Ubezpieczenie OC

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
marlubin
bywalec
bywalec
Posty: 42
Rejestracja: ndz 10 paź 2010, 19:41
Model VFR: V-tec
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: k/Krakowa

Ubezpieczenie OC

Post autor: marlubin » sob 19 lut 2011, 21:02

Temat dość istotny a nie udało mi się nic znaleźć na forum.
Mianowicie gdzie macie ubezpieczone swoje sprzęty, (samochody również).
Informacje takie mogą pomóc przy wyborze dobrego i taniego ubezpieczyciela i uniknięciu ewentualnych problemów.

To na początek ja sam się wypowiem:
VFR'ka ubezpieczona w PZU za 60 zł - ubezpieczyciel bardzo solidny i rzetelny

Przymierzam się do zmiany ubezpieczyciela samochodu z InterRisku na coś lepszego . oferta Aviva (od pana Pikusia) wygląda bardzo zachęcająco. Czy ktoś miał jakiś kontakt z tą firmą i może się podzielić opinią?

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Post autor: figaro » sob 19 lut 2011, 21:08

Motocykle bodaj najtaniej w zakresie OC ubezpiecza właśnie PZU. :ok
Z samochodami różnie, zależy kto ma ile zniżek.
Moją felicję ubezpieczam też w InterRisk-u, ale z tego co słyszałem w tym roku podnoszą stawki za OC, więc prawdopodobnie zmienię ubezpieczalnię na inną /korzystniejszą/. 8)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Tomek Grudziądz
klepacz
klepacz
Posty: 1150
Rejestracja: sob 17 kwie 2010, 22:35
Model VFR: TRIUMPH SPRINT 1050
Imię: Tomek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Tomek Grudziądz » sob 19 lut 2011, 21:09

marlubin pisze:gdzie macie ubezpieczone swoje sprzęty
Moto w PZU-z tego co się orientuję najtańszy ubezpieczyciel na rynku jeśli chodzi o moto
Auto w MTU-najniższa składka jak dla mnie dlatego tam mam ubezpieczone auto
"niepuszczone bąki unoszą się do góry,stąd się biorą posrane pomysły"

jaroslawp
pisarz
pisarz
Posty: 232
Rejestracja: wt 27 sty 2009, 19:51
Model VFR: VFR 800 '05
Imię: Jerry
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: jaroslawp » sob 19 lut 2011, 21:40

Moto w PZU (to chyba standard)
Samochód w Ergo Hestia. Ubezpieczenie (AC+OC+NW) wykupuje w salonie, tam gdzie kupiłem auto. Na wejściu dają od razu 30% zniżki od tego co daje ubezpieczyciel. :)

Peter6969
teksciarz
teksciarz
Posty: 147
Rejestracja: sob 30 sty 2010, 09:47
Model VFR: Czarny V-TEC i GSF600S
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: Peter6969 » sob 19 lut 2011, 22:07

Jeżeli piszemy tylko o ubezpieczeniu oc bez ac to płaci sie tylko tam gdzie jest najtaniej ,a czy ubezpieczyciel jest mało wiarygodny to nas nie musi obchodzić ,bo to sprawa tego komu wyrządzimy szkode.To niestety on lata ,pisze ,dokumentuje i sie uzera z zakładem ubezpieczenia ,my tylko potwierdzamy fakt zrobienia szkody .A z samego tytułu oc my nigdy nic nie dostajemy .A tak nawiasem to moto tylko pzu najtaniej ,co do puszki to zalezy od pojemnosci ,ja najtaniej zapłaciłem w Liberty direct.A tak przy okazji to dodatkowa opłata za NW to też wielka lipa ,z tego tytułu ubezpieczenia mozna tylko skorzystać jesli nie ma sie innego ubezpieczenia ,lub np sprawca nie ma oc a my mamy straty "zdrowotne"Ale tak naprawde w takich sytuacjach jest fundusz świadczeń gwarantowanych ,na który płacimy myto w składkach ubezpieczeniowych.Niestety my dowiadujemy sie o tym dopiero jak sie coś stanie i chcemy odszkodowania

Awatar użytkownika
Chris-Zg
pisarz
pisarz
Posty: 308
Rejestracja: czw 12 sie 2010, 23:34
Model VFR: 2x Rc36II
Imię: Christian
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Chris-Zg » sob 19 lut 2011, 23:16

Ja dwa moto w PZU, najtaniej na rynku z tego co wiem. A auto w niemczech w Alianz, full opcja, OC i AC + jakies bajery kwartalnie płace 300euro.
Czerwone są najszybsze!

Awatar użytkownika
adrian76
pisarz
pisarz
Posty: 242
Rejestracja: sob 13 mar 2010, 00:25
Model VFR: była RC36 jest RC46
Imię: Adrian
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Post autor: adrian76 » ndz 20 lut 2011, 11:04

PZU na moto ma najniższa stawkę wyjściową więc jak wiadomo najtaniej.
Co do aut posiadam dwa i różne firmy HDI oraz Liberty Direct. Najkorzystniej jest wybrać ubezpieczenie pod dane auto.
Poniżej link do kalkulatora 16 ubezpieczalni.
http://ipolisa.pl/ubezpieczenie-oc-ac
nie jeździj szybciej, niż potrafisz myśleć/

Awatar użytkownika
timi
teksciarz
teksciarz
Posty: 140
Rejestracja: śr 17 cze 2009, 18:05
Model VFR: V-Tec 06
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Post autor: timi » ndz 20 lut 2011, 16:48

Peter6969 pisze:A tak przy okazji to dodatkowa opłata za NW to też wielka lipa ,z tego tytułu ubezpieczenia mozna tylko skorzystać jesli nie ma sie innego ubezpieczenia ,lub np sprawca nie ma oc a my mamy straty "zdrowotne"Ale tak naprawde w takich sytuacjach jest fundusz świadczeń gwarantowanych ,na który płacimy myto w składkach ubezpieczeniowych.Niestety my dowiadujemy sie o tym dopiero jak sie coś stanie i chcemy odszkodowania
Dołączę się do pytania, jaki jest sens wykupywania NNW??? Co roku wykupuję, ale i co roku się waham czy jest sens tym bardziej że w tym roku w PZU NW dla motocykla strasznie podrożało. Kiedy tak naprawdę możemy skorzystać z NNW ???

Awatar użytkownika
Marecki_
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 82
Rejestracja: sob 15 sty 2011, 21:32
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marecki_ » ndz 20 lut 2011, 17:00

timi pisze:
Peter6969 pisze:A tak przy okazji to dodatkowa opłata za NW to też wielka lipa ,z tego tytułu ubezpieczenia mozna tylko skorzystać jesli nie ma sie innego ubezpieczenia ,lub np sprawca nie ma oc a my mamy straty "zdrowotne"Ale tak naprawde w takich sytuacjach jest fundusz świadczeń gwarantowanych ,na który płacimy myto w składkach ubezpieczeniowych.Niestety my dowiadujemy sie o tym dopiero jak sie coś stanie i chcemy odszkodowania
Dołączę się do pytania, jaki jest sens wykupywania NNW??? Co roku wykupuję, ale i co roku się waham czy jest sens tym bardziej że w tym roku w PZU NW dla motocykla strasznie podrożało. Kiedy tak naprawdę możemy skorzystać z NNW ???
Byłem w PZU i faktycznie mają najtańsze OC na rynku, lecz właśnie NNW mają coś kolo 100zł bez względu czy na moto czy auto, dlatego też poszedłem do również sprawdzonej ubezpieczalni - UNIQA. Za OC + NNW zapłaciłem 117zł (max zniżek).

Co do cytatu - pierwsze słyszę aby NNW było w ten sposób rozstrzygane.
NNW jest dodatkowym, dobrowolnym ubezpieczeniem, z którego otrzymujemy odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu podczas jakiejś kolizji czy wypadku.

Awatar użytkownika
timi
teksciarz
teksciarz
Posty: 140
Rejestracja: śr 17 cze 2009, 18:05
Model VFR: V-Tec 06
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Post autor: timi » ndz 20 lut 2011, 17:14

Marecki_ pisze:Co do cytatu - pierwsze słyszę aby NNW było w ten sposób rozstrzygane.
NNW jest dodatkowym, dobrowolnym ubezpieczeniem, z którego otrzymujemy odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu podczas jakiejś kolizji czy wypadku.
no właśnie i bądź tu mądry... Może wypowie się ktoś kto miał nie-przyjemność korzystania z NNW

Awatar użytkownika
Marecki_
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 82
Rejestracja: sob 15 sty 2011, 21:32
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marecki_ » ndz 20 lut 2011, 17:22

Korzystałem z NNW, ale kilka lat temu i nie sądzę aby coś się zmieniło w tej kwestii. Opłacając jakiekolwiek dodatkowe ubezpieczenie, mamy kolejną polisę, którą wykorzystamy gdy nastąpi zdarzenie losowe, zawarte w ubezpieczeniu. Za to płacimy i mamy do tego pełne prawo.

Peter6969
teksciarz
teksciarz
Posty: 147
Rejestracja: sob 30 sty 2010, 09:47
Model VFR: Czarny V-TEC i GSF600S
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: Peter6969 » ndz 20 lut 2011, 17:34

Ja miałem dlatego o tym napisałem Podwójne złamanie kości piszczelowej i strzałkowej .1,5roku leczenia i jak chciałem z tego skorzystać to sie okazało ze nie moge ponieważ dostałem już odszkodowanie ,a to wypłaca sie w sytuacji kiedy nie dostało sie z innego ,chodzi o ubezpieczenie NW wykupowane w pakiecie z OC
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Marecki_
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 82
Rejestracja: sob 15 sty 2011, 21:32
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marecki_ » ndz 20 lut 2011, 17:51

A z jakiego tytułu dostałeś odszkodowanie? Jak pracujesz i masz ubezpieczenie w pracy to starasz się o odszkodowanie z tej ubezpieczalni. Jeżeli był to wypadek w trakcie pracy to dochodzi kolejne odszkodowanie z ZUS'u. Natomiast jeżeli był to wypadek komunikacyjny to możesz ubiegać się o odszkodowanie z ubezpieczenia pracowniczego, oraz NNW a nawet z ZUS'u jeżeli jechałeś pojazdem będąc w pracy.
Ciekawy jestem, czy podali Ci podstawę prawną na którą się powoływali, mówiąc, że nie możesz składać dokumentów o odszkodowanie...

Awatar użytkownika
abook
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 77
Rejestracja: śr 07 kwie 2010, 20:56
Model VFR: VFR750 RC36
Imię: Kuba
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: abook » ndz 20 lut 2011, 17:52

Moto to już jak widzę z poprzdnich wiadomości standardowo w PZU, dowiadywałem się o ceny w kilku ubezpieczalniach i tam było najtaniej przez duże N.

Jeśli chodzi o samochód, to do tej pory przez kilka lat miałem AXA (OC i NW). W tym roku miałem 1 szkodę i AXA postanowiła zabrać 20% zniżek, przeszedłem do Liberty Direct... tańsze ubezpieczenie, za szkodę zabrali 10% i dodali 10% za to że posiadam konto w ING banku ;)
Ciężka praca jeszcze nikomu nie zaszkodziła, ale po co ryzykować?
Kluczborski Klub Miłośników VW Garbusa

Peter6969
teksciarz
teksciarz
Posty: 147
Rejestracja: sob 30 sty 2010, 09:47
Model VFR: Czarny V-TEC i GSF600S
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: Peter6969 » ndz 20 lut 2011, 19:52

Marecki_ pisze:A z jakiego tytułu dostałeś odszkodowanie? Jak pracujesz i masz ubezpieczenie w pracy to starasz się o odszkodowanie z tej ubezpieczalni. Jeżeli był to wypadek w trakcie pracy to dochodzi kolejne odszkodowanie z ZUS'u. Natomiast jeżeli był to wypadek komunikacyjny to możesz ubiegać się o odszkodowanie z ubezpieczenia pracowniczego, oraz NNW a nawet z ZUS'u jeżeli jechałeś pojazdem będąc w pracy.
Ciekawy jestem, czy podali Ci podstawę prawną na którą się powoływali, mówiąc, że nie możesz składać dokumentów o odszkodowanie...
Dostałem odszkodowanie z tytułu sprawcy wypadku (nie pisze o szkodzie na pojeżdzie tylko na zdrowiu),drugie otrzymałem od ubezpieczyciela z tytułu pracy (każdy pracownik raczej jest ubezpieczony)Wypadek nie był w pracy ani związany z wykonywaniem jej wiec zus odpadł .A co do odmowy wypłaty z NW to ja złożyłem kmpl.dokumentów do odszkodowania ,ale dostałem odmowe ,ponieważ już zostało wypłacone odszkodowanie z tyt.NW ,choć z mojego dobrowolnego ubezpieczenia z tytułu wykonywanej pracy.Nie mam teraz tego pisma przy sobie ale było w nim coś ze odszkodowanie nie moze być wypłacone ponieważ poszkodowany dostał juz takowe za utracony stan zdrowia z oc sprawcy i innych NW (wszystko było w PZU)i nie nalezy sie dodatkowo Było to poparte jakimś tam paragrafem o podwójnej wypłacie odszodowań .Oczywiście zrobiłem tam mały raban i pani doniosła mi pełen regulamin wypłaty szkody z tyt.NW (6kartek a4) z podkreślonym punktem o odmowie wypłaty .A teraz najlepsze pod koniec 2010r dostaje kolejny kwit do zapłacenia składki oc z PZU (tyt. kontynuacji ubezpieczenia )Są tam dwie kwoty jedna samo oc (nie wypełnione ) i drugie OC z NW oczywiście te jest całe wypełnione tylko wpłacić i już.
Wqrw...y tą sytuacją pojechałem do pzu i spytałem dlaczego ten prawie trzy razy drozszy jest wypełniony a ten z samym oc nie. Pani mi powiedziała ze to w trosce o klienta itp ,wiec pytam czy napewno w razie czego dostane odszkodowanie -odpowiedż twierdząca TAK .Pytam czy jeśli dostane odszkodowanie z OC sprawcy za uszczerbek na zdrowiu,to czy mi należy sie też z tyt.opłaconego NW kolejna odpowiedż twierdząca tak.Poprosiłem wiec o takie oświadczenie na piśmie ,przyszła jakaś kierowniczka i powiedziała ze oni żadnych pism czy oswiadczeń nie bedą pisać a jak mi sie nie podoba to moge iść do innej ubezpieczalni,a po pokazaniu jej mojego pisma odmowy stwierdziła że skąd ona ma wiedzieć że ja mam już wykupioną jakąś polise z NW i że nie dostane odszkodowania

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości