Poradnik Fotograficzny Motocyklisty ( i nie tylko )

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
Sylwio
klepacz
klepacz
Posty: 1159
Rejestracja: sob 09 lut 2008, 00:58
Imię: Sylwester
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Sylwio » wt 09 lut 2010, 20:11

No własnie, nie ma nic taniego i dobrego. Jednak zdecyduję się na obiektyw kitowy, a jako dodatek prawdopodobnie będzie f1,8 50mm.
"A ty siej. A nuż coś wyrośnie. A ty - to, co wyrośnie - zbieraj. A ty czcij - co żyje radośnie, A ty szanuj to, co umiera..."

Awatar użytkownika
sensi
klepacz
klepacz
Posty: 584
Rejestracja: sob 12 sty 2008, 16:12
Imię: pawel
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: londyn

Post autor: sensi » śr 10 lut 2010, 13:27

sylwio- moim zdaniem jesli to jest twoja pierwsza lustrzanka to kup body z kitowym zoomem i zobacz czy ci taki aparat w ogole bedzie pasowal. szklo zawsze mozesz dokupic a jesli bedziesz konkretnie wiedzial czego chcesz latwiej to znajdziesz. teraz jest chyba jakas moda na lustrzanki (zainicjowana zreszta niskimi cenami sprzetu ) i sa osoby ktore kupily aparat i ten wiekszosc czasu lezy na polce bo jest za duzy, za ciezki, za niewygodny, itp. czesc osob w ogole nie uzywa manualnych ustawien tylko non stop robi fotki na auto. jesli tak to moze lepiej kupic zaawansowanego kompakta?

Awatar użytkownika
Rychu
pisarz
pisarz
Posty: 464
Rejestracja: czw 19 lis 2009, 07:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gryfino ( okolice Szczecina)

Post autor: Rychu » śr 10 lut 2010, 22:53

Sylwio , polecam pentaxa K 7, 10 , 20 , mozna podpiac kazdy zabytkowy sloik ze swiatlem 1.7 , 2.8 , i zawsze potwierdzi ostrosc , kitowski 18-55 tez jest bdb jakosci i amatorowi wystarczy , brak hsm to tansze szkielka z AF ( kosztem szybkosci niestety). Starych szkielek jest sporo na allegro , do tego dochodzi M42 , a stara optyka naprawde byla dobra , nie to co nowoczesne plastiki ..... Wiele starych obiektywow ma automatyke swiatla ( tzw styki), co znacznie ulatwia prace z nimi , a kosztuja naprawde niewiele. Sama obsluga puszkli jest bardzo fajnie pomyslana , aczkolwiek canon ma nieco lepsza matryce i szybszy Af ze wzgledu na HSM w obiektywie.

Awatar użytkownika
mkochano
teksciarz
teksciarz
Posty: 178
Rejestracja: ndz 25 lis 2007, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mkochano » czw 11 lut 2010, 09:23

Rychu pisze:Sylwio , polecam pentaxa
Usłyszałem ostatnio od użytkownika Pentaksa że zrobiła się z tej marki "Leica dla ubogich", tj. ceny są wywindowane. Proponuję zweryfikować tą teorię.

Michał

Awatar użytkownika
Rychu
pisarz
pisarz
Posty: 464
Rejestracja: czw 19 lis 2009, 07:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gryfino ( okolice Szczecina)

Post autor: Rychu » czw 11 lut 2010, 12:47

Ciezko mi stwierdzic czy tak jest , canon ma wiecej tanich kitowskich szkiel ( slyszalem ze jakosc marna) , szkla akcesoryjne kosztuja podobnie , body rowniez, ale zaleta pentaxa jest bardzo duzo starych szkiel z mocowanem pentaxa i na gwint M42, ktore body bez problemu obsługuje . Wiele osob zostawia kitowskie szkla , natomaist w canonie wiele osob je wywala i zmienia na akcesoryjne ktore troszke kosztuja. Obsluga body w pentaxie jest rowniez nieco prostsza. Ja kupilem P K10D , ze wzgledu wlasnie na obsluge starych obiektywow , narazie mam tylko jednego zabytka 80 -200 i daje rade , w planach mam kupic jakies rownie zabytkowe i jasne stalki.

Awatar użytkownika
Sylwio
klepacz
klepacz
Posty: 1159
Rejestracja: sob 09 lut 2008, 00:58
Imię: Sylwester
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Sylwio » czw 11 lut 2010, 15:39

sensi pisze: czesc osob w ogole nie uzywa manualnych ustawien tylko non stop robi fotki na auto. jesli tak to moze lepiej kupic zaawansowanego kompakta?
Tutaj masz rację, ale na zakupem lustrzanki zastanawiałem dość długo, wiem z czym należy sie liczyć przy jej zakupie i na pewno nie będzie leżała na półce. Zdecydowałem się na system canona, będzie na razie obiektyw kitowy i wspomniany wcześniej f1,8 50 mm, także canon.
"A ty siej. A nuż coś wyrośnie. A ty - to, co wyrośnie - zbieraj. A ty czcij - co żyje radośnie, A ty szanuj to, co umiera..."

Awatar użytkownika
sensi
klepacz
klepacz
Posty: 584
Rejestracja: sob 12 sty 2008, 16:12
Imię: pawel
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: londyn

Post autor: sensi » czw 11 lut 2010, 15:50

no i dobrze. oby ci dobrze i dlugo fotografil. a tak nawiasem mowiac to nie chce cie straszyc ale wydatki to ci sie dopiero zaczna- torba, filtry (chocby sam uv zaby zabezpieczyc obiektyw), pedzelki, itp... :mrgreen:

lightman
teksciarz
teksciarz
Posty: 150
Rejestracja: czw 31 gru 2009, 17:07
Imię: Szymon
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszcz Pomorski

Post autor: lightman » czw 11 lut 2010, 16:10

Bawiłem się Pentaxem K10. Moje wrażenia bardzo negatywne.

Awatar użytkownika
Rychu
pisarz
pisarz
Posty: 464
Rejestracja: czw 19 lis 2009, 07:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gryfino ( okolice Szczecina)

Post autor: Rychu » czw 11 lut 2010, 17:38

A moje wrazenia sa pozytywne ,bo tez bawilem sie canonem D40 i zadna rewelacja. Kazdy ma swoje zdanie i inne wymagania , a foty same sie nie zrobia , tylko wazny jesty fotograf , kolezankama np sony alphe 300 i naprawde ladne foty robi ( duzo osob smieje sie z tego aparatu) - wiec liczy sie reka nie sprzet.


btw dlaczego niby taki slaby ? wedle testow z roznych gazet foto , wypadaja podobnie.

lightman
teksciarz
teksciarz
Posty: 150
Rejestracja: czw 31 gru 2009, 17:07
Imię: Szymon
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszcz Pomorski

Post autor: lightman » pt 12 lut 2010, 10:31

Sprzęt się liczy i to niestety bardzo. Naświetlałem zdjęcia robione Alfą i K10. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z takich ważnych elementów jak odwzorowanie barw, przejścia tonalne, czy prawidłowy pomiar parametrów z szybkością i powtarzalnością AF. Człowiek może zrobić poprawne technicznie zdjęcie, lecz jaka będzie jego jakość i do czego można je wykorzystać zależy od sprzętu. Cyfrowy świat umożliwia nam wgrywanie do puszek różne profile barwne, lecz ułomność sprzętu nadal zostaje. Ja nie oceniam ergonomii puszek, każdy wybiera to co lubi, jedni wola menu Nokii inni SonyEricssona, lecz gdy na zdjęciu formatu 30x50 zamiast ładnego równego przejścia tonalnego widzę kolorowe krechy to stwierdzam, że Martyna może sobie robić zdjęcia słoniom w idealnym oświetleniu i naświetlić sobie z tego pocztówkę.

lightman
teksciarz
teksciarz
Posty: 150
Rejestracja: czw 31 gru 2009, 17:07
Imię: Szymon
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszcz Pomorski

Post autor: lightman » pt 12 lut 2010, 10:42

Patrzenie na testy robione w powszechnych gazetach to wiara w bajki. Kiedyś Foto Kurier podał nieprawidłowe parametry jakiegoś sprzętu. Czytelnicy zareagowali z korektą, redaktor tak się obruszył, że napisał jakiś ostra riposte, podczas której wyszło ,że nie zna znaczenia skrótu DSLR !!! Marketing...jaka firma da więcej takie będą testy, idź to fotojokera i zapytaj się jaką lustrzankę by Ci polecili....stawiam że Alfe...dlaczego? Bo maja płacone dodatkowo od sprzedaży sprzętu tej firmy ( znam pracowników FJ ).

Awatar użytkownika
SADO
teksciarz
teksciarz
Posty: 197
Rejestracja: pn 18 sty 2010, 23:27
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-WA
Kontakt:

Post autor: SADO » pt 12 lut 2010, 16:04

lightman pisze:idź to fotojokera i zapytaj się jaką lustrzankę by Ci polecili....stawiam że Alfe
Zgadza się, mają umowę z Sony i dostają prowizję od sprzedaży produktów. Ile razy nie pytałem to zawsze aparaty Sony zachwalali. Poza tym zobacz jaki LCD wisi za kasami... oczywiście Sony :lol: przynajmniej w dwóch punktach do których ja jeżdżę.
WSK 125 > CZ 350 > Yamaha XJ 600 > VFR 800, Junak i WFM :)

Awatar użytkownika
SADO
teksciarz
teksciarz
Posty: 197
Rejestracja: pn 18 sty 2010, 23:27
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-WA
Kontakt:

Post autor: SADO » pt 12 lut 2010, 16:18

Rychu pisze:wiec liczy sie reka nie sprzet
I tu jest cała prawda zawarta :mrgreen: liczy się pomysł i wyczucie fotografa. Dobry fotograf zrobi lepszą fotkę "głupim jasiem" niż amator profesjonalną lustrzanką :grin: taka prawda. Dla mnie prawdziwa fotografia kończy się na lustrzankach analogowych, cyfrowe zdjęcia to już nie ten sam klimat. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem w tym momencie, ale taka dla mnie jest prawda. Przy cyfrowej fotografii jest dużo łatwiej uzyskać pożądane ujęcie i dlatego klisza ma to coś w sobie. Wtedy widać kunszt fotografa. A obróbka zdjęć w programach komputerowych uważam, że to już nie jest fotografia, ponieważ następuje ingerencja w oryginalny obraz. Fotografia to oddanie rzeczywistego wizerunku, a ingerencja w odraz to już rodzaj sztuki, ale to moje zdanie w tej kwestii :mrgreen:
Jeśli ktoś chciałby to mam prezentację komputerową pt. "Szkoła fotografowania National Geographic" w 8 częściach. Mogę nagrać na płytkę. :grin:
WSK 125 > CZ 350 > Yamaha XJ 600 > VFR 800, Junak i WFM :)

Awatar użytkownika
Yaco
klepacz
klepacz
Posty: 942
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 09:13
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Yaco » pt 12 lut 2010, 17:20

SADO pisze:...
Jeśli ktoś chciałby to mam prezentację komputerową pt. "Szkoła fotografowania National Geographic" w 8 częściach. Mogę nagrać na płytkę. :grin:
Dostałem to kiedyś od kumpla. Mocno zawiodłem się na tej pozycji...

Filtr UV ma szkło w cyfrówce, błe :???:
Leję na rzędówki, single i śmierdzące cwajtakty...
Od dzisiaj jeżdżę jak rzodkiewka

Awatar użytkownika
Rychu
pisarz
pisarz
Posty: 464
Rejestracja: czw 19 lis 2009, 07:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gryfino ( okolice Szczecina)

Post autor: Rychu » pt 12 lut 2010, 18:16

hmm skoro taki zly , to za co ta nagroda ?

http://www.letsgodigital.org/en/15884/e ... ntax-k10d/

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości