Interkom Bluetooth

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: Interkom Bluetooth

Post autor: belkot » śr 23 kwie 2014, 10:21

BT next wyszedl bardzo dobrze w tescie motocykla. Z drugiej strony czytalem wiele niepochlebnych opinii o nim (trwalosc). Interphone to firma dosc mloda na naszym rynku wiec malo opinii o nich...

Awatar użytkownika
Jerry
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 64
Rejestracja: pt 14 wrz 2012, 13:16
Imię: Jurek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom Bluetooth

Post autor: Jerry » śr 23 kwie 2014, 10:32

Widzisz wszystkie chyba dostępne testy przeczytałem, teraz w zasadzie chodzi mi o to żeby użytkownicy jeśli im się chce napisali jak z np. łączeniem centralek ze słuchawkami, czy kabelki się nie urywają, czy centralki się nie wieszają itd. Ciężko jest coś kupić pewnego i sprawdzonego na tym rynku jak nalazie, co chwilę wychodzi coś nowego, a jak ktoś już ma taki sprzęt to jakoś średnio się chwali jakością i tym czy jest zadowolony. Co do tego, że interphone jest nowy to kolejny problem. Sporo ludzi ma midlandy, dlatego częściej się może zdażyć, że będziemy jechali w grupce gdzie się z kimś sparujemy mając midlanda. Teoretycznie można też po blutufie, ale wtedy odpada podlaczenie telefonu wiec lipa. Urzadzenie będzie w 70% wykorzystywne do rozmow pomiędzy mna, a Mysza może 10% na przeloty po miescie z podlaczonym telefonem i do 20% na rozmowe ze znajomymi - mamy kupić zestawy w 2 pary. Może w późniejszym czasie trzecia para kupi takie same...

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: Interkom Bluetooth

Post autor: belkot » śr 23 kwie 2014, 11:20

Realizowanie poloaczenia miedzy motocyklistami rowniez odbywa sie przez BT i rownoczesnie mozesz miec podlaczony telefon i navi. Nie ma z tym zadnego problemu. Kabelki tez zabardzo nie wiem jakie mialy by sie popsuc (no chyba ze od glosnikow ale je wklejasz do kasku wiec nie mastrujesz przy nich). Co do opini najlepsze ma scala rider. Oczywiscie nie uzytkuje intercomu a moje przemyslenia sa po przeczytaniu sporej ilosci forum.

Awatar użytkownika
Jerry
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 64
Rejestracja: pt 14 wrz 2012, 13:16
Imię: Jurek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom Bluetooth

Post autor: Jerry » śr 23 kwie 2014, 11:28

belkot pisze:Realizowanie poloaczenia miedzy motocyklistami rowniez odbywa sie przez BT i rownoczesnie mozesz miec podlaczony telefon i navi
Taaak tyle tylko ze intercomy musza być tej samej firmy. Scale do midlanda sparujesz tylko tracisz jeden z 2 bodajże slotow, czyli jeśli podlaczysz tak 2 osoby, to telefonu już nie. Co do kabelkow to wlasnie glosniczki sa newralgicznym punktem. Mam S1 pro schubertha i nie wiem czy uda się wsadzić pod gabke glosniczki, a wklejane na gabke niestety latwo ulegaja uszkodzeniu przy wkładaniu - zdejmowaniu :/ tak zle i tak niedobrze. Scale sobie raczej odpuszczę z uwagi na przesadzona wg. mnie cene, a przynajmniej taka której nie obejmuje mój budzet. Ponadto mikrofon na palaku to jakas pomylka w integralu.

Ja również sporo czytałem i na roznych forach i roznych testow. Co do testow to ciężko stwierdzić na ile obiektywnie sa one robione. Urzadzenia sa do siebie dość podobne, wiec serwisanci byli by najlepszym zrodlem informacji - czego dostają najwięcej do naprawy a czego najmniej...

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: Interkom Bluetooth

Post autor: belkot » śr 23 kwie 2014, 11:49

Oczywiscie ze intercomy musza byc tej samej firmy bo taka jest pieprzona polityka firm robiacych intercomy. Jezeli masz Shuberta to Scala rider robi dedykowany do tego kasku intercom i to chyba bedzie najlepsze propozycja dla ciebie bo mozesz sie polaczyc z innymi scalami (jak przekonasz kumpli do kupna)

Ile osob potrzebujesz sparowac na raz? Jezeli tylko siebie i plecaczka to wystarczy ci Scala rider Q3 dodatkowo mozesz kolejnych 3 ale bez konferencji czyli kazdy osobno. Oczywiscie jak inni maja tez Scale.
Jezeli chcesz sparowac cala wycieczke to kup najprostszy BT midlanda i PMR na bluetooth.

http://motormania.com.pl/testy/odziez-i ... ocyklowej/

Porownywalne zestawy Scali i Midlanda kosztuja mniej wiecej tyle samo...

Co do mikrofonow to kazda firma daje dwa mikrofony (jeden na palaku i jeden wklejany). Kazda porzadna firma

Awatar użytkownika
Jerry
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 64
Rejestracja: pt 14 wrz 2012, 13:16
Imię: Jurek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom Bluetooth

Post autor: Jerry » śr 23 kwie 2014, 12:01

No jak dla mnie to jest zakup na dluzszy czas wiec pewnie się jeszcze jakiś czas pozastanawiam i sprawdze po ile będą mieli w maju BT next conference bo na ten się nastawiamy. jak do 1300 to sprawa jasna, jak drożej, to nie wiem czy nie weze standardowego BT nexta. Nad scala musze pomyslec podobal mi się g9 ale to 1700 za komplet wiec dla mnie za drogo. No i będę jeszcze gadał z osobami które również mają kupować i z którymi czasem jeździmy w trasę.

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: Interkom Bluetooth

Post autor: belkot » śr 23 kwie 2014, 12:14

BT next conference 1000 zl do kasku - 4 w konferencji
Scala rider q9 900 zl do kasku - 4 w konferencji
Interphone F5 900 zl do kasku - 6 w konferencji

Jak widzisz ceny te same

Awatar użytkownika
Jerry
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 64
Rejestracja: pt 14 wrz 2012, 13:16
Imię: Jurek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom Bluetooth

Post autor: Jerry » śr 23 kwie 2014, 12:28

akurat cenowo to zależy jak sobie wyszukasz.
Co do BT nexta i scali to faktycznie ceny za komplet to około 1800 F5 znalazłem za 1500 bodajże.
Ale coraz bardziej skłaniam się ku zwykłemu BT next - 6 moto bez konferencji 1020 pln
tyle ze się zirytuje jak za pol roku conferenc będzie po 1300 ;)

Awatar użytkownika
kazayoshi
bywalec
bywalec
Posty: 24
Rejestracja: ndz 13 maja 2012, 13:34
Imię: Kamil
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Interkom Bluetooth

Post autor: kazayoshi » śr 23 kwie 2014, 14:04

gpa pisze:A czy ktos probowal spiac ze soba telefony po wifi lub bt uzywajac aplikacji typu walkie talkie? Z technicznego punktu powinno to dzialac.
Ja przez chwile testowalem "Android Intercom" z podpietym orginalnym zestawem słuchawkowym do telefonu. - dziala ale org sluchawki byly niewygodne. Po zastosowaniu dobrze dopasowanych i wyciszajaych spokojnie przy 140 mozna bylo rozmawiac.
Jeśli chodzo o zasieg to testowalem na max 10m po wifi - chodzac po domu a na moto na 0,5m: kierownik i plecaczek.
Aktualnie do swojego nolana zamontowalem sluchawki bt, ale chwilowo nie mam z kim testowac intercomu w trasie.

Awatar użytkownika
Lukaszny
pisarz
pisarz
Posty: 365
Rejestracja: pt 07 wrz 2007, 12:58
Imię: Łukasz
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: Interkom Bluetooth

Post autor: Lukaszny » sob 26 kwie 2014, 10:53

Ja mam Interphone F5 i żadnych zastrzeżeń ani co do jakości ani słyszalności nawet przy dużych prędkościach. Konferencji nie urządzam, ale do rozmów z plecakiem jak znalazł. Wada tylko taka, że nie da się jednocześnie "nasłuchiwać" z różnych źródeł - czyli jak interkom, to nie słychać navi po bluetoocie. Można za to sparować ze sobą bez przeszkód dwa urządzenia - komórkę i navi.
W wolnych chwilach spamuje sobie na Blogu prawniczym - http://forumprawnicze.info/blog/2-blog- ... -nysztala/

Awatar użytkownika
Jerry
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 64
Rejestracja: pt 14 wrz 2012, 13:16
Imię: Jurek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom Bluetooth

Post autor: Jerry » pn 28 kwie 2014, 09:09

Lukaszny - dzięki za info. Troche słabo, że nie można mieć podczas rozmowy telefonu/navi, czy czego kto tam używa w tle :/ Yanosik gadający coś tam w tle jest bardzo pomocną sprawą, a tak trzeba się gapić na ekranik i to dość często, bo chwila nieuwagi może kosztowac...

Awatar użytkownika
Lukaszny
pisarz
pisarz
Posty: 365
Rejestracja: pt 07 wrz 2007, 12:58
Imię: Łukasz
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: Interkom Bluetooth

Post autor: Lukaszny » pn 28 kwie 2014, 10:14

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem:
- telefon wiadomo w każdej chwili ma pierwszeństwo - więc jak dzwoni to w słuchawce masz komunikat (jak numer z książki to nawet gada kto dzwoni). Naciskasz (albo sam odbiera po x sygnale) i po zakończeniu rozmowy wraca ponownie do Intercomu.
- jak masz sparowane navi to aby słyszeć komunikaty trzeba rozłączyć interkoma. Oczywiście rozłączenie/ponowne przełączenie na interkoma nie rodzi problemów (centralny guzik na centralce interkoma), ale nie da się niestety tak, żeby sobie cały czas z kimś gadać, a jednocześnie słyszeć komunikaty. Nie wiem czy którykolwiek zestaw to potrafi, bo to ograniczenia technologii blutootha.
W wolnych chwilach spamuje sobie na Blogu prawniczym - http://forumprawnicze.info/blog/2-blog- ... -nysztala/

Awatar użytkownika
Jerry
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 64
Rejestracja: pt 14 wrz 2012, 13:16
Imię: Jurek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom Bluetooth

Post autor: Jerry » pn 28 kwie 2014, 11:14

Nie wiem jak pozostałe o których tu rozmawialiśmy, wiem tylko że Midlandy BT działają z navi w tle. Tak jak piszę sama nawigacja nie jest aż tak istotna dla mnie jak komunikaty z Yanosika...
A F5 do jakich prędkości działa poprawnie - w sensie słyszysz się z plecaczkiem?
W jakich garnkach masz pomontowane słuchawki i w jaki sposób (czy pod wyściółką czy na wklejone po prostu) i jak oceniasz okablowanie z bazy do słuchawek? Pytanie może wydawać się głupie, ale ja mam S1Pro i pomimo że teoretycznie da się włożyć pod wyściółkę poprzednie słuchawki miałem wklejone na dla lepszej słyszalności i po jakimś czasie uszy się meczyły i trochę to bolało - co niej jest kompatybilne z moimi wyobrażeniami o turystyce motocyklowej...

Awatar użytkownika
Lukaszny
pisarz
pisarz
Posty: 365
Rejestracja: pt 07 wrz 2007, 12:58
Imię: Łukasz
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: Interkom Bluetooth

Post autor: Lukaszny » pn 28 kwie 2014, 21:21

Słyszalność w F5 nawet przy 160-180 w granicach przyzwoitości, a małżonka używa kasku otwartego. W pudełku dostajesz dwa zestawy słuchawkowe - mikrofon na pałąku i wklejany. Ja z racji szczękowca używam na pałąku. Interkom zwiększa głośność wraz ze wzrostem prędkości. Głośniczki cieniutkie, nieuwierające. Dźwięk czysty i głośny. Do jakości i solidności kabli brak zastrzeżeń. W kasku mam fabryczne miejsce na głośniki więc całość spasowała idealnie - nic nie uwiera, nie wystaje.
W wolnych chwilach spamuje sobie na Blogu prawniczym - http://forumprawnicze.info/blog/2-blog- ... -nysztala/

Awatar użytkownika
Jerry
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 64
Rejestracja: pt 14 wrz 2012, 13:16
Imię: Jurek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom Bluetooth

Post autor: Jerry » wt 29 kwie 2014, 11:34

Dzieki za opinię. Ja dostałem info z kolejnego punktu ze maja mieć BT nexta conference za 1200 pln - co patrząc na np. moto - akcesoria i ich cene wydaje się aż nierealne, no ale pożyjemy, zobaczymy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości