Ubezpieczenie OC

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
MEKU
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 73
Rejestracja: pn 28 paź 2013, 21:27
Imię: Darek
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: MEKU » śr 14 gru 2016, 16:11

W ub roku w Warcie placiłem 139PLN, miesiąc temu 179PLN wzrost ok 30%. Jakieś zniżki posiadam ale nie wiem jakie bo na polisie nie zaznaczyli jest natomiast warunek, że nie będzie upoważniona do kierowania osoba poniżej 25 roku życia i z papierami na moto krócej niż 3 lata. Pytałem w PZU, samo OC mogli zrobić taniej ale chciałem z assistance i tu polegli wyraźnie. OC + assistance w Warcie wyszło 260PLN, w PZU ok 100 drożej.

Pozdrowienia
Obrazek

Awatar użytkownika
Zając
klepacz
klepacz
Posty: 1018
Rejestracja: sob 06 sie 2011, 15:10
Imię: Dariusz
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hanna

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: Zając » śr 14 gru 2016, 19:59

zip_77 pisze:
adam.ada pisze: Kolego jestem z Warszawy, ubezpieczenie w Link 4, nie pracuję tam, ubezpieczenie podwyższone ze względu na użytkowanie przy działalności gospodarczej, zawsze trzeba zadzwonić i się potargować, nie dopisałem, że składka za 1/2 roku, moja wina. Natomiast kwota już w tamtym roku była wytargowana sporo. Może i drożej ale gdzie jest 300%, które podają media?
weź się nie ośmieszaj dyskusja o stawkach OC, które nie wiedzieć dlaczego kur**o poszły w górę a Ty wyjeżdżasz przykładem jak to nisko jest w Wawie ... po czym dodajesz po kilku postach ... upss jest to stawka półroczna. Trochę kompromitacja przy zajmowaniu tak radykalnej postawie w dyskusji. Już lepiej się w tym temacie nie wypowiadaj, ja też nie zamierzam - z mojej strony przykłady z konkretnymi stawkami podane - mówią one same za siebie (100% OC poszło w górę i tyle w różnych ubezpieczalniach) i powtórzę tylko na koniec jak chcesz wrzucę "kwity" jak wątpisz!
pozdrawiam
A ja płaciłem za moto 110 zł a za auto 320 zł ale jeszcze przed podwyżkami czyli w marcu. Teraz tylko czytam wasze posty no i czekam do marca.
Panowie nie denerwujmy sie, to nie jest rzecz zależna od nas.
Zapłacić trzeba pozostaje szukać tańszej oferty i tyle.
LWL 74HN

Awatar użytkownika
konrad1f
pisarz
pisarz
Posty: 288
Rejestracja: śr 29 lut 2012, 00:45
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: konrad1f » czw 15 gru 2016, 22:49

w przyszłym tygodniu mam do uregulowania jeden motocykl a w lutym auto
w przypadku auta boję się stawki dwukrotnie wyższej :(

Awatar użytkownika
kamil grudziadz
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: sob 11 paź 2008, 15:32
Imię: Kamil
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GRUDZIADZ
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: kamil grudziadz » pt 16 gru 2016, 17:36

ja w grudniu 2015 roku za fiata bravo 1,9 zapłaciłem 2 raty po 180 zł.W listopadzie 2016 kupowałem nowsze auto i po tych podwyżkach OC stwierdziłem że wezmę z mniejszą pojemnością to będzie taniej. Pojemność 1600-2 raty po 374 zł.. J ebana dobra zmiana!
Obrazek

1: Suzuki VX 800
2: Honda VFR 750 RC 36/II
3: Honda VFR 800 FI

adam.ada
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 17 paź 2009, 23:24
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: adam.ada » pt 16 gru 2016, 20:00

Właśnie opłaciłem OC za samochód, I rata 250 zł, dla tych co nie potrafią cobie policzyć to 500 zł. rocznie czyli podwyżka 10%, trzeba umieć sobie radzić a nie płacić ile każą i przypiepszać się do innych na forum albo narzekać.
TYM KOŃCZĘ SWOJĄ DYSKUSJĘ W TYM TEMACIE.
Adam

Awatar użytkownika
konrad1f
pisarz
pisarz
Posty: 288
Rejestracja: śr 29 lut 2012, 00:45
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: konrad1f » pt 16 gru 2016, 20:50

ni chu chu nie rozumiem posta powyżej

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: kiki » sob 17 gru 2016, 00:00

Konrad pewnie chodzi o to że w dalszym ciągu można kupić tanie oc :), tylko trzeba szukać. Zresztą co roku i tak drożało o 10-15% więc nie ma co płakać

Awatar użytkownika
konrad1f
pisarz
pisarz
Posty: 288
Rejestracja: śr 29 lut 2012, 00:45
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: konrad1f » pt 23 gru 2016, 19:53

w lutym zawarłem polisę OC na auto z dwulitrowym silnikiem za 410zł/rok przy jednorazowej składce (Proama)
w kwietniu zawarłem polisę OC na inne auto z dwulitrowym silnikiem za 540zł/rok -składka płatna w dwóch ratach (PZU) - w Proamie niestety nie zaproponowali lepszej oferty
dziś dostałem ofertę z PZU na auto, w którym umowa w Proamie kończy się w lutym - uwaga!!! przy jednorazowej składce - 991zł/rok
w każdym przypadku mowa oczywiście o "gołym" OC przy maksymalnych zniżkach za bezwypadkowy przebieg ubezpieczenia
mam nadzieje, że uda się jednak znaleźć coś w granicach chociaż 600zł/rok - to i tak byłoby 150% zeszłorocznej ceny

dzisiaj za jeden z motocykli zapłaciłem w PZU o 37% więcej niż w zeszłym roku (również samo OC)

Awatar użytkownika
Tomek Grudziądz
klepacz
klepacz
Posty: 1150
Rejestracja: sob 17 kwie 2010, 22:35
Imię: Tomek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: Tomek Grudziądz » ndz 25 gru 2016, 16:14

Uniqa
auto 1,8 benzyna
W zeszłym roku 439 zł za rok z NW ,max.zniżek
W tym roku 506 zł za cały rok z NW, w tym 20 zł za ochronę zniżek też max zniżek

Motocykl
115 zł za cały rok z NW max. zniżek
"niepuszczone bąki unoszą się do góry,stąd się biorą posrane pomysły"

K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: K_L_A_M_A » ndz 25 gru 2016, 16:54

Ogólnie to wynika tylko z tego że wszędzie w mediach bębnią że stawki pójdą do góry i firmy ubezpieczeniowe mają już podkładkę pod podwyżki. Na moim przykładzie : kupowałem samochód i w salonie czerwiec 2014 i płaciłem 2980 (cały pakiet AC/OC/NW przy pełnych zniżkach OC , AC niestety 100%) po roku czyli w 2015 r zapłaciłem 2480 pln ( dla AC 10%- no i wartość samochodu również dużo mniejsza) no a jak poszedłem w 2016 roku w maju to ścięło mnie z nóg jak mi wywaliła ofertę . Na dzień dobry, info że od zeszłego roku było już kilka podwyżek ( aby kolesia przygotować żeby nie zszedł na zawał) a następnie wali mi tekst że w sumie to wychodzi 3200 pln ale że jestem stałym klientem to w super ofercie specjalnie dla mnie tylko 2940 pln. No myślałem że ją śmiechem zabiję. To podziękowałem i zacząłem szukać u innych. Znalazłem u znajomej (multi agent) która mi wyszukała i "zrobiła co tylko się dało" 2370 pln - to byłem już zadowolony. Lecz z tą ofertą wróciłem tam gdzie miałem już polisę i pokazałem to tej babce co mnie obsługiwała. Zmieszała się, ja jej mówię że wolałbym zostać i nie przenosić polisy bo dużo latania, papierologi, bo i cesja itd, że jak zbliży się tylko do tej kwoty to zostanę. Zaczęła grzebać w kompie (w między czasie tekst że ona tu tylko pracuje itp) i wyskakuje mi z kwotą 2230 pln i że z tym już nie da się nic mniej zrobić. Ja jej na to czy nie dało się tak od razu i po co to wszystko,to uwaliła tylko dziwną minę i tyle w temacie. Także moim zdaniem z tymi podwyżkami to jakaś ściema i próbują nas doić na wszelkie możliwe sposoby. Zasada wydaję się prosta szukać tanich ofert, odwiedzać tylu ubezpieczycieli, agentów ilu się tylko da. Lecz najważniejsze robić to dużo przed końcem polisy a nie na ostatnią chwilę bo mają nas wtedy w szachu. Teraz jestem ciekawy co będzie w maju jak do niej zawitam :) przecież znów było 10 podwyżek :)

Awatar użytkownika
zip_77
teksciarz
teksciarz
Posty: 179
Rejestracja: czw 20 sie 2009, 15:00
Imię: Paweł
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: zip_77 » pt 30 gru 2016, 08:57

miałem się nie odzywać w temacie ale jeszcze specjalnie dla przemądrzałego kolegi adam.ada, który tak bzdury pisze jakich mało w tym temacie .... kolejny przykład z życia wzięty i znów jak potrzeba mogę wkleić "kwity". Brat ma oprócz swojej zafiry stare Uno rocznik 94 stary trup ale na chodzie ma go od nowego - parę lat temu chciał go sprzedać ale z racji tego że dawali mu kupcy cenę złomu stwierdził a niech se stoi jak coś potrzeba przewieźć będzie jak znalazł - duzych kosztów nie ma. No i tak go wykorzystujemy jak jest jakiś remont np. do przywiezienia materiałów z Casty czy Leroy lub do wywiezienia gruzu :mrgreen: stoi sobie taki złomek na chodzie opłacony i zarestrowany... aż tu przyszło w tym roku ubezp. z AXA przedłużenie za UNO 1.1 1994 rok produkcji koszt ubezpieczenia ponad 600zł :shock: czyli ubezp. kontynuacja w stosunku do zeszłorocznej stawki poszła 100% w gorę. a PZU czy Allianz ponad 800! pojeb... ich totalnie ... tak wiec przyszedł czas niestety UNO dać na złom mimo że czasami sie przydaje :lol:

ale żyje nadzieją że dobiorą się tym gnojom do dupy!
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 26366.html
bo jak nie to we wrześniu za passka dostanę z 5K za cały pakiet w tym roku miałem 2900 :x

teraz już naprawdę AMEN w temacie - szkoda gadać - czekam aż UOKiK przetrzepie ubezpieczalnie
OGAR 205 -> MZ-ETZ 150 -> GS 500E -> VX 800 -> VFR 750F (RC36II) -> YZF 1000R THUNDERACE -> CBR 1100XX BLACKBIRD -> GSX 1300R HAYABUSA

K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: K_L_A_M_A » pt 30 gru 2016, 16:58

zip_77 pisze:teraz już naprawdę AMEN w temacie - szkoda gadać - czekam aż UOKiK przetrzepie ubezpieczalnie
na to już wszyscy czekają , tylko tyle nam zostało :evil:

adam.ada
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 17 paź 2009, 23:24
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: adam.ada » pt 30 gru 2016, 20:23

zip_77 pisze:miałem się nie odzywać w temacie
na to też już czekają
próbujesz obrażać innych że coś potrafią sobie załatwić, do tego służy forum wg Ciebie?
Adam

Awatar użytkownika
siwyR6
teksciarz
teksciarz
Posty: 173
Rejestracja: pn 22 lip 2013, 13:45
Imię: Sławomir
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jastrzębie -Zdrój

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: siwyR6 » sob 31 gru 2016, 16:21

Ja w listopadzie za Renault Laguna 2.0 1999r auto z polskiego salonu w moim posiadaniu od 2003 roku zapłaciłem 420PLN za cały rok w Liberty AXA (w zeszłym roku miałem 280PLN) więc ciekawi mnie ta różnica u kolegi za Uno 1.1 , a z kolei w czerwcu płaciłem za Volvo S80 2.5T 2008r. w Proama 1360PLN za OC,AC ful, Asistance i NNW , dodam tylko że dzwonili do mnie z różnych ubezpieczalni i też oferowali po 600 czy 800PLN za Lagunę,trzeba być czujnym i szukać ze 2 miesiące przed końcem ubezpieczenia.
Nie każde zwy­cięstwo pro­wadzi do ce­lu, lecz każda po­rażka do niego zbliża.

Awatar użytkownika
Niron
klepacz
klepacz
Posty: 657
Rejestracja: ndz 08 lut 2015, 23:20
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Siemień

Re: Ubezpieczenie OC

Post autor: Niron » wt 03 sty 2017, 19:02

Dzisiaj w link4 na Vfr zaproponowano mi, 270 zł :shock: pytam czego tak drogo, a kobieta mówi że właśnie jakoś najtaniej wyszło z tego co do tej pory na moto wyliczała. Jutro idę dalej szukać :biggrin
„If everything seems under control you’re just not going fast enough”
CB 500 -> CBR 600 F3 -> VFR 800 FI

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości