Zabezpieczenie moto

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
Bart
teksciarz
teksciarz
Posty: 105
Rejestracja: pn 06 mar 2006, 12:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Zabezpieczenie moto

Post autor: Bart » śr 15 mar 2006, 21:20

Pomysla?em ze chyba warto zainwestowac pare z?otych w zabezpieczenie motocykla, tak zeby mi nie odjechal np spod sklepu.

Co polecacie, ja mam dwa typy tylko nie wiem co wybrac, zastanawiam sie nad blokad? tarczy Xena z alarmem, b?dz sam alarm.

Czy np sama xena wystarczy?

Awatar użytkownika
Shoov
klepacz
klepacz
Posty: 813
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie moto

Post autor: Shoov » śr 15 mar 2006, 21:43

Bart pisze:Pomysla?em ze chyba warto zainwestowac pare z?otych w zabezpieczenie motocykla, tak zeby mi nie odjechal np spod sklepu.

Co polecacie, ja mam dwa typy tylko nie wiem co wybrac, zastanawiam sie nad blokad? tarczy Xena z alarmem, b?dz sam alarm.

Czy np sama xena wystarczy?
Z jednej strony co ma wisie? nie utonie z drugiej jednak takiego dobra nigdy nie za wiele ;)
alarm najlepiej patrol line, ja mam takiego z wstrzas?wka i przechy?k?, zasadniczo patrol liney sa polecane jako jedne z lepszych, xena tez glupia nie jest tylko po co Ci dwie pikawki? kup dobry alarm i ?a?cuch, lamer?w powstrzyma byc mo?e, a dobry z?odziej i tak zapierdoli co tylko bedzie chcia?.
Moim zdaniem lepiej zainwestowac w lancuch i alarm.

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » śr 15 mar 2006, 22:05

ja osobi?cie blokady na tarcze nie kupie bo wiem czym to sie sko?czy (zpomne o niej i bedzie ma?o rado?ci :P) My?le ?a jaki? fajny alaram z detekcj? przechy?u ruchu itp z odcinka zap?onu to dobry pomys? :) Oby g?o?ny :)

Awatar użytkownika
Iceman
bywalec
bywalec
Posty: 47
Rejestracja: śr 15 lut 2006, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Iceman » śr 15 mar 2006, 23:20

UxY pisze:ja osobi?cie blokady na tarcze nie kupie bo wiem czym to sie sko?czy (zpomne o niej i bedzie ma?o rado?ci :P) My?le ?a jaki? fajny alaram z detekcj? przechy?u ruchu itp z odcinka zap?onu to dobry pomys? :) Oby g?o?ny :)
Blokada jest dobra ale nie dla zapominalskich. Dobrym nawykiem jest pozostawienie czego? w widocznym miejscu co b?dzie przypomina?o, ?e masz za?o?on? blokade - np pasek na rzepe na rollgazie

Awatar użytkownika
Wilson
teksciarz
teksciarz
Posty: 118
Rejestracja: ndz 15 sty 2006, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Wilson » czw 16 mar 2006, 00:04

My?l?, ?e to rzeczywi?cie kwestia pami?ci. Ja ju? od kilku lat stosuj? blokad? tarczy i jeszcze mi si? nie zdarzy?o z ni? odjecha?. Najlepiej ?eby mia?a oczojebny kolor, wtedy raczej si? j? zauwa?a.
Czy kto? orientuje si? w cenach alarm?w, bo te? o tym my?la?em i pewnie sprawi? sobi? alarm za jaki? czas.
Wilson
VFR 800 FI

Awatar użytkownika
zbyl
pisarz
pisarz
Posty: 456
Rejestracja: wt 29 lis 2005, 12:45
Imię: Zbyszek
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce

Post autor: zbyl » czw 16 mar 2006, 09:02

Y tam ja mam blokade plus odciecie zaplonu :P
I jak mam miejsce to zabieram dobry lancuch a jak ktos bedzie
chcial zaj...c no to nie wiem to i pewnie i tak zrobi hehe.
A mi sie nie udalo trzasnac przez blokade na kole ale kolega raz tak zrobil.....

zbyl

Awatar użytkownika
olo
klepacz
klepacz
Posty: 1519
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 21:33
Imię: Olek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: olo » czw 16 mar 2006, 09:54

A u mnie dobrze sprawdza si? Xena - takie "dwa w jednym" a trzeba by sie bardzo pospieszy? przy ruszaniu ?eby j? zmasakrowa?, w praktyce wystarczy usi??? na maszynie i leciutko si? pobuja? ?eby si? odezwa?a, cho? przyznaj? ?e s? r??nice w czu?o?ci na ruch w poszczeg?lnych egzemplarzach.

Awatar użytkownika
Bart
teksciarz
teksciarz
Posty: 105
Rejestracja: pn 06 mar 2006, 12:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Bart » czw 16 mar 2006, 10:13

Wilson pisze:My?l?, ?e to rzeczywi?cie kwestia pami?ci. Ja ju? od kilku lat stosuj? blokad? tarczy i jeszcze mi si? nie zdarzy?o z ni? odjecha?. Najlepiej ?eby mia?a oczojebny kolor, wtedy raczej si? j? zauwa?a.
Czy kto? orientuje si? w cenach alarm?w, bo te? o tym my?la?em i pewnie sprawi? sobi? alarm za jaki? czas.
Jesli chodzi o ceny alarm?w to wahaj? sie one w granicach 80-400+z?
Ja zdecydowalem sie na alarm, zpuki?em jakis tam wynalazek za ok 150z? ma teoretycznie wsio, wstrzas?wki odcinki itp. Zamontuje i zobaczymy jak sie bedzie sprawowal.

Awatar użytkownika
Shoov
klepacz
klepacz
Posty: 813
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shoov » czw 16 mar 2006, 12:02

ta?sze alarmu maja z reg??y jeden minus, wstrz?s?wka sie rozpierdziela po jakims czasie bo jest to zazwyczaj jakas chi?szczyzna, przynajmniej u mnie tak by?o, poza tym ?r? wi?cej pr?du, osobi?cie poleca? bym Ci jednak alarmy patrol line.

Awatar użytkownika
zbyl
pisarz
pisarz
Posty: 456
Rejestracja: wt 29 lis 2005, 12:45
Imię: Zbyszek
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce

Post autor: zbyl » czw 16 mar 2006, 15:18

A no wlasnie alarmy motocykle powinny miec niski pobor pradu.
Niestety aku nie sa za duze i moze byc przypadek ze jak moto
bedzie stalo troszke dluzej to juz nie odpalisz :mrgreen:


pozdrowka
zbyl

Awatar użytkownika
Młody
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 72
Rejestracja: pt 10 mar 2006, 14:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody » pt 17 mar 2006, 10:54

ja mam blokade tarczy (chyba magnum, musze w domu zobaczyc) i odciecie zaplonu wlasnej konstrukcji polegajace na tym, ze silnik mozna uruchomic zawsze. ale aby jechac (wrzucic bieg) nalezy w odpowiednim momencie nacisnac odpowiedni guzik :mrgreen: zrobilem to tak, aby potencjalny zlodziej nie wypatrzyl gdzie siegamy lapka (ukryty przycisk), gdy uruchamiamy moto.

Awatar użytkownika
AGENTII
pisarz
pisarz
Posty: 250
Rejestracja: wt 15 lis 2005, 22:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: AGENTII » sob 18 mar 2006, 12:38

A ja nic nie mam ale jak was s?ucham to chyba co? sobie sprawie je?eli mo? mi kto? poradzi? co warto za?o?y? w rozs?dnych pieni?dzach :?: :idea: :mrgreen:
MANIEK OLSZTYN
www.extreme.olsztyn.pl

Awatar użytkownika
Bart
teksciarz
teksciarz
Posty: 105
Rejestracja: pn 06 mar 2006, 12:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Bart » sob 18 mar 2006, 13:02

Ja zaczynam jak pisa?em wyzej od alarmu, mysle ze bedzie to dobre wyjscie, wstrz?s?wka, odciecie ... powinno chyba wystarczyc, ew zaopatrze sie jeszcze w blokade tarczy i to wszystko powinno sie zmiescic w jakis 300-400 z?otych ;)
http://www.mkh.strefa.pl <- Małopolski Klub Hondy

Awatar użytkownika
AGENTII
pisarz
pisarz
Posty: 250
Rejestracja: wt 15 lis 2005, 22:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: AGENTII » sob 18 mar 2006, 13:07

Masz jaki? konkretny alarm na my?li, czy zdasz si? na porade sprzedawcy :?:
MANIEK OLSZTYN
www.extreme.olsztyn.pl

Awatar użytkownika
Bart
teksciarz
teksciarz
Posty: 105
Rejestracja: pn 06 mar 2006, 12:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Bart » sob 18 mar 2006, 13:15

ShooVFR pisa? o patrol line i s?ysza?em o nim duzo dobrego, jednak ja postanowi?em zakupic poprostu cos z deko wyzszej polki nie te najtansze tylko cos posredniego i chyba w zasadzie firma nie ma za wielkiego znaczenia.
Natomiast jesli chodzi o blokade to zdecydowanie xena.
http://www.mkh.strefa.pl <- Małopolski Klub Hondy

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości