Ubezpieczenie OC

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
Dżambo
klepacz
klepacz
Posty: 730
Rejestracja: sob 12 gru 2009, 13:39
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Post autor: Dżambo » ndz 27 lut 2011, 16:22

Peter6969 pisze:
Kolega_PL pisze:.
W takim przypadku korzystasz z wlasnego ubezpieczenia z tyt pracy i pieniadze na NW lepiej wydać na paliwo ,No chyba że nie masz innego ubezpieczenia
Pod warunkiem że masz takie ubezpieczenie...
Pamietaj że w większości przypadkow takie ubezpieczenie obejmuje wypadki przy pracy, czasami drogę do i z pracy.
A co z pozostałymi??
73 55 88
A Rh +
"...kręcić, wkręcić, uwodzić i nęcić....."
Nie jest prawdą, że człowiek przestaje się bawić bo się starzeje...
Człowiek się starzeje bo się przestaje bawić :)

Kolega_PL
pisarz
pisarz
Posty: 466
Rejestracja: ndz 22 lis 2009, 09:45
Imię: Adam
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kolega_PL » ndz 27 lut 2011, 18:10

Peter6969 pisze: W takim przypadku korzystasz z wlasnego ubezpieczenia z tyt pracy i pieniadze na NW lepiej wydać na paliwo ,No chyba że nie masz innego ubezpieczenia
Zgadza się, ale nie wszyscy mają ubezpieczenie w pracy.
Trzeba tutaj zaznaczyć, ze jak masz w kilku ubezpieczalniach wykupione NW to dochodzisz odszkodowania z każdej osobno. Wiadomo, motocykle to niebezpieczne hobby, więc te 10,20, czy tam 30 zł więcej nie zaszkodzi. Tym bardziej jak jeździmy z pasażerem, o którego ubezpieczeniach nie zawsze wszystko wiemy:)
Podobno Uniqa ma bardzo dobre ubezpieczenia NW. tzn niska składka, a wysoka kwota ubezpieczenia.
Adam

Awatar użytkownika
Dżambo
klepacz
klepacz
Posty: 730
Rejestracja: sob 12 gru 2009, 13:39
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Post autor: Dżambo » ndz 27 lut 2011, 19:20

Kolega_PL pisze:
Peter6969 pisze: Podobno Uniqa ma bardzo dobre ubezpieczenia NW. tzn niska składka, a wysoka kwota ubezpieczenia.
Dla kierowców - tak.
Dla pasażerów - tak jak wszyscy
73 55 88
A Rh +
"...kręcić, wkręcić, uwodzić i nęcić....."
Nie jest prawdą, że człowiek przestaje się bawić bo się starzeje...
Człowiek się starzeje bo się przestaje bawić :)

Awatar użytkownika
Lukaszny
pisarz
pisarz
Posty: 365
Rejestracja: pt 07 wrz 2007, 12:58
Imię: Łukasz
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: Lukaszny » pn 28 lut 2011, 21:48

PZU leci w kulki. Właśnie likwiduje szkodę w samochodzie z polisy sprawcy. Naprawa według cen netto, zwrot kosztów najmu pojazdu według cen netto. Samochód co prawda na firmę, ale cholera - czemu mam dopłacać do tego, że mnie kobieta "zaszła od tyłu" :sad:

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » wt 01 mar 2011, 21:01

każdy leci w kulki (PZU likwidowało nam szkodę na yamahę pół roku, oskarżymy ich po pełnej wypłacie, czekamy właśnie na resztę kasy,a ale z AC)

po przedstawieniu faktur naprawy powinieneś dostać brutto, jeśli mówisz o wynajmie to mam nadzieje, że jak najszybciej wstawiłeś do ASO samochód, dni lecą elegancko i przedstawisz fakturę wynajmu auta. (sprawdza się to-płacą, łaski nie robią, chyba, że laskę :lol: )
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Post autor: figaro » wt 01 mar 2011, 21:37

A ja dzisiaj dostałem nowe stawki na przedłużenie polisy OC + NNW. :eek: :shock:
Składka OC = 68 PLN :neutral:
Składka NNW = 99 PLN :mad:
Od zeszłego roku podnieśli NNW o ponad 200% :evil: :dobani
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Safek
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 68
Rejestracja: śr 10 lis 2010, 15:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź / Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Safek » wt 01 mar 2011, 22:00

figaro, ale zes dziwne te skladki dostal, ja dostalem w styczniu mniej wiecej odwrotnie...
hyc!
KEFAS, nie safek.

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » śr 02 mar 2011, 00:42

chyba przesadzasz Tomek z tymi 200%

zgadzam się z 66 na 99 NNW, ale OC ? NO MOTOCYKLOWE MOOOOOŻE PARE GROSZY DO GÓRY, zaraz policze składkę na 60% ... i napisze ile dokladnie. Samochodowe wręcz stanialo parę groszy

RZECZYWIŚCIE - przy 60% wychodzi 68zł. Ciesz sie, że nie płacisz kilkaset jak w wielu TU :-)
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
scibor
pisarz
pisarz
Posty: 359
Rejestracja: ndz 29 lis 2009, 14:25
Imię: Patryk
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gorowo Ilaweckie
Kontakt:

Post autor: scibor » śr 02 mar 2011, 08:52

OC mialem w AXA, teraz mam w Liberty - obie firmy wyplacaja gratyfikacje jesli znajomy powola sie na nasz numer polisy (w AXA zaplacilem 270zl a w bonach Sodexo oddali mi 350:D, teraz w LD zaplacilem 245 i jak na razie oddali 150:DD)
Po wypadku samochodem (peknieta czaszka) probowalem cos uzyskac z NNW (PZU), ale droga formalna okazala sie dla mnie zbyt skomplikowana i kosztowna, wiec odpuscilem...

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Post autor: figaro » śr 02 mar 2011, 10:35

Moje składki wyglądały od 2008 roku tak:
2008 - 73 PLN OC + NNW
2009 - 99 PLN OC + NNW
2010 - 99 PLN OC + NNW
2011 - 167 PLN OC + NNW
Wszystko przy max. zniżce 60% + 5% za kontynuację. :evil:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » śr 02 mar 2011, 13:44

no tak Tomku, na przestrzeni kilku lat to na pewno, ale w sumie za to wszystko możesz jedynie podziękować ludziom, którzy specjalnie lub nie specjalnie napiepszają pojazdami, żeby robić z OC lub żywiołom, które niestety maja w tym ogromny udział. COŚ z niczego się nie bierze. Są coraz to wieksze wymagania finansowe od firm ubezpieczeniowych, oni zatem podnoszą stawki.

Co ciekawe na samochód ciężarowy (ciągnik siodłowy) stawka teraz jest najlepsza w PZU :-)
Ostatnio zmieniony śr 02 mar 2011, 21:11 przez KolczyK, łącznie zmieniany 1 raz.
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
Dżambo
klepacz
klepacz
Posty: 730
Rejestracja: sob 12 gru 2009, 13:39
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Post autor: Dżambo » śr 02 mar 2011, 14:03

KolczyK pisze:Co ciekawe na samochód ciężarowy (ciągnik siodłowy) stawka teraz jest najlepsza w PZU :-)
PZU znowu bierze ciągniki??
73 55 88
A Rh +
"...kręcić, wkręcić, uwodzić i nęcić....."
Nie jest prawdą, że człowiek przestaje się bawić bo się starzeje...
Człowiek się starzeje bo się przestaje bawić :)

Awatar użytkownika
Buła
klepacz
klepacz
Posty: 1747
Rejestracja: sob 09 cze 2007, 08:49
Imię: Marcin
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Kontakt:

Post autor: Buła » śr 02 mar 2011, 16:17

Panowie,to jak to jest z tym NNW,bo na dniach zarejstruję moto,płacić czy nie,zawsze płaciłem ale z tego co czytam to nie warto.

Właśnie rozmawiałem z Panem z PZU OC na cąły rok przy 30% zniżek będzie kosztowało 126 zł.
Wszędzie dobrze ale na VFR najlepiej :)


1Była VFR 750-90r
2.Była VFR 750-96r
3Była VFR 800FI-99r
4.Był CBR 1100 XX-1997r
5.Była VFR 800 Fi-1999 r.
6.Jest CBR 900 RR Fireblade 98 i 99r+Varadero 1000 2006

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » śr 02 mar 2011, 21:15

Dżambo na dzisiejszy dzień mówię, że tak. Mówią to mi miejscowe multiagencje jak i właściciele aut ciężarowych. ja tam się cieszę, bo z rodzicami mamy agencję na wyłączność, chociaż marzy mi się multi.

Co do NNW wg mnei warto, będziesz kogoś woził na plecaku, coś się stanie i będziesz odpowiadał ze swojego portfela, a tutaj elegancko masz podkładkę pod ironię losu ... tfu...oby nie. Zakres ubezp obejmuje przecież też Ciebie, więc przy głupim zsiadaniu z motocykla....coś Ci się może stać...możesz z tego skorzystać. (działa w/na pojeździe jak i przy wysiadaniu,zsiadaniu) 99zł na sumę ub 15.000zł

jeśli Ci to nie pasi to zrób sobie NNW MAX :)od 100.000 do 500.000zł odpowiedzialności w razie śmierci lub stałego uszczerbku na zdrowiu. na 100.000zł składka 90zł. bez dodatkowych ryzyk
Ostatnio zmieniony śr 02 mar 2011, 21:23 przez KolczyK, łącznie zmieniany 1 raz.
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Post autor: figaro » śr 02 mar 2011, 21:22

Buła pisze:Panowie,to jak to jest z tym NNW,bo na dniach zarejstruję moto,płacić czy nie,zawsze płaciłem ale z tego co czytam to nie warto.
Po ewentualnym wypadku /czego osobiście Ci nie życzę/ stwierdzisz, że jednak było warto. :twisted:
A to, czy wypadek będzie, czy nie będzie, to wybacz stary ale wie tylko Ten jeden, do którego się wszyscy czasem modlą . :razz:

Za taka kwotę, to bym sie nawet nie zastanawiał. :mrgreen:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości