Ubezpieczenie OC

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
Marecki_
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 82
Rejestracja: sob 15 sty 2011, 21:32
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marecki_ » ndz 20 lut 2011, 21:16

Czyli dostałeś odszkodowanie z NNW z ubezpieczenia sprawcy, gdyż to była jego wina. W momencie gdybyś był winnym wypadku, mógłbyś się starać o odszkodowanie NNW ze swojego ubezpieczenia.

Awatar użytkownika
Dżambo
klepacz
klepacz
Posty: 730
Rejestracja: sob 12 gru 2009, 13:39
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Post autor: Dżambo » ndz 20 lut 2011, 21:23

Peter6969 pisze:Poprosiłem wiec o takie oświadczenie na piśmie
A przy zawieraniu nie czytałeś ogólnych warunków ubezpieczenia??? tam jest wszystko napisane - wystarczy przeczytać
73 55 88
A Rh +
"...kręcić, wkręcić, uwodzić i nęcić....."
Nie jest prawdą, że człowiek przestaje się bawić bo się starzeje...
Człowiek się starzeje bo się przestaje bawić :)

Peter6969
teksciarz
teksciarz
Posty: 147
Rejestracja: sob 30 sty 2010, 09:47
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: Peter6969 » ndz 20 lut 2011, 22:48

Marecki_ pisze:Czyli dostałeś odszkodowanie z NNW z ubezpieczenia sprawcy, gdyż to była jego wina. W momencie gdybyś był winnym wypadku, mógłbyś się starać o odszkodowanie NNW ze swojego ubezpieczenia.
Tak ale jeśli pracujesz to albo z tego zbiorowego czy indywidualnego ,albo z tego komunikacyjne A wiadomo że 99% opłacających składke oc za auto ma inne ubezpieczenie czy to pracownik czy emeryt ,rencista ma takowe ubezpieczenie .Prawda jest taka że musisz być bezrobotnym ,nie ubezpieczonym,może też bezdomnym żeby zrealizować NW ,a tu i tak jeszcze było by jakieś coś nie tak ,ale tu miało być o składce oc wiec nadal polecam PZU jednak bez wzgledu na rodzaj firmy dajcie sobie spokój z płaceniem NW ,no chyba że zaproponują na innych zasadach i dostaniecie to na piśmie Poproście o taką deklaracje na piśmie zobaczymy ilu z was to dostanie ,no ale przecież to standart ubezpieczenia

Awatar użytkownika
Damo 88
klepacz
klepacz
Posty: 1101
Rejestracja: sob 11 kwie 2009, 01:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Damo 88 » pn 21 lut 2011, 01:39

Peter6969 nie korzystałem z tego ale przy opłaceniu motocykla w tamtym sezonie gościu wpisał NW bez pytania opłata to 36zł dopiero po jakimś czasie zobaczyłem ...

przy kontynuacji gościu namawiał mnie abym koniecznie wykupił NW on by tak zrobił to dla pasażera itd. :smile: oczywiście jak zaczął tą paplaninę od razu Nie ! i już .


A pieniądze spożytkowałem w mięsnym .Dojenie Siana i nic poza tym .
Jeżeli Rozwiązałeś problem nie Zapomnij Odpisać .

Awatar użytkownika
kifer
pisarz
pisarz
Posty: 462
Rejestracja: pt 16 kwie 2010, 10:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jarosław/Warszawa

Post autor: kifer » pn 21 lut 2011, 08:37

Motocykl w PZU (śmiesznie tanio około 50pln) żadnych dodatkowych ubezpieczeń w PL to kompletna fikcja.
Puszka w AVIVA, wszystko przez www (zniżka), płatne kredytową (zniżka), OC+AC (około 500pln).
Nadwyżki w mięsnym 8)
"Pracując ciężko po osiem godzin dziennie możesz w końcu zostać szefem i zacząć pracować po dwanaście." - Robert Frost

Awatar użytkownika
Marecki_
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 82
Rejestracja: sob 15 sty 2011, 21:32
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marecki_ » pn 21 lut 2011, 08:47

Peter6969 pisze:
Marecki_ pisze:Czyli dostałeś odszkodowanie z NNW z ubezpieczenia sprawcy, gdyż to była jego wina. W momencie gdybyś był winnym wypadku, mógłbyś się starać o odszkodowanie NNW ze swojego ubezpieczenia.
Tak ale jeśli pracujesz to albo z tego zbiorowego czy indywidualnego ,albo z tego komunikacyjne A wiadomo że 99% opłacających składke oc za auto ma inne ubezpieczenie czy to pracownik czy emeryt ,rencista ma takowe ubezpieczenie .Prawda jest taka że musisz być bezrobotnym ,nie ubezpieczonym,może też bezdomnym żeby zrealizować NW ,a tu i tak jeszcze było by jakieś coś nie tak ,ale tu miało być o składce oc wiec nadal polecam PZU jednak bez wzgledu na rodzaj firmy dajcie sobie spokój z płaceniem NW ,no chyba że zaproponują na innych zasadach i dostaniecie to na piśmie Poproście o taką deklaracje na piśmie zobaczymy ilu z was to dostanie ,no ale przecież to standart ubezpieczenia
Jeżeli jest tak jak piszesz, to zupełnie bezsensownym jest opłacanie NNW... Z resztą, gdy opłacasz jakieś ubezpieczenie, to wszystko wygląda kolorowo a gdy przychodzi do odszkodowania to zawsze jest jakieś "ale" i paragrafy pisane drobnym maczkiem...
Jak potwierdzą się Twoje słowa, to już nigdy nie opłacę NNW bo to faktycznie pieniądze wyrzucone w błoto. Lepiej je spożytkować jak koledzy w mięsnym :mrgreen:

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » pn 21 lut 2011, 09:10

http://www.pzu.pl/c/document_library/ge ... upId=10172 a możecie wskazać tutaj zapis który mówi że nie bedzie wypłacone odszkodowanie z własnego NNW ? Przeczytałem tak na szybko te warunki (jestem w robocie :mrgreen: ) i takiego wyłączenia nie zauważyłem

Awatar użytkownika
Dżambo
klepacz
klepacz
Posty: 730
Rejestracja: sob 12 gru 2009, 13:39
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Post autor: Dżambo » pn 21 lut 2011, 09:55

Przy ubezpieczeniach osobowych, a do takich należy Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, możesz dostać tyle razy odszkodowanie ile masz polis, oczywiście z zachowaniem owu
73 55 88
A Rh +
"...kręcić, wkręcić, uwodzić i nęcić....."
Nie jest prawdą, że człowiek przestaje się bawić bo się starzeje...
Człowiek się starzeje bo się przestaje bawić :)

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » ndz 27 lut 2011, 08:47

Orientuje sie ktoś czy PZU w tym roku podnioslo cene oc na motor ? Bo znowu mi cos wiecej przyszlo :evil:

Awatar użytkownika
timi
teksciarz
teksciarz
Posty: 140
Rejestracja: śr 17 cze 2009, 18:05
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Post autor: timi » ndz 27 lut 2011, 09:44

kiki pisze:Orientuje sie ktoś czy PZU w tym roku podnioslo cene oc na motor ? Bo znowu mi cos wiecej przyszlo :evil:
tak podniosło i NNW i OC (ubezpieczałem 2 tyg. temu) i też byłem zdziwiony. Pani zadzwoniła do centrali i potwierdziła podwyżki :(

Awatar użytkownika
Mariano 25
bywalec
bywalec
Posty: 32
Rejestracja: czw 24 lut 2011, 08:01
Imię: Rafał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WKZ
Kontakt:

Post autor: Mariano 25 » ndz 27 lut 2011, 12:20

U mnie wszystkie auta sa ubezp. w HDI, natomiast moto tylko PZU.

KIedys zapytałem znajomego konsultanta z HDI jaka stawke dostane jesli zmienił bym firme odp. ze jesli mam ubezp. w PZU to zmiane odradza bo taniej nie bedzie.

Awatar użytkownika
elco
klepacz
klepacz
Posty: 911
Rejestracja: sob 07 mar 2009, 21:49
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Kontakt:

Post autor: elco » ndz 27 lut 2011, 12:45

kiki pisze:Orientuje sie ktoś czy PZU w tym roku podnioslo cene oc na motor ? Bo znowu mi cos wiecej przyszlo :evil:
Ja takze ku mojemy zdziwieniu otrzymalem kwote do zaplaty wyzsza niz ostatnio. Po rozmowie ze znajomym agentem wieksze towarzystwa ubezpieczeniowe podniosly stawki dla wszystkich pojazdow z uwagi na coraz wieksza liczbe wyplacanych odszkodowan. Ile w tym jest prawdy - nie zaglebialem sie.
"Wystarczy by dobry człowiek nie robił nic a zło zatriumfuje" E.Burke.

Awatar użytkownika
brylek22
klepacz
klepacz
Posty: 551
Rejestracja: pt 31 gru 2010, 20:28
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WBR/TSA/było kiedyś LU

Post autor: brylek22 » ndz 27 lut 2011, 13:38

Co do płacenia NW moim zdaniem jest bezsensowne
Kiedyś słyszałem że OC sprawcy obejmuje i wypłacenie odszkodowania osobom biorącym udział w wypadku czyli NW jest niepotrzebne
Obejmuje sprawce, poszkodowanego i wszystkie osoby biorące udział w wypadku jeżeli tylko mają jakiś uszczerbek na zdrowiu, może być i psychiczny tzn, że po wypadku boisz się siąść na moto czy do samochodu
i w grę wchodzą nie małe kwoty
Znajomy zajmuje się właśnie szukaniem takich osób i odzyskują odszkodowania dla nich
Tak mi kiedyś tłumaczył o ile wszystko dobrze zrozumiałem

Kolega_PL
pisarz
pisarz
Posty: 466
Rejestracja: ndz 22 lis 2009, 09:45
Imię: Adam
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kolega_PL » ndz 27 lut 2011, 14:15

...jak się wypindolicie na motocyklu z własnej winy to z OC nie dostaniecie grosza, wtedy przydaje się NW (nieszczęśliwy wypadek). Więc nie piszcie, że NW to strata kasiory.
Adam

Peter6969
teksciarz
teksciarz
Posty: 147
Rejestracja: sob 30 sty 2010, 09:47
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: Peter6969 » ndz 27 lut 2011, 16:16

Kolega_PL pisze:...jak się wypindolicie na motocyklu z własnej winy to z OC nie dostaniecie grosza, wtedy przydaje się NW (nieszczęśliwy wypadek). Więc nie piszcie, że NW to strata kasiory.
W takim przypadku korzystasz z wlasnego ubezpieczenia z tyt pracy i pieniadze na NW lepiej wydać na paliwo ,No chyba że nie masz innego ubezpieczenia

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości