Jaki kask polecacie...

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
eater
pisarz
pisarz
Posty: 326
Rejestracja: wt 09 lut 2010, 14:13
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk, Głogów
Kontakt:

Post autor: eater » czw 10 lut 2011, 19:28

Schubert C-3

No fajnie... http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/schuberth-c3 3/5 punktów..
Terror Mechanicznej Pomarańczy!

Potrzebujesz części do moto w dobrej cenie? Pytaj! :)

Awatar użytkownika
8Bodzio8
pisarz
pisarz
Posty: 319
Rejestracja: sob 21 lis 2009, 13:09
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: 8Bodzio8 » czw 10 lut 2011, 20:04

Jarecki2102 pisze:Dla mnie HJC to bardzo fajne i wygodne kaski
8Bodzio8 pisze:AGV T-2 Integral. W kolorze czarnym ok 950 pln w malowaniu 1200.

5 gwiazdek w teście SHARP

http://sharp.direct.gov.uk/

http://www.webbikeworld.c...helmet/agv-t-2/

Bezpieczny cichy bardzo dobrze wentylowany. Jest to drugi model od góry w AGV.
Co do 5 gwiazdek to ma też np. lazer lz6 i kosztuje jakieś 250 pln
Ja tam wolę te droższe gwiazdki :mrgreen: To tak jak z BMW i Małym fiatem, oba mają koła, oba napęd na tył i w obu przypadkach strefa zgniotu kończy się na silniku :biggrin

Oczywiście co człowiek to opinia ale uważam, że oprócz bezpieczeństwa jednak kaski z wyższej półki są wykonane z lepszych materiałów, dotyczy to zarówno wyściółki, szyby, mechanizmów wentylacji itd. Jeżeli masz do wydania 1000 pln to warto myśleć o wiodących firmach. Dla mnie jednym z ważniejszych kryteriów była głośność kasku.
Prędkość w kilometrach/h widniejąca na znakach drogowych jest jedynie wielkością sugerowaną i w żadnym wypadku nie należy jej sztywno stosować. ;-)

Awatar użytkownika
marlon
klepacz
klepacz
Posty: 633
Rejestracja: wt 08 kwie 2008, 18:19
Imię: mariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Post autor: marlon » czw 10 lut 2011, 21:29

eater, Powiem Ci ze test sharpa jest według mnie średnio miarodajny skoro Lazer LZ6 ma więcej gwiazdek od każdego arai,shoei czy shubert nawet najtańszy lazer miał lepsze noty niz topowe modele.Shubert mi sie nie podoba,miałem Shoeia Multiteca i był bardzo dobry ale nie ma sie co oszukiwać to jest szczękowiec i choc jeden z najcichszych na rynku to do XR1000 nie ma co równać.Miałem też takowego więc wiem co mówię.
Teraz używam Arai Viper czyli u nas Quantum i choć leży mi lepiej na głowie niż XR1000 to jest głośniejszy.hoć jednak Araia wolę :mrgree

Do 1000pln kupisz z dobrymi wiatrami XR1000 i zadowolony będziesz 8)

Awatar użytkownika
goman
pisarz
pisarz
Posty: 385
Rejestracja: pn 20 lip 2009, 21:41
Imię: Tomek
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: zielona góra
Kontakt:

Post autor: goman » czw 10 lut 2011, 21:47

też mam Vipera a wcześniej smigałem w XR1000 i mam odmienne odczucia...znacznie ciszej w Araiu moim zdaniem nie wspomne o komforcie w codziennym użytkowaniu

Awatar użytkownika
marlon
klepacz
klepacz
Posty: 633
Rejestracja: wt 08 kwie 2008, 18:19
Imię: mariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Post autor: marlon » czw 10 lut 2011, 22:32

heheh same boczki na szybkę i wystające wlociki już wiecej hałasu robią hehe.Najważniejsze że jesteśmy zadowoleni ;-)

Jarecki2102
pisarz
pisarz
Posty: 287
Rejestracja: czw 07 paź 2010, 09:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jarecki2102 » czw 10 lut 2011, 23:41

No to jeszcze znowu ja trochę namieszam. Moim zdaniem testy są raczej ok, każdy kask jest w sumie tak samo testowany i nawet tańszym producentom wypuszczającym nową skorupę uda się osiągnąć coś bardzo dobrego. W gruncie rzeczy technologia produkcji różnych firm jest obecnie tak naprawdę taka sama i nie ma co się dziwić super marką, że nie zawsze mają 5 gwiazdek, skoro ich kaski są robione na starych i sprawdzonych skorupach i po prostu jadą na renomie i ekonomii.

Co do hjc to dla mnie jest bardzo spoko. Fakt za cichy nie jest ale wcześniej jeździłem w wysokim modelu suomy i było jeszcze głośniej. Na plus jest wykonanie, użyte materjały, nie parująca i nie rysująca się szyba.
Arai jest marką samą w sobie i w mojej opinii najlepiej wyważonym kaskiem z dostępnych na rynku (jak go założysz to wydaje się bardzo lekki nawet jak taki nie jest) o wykonaniu itd nie wspomnę.
Shark bardzo dobre i fajne kaski (zawsze mi się podobały jednak do mojej niewymiarowej głowy się nie nadają) zobacz ofertę intermotors tam nimi handlują.

a co do tego mieszania to zobaczcie test kasków ls2 albo box. Box jest produktem oxforda (najbardziej znanego chyba z zabezpieczeń), w intermotors kosztuje ok. 150zł, nie ma antifoga ale za to cztery gwiazdki. Podobnie ls2.

i co na to powiecie?

Awatar użytkownika
marlon
klepacz
klepacz
Posty: 633
Rejestracja: wt 08 kwie 2008, 18:19
Imię: mariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Post autor: marlon » pt 11 lut 2011, 00:01

Jarecki2102, i uważasz,że ls2 lub box jest bardziej bezpieczny niż shoei,arai czy shubert?? heh No i nawet o teście sharpa było na tym forum sporo dyskusji ;-) Gregor kiedyś kupił ls2 może sie wypowiedzieć.No nie mają te kaski antifoga ale chyba to na bezpieczeństwo nie rzutuje?? 8)

Awatar użytkownika
Dresik
klepacz
klepacz
Posty: 1840
Rejestracja: sob 14 kwie 2007, 20:41
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała

Re: Jaki kask?

Post autor: Dresik » pt 11 lut 2011, 00:47

gruber pisze:Jeśli miałby to być kask szczękowy, to z opini w internecie kask Schuberth C3 jest bezkonkurencyjny, są przede wszystkim ciche (84dB przy 100km/h)
Wczoraj odebrałem C3 :mrgreen: ale wymieniam na większy o jeden rozmiar, M za bardzo uwiera :razz: Póki co za wiele o nim nie napiszę, bo nie miałem nawet okazji pojeździć, ale zapowiada się na na prawdę rewelacyjny...
:-)

Jarecki2102
pisarz
pisarz
Posty: 287
Rejestracja: czw 07 paź 2010, 09:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jarecki2102 » pt 11 lut 2011, 07:08

marlon pisze:Jarecki2102, i uważasz,że ls2 lub box jest bardziej bezpieczny niż shoei,arai czy shubert?? heh No i nawet o teście sharpa było na tym forum sporo dyskusji ;-) Gregor kiedyś kupił ls2 może sie wypowiedzieć.No nie mają te kaski antifoga ale chyba to na bezpieczeństwo nie rzutuje?? 8)
Oczywiście, że tak nie uważam. Chodzi mi tylko o to, że za bardzo małe pieniądze można kupić wcale dobry kask (na skuter). Nie wiem czy pamiętacie co było po prostu dostępne
kilka może kilkanaście lat temu. Mogłeś kupić shoei, arai, suomy w cenach ok. 3000zł w okolicach 1000zł mogłeś kupić najtańszego nolana i to było jedyne możliwe ekonomiczne wyjście żeby jeździć motocyklem. Poniżej tego kasku nie było długo długo nic i potem w okolicach 150-200zł tiger, który wiadomo, że był to produkt jedynie kaskopodobny i gdyby nie otwór na wizjer to świetnie by się nadał na np. wiadro.

Awatar użytkownika
WiktorVFR
klepacz
klepacz
Posty: 1452
Rejestracja: wt 05 cze 2007, 08:32
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ipswich, Suffolk
Kontakt:

Post autor: WiktorVFR » pt 11 lut 2011, 08:58

sensi pisze: przy jezdzie na trasie i zlozeniu za szyba widocznosc jest hu.owa poniewaz gorna krawedz pinlocka jest dokladnie w polu widzenia i droge widac w szczelinie miedzy samym pinlockiem a gorna krawedzia szyby.
musisz miec powody jezdzac caly rok z pinlockiem ktory jest przeznaczony na niskie temperatury. Wiekszosc sezonu pinlock lezy schowany i oczekuje chlodnej jesieni.

[ Dodano: |11 Lut 2011|, o 09:00 ]
piter44 pisze:
Jarecki2102 pisze: np. xr1000 to jest kas na tor a nie do codziennej jazdy.
XR1000 to kask sportowy tj. zajebista wentylacja ale głośny ale nigdzie nie ma danych ze to kask stricte na tor.

Awatar użytkownika
ManticorePl
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 70
Rejestracja: czw 27 sty 2011, 13:53
Imię: Andrzej
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ManticorePl » pt 11 lut 2011, 12:04


Awatar użytkownika
marlon
klepacz
klepacz
Posty: 633
Rejestracja: wt 08 kwie 2008, 18:19
Imię: mariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Post autor: marlon » pt 11 lut 2011, 12:14

WiktorVFR pisze:XR1000 to kask sportowy tj. zajebista wentylacja ale głośny ale nigdzie nie ma danych ze to kask stricte na tor.
Bo shoei ma stricte na to model X11 ;-)

adjar
klepacz
klepacz
Posty: 802
Rejestracja: pt 08 sty 2010, 15:46
Imię: Adam
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: adjar » pt 11 lut 2011, 13:40

Z tego co wiem, to niestety wszystkiego mieć nie można - albo dobra wentylacja, albo cisza. Może się mylę, ale nie ma chyba kasku jednocześnie cichego i dobrze wentylowanego. Z tym że ciszę można sobie zapewnić zatyczkami, a wentylacji w zbyt szczelnym kasku raczej nie osiągniesz, dlatego dla mnie znacznie ważniejsza jest wentylacja - wolę mieć niezaparowaną szybkę i czym oddychać.

A co do zakupu, radzę pogrzebać na Allegro,czasami trafiają się okazje, np. starsze modele z czyszczonych magazynów. Dopiero co widziałem starszego SHOEIa (Raid) za 400.

Awatar użytkownika
8Bodzio8
pisarz
pisarz
Posty: 319
Rejestracja: sob 21 lis 2009, 13:09
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: 8Bodzio8 » pt 11 lut 2011, 17:13

ManticorePl pisze:Ten mi sie strasznie podoba :grin: http://www.agv.it/prodotto.asp?Id_Prodo ... afica=1183
Najlepiej namierz 2 3 modele kasków które ci się podobają i poszukaj w pobliżu sklepu i przymierz.

AGV możesz przymierzyć w intermotors to sieć sklepów moto.

[ Dodano: |13 Lut 2011|, o 17:52 ]
Poldek13 pisze:Ja jeździłem w wielu kaskach i dla mnie najlepszą firmą w tej kasie oczywiście to firma SHARK. Np. S900 koło 870 lub RSI-średnio koło 1000zł. Jeździłem, mam porównanie z większością innych firm i ja osobiście tą firme polecam za te pieniądze
Co do SHARKa S900 to całkiem inna półka co do jakości to jeden z niższych modeli. Jedną z podstawowych zalet to blenda. AGV ma skorupę karbonowo-kevlarowa jeżeli oba były by w tej samej cenie to nie ma co się zastanawiać. SHARK teraz kosztule ok 600 pln a AGV czarny ok 950.
Prędkość w kilometrach/h widniejąca na znakach drogowych jest jedynie wielkością sugerowaną i w żadnym wypadku nie należy jej sztywno stosować. ;-)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości