awatar użytkownika
dixon
klepacz
klepacz
Posty: 550
Rejestracja: pn 15 lis 2010, 16:05
Imię: rafał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: grójec

Re: potrzebna opinia o modelach aut

Post autor: dixon » śr 11 kwie 2012, 12:43

polecam accorda ew. toyote. znajomek mój ma do sprzedania ładnego accorda sedana 1.8 z gazem miesiąc temu założonym za ok. 15tys. jak coś to mogę ci podać na pw więcej info.
Samochód znam dobrze jak i właściciela, więc info na temat auta bez ściem.
Jest: Honda VFR RC46 '01
Yamaha WR250F '08
Yamaha FZR 600 '93
Yamaha XS400 Special '81
Honda Lead 125 '83
Vespa ET4 125 '98
Wfm 125 '61
Ex: VFR RC46 '01, Suzuki DR-Z 400 SM '04, Honda Transalp 650 '04, Awo Simson Tourist '51, MZ ES250 '61, Jawa Perak 250 '52

Awatar użytkownika
dixon
klepacz
klepacz
Posty: 550
Rejestracja: pn 15 lis 2010, 16:05
Imię: rafał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: grójec

Re: potrzebna opinia o modelach aut

Post autor: dixon » śr 11 kwie 2012, 12:46

jeśli chodzi o accorda, to b. mało awaryjne auto, tanie w eksploatacji, dość komfortowe. dużo części używanych, dobre wykonanie wnętrza i detali. średnie spalanie w granicach 10-12L gazu. Z laguną bywa róznie, miał znajomy i o dziwo nic sięnie działo, ale ogólnie b. awaryjne auto. A golfa nie można porównywać do tej klasy aut.
Jest: Honda VFR RC46 '01
Yamaha WR250F '08
Yamaha FZR 600 '93
Yamaha XS400 Special '81
Honda Lead 125 '83
Vespa ET4 125 '98
Wfm 125 '61
Ex: VFR RC46 '01, Suzuki DR-Z 400 SM '04, Honda Transalp 650 '04, Awo Simson Tourist '51, MZ ES250 '61, Jawa Perak 250 '52

Awatar użytkownika
pawels
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 98
Rejestracja: pt 25 lis 2011, 19:10
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Brodnica

Re: potrzebna opinia o modelach aut

Post autor: pawels » śr 11 kwie 2012, 13:49

Tylko japończyki. Szkoda pieniędzy na francuzów, a w golfie poczujesz się jakbyś jechał czołgiem (nic co zbędnego tam nie występuje) - prostota, prostota, aż do wywołania mdłości.

Awatar użytkownika
slimak
klepacz
klepacz
Posty: 1135
Rejestracja: pn 05 sty 2009, 19:25
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ROBUŃ okolice Kołobrzegu

Re: potrzebna opinia o modelach aut

Post autor: slimak » śr 11 kwie 2012, 19:52

ok wielkie dzięki za opinie
ZKL

Awatar użytkownika
skoch84
pisarz
pisarz
Posty: 223
Rejestracja: sob 26 gru 2009, 23:05
Imię: Staszek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gniezno

Re: potrzebna opinia o modelach aut

Post autor: skoch84 » śr 11 kwie 2012, 21:53

Kiedyś interesowałem się Accordem do wyboru są dwa silniki 1,8 i 2,0. Ponoć dużo lepszą konstrukcją jest właśnie ten 1,8. Trochę starsza konstrukcja z jedną sondą lambda, ale za to pewniejsza.

Ciekawą alternatywą jest też Nissan Primera P11.144. Tu w grę wchodzi praktycznie tylko 2,0 140 KM. Jest trochę tańszy od Hondy, dorównuje jej bezawaryjnością i osiągami.
Almera N15 GA14DE '98
Honda VFR 750 RC36I '91

Awatar użytkownika
husky
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 54
Rejestracja: ndz 05 cze 2011, 21:35
Imię: Tomek
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Oleśnica

Re: potrzebna opinia o modelach aut

Post autor: husky » śr 11 kwie 2012, 22:33

Z wymienionych na pierwszym miejscu Accord na drugim Avensis.
Nie skreślałbym też Citroena C5, które niestety w Polsce mają opinię mechaniczne podobną jak Ducati.
W C5 zastosowano zawieszenie z niezniszczalnej Xantii udoskonalone w elektrykę poprawioną jeszcze w mk2.
Warunek pierwszy brać wersję po liftingu w 2004, to ta z ładniejszymi światłami, ulepszono w niej wszystkie niedociągnięcia wersji mk1.
Warunek drugi kupić bezwypadkowe auto, bo każde naprawiane u polskich mechaników w firmie krzak aby tylko wyjechało procentuje później opiniami o Citroenach. W każdym większym mieście jest jakiś znający się mechanik, polecam forum klubu cytrynki.
Miałem przez 3 lata XMa, potężne łóżko wodne 2,5TD na kołach :) koszt naprawy całego zawieszenia wraz z komputerem i częściami na gwarancji wyniósł mnie 1400zł i jeździłem cały czas bezawaryjnie. W każdym niemieckim wozie drabiniastym koszt zawieszenia wielowachaczowego to 3x więcej.
Ale na tą chwilę i tak wybrałbym Hondę Accord :) chociaż podobno CRV ale wersja do pierwszego liftingu jest dość znośna jeżeli chodzi o koszty eksploatacji, późniejsze wersje są droższe w zakupie i utrzymaniu. Niestety w dzisiejszych czasach nie sztuką jest kupić auto ale je utrzymać, a czym nowsze tym prawie zawsze gorzej.
Pozdrawiam
Tomek

Awatar użytkownika
goman
pisarz
pisarz
Posty: 385
Rejestracja: pn 20 lip 2009, 21:41
Imię: Tomek
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: zielona góra
Kontakt:

Re: potrzebna opinia o modelach aut

Post autor: goman » śr 11 kwie 2012, 22:47

C5 po lifcie za 15 to sam bym kupił :P

Awatar użytkownika
marcinskc
pisarz
pisarz
Posty: 244
Rejestracja: pn 19 paź 2009, 18:16
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Re: potrzebna opinia o modelach aut

Post autor: marcinskc » czw 12 kwie 2012, 12:17

skoch84 pisze:Trochę starsza konstrukcja z jedną sondą lambda, ale za to pewniejsza.
No kolego nie do końca mówisz prawdę...
Accord 1.8 w polifcie czyli produkowany od 2001 r. wyposażony jest w OBDII czyli posiada dwie sondy za i przed katem.
skoch84 pisze:Ponoć dużo lepszą konstrukcją jest właśnie ten 1.8.
Na pewno do 1.8 jest o wiele więcej gratów niż do 2.0, ponieważ 1.8 jest dużo bardziej popularną jednostką i jeździ w większości VI genów.
Ponoć, jak ja lubię takie opinie. Skąd takie informacje? Silnik 2.0 jest praktycznie rozwiertem 1.8.
Sam jeżdżę CH6 F18B2 i znam ten model dość dobrze.
Mogę powiedzieć, że błędem było przeniesienie produkcji akordeona z Japonii do Anglii. Jednak jest spadek jakości wykonania.
To samo jest z Civic, miałem VI w sedanie składaną w Japonii i jakość tego auta była o wiele lepsza o wersji 5D składanej w Anglii.
Auto godne polecenia i bezawaryjne pod warunkiem, że kontroluje się stan oleju i ustawia zawory na czas.

Awatar użytkownika
skoch84
pisarz
pisarz
Posty: 223
Rejestracja: sob 26 gru 2009, 23:05
Imię: Staszek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gniezno

Re: potrzebna opinia o modelach aut

Post autor: skoch84 » czw 12 kwie 2012, 17:38

kiedyś interesowałem się zakupem Accorda VI gen. Na forum Accorda jest taki temat "który silnik wybrać". Przyznaje się, że nie doczytałem do końca, ale tego typu opinie były tam zawarte (przynajmniej pierwsze strony :oops: ).
Za sprostowanie dzięki, zawsze dobrze jest dowiedzieć się czegoś nowego
Almera N15 GA14DE '98
Honda VFR 750 RC36I '91

szarooo
Posty: 11
Rejestracja: ndz 25 mar 2012, 19:32
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: potrzebna opinia o modelach aut

Post autor: szarooo » czw 12 kwie 2012, 20:30

Szczerze to gadacie głupoty o Lagunie II. Mam ją w silniku 1.9 dci 2002 rok zrobiłem nią ponad 60 tys km i zero problemów.3/4 ludzi którzy sie wypowiadają na jej temat nawet nią nie jechała.

Awatar użytkownika
Piternevada
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 53
Rejestracja: wt 25 paź 2011, 21:43
Imię: Piotrek
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok

Re: potrzebna opinia o modelach aut

Post autor: Piternevada » wt 17 kwie 2012, 13:18

Jeśli Twój wybór padnie na Accorda to lepiej zapomnij o gazie zresztą gaz w Hondzie to profanacja :oops: . Problemem są wypalajace sie gniazda zaworowe, można próbować instalacji gazowej z lubryfikacją czyli ze smarowaniem. Tak czy inaczej jak uprzesz się na gaz to musi być z najwyzszej półki. Ostatnio w Turbo Kamera na TVN Turbo płakał chłop że założył gaz właśnie do Accorda i mu gaśnie i wariuje na wysokich obrotach. Silnik jest wysokoobrotowy i instalacja nie pamiętam jakiej marki ale BASIC czyli z nizszej półki nie potrafiła dość szybko reagować z wtryskiwaniem gazu.
Do gazu świetnie nadaje się silnik 1,6 Skody np. w Octavi, na wyścigi spod świateł raczej sie nie nastawiaj, ale jak chcesz jeździć ekonomicznie to jest to dobry wybór.
Ktoś wspomniał o Primerze P11, niestety problemem jest rdza (nadkola, podszybie), poza tym ma promień skrętu jak Star z przyczepą. Za to dość często posiada dobre wyposażenie za niewygórowaną cenę.
Miło jest być ważnym, ale ważniejsze jest być miłym.
Historia: Honda CBF500, Honda CB600 S

Awatar użytkownika
dixon
klepacz
klepacz
Posty: 550
Rejestracja: pn 15 lis 2010, 16:05
Imię: rafał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: grójec

Re: potrzebna opinia o modelach aut

Post autor: dixon » wt 17 kwie 2012, 16:33

Profanacja, profanacją, ale gaz się zakłada nie dla własnego widzi mi się, ale z oszczędności. Mam civica z gazem, drugiego już, i dojeżdżam 70km dziennie do pracy, gdybym miał jeździć na benzynie, zrezygnowałbym z pracy, tak to wygląda;)
Wiele moich znajomych miało i ma accordy i inne hondy z gazem i nikomu nic się nie dzieje. Nie wypalają się żadne gniazda itp.Nie mają żadnych problemów. Jest tylko jedno "ale", tak jak i ze wszystkim w życiu, jak ma być ok, to trzeba założyć odpowiednią (wcale nie znaczy to że musi być najdroższa z najwyższej półki) i przez odpowiednich ludzi zamontowaną, instalacje lpg i dbać o serwis - świece, filtry itp. na czas.A nie montować badziew, jeździć jak wielu to robi, do momentu gdy zaczyna się coś ostro dziać, a potem mówi że lpg do samochodu się nie nadaje i problemy tylko są.
Miałem kilka aut w życiu z gazem, m.in. 2 mercedesy kilka lat temu, 190-tki, z gazem. Wszyscy wokoło, łącznie z ludźmi mającymi stacje lpg, robili ogromne oczy, że zamontowałem do 190 gaz, że przecież mercedes w życiu na gazie nie będzie jeździł itp. śmieszne jak dla mnie twierdzenia. Jeździłem jednym i drugim bez żadnych dosłownie problemów, żadnych. Podstawa to dobrzy fachowcy, odpowiednia instalacja i pilnowanie przeglądów, regulacji i serwisu.
Jest: Honda VFR RC46 '01
Yamaha WR250F '08
Yamaha FZR 600 '93
Yamaha XS400 Special '81
Honda Lead 125 '83
Vespa ET4 125 '98
Wfm 125 '61
Ex: VFR RC46 '01, Suzuki DR-Z 400 SM '04, Honda Transalp 650 '04, Awo Simson Tourist '51, MZ ES250 '61, Jawa Perak 250 '52

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości