Prawko kat. A Bydgoszcz

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
slawas
pisarz
pisarz
Posty: 201
Rejestracja: pn 21 sty 2008, 14:18
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bukowiec, Świecie
Kontakt:

Prawko kat. A Bydgoszcz

Post autor: slawas » czw 02 lut 2012, 12:22

Jako że moja druga połówka nabyła pierwsze w życiu moto (CB 500 :) ), czas teraz przygotować ją do egzaminu na prawko. I tu pytanie, zna ktoś w miarę dobrą i tanią szkołę jazdy z okolic Bydgoszczy lub Świecia? Chcemy to zrobić na wiosnę szybko, tanio, i bezboleśnie bo prawdziwym instruktorem będę ja :biggrin no i oczywiście życie... Z góry dzięki za pomoc
Sławas

adjar
klepacz
klepacz
Posty: 802
Rejestracja: pt 08 sty 2010, 15:46
Imię: Adam
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prawko kat. A Bydgoszcz

Post autor: adjar » czw 02 lut 2012, 16:43

Jasne, a potem sie zabije...

Na kursie nie warto oszczedzac, zwlaszcza ze ta oszczednosc bedzie drobna. Ile zaoszczedzisz - 100, 200 ? Poszukaj dobrego kursu, gdzie czegos naucza. I koniecznie gdzie instruktor siada na moto z kursantem i moze korygowac bledy. Naprawde warto wyciagnac cos z tej nauki, a nie tylko nauczyc sie, jak zdac egzamin.

slawas
pisarz
pisarz
Posty: 201
Rejestracja: pn 21 sty 2008, 14:18
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bukowiec, Świecie
Kontakt:

Re: Prawko kat. A Bydgoszcz

Post autor: slawas » czw 02 lut 2012, 17:36

Szczerze mówiąc to nie znam w mojej okolicy żadnej szkoły, która tak naprawdę uczy jeździć na motocyklu, dlatego pomyślałem że może ktoś z Was przechodził w tym rejonie kurs i może go polecić.
Sławas

kiciol
klepacz
klepacz
Posty: 1577
Rejestracja: czw 12 cze 2008, 20:22
Imię: Roman
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Prawko kat. A Bydgoszcz

Post autor: kiciol » czw 02 lut 2012, 17:38

Z Bydgoszczy do Poznania tylko sto kilometrów więc może warto poświęcić jeden dzień i 4 stówy na kurs tutaj
http://ttsc.pl/content/id/81
... owoc żywota twojego je...ZUS .

http://www.bikepics.com/pictures/2297876/

darecki-30
pisarz
pisarz
Posty: 291
Rejestracja: ndz 21 cze 2009, 11:10
Imię: dariusz
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Prawko kat. A Bydgoszcz

Post autor: darecki-30 » pt 03 lut 2012, 10:18

jakie bzdury od dawna jest poruszany w mediach problem ze szkoły jazdy ucza jak zdac egzamin :mrgreen: a nie jezdzic nie wrzucam tu wszystkich do przysłowiowego jednego worka bo sa na pewno szkoły które rzetelnie i profesjonalnie przeprowadzaja kurs ale grom jest takich które tylko kombinują jak wydrzeć kase :biggrin jak komuś sie chce niech sprawdzi sobie statystyki policyjne jaki jest procent wypadków spowodowanych przez swieżych kierowców , a jak ktoś pisze ze instruktorem bedzie on i zycie drugi pisze z Z Bydgoszczy do Poznania tylko sto kilometrów więc może warto poświęcić jeden dzień i 4 stówy to co ktos sie ma za dzień nauczyć jezdzić fakt głupio napisałem mogłem doradzić ze na ukrainie tanio zrobi uprawnienia na motocykl ,autobus, tira a moze i licencje na tupolewa :biggrin :biggrin :mrgreen: moze i czasem napisze cos głupiego lub na przekór jakiemus populisćie ale w ten sposób sie ozywia dyskusja ,rozwija watek i po prostu jest ciekawie

adjar
klepacz
klepacz
Posty: 802
Rejestracja: pt 08 sty 2010, 15:46
Imię: Adam
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prawko kat. A Bydgoszcz

Post autor: adjar » pt 03 lut 2012, 10:51

I wlasnie dlatego trzeba szukac dobrej, a nie najtanszej (choc cena wyznacznikiem nie jest). Bo choc w ciagu 20 godzin trudno kogos nauczyc wszystkiego, to mozna mu dac solidna baze i zwrocic uwage na pewne rzeczy.
Slawas, jak Ci na polowce zalezy, a nie jestes profesjonalnym instruktorem, to nie sluchaj glupich rad, tylko poszukaj naprawde dobrego kursu. Ja niestety moglbym polecic tylko w Warszawie, ale to nieco dalej nawet niz do Poznania :D

kiciol
klepacz
klepacz
Posty: 1577
Rejestracja: czw 12 cze 2008, 20:22
Imię: Roman
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Prawko kat. A Bydgoszcz

Post autor: kiciol » pt 03 lut 2012, 11:46

darecki-30 pisze:drugi pisze z Z Bydgoszczy do Poznania tylko sto kilometrów więc może warto poświęcić jeden dzień i 4 stówy to co ktos sie ma za dzień nauczyć jezdzić
Jeździć się uczysz całe życie, choć czytając Twoje mądrości to Ty już od razu pewnie umiałeś. A jak sama nazwa wskazuje jest to "szkolenie" czyli uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności.Nikt nie twierdzi że na jednym czy dwóch kursach nauczą Cię perfekcyjnie prowadzić motocykl. Jednak na pewno mają duzo więcej do zaoferowania niż nie jeden typowy kurs na prawko gdzie zazwyczaj robisz przez 15 godzin ósemkę i kilka rund po mieście.
... owoc żywota twojego je...ZUS .

http://www.bikepics.com/pictures/2297876/

kiciol
klepacz
klepacz
Posty: 1577
Rejestracja: czw 12 cze 2008, 20:22
Imię: Roman
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Prawko kat. A Bydgoszcz

Post autor: kiciol » pt 03 lut 2012, 13:07

Proszę definicję
"Szkolenie – zajęcia pozaszkolne mające na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych potrzebnych do wykonywania pracy, w tym umiejętności poszukiwania zatrudnienia."
więc chyba jednak to samo.
A w jednym miejscu się pomyliłem-fakt,napisałem "kurs" a chodziło mi o szkolenie do którego wrzuciłem wcześniej linka. Nie zmienia to faktu że pier... jak potłuczony pisząc
"załatw sobie w jakiejś szkole niech ci wystawia papier ,kobieta niech wezmie pare lekcji zeby wiedziała jak ogarnac egzamin i tyle"
... owoc żywota twojego je...ZUS .

http://www.bikepics.com/pictures/2297876/

slawas
pisarz
pisarz
Posty: 201
Rejestracja: pn 21 sty 2008, 14:18
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bukowiec, Świecie
Kontakt:

Re: Prawko kat. A Bydgoszcz

Post autor: slawas » pt 03 lut 2012, 16:23

To może słowo od najbardziej zainteresowanej czyli od kobiety Sławasa: macie wszyscy poniekąd rację ale głównie chodzi mi o niekoniecznie profesjonalną szkołę jazdy ale choćby instruktora/człowieka, który zna się na rzeczy,który da mi dobre podstawy poza tym szybki kurs tzn., że te 20 godzin wyjeżdżę w miarę szybko a nie, że każda lekcja będzie odbywać się co dwa albo i więcej tygodni bo tyle szkoła sobie wzięła kursantów i nie ma czasu dla nikogo, a tani bo wiadomo kasę trzeba już teraz oszczędzać na wache :D
Sławas

Awatar użytkownika
Ruda i Piotr
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3596
Rejestracja: wt 26 cze 2007, 10:23
Imię: Kasia
województwo: pomorskie
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Prawko kat. A Bydgoszcz

Post autor: Ruda i Piotr » pt 03 lut 2012, 17:00

slawas pisze:To może słowo od najbardziej zainteresowanej czyli od kobiety Sławasa: macie wszyscy poniekąd rację ale głównie chodzi mi o niekoniecznie profesjonalną szkołę jazdy ale choćby instruktora/człowieka, który zna się na rzeczy,który da mi dobre podstawy poza tym szybki kurs tzn., że te 20 godzin wyjeżdżę w miarę szybko a nie, że każda lekcja będzie odbywać się co dwa albo i więcej tygodni bo tyle szkoła sobie wzięła kursantów i nie ma czasu dla nikogo, a tani bo wiadomo kasę trzeba już teraz oszczędzać na wache :D

Podstawowa rada to taka, żeby instruktor był motocyklistą, a nie miał tylko uprawnienia :)

A oburzenie wzięło się stąd, że są na tym forum instruktorzy nauki jazdy kat. A, i jak czytamy takie wiadomości, że mąż, chłopak czy też ktoś inny będzie uczył to jest to śmieszne. Najgorszym nauczycielem jest osoba bliska, jest to stara prawda ;)

Radzę to przemyśleć, szybko zapisać się na kurs i nie powinno być problemów.

R
Mamy dwie miłości- :rodzina i :motolove
VFR Viking SeXszyn North Roads

slawas
pisarz
pisarz
Posty: 201
Rejestracja: pn 21 sty 2008, 14:18
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bukowiec, Świecie
Kontakt:

Re: Prawko kat. A Bydgoszcz

Post autor: slawas » pt 03 lut 2012, 20:14

KolczyK pisze:to jest główne pytanie, a my jak zwykle gadamy NIE O TYM CO TRZEBA !!!
Kolczyk, nic dodać nic ująć dzięki
Sławas

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Prawko kat. A Bydgoszcz

Post autor: figaro » pt 03 lut 2012, 21:08

MARCO jest z Bydgoszczy.
Napisz do niego na pw, na pewno coś sensowniejszego /niż coponiektórzy/ doradzi. :P

Pod linkiem Masz wybór szkół jazdy w Bydzi:
http://www.bydgoszcz.pl/informator/komu ... szczy.aspx
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

MARCO
klepacz
klepacz
Posty: 1029
Rejestracja: pt 23 cze 2006, 18:54
Płeć: Mężczyzna

Re: Prawko kat. A Bydgoszcz

Post autor: MARCO » śr 15 lut 2012, 09:41


slawas
pisarz
pisarz
Posty: 201
Rejestracja: pn 21 sty 2008, 14:18
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bukowiec, Świecie
Kontakt:

Re: Prawko kat. A Bydgoszcz

Post autor: slawas » śr 15 lut 2012, 11:04

Marco, wydaje mi się że to będzie najlepsza opcja,dzięki za podpowiedź
Sławas

Awatar użytkownika
Damo 88
klepacz
klepacz
Posty: 1101
Rejestracja: sob 11 kwie 2009, 01:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocek

Re: Prawko kat. A Bydgoszcz

Post autor: Damo 88 » śr 15 lut 2012, 23:27

Napiszę dla przykładu anglia tu osoby jak skręcają samochodem w Prawo to się nie ustawiają przy prawej krawędzi (jak najbliżej Pasa ) TYLKO lewego co konsekwencji robią łuki jeżeli jechał by motocyklista to kolizja gwarantowana , A to nie są wyjątki to jest norma :evil: . nglia to same ronda i światła :biggrin dlaczego się śmieje bo na jednym postoju i to dla jednego pasa ruchu potrafi być nawet 6-ść lamp z sygnalizacją . Choinka czasem jeżeli jest więcej niż jeden pas to nie wiem czy to dla mojego czynie :roll: . Pewna dama zdawała prawo jazdy w anglii i jak podjechała a ja siedziałem z boku zapytałem kto w takiej sytuacji ma pierwszeństwo ona nie wie NIE WIE :shock: świeżo po kursie w ręku prawo jazdy o opdstawowych zagadnieniach typu hamowanie silnikiem itp. nie wspomnę . Tragedia :shock:
Jest to tak Tępy naród , tak pusty w telewizji jakieś rebusy typu kot , lalka nic inteligentnego jeżeli by puścili jak u Nas W Polsce
''Jeden z Dziesięciu '' http://www.youtube.com/watch?v=YjgZ_-Ai ... re=related

Nikt by nie oglądał , Jedynie co potrafią to uśmiechać się a gdy się odwrócisz wbiją nóż w plecy i dodatkowo wyzyskiwać ludzi co już matka Historia pokazała .

Ale nie o tym mowa miała być :wink:

Jak widzisz fundamenty to podstawa :bye
Jeżeli Rozwiązałeś problem nie Zapomnij Odpisać .

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości