zestaw słuchawkowy bluetooh do kasku integralnego

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
igor
klepacz
klepacz
Posty: 1051
Rejestracja: śr 17 paź 2007, 17:02
Model VFR: Kawasaki ZRX 1200s
Imię: Igor
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

zestaw słuchawkowy bluetooh do kasku integralnego

Post autor: igor » śr 29 gru 2010, 14:45

planuję montaż zestawu bluetooth do kasku na wiosnę. przyglądam się poniższym ofertom:

http://www.moto-akcesoria.pl/intercom-m ... ku,p,39707
http://www.moto-akcesoria.pl/cardo-scal ... go,p,36973

czy miał ktoś może możłiwość potestować te cuda lub ma jakiś inny pomysł?
pozdr.,
igor

Jarecki2102
pisarz
pisarz
Posty: 287
Rejestracja: czw 07 paź 2010, 09:22
Model VFR: rc46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jarecki2102 » śr 29 gru 2010, 18:10

Hej. Osobiście ci nie pomogę, ale dam ci namiar na człowieka, który jest bardzo dobrze obeznany w tej sprawie i na pewno coś poleci albo i załatwi w dobrej cenie. Gość pracuje w serwisie cb radio w Warszawie na al. Jerozolimskich (przy orlenie). Jest też motocyklistą i przerabiał już wszystko i bluetoothy i cb i inne walkie talkie do motocykla i w kask. polecam gościa w 100%. Nie raz już mi coś sprzedał, naprawił, przerobił itd.
kontakt: 694 610 612

Awatar użytkownika
Panasonix82
pisarz
pisarz
Posty: 499
Rejestracja: pt 04 wrz 2009, 18:52
Model VFR: coś szukam ...
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post autor: Panasonix82 » śr 29 gru 2010, 21:30

Igor

My z żoną mamy takie cudeńko

http://www.moto-akcesoria.pl/cardo-scal ... ch,p,27415

test był przeprowadzany przez chłopaków z motoakcesoria, jak i na TVN Turbo.
Zdaje się, że na chwilę obecną nie ma nic lepszego.
Ja ze swojej strony mogę jedynie napisać, pełen wypas. Łącze sobie Nokie X6 przez bluetootha i słucham muzy, navi mówi mi gdzie mam jechać, do 140-150 w miarę ładnie słychać (zarówno rozmowa telefoniczna jak i miedzy dwoma urządzeniami scala), mikrofon przyklejony mam wewnątrz kasku, radio działa bardzo dobrze. Nawet jak jest na maksa głośność, słychać klaksony samochodów i pojazdy uprzywilejowane, bateria długo wytrzymuje. Bez antenki zasięg jest jakieś 300-400 metrów, po jej rozłożeniu maks do 1,2 KM po prostej bez budynków. Przyciski są dość duże więc nie ma problemu żeby trafić w przycisk, podgłosić, zmienić stację. Jest oczywiście wodoszczelny. Jedyny minus wg. mnie to rozmiar urządzenia. Gdybyś chciał zobaczyć, przetestować daj znać.

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Model VFR: 800FI rc46 '02
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » czw 30 gru 2010, 23:07

Mam od lata SCALA RIDER MULTISET Q2

doznania:

słyszalność do 100km/h - Mieszane uczucia na początku, bo źle ułożyłem głośniki w kasku, jeśli głośniki są na wzorowym miejscu to słychać naprawdę fajnie. Co do mikrofonu to musisz zwrócić uwagę na jego długość, bo są 2 wersje, bierz dłuższą, bo mikrofon jest tak skonstruowany, żeby mówić bezpośrednio w miejsce wyznaczone, sprawdzone na krótkim....!!

Radio FM - strasznie szumi, nie jest to tak jak chciałem, a może u mnie jest słaby zasięg radia, też prawdopodobne. w trójmieście jest lepiej

AUX-wejście Ipod,mp3 odtwarzacz - nie miłe wrażenia, albo mam słaby "volume" w mp3 bardzo cicho odtwarza, w midlandzie u oczka to można dyskotekę zrobić nawet jeśli z bluetooth leci mp3 z komóry (alem oże źle mialem podłączone ? już sam nie wiem)

Pear to Pear - Kacha jechała swoim, Ja swoim, słyszeliśmy się wzorowo, w korkach bardzo pomaga. spokojnie do 300m, za zakrętem nie słychać-urywa, za budynkami w zakręcie szczególnie. poziom terenu musi być w miarę prosty.

Co do mocowań - na złącze taśmowe...wygoda...gdzie chcesz to na kasku mocujesz....lub mocowanie 2 plastikami skręcając do skorupy kasku (nie zawsze jest miejsce)

bateria trzyma bardzo długo

odbiór z telefonu bez zastrzeżen

połączenie z nawigacją i telefonem jednoczesnie - no problem

Generalnie 1 generacja Midlanda mi podpadła i wzialem Cardo, ale podobno są polepszone Midlandy - oczek ma - mógłby się wypowiedzieć ( poprzednie mu sięzalewały)

Wodoszczelny - sprawdzone
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
igor
klepacz
klepacz
Posty: 1051
Rejestracja: śr 17 paź 2007, 17:02
Model VFR: Kawasaki ZRX 1200s
Imię: Igor
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: igor » sob 01 sty 2011, 19:50

dzięki wszystkim. czytałem jeszcze jakieś testy i wychodzi na to, że pewnie Midland będzie. Oczek do tablicy ! :twisted:

Kolega_PL
pisarz
pisarz
Posty: 466
Rejestracja: ndz 22 lis 2009, 09:45
Model VFR: CB 1100
Imię: Adam
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kolega_PL » sob 01 sty 2011, 20:19

tak przy okazji jak macie doświadczenie to napiszcie, który zestaw pozwala na połączenia konferencyjne, co najmniej 3 motocykle jednocześnie.
Adam

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Model VFR: 800FI rc46 '02
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » ndz 02 sty 2011, 22:15

Scala na to pozwala gdy masz 3 scale.... nie ma problemu.
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
dawidk1978
teksciarz
teksciarz
Posty: 183
Rejestracja: sob 11 lip 2009, 16:13
Model VFR: SC63
Imię: Dawid
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Będzin

Post autor: dawidk1978 » pn 10 sty 2011, 20:54

Witam
Mam Scale, polecam.
Pozdrawiam Dawid

Kolega_PL
pisarz
pisarz
Posty: 466
Rejestracja: ndz 22 lis 2009, 09:45
Model VFR: CB 1100
Imię: Adam
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kolega_PL » pn 10 sty 2011, 21:05

KolczyK pisze:Scala na to pozwala gdy masz 3 scale.... nie ma problemu.
obojętnie jakie, czy muszą być konkretne modele?
Adam

piter44
bywalec
bywalec
Posty: 30
Rejestracja: pn 18 paź 2010, 15:18
Model VFR: RC46 800Fi '99
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piter44 » śr 16 mar 2011, 18:34

Czy scala rider Q2 multiset można podzielić na dwa niezależne urzadzenia?
tj. kupuję multiset do spóły z kumplem i się dzielimy urządzeniami? (wychodzi sporo taniej)

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Model VFR: 800FI rc46 '02
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » ndz 20 mar 2011, 13:10

jak najbardziej to są dwa niezależne urządzenia, 2 mocowania, 2 mikrofony, 2 urządzenia, ale niw ei mczy dwie ładowarki ... chyba jedna....nie pamietam

Można je po prostu sparować między sobą i podpiąć blutoothem jeszcze inne Scale...
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

piter44
bywalec
bywalec
Posty: 30
Rejestracja: pn 18 paź 2010, 15:18
Model VFR: RC46 800Fi '99
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piter44 » ndz 20 mar 2011, 18:16

KolczyK pisze:jak najbardziej to są dwa niezależne urządzenia, 2 mocowania, 2 mikrofony, 2 urządzenia, ale niw ei mczy dwie ładowarki ... chyba jedna....nie pamietam

Można je po prostu sparować między sobą i podpiąć blutoothem jeszcze inne Scale...
Dzięki, tak myślałem, nie miałem 100% pewności, z tego co wyczytałem to kupując w zestawie są już sparowane ze sobą. ładowarka jest jedna to tego sieciowa więc tak czy siak przyda się na 12V.

Awatar użytkownika
DaXmAn
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 57
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 20:47
Model VFR: 800 Vtec '08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DaXmAn » wt 12 kwie 2011, 15:38

Też zastanawiam sie nad jakimś efektywnym sposobem komunikacji z pasażerem. Ciekawy ten zestaw, ale dlaczego to takie drogie? Mam paru kolegów elektryków/elektroników, ktorzy twierdzą, że jak by policzył podzespoły i chciał samemu zrobić to wyszło by dużo taniej. Tylko nikt nie ma czasu sie w to bawić...
DaXmAn

Awatar użytkownika
adi610
klepacz
klepacz
Posty: 783
Rejestracja: pt 20 cze 2008, 10:38
Model VFR: RC46A
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: adi610 » wt 12 kwie 2011, 15:44

DaXmAn pisze:Też zastanawiam sie nad jakimś efektywnym sposobem komunikacji z pasażerem. Ciekawy ten zestaw, ale dlaczego to takie drogie? Mam paru kolegów elektryków/elektroników, ktorzy twierdzą, że jak by policzył podzespoły i chciał samemu zrobić to wyszło by dużo taniej. Tylko nikt nie ma czasu sie w to bawić...
do podzespołów dolicz czas, prowizje dystrybutora i koszty transportu cena będzie podobna

Awatar użytkownika
DaXmAn
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 57
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 20:47
Model VFR: 800 Vtec '08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DaXmAn » wt 12 kwie 2011, 18:16

Znalazłem ciekawy sposób na komunikacje z pasażerem.
Potrzebne są telefony komórkowe z systemem Android (być może pod inne systemy też będą aplikacje)

Kupić, albo zrobić zestaw słuchawkowy do kasku (płaski głośniczek + jakiś stosowny mikrofon) który będzie można podpiąć do telefonu, najlepiej jak telefon ma złącze mini Jack jak np. Samsung Galaxy i5700.

Aplikacją z androida można połączyć się z drugim telefonem poprzez bluetooth i rozmawiać :D

Przy założeniu, że telefony już są, głośniczek i mikrofon to pewnie groszowe sprawy...
DaXmAn

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości