Wywaliło plyn-pomocy.

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Guma
Posty: 11
Rejestracja: pt 10 cze 2022, 23:41
Imię: Marcin
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Wywaliło plyn-pomocy.

Post autor: Guma » pt 30 wrz 2022, 08:12

Witam mam vfr 800 z 99r chciałem zrobić frajdę kilku dzieciom z osiedla które przychodzą pod garaż jak tylko widzą że jestem przy moto, ogarnąłem mały kask i powozilem dzieciaki. Miny uśmiechnięte od ucha do ucha BEZCENNE. Ale do sedna,tata jednego z nich chciał zrobić fotę, mówię żeby nakręcił filmik, posadziłem młodego i kazalem dodać gazu. Odkręcił rolgaz na maksa a po 2-4 sekundach odcięcia wywaliło mi spodem cały plyn chlodzacy. Rozkręciłem owiewki i nie widzę którędy się wylał. Jestem laikiem a to moje pierwsze moto nie licząc Burgmana 400 Co mogło się stać i czy to coś poważnego, co sprawdzic? Czy zalać płynem, odpowietrzyć układ i tyle? Doradźcie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Hefajstos
klepacz
klepacz
Posty: 612
Rejestracja: pt 06 lut 2009, 08:31
Model VFR: RC 46 '98
Imię: Maciej
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pniewy

Re: Wywaliło plyn-pomocy.

Post autor: Hefajstos » pt 30 wrz 2022, 12:44

Jak nie odkręcił się korek ciśnieniowy z przodu prawej strony (prawa boczn owiewka duza do zdjęcia korek niedaleko głowki ramy). to lewa duza owiewka do zdjecia i masz tam zbiorniczek wyrównawczy. - powyższe rozważania obowiązują w przypadku szczelnych węzy układu chłodzenia:)
Jak tam nic nie znajdziesz to trza szukać wycieku na przewodach układu chłodzenia (termostat między cylindrami, bez rozbiórki air boxu ciezko tam dojść:)
Powodzenia

Guma
Posty: 11
Rejestracja: pt 10 cze 2022, 23:41
Imię: Marcin
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wywaliło plyn-pomocy.

Post autor: Guma » pt 30 wrz 2022, 23:13

A czy możliwe że plyn poszedł (nie wiem czy dobrze to nazywam ) wężykiem który idzie ze zbiorniczka wyrównawczego, wygląda jak odpowietrzenie. A jeżeli to możliwe to czy nie będzie dalej się tamtędy wylewał jak zaleje moto na nowo płynem?

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Model VFR: 800 FI '01
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Wywaliło plyn-pomocy.

Post autor: Arnold » sob 01 paź 2022, 08:49

Może tak być. Musisz sprawdzić korek na prawej chłodnicy. On jest bardzo istotny do prawidłowej pracy układu chłodzenia. Jak ma popękane uszczelki to go wymień. Na allegro kup z jakiejś młodszej Hondy.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości